Divali Festivali Hindistan, Nepal Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Divali Festivali Hindistan, Nepal Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
Konaklanacak Oteller
Aşağıdaki oteller veya benzerlerinde konaklanacaktır.
Jaipur: Radisson Jaipur City Center 5*
Agra: Taj Hotel & Convention Centre 5*
Varanasi: Clarks Varanasi Hotel 5*
Delhi: Radisson Blu Dwarka 5*
Kathmandu: Soaltee Crown Plaza 5*
Not: 

Aynı odada 3 kişi konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve “ek yatak” sabit yatak konforunda olmayabilir.
5* Otellerde 10 gece konaklama, 10 Akşam, 1 Öğle yemeği
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
0,00 USD - 0,00 TL
Tek Kişilik Oda
0,00 USD - 0,00 TL
Odada 3. Kişi
0,00 USD - 0,00 TL
Çocuk (2-11)
0,00 USD - 0,00 TL
Bebek (0-1)
0,00 USD - 0,00 TL
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 $ yatıranlara oda başına 100 $ indirim veya peşin fiyatına 4 taksit 
Tur tarihinden 35 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara oda başına 50 $ indirim.
Grup veya Kurum indirimlerinden en yüksek olanı, kazanılan indirme ek olarak uygulanır.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
Türk Lirası fiyatlarımız bilgilendirme amaçlıdır. Ödeme yapılan günlerdeki, Merkez Bankası efektif satış kurundan hesaplanarak ücret tahsil edilir. 
İSTANBUL'DAN KATILACAKLARA 75 USD İNDİRİM
SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
''Divali Festivali''
Hindistan turu : Delhi, Jaipur,  Agra, Varanasi, Divali Festival Kutlamaları
Nepal Turu: Kathmandu, Thamel, Swayambhunath, Bhaktapur, Boudhanath, Patan


*PROGRAMDA YAZAN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ FİYATA DAHİLDİR.

1.GÜN: ANKARA, İSTANBUL, DELHİ | 
Saat  14.30 TEMPO TUR önünde buluşma ve özel otobüsümüzle Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet  ve bagaj işlemlerinin yapılması,
Saat  16.50  TK 2153 sefer sayılı uçakla Ankara’dan hareket,
Saat  18.20 İstanbul Havalimanı'na varış. Gezimize İstanbul'dan katılan ve bilet, pasaport, bagaj işlemlerini kendileri tamamlamış konuklarımızla dış hatlar terminalinde buluşma.
Saat  20.50 TK 716 sefer sayılı uçakla İstanbul’dan Delhi’ye hareket. Geceleme uçakta.
2.GÜN:  DELHİ, JAİPUR | 
05.15  Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’ye varış. Pasaport, vize ve gümrük işlemleri sonrası özel aracımız ile "Pembe Şehir" olarak da bilinen Jaipur’a hareket. Hindistan gezimizin ilk durağı olan Jaipur’da öğle yemeğinin ardından halı, tekstil mağazalarını gezeceğiz. Otele yerleştikten sonra akşam saatlerinde Jaipur çarşısına da gideceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Jaipur’da.
3.GÜN:  JAİPUR |
Sabah kahvaltısı ardından yapılacak Jaipur şehir turunda Jaipur Mihracesi‘nin konutunu da kapsayan ve bazı bölümleri müzeye dönüştürülen Şehir Sarayı ve  en eski rasathanelerden Jantar Mantar görülecektir.1728 yılına kadar devletin antik başkenti olan Amber Kalesi'ne hareket ve fil üstünde veya jiplerle kaleye çıkış. Cam Sarayı, Sheesh Mahal’in görülmesinin ardından kent merkezine dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Jaipur’da.
4.GÜN: JAİPUR, AGRA | 
Kahvaltının ardından Jaipur’dan Agra’ya doğru yola çıkıyoruz. Öğle saatlerinde Agra'ya varışımızın ardından Şah Cihan tarafından eşi Mümtaz Mahal adına yaptırılan ve UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesinde yer alan Taj Mahal gezilecektir. (Taj Mahal içerisine el çantası, sigara, çakmak ile girilmesine izin verilmez, lütfen otobüste bırakalım).  Akşam yemeği ve konaklama Agra’da.
5.GÜN: AGRA | 
Kahvaltıdan sonra Hindistan'da kurulmuş bir din olan Sihizm'in en önemli tapınaklarından olan Guru ka Tal Tapınağı gezilecektir. (Sih tapınaklarına girerken ayakkabı ve çorap çıkartmak zorunludur.) Öğleden sonra ise UNESCO DÜNYA MİRAS Listesinde yer alan 11. Yüzyıldan bu güne oldukça iyi korunmuş bir biçimde ulaşan, Delhi'nin İlk Sultanının da yaşadığı Agra Kalesi'nin gezilmesinin ardından akşam yemeği ve konaklama Agra’da.
6.GÜN:  AGRA, DELHİ, VARANASİ | 
Sabah kahvaltının ardından Delhi’ye hareket ediyoruz. Delhi’ye varışımızın ardından havalimanına transfer. İç hat uçuşu Delhi’den Varanasi’ye hareket. Varanasi’ye varışımızın ardından şehrin panoramik olarak görülmesinden sonra otelimize yerleşme. (Delhi -Varanasi uçuşumuzun imkan verdiği sürece, bu akşam sadece taksi ücretlerini ödeyerek, rehberimiz eşliğinde Ganj Nehri kıyısında güneş batımı ritüellerini görmeye gidebiliriz). Akşam yemeği ve konaklama Varanasi’de.
7.GÜN: VARANASİ, DELHİ | 
Bu sabah Hinduların kutsal kenti Varanasi'de, güneşin doğduğu saatlerde yapacağımız Ganj Nehri tekne gezimizde; Sadhular, yoga yapanlar, hacılar, çamaşır yıkayanlar, yıkanma ayinleri ve Manikarnika Gath'da ölü yakma törenlerini izleyip nehrin kenarında bulunan “gath” olarak bilinen yerleri geziyoruz. Otelde alacağımız kahvaltının ardından havalimanına transfer ve  Varanasi’den Delhi’ye hareket. Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’ye varışımızın ardından Divali kutlamalarına katılacağız. Hinduların aydınlığın karanlığa karşı zaferini sembolize eden aydınlatmalar, mumlar ve havai fişekler ile “ışık festivali” olarak kutladıkları bu özel günde geleneksel bir akşam yemeği yiyeceğiz. Konaklama Delhi’de.
8.GÜN: DELHİ | 
Sabah kahvaltı sonrası, Eski Delhi’de; Jama Mescid (Delhi Camisi) ve Mahatma Gandi’nin yakıldığı tören alanı Raj Gat gezilecektir. Daha sonra Yeni Delhi’de; Hint Kapısı, Savaş Anıtı Kemeri, Başkanlık Sarayı, Parlamento Binası’nın görülmesi ardından; UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesinde yer alan Qutub Minar Açık Hava Müzesi gezilecektir. Akşam yemeği ve konaklama Delhi’de.
9.GÜN: DELHİ, KAHTHMANDU | 
Kahvaltının ardından Nepal gezimize başlamak üzere Delhi Havalimanı’na transfer. Air India AI215 sefer sayılı dış katlar uçuşu ile saat 12.50’de hareket. Saat 14.35’de Nepal’in başkenti Kathmandu’ya varış. Pasaport ve bagaj işlemleri sonrası Nepal gezimize başlıyoruz ve Kathmandu'nun en turistik ve ilginç mahallesi olan Thamel Semti'nde yürüyüş yapıyoruz. Otele yerleşme sonrası akşam yemeği ve konaklama Kathmandu’da.
10.GÜN: KATHMANDU “ Bhaktapur” | 
Sabah kahvaltı sonrası yapacağımız panoramik şehir turunda; Kathmandu’da 2000 sene önce kurulmuş olan tarihi Buda Tapınağı Swayambhunath ve Tibet’li göçmenlerin kurduğu Budist Haç Merkezi Bodhnath gezilecektir. Öğleden sonra ise UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesinde yer alan Bhaktapur (Bhadgaon) gezilecektir. Akşam yemeği ve konaklama Kathmandu’da.
11. GÜN: KATHMANDU “Pashupatinath, Patan” | 
Kahvaltının ardından UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesinde yer alan Kathmandu Durbar Meydanı’nda; 19.yy neoklasik mimarisi ile dikkat çeken Kraliyet Sarayı Gaddi Baithak ile yaşayan Tanrıça Kumari'nin evi Kumari Ghar görülecektir. Daha sonra Kathmandu'nun 5 km doğusunda bulunan Tanrıça Shiva'ya adanmış Pashupatinath Tapınağı'nı ziyaret ediyor ve Bagmati Nehri kıyısında  görüntüsü eşliğinde yapacağımız gezide tapınağın arkasında bulunan “cenaze törenleri” alanını görüyoruz. Öğleden sonra ise UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesinde yer alan Patan'da Durbar Meydanı gezilecektir. Akşam yemeği ve konaklama Kathmandu’da.
12. GÜN: KATHMANDU, İSTANBUL, ANKARA | 
Kahvaltının ardından saat 08.30’da havalimanına transfer.
12.25 TK 727 sefer sayılı uçakla Kathmandu’dan hareket,
18.20  İstanbul Havalimanı'na  varış ve pasaport işlemlerinden sonra  iç hatlar terminaline geçiş ve İstanbul’dan ayrılacak misafirlerimizle vedalaşma.
21.00  TK 2182 sefer sayılı uçakla İstanbul’dan hareket,
22.25 Ankara Esenboğa Havalimanı'na varış. Gümrük işlemlerinden sonra özel otobüsümüzle Tempo Tur önüne transfer ve gezimizin sonu.


BLOG: 
Kansav Arslan'ın Hindistan turu yazısını okumak için lütfen tıklayınız

Tur görevlisi
Daha sonra açıklanacaktır.
Ulaşım
THY ile ANKARA VE İSTANBUL'DAN
Yurt dışı turlarımızda programda yazan uçuş saatleri bazen THY tarafından değiştirilmektedir. Yapılan değişiklikler internet sitemizde güncellenmektedir. Oluşabilecek uçuş saati değişikliklerinden veya rötarlardan zarar görmemeniz için “münferit iç hat veya münferit dış hat” kendi biletini alanların mutlaka THY’den bağlantılı bilet almalarını öneriyoruz. Aksi takdirde doğabilecek olumsuzluklarda acentamızın sorumluluğunun olmadığını belirtmek isteriz.
Vize
TÜM PASAPORTLARA VİZE GEREKİR.
Bu turumuz için tek girişli Hindistan ve Nepal vizesi yeterlidir. Nepal vizesi tur esnasında havalimanından alınmaktadır.
Hindistan vizesinde parmak izi uygulamasına geçildi.
Pasaportun süresi tur bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli olması şarttır. Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine asağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa 
Ücrete Dahil Olanlar
- THY ile Ankara/ İstanbul/Delhi ve Kathmandu/İstanbul/ Ankara uçuşları,
- Delhi / Varanasi – Delhi arası iç hat uçak bileti
- Delhi / Kathmandu arası dış hat uçak bileti
- THY ile Ankara-İstanbul gidiş-dönüş bağlantı uçuşları 75 USD dahil
- Havalimanı vergileri
-Tempo Tur- Esenboğa Havalimanı arası transferler
-5 Yıldızlı otellerde 10 gece konaklama
-Kahvaltılar (10)
-2.gün öğle yemeği
-Akşam yemekleri (10)
-Nepal turunda tarihi şehirlere giriş biletleri
-Nepal turu ve Hindistan turu programında yazan müzelerin giriş ücretleri fiyata dahildir
-Havalimanı / otel / havalimanı transferleri
-Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi
-Uçakta 20 kg. bagaj hakkı
-Türkçe rehberlik hizmetleri
-KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar
-125 USD Hindistan vize ve servis ücreti(Nakit tahsil edilir) (Hindistan için yeşil-hususi pasaportlara da vize gereklidir)
-Nepal vizesi 30 USD ve 1 adet güncel fotoğraf ile sınırda alınacaktır. 
-50 TL Yurt dışı çıkış vergisi pulu
-2. gün hariç diğer öğle yemekleri
-Programda dahil olmayan diğer müze giriş ücretleri
-Bahşişler (Hindistan turlarında; Yerel rehber, şoför, restoran ve benzeri bahşişleri grup adına dağıtmak üzere, tur liderimiz gezi başında kişi başı 45 $ toplamaktadır/ katılım zorunludur)
-Varanasi'deki dini ritüeller turu (sadece kişi başı 5 $ bisiklet taksi ücreti vererek katılabilirsiniz)
-Ücretli televizyon kanalları (pay tv),
-Alkollü ve alkolsüz içecekler, telefon, ütü, ilaç vs. gibi kişisel harcamalar.

Gerekli Malzemeler
Kazak, anorak, terlik, şapka, bere, su kabı(matara-termos), güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası , yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.Hindistan turunda tozlu bölgelerde etkilenmemek için maske getirmeniz, açık hava camilerinde gezerken ayakkabınız veya çorabınız üzerine giymeniz için galoş bulundurmanız önerilir.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
3 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar