Edirne Kakava Şenlikleri, Tekirdağ Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Edirne Kakava Şenlikleri, Tekirdağ Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
Duraklar

1-22.45 -Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı

2-23.00 Tempo Tur önü

3-23.10 Milli Kütüphane - Bahçelievler

4-23:13 Söğütözü-Armada önü

5-23:15 Bilkent Köprüsü altı

6-23:18 Ümitköy Köprüsü altı

7-23.20 Koru Sitesi Migros karşısı

8-23.25 Yaşamkent Kavşağı BP önü

9-23.35 Eryaman Optimum Önü

 

Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.

-Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, bu duraktan binenler , Vekaletler Caddesi ile Atatürk Bulvarı’nın kesiştiği noktada bırakılacaktır. Eryaman--Optimum durağından binenler dönüşte MEVA ŞEHİR satış ofisi önünde indirilecektir.

Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller
Edirne Palace Otel
Tüm odalarında duş, wc
2 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
0,00 TL -
Tek Kişilik Oda
0,00 TL -
Odada 3. Kişi
0,00 TL -
Çocuk (7-12)
0,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
GEZİ TARİHİNDEN 14 GÜN ÖNCE GEZİ ÜCRETİNİ YATIRANLARA KİŞİ BAŞINA 25 TL İNDİRİM VEYA PEŞİN FİYATINA 4 TAKSİT
SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Edirne, Kakava Şenlikleri,  Selimiye Cami, Üç şerefeli Cami, Sarayiçi, Adalet Kasrı, Fatih Köprüsü, Sağlık Müzesi, Kanuni Köprüsü, Yeni Saray,  Trakya Bağları, Tekirdağ, Meriç ve Tunca Nehri, Karaağaç, Pazarkule Yunanistan sınır kapısı.

Sizleri önemsiyoruz! 

-Yurt içi seyahatlerde aşı kartı ibraz edilmesi zorunlu hale getirilmiştir.
Aşılarını tamamlamayan konuklarımızdan ise gezi başlangıcından en az 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi istenecektir.
-Tüm araçlar, her tur öncesi dezenfekte edilecek ve tüm araçlarda el dezenfektanı bulundurulacaktır.
-Seyahatlerde maske zorunluluğu olacaktır.
-Tüm rehberlerimiz bilgilendirilmiş ve her zaman olduğu gibi tur süresince sizlere yardımcı olacaktır.
-Gezimizde alınan sağlık ve seyahat  önlemleri, kamu otoriteleri genelgeleri ile güncellenecektir.
DİKKAT:
Kayıt sırasında satış danışmanımıza HES kodunuzu vermeyi unutmayınız.
HES kodu nasıl alınır lütfen tıklayınız

1.GÜN: BULUŞMA VE HAREKET
Akşam saat 23.00 de Tempo Tur önünde buluşma ve hareket. Gerekli molaları vererek gece yolculuğumuz Edirne'ye kadar devam edecek.
2.GÜN : EDİRNE, SELİMİYE CAMİ, BÜYÜK CAMİLER  ARASTA ÇARŞILARI
Sabah saatlerinde Osmanlı'ya başkentlik yapmış, şairlerin dizelerine anlam katmış, kitaplara konu olmuş, buram buram tarih kokan Edirne'ye varıyoruz . Edirne'de kahvaltıdan sonra ilk durağımız Pazarkule Yunanistan sınır kapısı ardından  Osmanlı mimarisinin başyapıtı, Mimar Sinan'ın "Ustalık Eserim" dediği Selimiye Cami ile turumuza devam ediyoruz ; Selimiye Arastası, Üç Şerefeli Cami (ilk revaklı avlu sahibi cami) ve Eski Cami (Cami-i Atik), Bedesten ve Ali Paşa Çarşısı'nı gezip öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeğinde yöresel meşhur ciğer tava  öneriyoruz. Dileyenler köfte de tercih edebilirler. Yemek sonrası  Saraçlar caddesinde çay kahve molası veriyoruz ardından Eski Yahudi mahallesini görüp Avrupa'nın ikinci büyük Sinegogu olarak kabul edilen Edirne Büyük Sinegogu'na gidiyoruz.Turumuzun ardından otelimize geçiyoruz. Otelimize yerleşip dinleniyoruz. Akşam yemeği otel dışında bir restorana gidiyoruz.
3.GÜN : KAKAVA ŞENLİKLERİ, EDİRNE
Gezimize  Edirne’nin en eski yerleşim yerlerinden  Osmanlı  döneminde devlet elçiliklerinin de bulunduğu tarihi Karaağaç Mahallesi ile başlıyoruz. Karaağaç (24 Temmuz 1923 Lozan Barış Antlaşması ile Türk topraklarına katılan, Edirne’ye 4 km'lik doğa ve tarih yoluyla bağlanan suyun ötesindeki son toprak parçasıdır)  Burada  Mimar Kemalettin’in İstanbul Haydarpaşa garını örnek alarak yaptığı eski gar binası ve Lozan anıtını görüyoruz, vereceğimiz  fotoğraf molasının ardından 2.Dünya Savaşı döneminde ağaç kovukları oyularak içlerine dinamit lokumları yerleştirilen ağaçların bulunduğu tarihi Karaağaç yolunu takiben Meriç Nehri kenarına geliyoruz Meriç köprüsü kenarında tarihi Karakol binasında kahve molası veriyoruz. ardından gezimize 16.yy da su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği ve 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa müze ödülü Külliyesi kazanan II. Beyazid Külliyesi ve Sağlık Müzesi ile devam ediyoruz. Bugün de öğle yemeğimizde yöresel yemekler olacak. Yemek sonrası Sarayiçi, Adalet Kasrı, Balkan Şehitleri Anıtı, Fatih Köprüsü,Kanuni Köprüsü, Yeni Saray kalıntılarını geziyor ve Kırkpınar Meydanı Saray içinde Edirne Kakava Şenlikleri (Hıdırellez) Kakava Ateşi'nin başında yerimizi alıyoruz. Ateşten atlayanları, oynayanları bu güzel günü ve anı burada bulunamayan dostlarımızla paylaşmak üzere fotoğraflayarak ölümsüzleştiriyoruz. Edirne Kakava Şenliği'nin  bugünkü Kırkpınar Sarayiçi'ndeki bölümünü tamamlayarak otelimize geçiyoruz. Otelimize yerleşip dinleniyoruz. Akşam yemeği otel dışında bir restorana gidiyoruz.
4.GÜN :TUNCA NEHRİ ETKİNLİKLERİ,  TRAKYA BAĞLARI, TEKİRDAĞ, ANKARA
Sabah erken saatte kalkıp Kakava Şenlikleri'nin ikinci gün etkinliklerini izlemek üzere Tunca Nehri kenarına gidiyoruz. Sabahın ilk saatlerinde  nehir kenarında yapılan müzik ve danstan oluşan şenliklerin içinde bulacağız  kendimizi. Bize en ilginç gelecek bu kısımda; Edirneli Roman kızlarımızı Tunca Nehri'ne girerken fotoğraflamak olacak. Akşamdan yazıp hazırladığımız dileklerimizi  burada Tunca Nehri'yle buluşturuyoruz.  Bu güzel ve keyifli anları yeterince fotoğrafladıktan sonra otelimize geçip kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrası otelden ayrılarak Trakya’nın bağ rotasının güzel duraklarından birine gidiyoruz. Tadım ve alışverişimizin ardından Tekirdağ merkeze doğru yola çıkıyoruz. Macar prens Rakoczi’nin sürgün yıllarını geçirdiği evi; Rakoczi Müzesi’ni geziyoruz. Gezimizin ardından yemek molası veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz meşhur Tekirdağ köftesinin tadına bakabilir.Daha sonra dönüş yolculuğu. Akşam saat 24.00 sularında Ankara'ya varış.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. 
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 

Ulaşım
OTOBÜSLE ULAŞIM
Ücrete Dahil Olanlar
Otobüsle ulaşım, otelde konaklama(2), kahvaltı(3), akşam yemeği(2), SEYAHAT GÜVENCE POLİÇESİ, milli park ve özel müze giriş ücretleri (10 TL), rehberlik hizmetleri ve KDV.
Ücrete Dahil Olmayanlar
Tüm öğle yemekleri, son gün akşam yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.

Gerekli Malzemeler
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, gözlük, fotoğraf makinesi, pil, yedek film veya yedek hafıza kartı, şarj aleti, antibakteriyel jel
Diğer Bilgiler
-ÖĞLE YEMEKLERİ:
Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar