Etiyopya Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Etiyopya Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
Konaklanacak Oteller
Aşağıdaki oteller veya benzerlerinde konaklama yapılacaktır.
Addis Ababa : Heyday Hotel (****)
Abra Minch : Emerald Resort (****)
Jinka : Eco-Omo Lodge (****)
Turmi : Buska Lodge (****)
Not: 
Aynı odada 3 kişi konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve “ek yatak” sabit yatak konforunda olmayabilir.

Safari Lodge ile 4* Otelde 8 gece konaklama, 7 Öğle, 8 Akşam yemeği
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
0,00 USD - 0,00 TL
Tek Kişilik Oda
0,00 USD - 0,00 TL
Odada 3. Kişi
0,00 USD - 0,00 TL
Çocuk (2-11)
0,00 USD - 0,00 TL
Bebek (0-1)
0,00 USD - 0,00 TL
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 USD yatıranlara oda başına 100 USD indirim veya peşin fiyatına 4 taksit.
Tur tarihinden 35 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara oda başına 50 USD indirim.
Grup veya Kurum indirimlerinden en yüksek olanı, kazanılan indirme ek olarak uygulanır.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
Türk Lirası fiyatlarımız bilgilendirme amaçlıdır. Ödeme yapılan günlerdeki, Merkez Bankası efektif satış kurundan hesaplanarak ücret tahsil edilir.
İSTANBUL'DAN KATILACAKLARA 175 USD İNDİRİM

SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Addis Ababa, Ulusal Müze, Etnoğrafya Müzesi, Adadi Meryem Kaya Kiliseleri, Abra Minch, Omo Vadisi, Chamo Gölü, Mago Milli Parkı, Jinka,Turmi, Ziway Gölü, ile Etiyopya’nın renkli halkları

*PROGRAMDA YAZAN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ FİYATA DAHİLDİR.

1.GÜN: ANKARA, İSTANBUL, ADDİS ABABA | 
Saat  10.30 TEMPO TUR önünde buluşma ve özel otobüsümüzle Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet  ve bagaj işlemlerinin yapılması,
Saat  13.15  TK 2143 sefer sayılı uçakla Ankara’dan hareket,
Saat  14.40  İstanbul Havalimanı'na varış. Gezimize İstanbul'dan katılan ve bilet, pasaport, bagaj işlemlerini kendileri tamamlamış konuklarımızla dış hatlar terminali uçuş kapısında buluşma.
Saat  19.25 TK 676 sefer sayılı uçakla İstanbul’dan Addis Ababa’ya hareket.
Saat  00.50 (ertesi gün) Etiyopya’nın başkenti Addis Ababa’ya varış. Gümrük ve pasaport işlemleri sonrası otele yerleşme ve dinlenme. 
2.GÜN: ADDİS ABABA |
Sabah kahvaltısı ardından yapacağımız şehir turumuzda; Etiyopya Ulusal Müzesi ile Etnoğrafya Müzeleri gezilecektir. Entoto St.Mary Kilisesi ile St.Trinity Katedrali görülecektir. Akşam yemeği ve konaklama Addis Ababa’da.
3.GÜN:  ADDİS ABABA, ABRA MİNCH | 
Sabah kahvaltı sonrası başkent Addis Ababa’dan ayrılıyoruz. Bugün öğle yemeği dahil gezimizde, önce 12. Yüzyılda Kral Lalibela döneminde yapılmış Adadi Meryem Kaya Kiliseleri’ni gezeceğiz. Daha sonra Soddo bölgesinin, Gurage kuşağında bulunan; UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS Listesinde yer alan Tiya Anıtları’nı gezeceğiz. Akşam saatlerinde Arba Minch’e varış ve otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Abra Minch’de.
4.GÜN: ABRA MİNCH “Dorze Halkı, Chamo Gölü” | 
Kahvaltı sonrası Huge Dağı’nda yaşayan Dorze Halkı'nı ziyarete gidiyoruz. Bambu evleri ve dokuma işleri ile öne çıkan Dorze kültürünü tanıyacağımız köy ziyaretimiz ardından, öğle yemeği dahil gezimizde Etiyopya’nın en büyük göllerinden ve 1.100 metre rakımda bulunan Chamo Gölü’nde tekne gezisi yaparak, doğal alanlarında yaşam süren su aygırı, timsah ve balıkçıl kuşları gözlemleyeceğiz. Akşam saatlerinde tekrar otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Abra Minch’de.
5.GÜN: ABRA MİNCH, JİNKA |
Kahvaltı sonrası Omo Vadisi’nde yaşayan Konso Halkı'nı ziyarete gidiyoruz. Bugün öğle yemeği dahil gezimizde UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS Listesinde yer alan dağ yamaçlarına taraçalı olarak dizdikleri evleri ile fark yaratan köylerinde, erkek çocukları 12 yaşına girdiklerinde geceleri ailesinin evi yerine köylerinde Mora ismi verilen bir evde toplu olarak yaşayan Konso’nun kültürel tabiat güzelliklerini göreceğiz. Köy gezimizin ardından Jinka’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Jinka’da.
6.GÜN: JİNKA, TURMİ | 
Kahvaltı sonrası Mago Milli Parkı'na gideceğiz. Bugün; alt dudaklarına taktıkları diskleri ile farklılık oluşturan, Omo Vadisi’nin en ilginç topluluklarından Mursi Halkı'nı ziyarete gidiyoruz. Bugün öğle yemeği dahil gezimizde Mursi Köyü ardından, Dimeka’ya giderek Omo Vadisi’nin birbirinden farklı köy ve kültürlerini buluşturan ve her hafta salı günü kurulan pazarı gezeceğiz. Çeşit çeşit yerel ürünlerin satıldığı pazar gezisi sonrası Turmi’ye doğru yolumuza devam ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Turmi’de.
7.GÜN: TURMİ | 
Kahvaltı sonrası Korocho Köyü'nde yaşayan, yaptıkları geleneksel dövme tekniği ile dikkat çeken Karo Halkı'nı ziyarete gidiyoruz. İki milyon yıl öncesine ait ilk insansı canlı Hominin türüne ait kemiklerinin bulunduğu, UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS Listesinde yer alan Aşağı Omo Vadisi; 200 bin yıl öncesine ait Homo Sapiens (çağdaş insan tanımına uyan ilk günümüz insanı) kemiklerinin de bulunması sebebiyle antropolojide çok önemli bir yere sahiptir. Öğle yemeği dahil gezimizde Omorate’de Dassanach Halkı'nı ziyarete gideceğiz. Omo nehri kıyısında boncuklu takıları, yarı çıplak giyinen kadınları ile dikkate çeken Dassanach Köyü gezisi sonrası Turmi’ye geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Turmi’de.
8.GÜN: TURMİ, ABRA MİNCH |
Kahvaltıdan sonra saçlarını ve vücutlarını kırmızı topraktan elde ettikleri boyalar ile renklendiren Hamer Halkı'nı ziyaret edeceğiz. Büyükbaş hayvancılık ile uğraşan Hamer Halkı, yan yana dizdikleri boğaların üzerine çıkıp koşarak atlayan genç erkeklerin ergenliğe giriş kutlamaları ile ilgi çekiyorlar. Bugün öğle yemeği dahil  köy ziyaretimizde bu etkinliğe tanıklık edebiliriz. Öğleden sonra düğün öncesi gelinleri sünnet etmeleri ile tanınan Arbore Halkı'nı ziyaret edeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Abra Minch’de.
9.GÜN: ABRA MİNCH, ADDİS ABABA | 
Kahvaltıdan sonrası Ziway Gölü’nde balıkçıl kuşları gözlemleyeceğiz. Renkli balıkçıl kuşlarının yaşam alanı; Kuzey Yarığı Vadisindeki en büyük göl olan Ziway Gölü gezimizin ardından yolumuza devam ediyoruz. Bugün öğle yemeği dahil yolculuk sonrası; akşamüstü Etiyopya’nın başkenti Addis Ababa’ya dönüşümüz ardından turumuzun son akşamında geleneksel bir restoranda keyifli bir akşam yemeği alacağız. Akşam yemeği sonrası saat 23.00’de havalimanına transfer.
10. GÜN: ADDİS ABABA, İSTANBUL, ANKARA |
Saat 01.45 TK677 sefer sayılı uçakla Addis Ababa’dan hareket.
Saat 07.30 İstanbul Havalimanı'na  varış. Pasaport işlemlerinden sonra  iç hatlar terminaline geçiş ve İstanbul’dan ayrılacak misafirlerimizle vedalaşma.
Saat 11.00 TK 2142 sefer sayılı uçakla İstanbul’dan hareket,
Saat 12.25 Ankara Esenboğa Havalimanı'na varış. Gümrük işlemlerinden sonra özel otobüsümüzle Tempo Tur önüne transfer ve gezimizin sonu.

Tur görevlisi
Kansav Arslan
Ulaşım
THY ile ANKARA VE İSTANBUL'DAN
Yurt dışı turlarımızda programda yazan uçuş saatleri bazen THY tarafından değiştirilmektedir. Yapılan değişiklikler internet sitemizde güncellenmektedir. Oluşabilecek uçuş saati değişikliklerinden veya rötarlardan zarar görmemeniz için “münferit iç hat veya münferit dış hat” kendi biletini alanların mutlaka THY’den bağlantılı bilet almalarını öneriyoruz. Aksi takdirde doğabilecek olumsuzluklarda acentamızın sorumluluğunun olmadığını belirtmek isteriz.
Vize
TÜM PASAPORTLARA VİZE GEREKİR.
Bu turumuz için tek girişli Etiyopya vizesi gereklidir. Pasaportun süresi tur bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli olması şarttır. Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa
Ücrete Dahil Olanlar
- THY ile Ankara / İstanbul / Addis Ababa ve Addis Ababa / İstanbul / Ankara uçuşları,
- THY ile Ankara-İstanbul gidiş-dönüş bağlantı uçuşları 175 $ DAHİL
- Havalimanı vergileri
-Tempo Tur- Esenboğa Havalimanı arası transferler
-Safari Lodge ve 4 Yıldızlı otelde 8 gece konaklama
-Kahvaltılar (8)
-Öğle yemekleri (7)
-Akşam yemekleri (8)
-Programda yazan tüm müze, milli park ve yerel köy gezileri ve giriş ücretleri
-SEYAHAT SİGORTA POLİÇESİ,
-Uçakta 20 kg. bagaj hakkı
-Türkçe rehberlik hizmetleri
-KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar
-80 $ vize ve servis ücreti (nakit tahsil edilir). Hususi(yeşil) pasaportlar için de vize gerekmektedir.
-50 TL Yurt dışı çıkış vergisi pulu
-2. gün öğle yemeği
-Bahşişler (Etiyopya turlarında; yerel rehber, şoför, köyler, restoranlar ve benzeri bahşişleri grup adına dağıtmak üzere, tur liderimiz gezi başında kişi başı 45 $ nakit olarak toplanacaktır/ katılım zorunludur)
-Ücretli televizyon kanalları (pay tv),
-Alkollü ve alkolsüz içecekler, telefon, ütü, ilaç vs. gibi kişisel harcamalar.
Gerekli Malzemeler
Yağmurluk, hırka, terlik, şapka, güneş kremi,sinek kovucu sprey, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası , yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
3 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar