Fırtına Vadisi'nde Sonbahar ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Fırtına Vadisi'nde Sonbahar
Paylaş :
Tur Tarihleri
22.10.2020 - 25.10.2020
29.10.2020 - 01.11.2020
Duraklar
TRABZON OTOBÜS TERMİNALİ SAAT:08.00
TRABZON HAVALİMANI SAAT:09.30
Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller
Yayla Bungalov Tesisleri
Tüm odalarda duş, wc, Tv
3 GECE TAM PANSİYON KONAKLAMA
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
1850,00 TL -
Tek Kişilik Oda
0,00 TL -
Odada 3. Kişi
0,00 TL -
Çocuk (7-12)
0,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
Gezi tarihinden 21 gün önce kesin kayıt yaptıranlara kişi başı 100 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit.
10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Sonbahar Gezisi, Çamlıhemşin, Fırtına Vadisi, Ayder Yaylası

Sizleri önemsiyoruz!
-Tüm araçlar, her tur öncesi dezenfekte edilecek ve tüm araçlarda el dezenfektanı bulundurulacaktır.
-Tüm araçlarda mesafeli oturma düzeni uygulanacaktır.
-Yurt içi, tur otobüslerimizde %50 kapasite (aracın yarısı boş olacak şekilde) gezi yapılacaktır
(Örneğin, 31 kişilik midibüste yolcu kapasitesi 14 kişi, 44 koltuklu otobüste ise maksimum 22 yolcu)
-Konuklarımıza günlük ateş ölçümü yapılacaktır.
-Seyahatlerde maske zorunluluğu olacaktır.
-Tüm rehberlerimiz bilgilendirilmiş ve her zaman olduğu gibi tur süresince sizlere yardımcı olacaktır.
-Otel odaları her gün temizlenecektir. Yemeklerde mesafeli düzen uygulanacaktır.
-Gezimizde alınan sağlık ve seyahat  önlemleri, kamu otoriteleri genelgeleri ile güncellenecektir.

DİKKAT:
Kayıt sırasında satış danışmanımıza HES kodunuzu vermeyi unutmayınız!
HES kodu nasıl alınır lütfen tıklayınız.
1.GÜN: TRABZON, ÇAMLIHEMŞİN, AYDER
Trabzon Otobüs Terminali'nde saat 08.00'da Trabzon Havalimanı'nda saat 09.30'da buluşuyoruz. Ankara'dan kalkan uçağınız bir saat sonra, İstanbul'dan kalkan uçağınız ise 1 saat 45 dakika sonra Trabzon Havalimanı'na inmiş olur. Rötar olursa sorun yok. Biz sizi almadan bir yere gitmiyoruz. Otobüsle gelen dostlarımızı otobüs terminalinden önceden alıyoruz. Siz Trabzon Havalimanı iç hatlar terminalinden çıktığınız an rehberimiz sizi karşılayacaktır. Bu konuda rahat olun.
Bagajlarımızı aracımıza yükledikten sonra Karadeniz Sahil Yolu'na dizilmiş Trabzon, Rize ve ilçelerini geçtikten sonra Ardeşen’den sonra Çamlıhemşin’e doğru yol alıyoruz. Yol boyu sonbahar renkleri sizleri büyüleyecek. Konaklar Mahallesi'nden Ortan Köyü'ne tarihi patikalarda yaklaşık 2 saatlik keyifli bir yürüyüş yapacağız. Yürüyüş sonrası "Sevdaluk" dizisinin çekildiği Şenyuva (Çinçiva) Köyü ve Köprüsünü fotoğraflayacağız. Ardından Ayder Yaylası'na hareket. Pansiyonumuz Ayder Yaylasında ancak yayla kalabalığından oldukça uzakta. Son bölümde konaklayacağımız bungalovlara ulaşmak için yürümek zorundayız. Yürümek istemeyenler için harika bir çözümümüz var. Teleferik ile bungalovlara ulaşabiliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Yayla Bungalov tesislerinde.
2.GÜN: AVUSOR YAYLASI, DOBECELEZENA GÖLÜ, HUSER YAYLASI, AYDER
Kahvaltıdan sonra bungalovlardan ayrılmak istemeyeceğinizden zorla sizleri aracımıza bindirdikten sonra Avusor Yaylası'na çıkıyoruz. Yolumuz üstünde Hacizeni ve Toba Yaylaları var. Yayladan Kaçkar Dağları'nın bir bölümünü oluşturan, Altıparmak ve Kemerli Kaçkar zirvelerini görmek mümkün. Avusor Yaylası'ndan sonra Kemerli Kaçkar Dağı'nın tam dibinde bulunan göle yürüyeceğiz. Göl ve dağın göle yansıyan görüntüsü muhteşem. Çıkış yorucu, ama uzun değil. Yine de biz yavaş bir tempo ile çıkacağız. Bir buçuk saat sonra göldeyiz. Dönüş kolay sizi zorlamayacaktır. Yürüyüş sonrası hava açık ise 2400 m yükseklikte bulunan Huser Yaylası'na çıkıp manzaranın keyfini çıkaracağız. Hava uygun değilse Ayder’de günü tamamlayacağız. Akşam yemeği ve konaklama Yayla Bungalov tesislerinde.
3.GÜN: YUKARI KAVRON YAYLASI, SAMİSTAL TEPESİ
Kahvaltıdan sonra Kavrun Yaylası'na çıkıyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuk sonrası Yukarı Kavrun Yaylası’nda olacağız. Yayla içinde yapacağımız yürüyüş sonrası aracımız ile Samistal Tepesine kadar çıkacağız. Buradan muhteşem manzaraları izledikten sonra yapacağımız keyifli yürüyüşler ile pansiyonumuza döneceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Yayla Bungalov tesislerinde.
4.GÜN: SANTA HARABELERİ TRABZON
Kahvaltıdan sonrası bagajlarımızı aracımıza yükledikten sonra Gümüşhane sınırları içerisinde yer alan Santa Harabelerine gidiyoruz. Santa yerleşiminin 18.yy’da Rumlar tarafından kurulduğu sanılmaktadır "Dağların Zirvesine Saklanmış Cennet'' diye nitelendirilen Santa; dini, ticari ve kültürel önem taşıyan  yedi mahalleden oluşmaktadır. Bunlar;  Piştovlu, İhsanlı, Binatla, Çingallı, Goballı, Terzili, Zurnacılı isimlerini taşımaktadırlar. Bu mahalleler üç ayrı yamaç üzerine kurulmuştur. Doğu Karadeniz’deki Pontus yerleşmelerden birisi olan Santa; etrafı yüksek dağlarla çevrilmiş, dışa kapalı, hırçın fiziki özelliklere sahip olduğundan, Santalılar kültürel kimliklerini yitirmeden uzun süre varlıklarını sürdürebilmişlerdir. Bölgede halen irili-ufaklı bir çok kilise bulunmaktadır. Bunlar genellikle 1860-1870 yılları arasında inşa edilmişlerdir. Kiliseler üç apsisli ve üç neflidir. Bu nedenle plan bakımından birbirlerine benzemektedirler. Biz sadece üç mahalleyi gezeceğiz. Diğer mahalleri ancak uzaktan görebileceğiz. Her Mahallede en az bir kilise mevcuttur. İki Vadi üzerine kurulan Santa yerleşiminin, Rum Pontus İmparatorluğu döneminde Rum çetelerinin sığınak yeri olarak yapıldığı bilinmektedir. Buradaki köylerde yürüyüşler yaptıktan sonra sahil yoluna dönerek havalimanında sizlerden ayrılacağız. Trabzon'a varış saatimiz 19.00 

NOT: Turumuzda ''Tek Kişilik Konaklama'' yapılmamaktadır.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. 
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 

Ulaşım
TUR MİNİBÜS İLE YAPILACAKTIR.
Ücrete Dahil Olanlar
Trabzon'dan başlayarak tekrar Trabzon'a dönünceye kadar tüm ulaşımlar, otellerde konaklama (3), kahvaltılar (3), öğle yemekleri-kumanya(4), akşam yemekleri (4), Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi, müze ve ören yerleri giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri, KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar
Ankara-Trabzon/ Ankara ulaşımı, ilk gün kahvaltı, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Gerekli Malzemeler
Önceden giyilmiş yürüyüş ayakkabısı veya botu, yağmurluk (panço tercih edilmelidir) kolay giyilip çıkarılabilen rahat pamuklu giysiler, zaman zaman serin olabileceği düşünülerek kazak, polar(alt-üst) giysi, güneş kremi, şapka, bandana, küçük bir sırt çantası , yedek giysi ve çamaşır, yedek çorap, yedek ayakkabı, terlik, koruyucu krem, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti, anti bakteriyel jel.
Mayo, havlu ve terliğinizi almayı unutmayın
Diğer Bilgiler
ULAŞIM VE BULUŞMA

Trabzon Havalimanı veya otobüs terminaline indiğinizde rehber arkadaşımız sizleri mutlaka bulacaktır. Gezi tarihinden önce sizleri karşılayacak arkadaşımızın telefon numarası verilecektir. Şayet tur başlangıcından bir gün önce gitmeyi düşünüyorsanız kayıt esnasında arkadaşlarımız kalabileceğiniz otel için rezervasyon yapmaktadırlar.
ANKARA-TRABZON-ANKARA
AnadoluJet'in saat 09.25 Ankara-Trabzon ve saat 20.45 teki Trabzon-Ankara uçuşları en uygun seçenekler. Uçuş süreniz yaklaşık bir saattir.
Kesin kayıt esnasında arkadaşlarımız sizlere ulaşım konusunda yardımcı olacaklardır. İsterseniz biletlerinizi biz alıyoruz.
Ankara'dan -Trabzon'a saat 20.00 de giden otobüslerde ayrı bir seçenek. Ancak otobüs ile gitmeyi düşünüyorsanız cumartesi günü hareket etmeniz gerektiğini unutmayınız. Çünkü turlarımız pazar günü başlamaktadır. Ayrıca iner inmez dönüş biletinizi de almanız gerekir. Dönüş gününüz cumartesidir. Dönüş için saat 18.00 den sonra hareket edecek otobüsleri tercih etmeniz gerekir. Ankara-Trabzon arası otobüsle yaklaşık 11 saat sürmektedir.
Yaz döneminde uçak kalkış saatlerinde değişiklikler olabilir.
Herhangi bir rötar durumunda arkadaşlarımız sizi bekleyecektir.

İSTANBUL-TRABZON-İSTANBUL

AnadoluJet'in İstanbul Havalimanı-Trabzon, saat 07.00
Onurair İstanbul Havalimanı-Trabzon saat 06.40 uçuşları en mantıklı seçenekler. Ancak Pegasus ve Sun Express' in de uçuşları var.
Dönüş için 20.05 deki AnadoluJet uçuşu en uygun seçenek.
Ayrıca İstanbul'dan Trabzon'a otobüsle de gidebilirsiniz. Biz önermiyoruz. Ama ben otobüsle yolculuk yapmayı seviyorum diyorsanız , onu da saygımız sonsuz.

İZMİR-TRABZON-İZMİR

AnadoluJet'in sabat 07.00 kalkışlı Ankara bağlantılı uçağı gidiş için en uygun seçenek. Trabzon'dan saat 20.05 de kalkan yine Ankara bağlantılı uçağı dönüş için uygun bir seçenek.
Biletinizi erken alırsanız ucuz bilet bulma şansınız yüksektir. Ancak uçuşa olan talebe göre, gün içerisinde bile fiyat değişikliği olabilmektedir. Yaz döneminde bölgeye yoğun talep olduğundan, geç yapılan rezervasyonlarda, ucuz bilet ve yer bulma şansı azalmaktadır.
Otobüs ile gelenleri Trabzon Otobüs Terminali'nden saat 09.00 da alıyoruz.
Bilet iptal ve iadelerinde havayolu kuruluşunun koşulları geçerlidir.

ARA ULAŞIMLAR

Turlarımızda yayla yolları için en uygun olan Ford Transit minibüslerini kullanıyoruz. Şoförlerimiz bölgeye hakim , yayla yollarını çok iyi bilen, deneyimli insanlardır.
YEMEK

Karadeniz'e gelen her insan yemek konusunda büyük bir beklenti içine girmektedir. Biz de mümkün olduğunca sizlere yöresel yemeklerden tattırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Özellikle akşam yemeklerinde bu isteğinizi karşılamaya çalışıyoruz.
Kahvaltılarda yöresel tereyağı ve peynir, zeytin, bal veya reçel, domates, salatalık her zaman bulabileceğiniz yiyecekler. Zaman zaman buna muhlama da ekleniyor. Hemşin, Çamlıhemşin bölgesinde muhlama yemeden dönülmez. Seveni çok, ama kimine de hitap etmediğini gördük.
Karadeniz'de yemeklerde genellikle tereyağı kullanıldığını da unutmayınız.
Öğle yemeklerinde kumanya vermek zorunda kalıyoruz. Yürüdüğümüz yerlerde herhangi bir tesis olmadığından ton balığı, domates, salatalık, peynir, ekmek, meyve suyu veya ekmek arası et, tavuk verebilmekteyiz. Ancak denk gelen günlerde zaman zaman mangal keyfi yaptığımız da oluyor.
DİĞER ÖNEMLİ BİLGİLER

Turlarımızda risk en aza indirilmiştir. Ama hiç risk olmadığını da söyleyemeyiz.
Her hangi bir hastalığınız varsa rehberimizi önceden uyarınız. Sürekli kullandığınız ilaçları tur süresince yetecek kadar yanınızda bulundurunuz.
Yürüyüş içeren turlarda rehberimizin uyarılarını dikkate alınız ve kendi başınıza hareket etmeyiniz.

PROGRAM DEĞİŞİKLİĞİ

Hava ve yol koşullarına göre rehber programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Biz çok zorunlu olmadıkça programımızı aynen uyguluyoruz. Ancak aşırı yağış, heyelan gibi nedenlerden dolayı bir değişiklik söz konusu olursa rehberlerimizin ikinci, hatta üçüncü planları mutlaka vardır.

HAVA KOŞULLARI
Yağmur ve sis olma olasılığı her zaman var. Zaman zaman soğuk olabileceği göz önüne alınarak malzeme getirilmelidir.
 ALIŞVERİŞ

Turumuz Tam Pansiyon konaklamalıdır. Bu yüzden tur boyunca fazla paraya ihtiyacınız olmayacak. Ardeşen-Pazar-Rize-Trabzon'daki bankalardan para çekebilirsiniz. Ancak buralardan sadece gidiş ve dönüş günlerinde geçtiğimizi de unutmayınız.Yöresel ürünlerden almak istiyorsanız rehberlerimiz sizlere yer veya yerler önerecektir. Ama hiç bir personelimiz bu tür yerlerden herhangi bir menfaat temin etmeyi asla düşünmez.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 1850,00 TL 0,00 TL 1850,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 485,63 TL 0,00 TL 1942,50 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar