Göksu Şelalesi, Ermenek, Mut, Alahan Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Göksu Şelalesi, Ermenek, Mut, Alahan Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
15.10.2021 - 17.10.2021
Duraklar
1-23.30 Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü alti
2-23.45 Tempo Tur önü
3-23.55 Milli Kütüphane – Bahçelievler
4-23.58 Ufuk Üniversitesi Hastanesi önü
5-00.05 Yüzüncü yil Köprüsü alti
6-00.10 Keklikpinari Sapagi
Lütfen kesin kayit yaptirirken bineceginiz duragi arkadasimiza yazdiriniz.
Dönüste aracimiz Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, buradan binenleri Bakanliklar Vekaletler Caddesi - Atatürk Bulvari kösesinde birakilacaktir.
Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller
SELÇUKLU OTEL
Tüm odalarinda tv, uydu anteni, mini bar, sicak su, sac kurutma makinesi, mini kasa bulunmaktadir.
YARIM PANSIYON KONAKLAMA
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
830,00 TL -
Tek Kişilik Oda
955,00 TL -
Odada 3. Kişi
815,00 TL -
Çocuk (7-12)
620,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
Gezi tarihinden 14 gün önce gezi ücretini yatıranlara kişi başına 25 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit
Tur tarihinden 3 gün öncesine kadar kesintisiz iptal etme hakkı
SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Hadim, Göksu Selalesi, Ermenek, Ermenek Kalesi, Meraspolis Magarasi, Tol Medrese, Zeyve Pazari, Mut, Mut Kalesi, Alahan Manastiri, Sertavul Geçidi

Sizleri önemsiyoruz! 

-Yurt içi seyahatlerde aşı kartı ibraz edilmesi zorunlu hale getirilmiştir.
Aşılarını tamamlamayan konuklarımızdan ise gezi başlangıcından en az 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi istenecektir.
-Tüm araçlar, her tur öncesi dezenfekte edilecek ve tüm araçlarda el dezenfektanı bulundurulacaktır.
-Seyahatlerde maske zorunluluğu olacaktır.
-Tüm rehberlerimiz bilgilendirilmiş ve her zaman olduğu gibi tur süresince sizlere yardımcı olacaktır.
-Gezimizde alınan sağlık ve seyahat  önlemleri, kamu otoriteleri genelgeleri ile güncellenecektir.
DİKKAT:
Kayıt sırasında satış danışmanımıza HES kodunuzu vermeyi unutmayınız.
HES kodu nasıl alınır lütfen tıklayınız

1.GÜN: BULUŞMA VE HAREKET
Aksam saat 23.45 Tempo Tur önünde buluşma ve hareket. Gece yolculuğumuz sabahın ilk saatlerine kadar devam edecek.
2.GÜN: HADIM, TAŞKENT, ERMENEK, MERSAPOLİS MAĞARASI, TOL MEDRESE, ERMENEK KALESİ
Sabah saatlerinde Hadim'e varış. Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte kahvaltı için mola veriyoruz. Kahvaltıda çorba var. Çorbalar çok lezzetli. Kahvaltı sonrası Göksu Şelalesi'ne gidiyoruz. Bu şelale daha önce Yerköprü olarak biliniyordu. Biz de programlarımızda Yerköprü ismini kullandık. Ancak son yaptığımız inceleme gezisinde şelaleyi gösteren tabelaların Göksu Şelalesi olarak değiştirildiğini gördük. Biz de programlarımızda Göksu ismini kullanmayı uygun gördük.

Göksu Nehri üzerindeki bu güzel şelale yirmi metreden düşen suların oluşturduğu görüntüsüyle gerçekten görülmeye değer. Aracımızın duracağı son noktadan yaklaşık 100 metre yürüyerek şelaleye ulaşacağız. Şelaleyi gezip fotoğraflarımızı çektikten sonra Taşkent'e gidiyoruz. Taşkent'te Tarihi Emirler Pınarı'nda mola verdikten sonra Ermenek'e doğru yolumuza devam edeceğiz. Ermenek'teki programımızda Ermenek’in çok az tanınan ve büyüleyici doğal güzellikleri yer alıyor. Ülkemizde bir çok yer elektrikle tanışmadan, Ermenek'te 1934 yılında dönemin belediye başkanı Emin Hami Koças'ın  büyük gayretleriyle kurulmuş olan Türkiye'nin ilk hidroelektrik santralini, içerisinde Dünya'nın en büyük yeraltı nehrini saklayan Meraspolis Mağarası'ni, Karamanoğullaı döneminde yapılan ilk medreselerden biri olan Tol Medrese’yi ziyaret edeceğiz. Öğle yemeği molamızdan sonra Ermenek Kalesi’ni yürüyerek gezeceğiz. Bu nedenle tabanı kaymayan ayakkabı bulundurulmasında yarar var. Kaleden Ermenek Baraj Gölü, Toros Dağları, kaya yerleşimleri büyüleyici bir güzelliğe sahip. Ardından eski evler, sokak çeşmeleri, Ulu Cami'yi gezip, Ermenek'te alışveriş molası veriyoruz. Ermenek'te yapılan şekersiz pekmezli helvanın tadına bayılacaksınız, Ayrıca zeytin ve zeytinyağı, kuru üzüm, ceviz alabileceğiz ürünler. Gezimizin ardından otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
3.GÜN: ZEYVE PAZARI, GÖKÇESEKİ KAZI ALANI, MUT, ALAHAN MANASTIRI, SERTAVUL GEÇİDİ, ANKARA
Kahvaltı sonrası önce Ermenek Barajı ve Yayla Pazarı köyü sınırları içerisinde yer alan, 600 yıllık tarihi Zeyve Pazarı Mesire Alanı'na gidiyoruz. Zeyve Pazarı, Torosların ortasında bir tabiat harikası. Sit alanı olan yerde 300'den fazla, yaşları 800 ile 200 yıl arasında değişen çınar ağaçları bulunuyor. Mesire alanının 300 metre yukarısında aniden kaynamaya baslayan pınarlar, Zeyve Çayı'nı oluşturuyor. Çay, mesire alanında değişik büyüklüklerde şelaleler oluştururken, seyri hoş bir manzara ortaya çıkıyor.
Pazar günleri kurulan pazarda satılan ürünler tamamen doğal ve organik. Bu pazarda yöre halkı ürettiği sebze, meyvelerin yanında, kekik, kimyon, ada çayı, sumak gibi ürünleri de satmaktadır. Pazara gelen, bir ürün getiriyor, ürününü sattıktan sonra kendi ihtiyacı olanı alıp gidiyor.. Her taraf sanki doğal bir fotoğraf stüdyosu. Artık çalışmayan eski su değirmenleri bu dekoru tamamlayan unsurlar.
Daha sonra sizleri kazıların devam ettiği Gökçeseki kazı alanına götürüyoruz. Kazı alanını gezdikten sonra Mut'a doğru yolumuza devam ediyoruz. Mut'ta vereceğimiz yemek molasından sonra Laal Paşa Cami ve Mut Kalesi'ni geziyor ve süt ürünleri alışverişi yapıyoruz. Daha sonra erken Hristiyanlık dönemi yapılarından biri olan ve yaklaşık 1000 metre rakımda bulunan Alahan Manastırı'na gideceğiz. Alahan Manastırı Toros Dağları'na tepeden bakan bir konuma sahiptir. Tarsus'lu Pavlus (St Paul) ve yine Tarsus'ta yasamış Hristiyanlığın öncülerinden Barnabas, M.S. 41 yılında Hristiyanlığı yaymak için Anadolu’da çeşitli yolculuklar yapmışlardır. Bu azizlerin gezileri sırasında konakladıkları hemen her yerde anılarına tapınaklar yapılmıştır. Fakat, o tarihte Hristiyanlık henüz resmi din olmadığından ve ibadet gizli olduğundan tapınakların da gözden uzak ve ulaşımı güç yerlerde olması tercih edilmistir.  Alahan Manastırı'nın olduğu yerde de böyle bir tapınağın yapıldığı anlaşılmaktadır. Ancak bu günkü manastır Besinci Yüzyıl'da inşa edilmiştir. Manastırı yaptıran kisi manastırda lahdi ve bir kitabesi olan Tarasis adli bir rahiptir. Kimi kaynaklar manastırın M.S. 440-442 yılları arasında, kimi kaynaklar da M.S. 474 ten sonra inşa edildiği görüsündedir. Evliya Çelebi ; manastır için "usta elinden yeni çıkmış gibi duruyor" tanımlamasını yapmıştır. Manastır gezimizin ardından Sertavul Geçidi'nde kısa bir mola veriyor ve yolumuza devam ediyoruz. Aksam saat 23.30 sularında Ankara'ya varış.


HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. 
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 


BLOG YAZI
Bülent VARLIK'ın Ermenek, Göksu Şelalesi, Hadim yazısına ulaşmak için lütfen tıklayınız


Ermenek'te gizli kalan tarih ortaya çıkarılıyor. Haberin detayına ulaşmak için lütfen tıklayınız


Ulaşım
Midibüs ile
Ücrete Dahil Olanlar
Midibüsle ulaşım, otelde konaklama(1), kahvaltı(2), aksam yemeği(1), SEYAHAT GÜVENCE SIGORTA POLIÇESI, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV.
Ücrete Dahil Olmayanlar
Tüm öğle yemekleri, son gün aksam yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Gerekli Malzemeler
Rahat bir yürüyüs giysisi, yagmurluk, yürüyüs ayakkabisi, koruyucu krem, kazak, yedek ayakkabi, yedek çorap, yedek çamasir ve giysi, küçük sirt çantasi , su kabi, antibakteriyel jel, gözlük, fotograf makinesi, filmi veya yedek hafiza karti, sarj cihazi. Mayo, havlu, terliginiz almayi unutmayiniz
Diğer Bilgiler
ÖGLE YEMEKLERI:
Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunlulugu yoktur. Gezi programini aksatmamak kosuluyla konuklarimiz diledikleri yerden hizmet alabilirler.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 830,00 TL 0,00 TL 830,00 TL 955,00 TL 0,00 TL 955,00 TL 815,00 TL 0,00 TL 815,00 TL 620,00 TL 0,00 TL 620,00 TL
4 207,50 TL 0,00 TL 830,00 TL 238,75 TL 0,00 TL 955,00 TL 203,75 TL 0,00 TL 815,00 TL 155,00 TL 0,00 TL 620,00 TL
4 217,88 TL 0,00 TL 871,50 TL 250,69 TL 0,00 TL 1002,75 TL 213,94 TL 0,00 TL 855,75 TL 162,75 TL 0,00 TL 651,00 TL
Yapılan Yorumlar