Güney Hindistan, Sri Lanka Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Güney Hindistan, Sri Lanka Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
Konaklanacak Oteller

Aşağıdaki oteller veya benzerlerinde konaklanacaktır.
MUMBAI-The Orchid Hotel *****
MADURAI-Hotel Poppy ****
PERIYAR-Hotel Spice Village *****
KOCHIN- Hotel Le Meridien *****
SIGIRYA-Sigiriya Village ****
KANDY- Cinnamon Citadel *****
BERUWALA- Cinnomon Bey Beruwala *****
Not:
Aynı odada 3 kişi konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve “ek yatak” sabit yatak konforunda olmayabilir.

4* ve 5* Otellerde 10 gece konaklama, 10 Akşam, 4 Öğle yemeği
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
3240,00 USD - 22240,33 TL
Tek Kişilik Oda
4085,00 USD - 28040,67 TL
Odada 3. Kişi
3190,00 USD - 21897,12 TL
Çocuk (2-11)
3050,00 USD - 20936,12 TL
Bebek (0-1)
0,00 USD - 0,00 TL
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 USD yatıranlara oda başına 100 USD indirim veya peşin fiyatına 3 taksit + 13 USD.
Tur tarihinden 35 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara oda başına 50 USD indirim.
Grup veya Kurum indirimlerinden en yüksek olanı, kazanılan indirme ek olarak uygulanır.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
Türk Lirası fiyatlarımız bilgilendirme amaçlıdır. Ödeme yapılan günlerdeki, Merkez Bankası efektif satış kurundan hesaplanarak ücret tahsil edilir.
İstanbul'dan katılacaklara 50 USD indirim
10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Mumbai, Madurai, Periyar, Kumarakom, Kochin, Colombo, Habarana, Sigiriya, Polonnaruwa, Dambulla Mağara Tapınağı, Kandy, Hikkaduwa, Pinnawela Fil Yetimhanesi, Galle

*PROGRAMDA YAZAN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ FİYATA DAHİLDİR.

1.GÜN: ANKARA, İSTANBUL, MUMBAİ | 14 Mart 2020
Saat 13.00 TEMPO TUR önünde buluşma ve özel aracımız ile Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin yapılması.
Saat 16.05 Türk Hava Yolları TK 2153 sefer sayılı uçakla Ankara’dan hareket.
Saat 17.20 İstanbul Havalimanı'na varış. İstanbul'dan gezimize katılan; uçuş kartı, bagaj ve pasaport işlemlerini kendileri tamamlamış yolcularımızla dış hatlar terminalindeki uçuş kapısında buluşma.   
Saat 20.30 Türk Hava Yolları TK 720 sefer sayılı uçakla İstanbul’dan Mumbai’ye hareket. Geceleme uçakta.
2.GÜN: MUMBAİ | 15 Mart 2020
Sabah 05.15'de Mumbai’ye varışımızın ardından pasaport, vize ve gümrük işlemleri sonrası kahvaltımızı almak üzere otelimize hareket ediyoruz. Kahvaltı sonrası; eski adı “Prince of Wales Museum” olan Hint tarih ve sanatına ait en güzel müzelerden olacak Chhatrapati Shivaji Maharaj Vastu Sangrahalaya Müzesini gezeceğiz. Mumbai’de bulunan en önemli Hindu tapınaklarından “Hare Krishna Hareketi” tapınağı olarak bilinen Iskcon Tapınağı’nı gezeceğiz.  Öğle yemeği sonrası yapacağımız Mumbai panaromik gezimizde; bu şehre limandan gelen ziyaretçileri karşılayan etkileyici Hint Kapısını, Marine Drive ve Dhobi Ghat’da çamaşır yıkayanları gördükten sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Mumbai’de. 
3.GÜN: MUMBAİ, MADURAİ | 16 Mart 2020
Sabah kahvaltısı ardından Mumbai’den Madurai’ye uçmak üzere havalimanına transfer. Saat 12.05’de 9W2769 Sefer sayılı uçakla Mumbai’den hareket ve saat 14.20'de Madurai’ye varış. Tamil Nadu eyaletine bağlı Madurai’ye varışımızın ardından yapılacak panoramik şehir turunda Hindu ve Saracen Mimarisi’nin örneği olan Thirumalai Nayak Sarayı’nı geziyoruz. 1636 tarihli bir yapı olan saray, orijinalinde bugünkü halinden dört kez daha büyük inşa edilmişti. Daha sonra Hindistan'ın en kutsal ve en büyük Hindu Tapınaklarından biri olan, Tanrıça Meenakshi ve Tanrı Shiva’ya adanmış muhteşem mimarisi ile Meenakshi Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Madurai’de.
4.GÜN: MADURAI, PERIYAR  | 17 Mart 2020
Sabah kahvaltısı ardından Periyar’a (yolculuğumuz yaklaşık 4 saat sürecek) hareket.  Hindistan'ın Kerala Eyaleti'ne bağlı Periyar'da baharat bahçelerini gezerken kakule, karanfil, muskat, karabiber ve tarçın bitkilerinin nasıl yetiştirildiğini görüyoruz. Güney Hindistan'ın yaylalarında, havadaki değişik aromaların bize eşlik edeceği baharat bahçesi gezimizin ardından Kumily Mahallesi'nde yürüyüş yapıyoruz. Güney Hindistan'da ortaya çıkmış, antik bir sağlık sistemi Ayurveda Merkezi Periyar'da isteyenler Ayurveda yağları ile masaj da yaptırabilirler (Ayurveda günümüzde Hindistan, Nepal ve Sri Lanka'da uygulanmaktadır). Akşam yemeği ve konaklama Periyar/Thekkady’de.
5.GÜN: PERIYAR, KUMARAKOM, KOCHIN  | 18 Mart 2020
Sabah kahvaltısı ardından Kerala Eyaletine bağlı Kumarakom’a (yolculuğumuz yaklaşık 4 saat sürecek) hareket ediyoruz. Kumarakom’un tropik bitki örtüsü ve yaşam alanlarıyla eğlenceli vakit geçireceğimiz, Kerala Eyaletinin geleneksel pirinç ve yiyecek taşıma yöntemlerini de gözlemleyeceğimiz tekne turuna çıkacağız. Öğle yemeği sonrası; Hint Okyanusu'ndan gelen ters akıntılarla oluşmuş Vembanad Gölü'nde yapacağımız tekne turu sonrası Kochin’e hareket. Akşam yemeği ve konaklama Kochin’de. 
6.GÜN : KOCHİN  | 19 Mart 2020
Sabah kahvaltısı sonrası Dutch Palace Müzesi'ni gezdikten sonra, kafeleri ve hint el sanatları ürünlerinin satıldığı küçük dükkanları ile ünlü Sinagog Sokağında serbest zaman vereceğiz. Sinagog Sokağı'nda serbest zaman sonrası Kochin Kalesi sınırları içerisindeki 1503’te Portekizli Fransisken rahiplerinin kurduğu ve Hindistan’daki en eski Avrupa tarzında inşa edilmiş, Vasco de Gama’nın Mezar Taşı’nın da bulunduğu St. Francis Kilisesi’ni geziyoruz. Öğle yemeği dahil yapacağımız Kochin turumuzda Hintli balıkçıların, Çin balıkçı ağları ile geleneksel balık tutma yöntemlerini göreceğiz. Akşam saatlerinde, UNESCO Dünya Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi’nde yer alan Kerala Hint Tiyatrosu'na özgü “Kathakali Dans Gösterisini” seyrediyoruz (gösteri bileti dahildir). Akşam yemeği ve konaklama Kochin’de.
7.GÜN KOCHİN, COLOMBO, HABARANA | 20 Mart 2020
Kahvaltı sonrası dinlenme ve masaj için serbest zaman. Sri Lanka'nın başkenti Colombo'ya gitmek üzere havalimanına transfer ve Colombo'ya varışımızın ardından pasaport ve bagaj işlemleri tamamladıktan sonra Habarana’ya hareket.  Yaklaşık 4,5 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Sigiriya Kaya Kalesi'ne ev sahipliği yapan Habarana'ya varış. Akşam yemeği ve konaklama Habarana’nın tatil beldesinde.
8.GÜN  HABARANA “SİGİRİYA, POLONNARUWA” | 21 Mart 2020
Kahvaltı sonrası Sri Lanka’nın; UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesi’nde yer alan Sigiriya Kaya Kalesi’ni geziyoruz. Antik çağlardan günümüze kadar ulaşmış bu benzersiz yerleşimde; Su Bahçeleri, Spiral Merdivenler, Cam Duvarı, Aslan Pençesi Kapısı, freskoları ile müthiş duvar süslemelerini geziyoruz. Öğleden sonra ise Sri Lanka’da 12. Yüzyılda inşa edilmiş UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesi’nde yer alan tarihi Polonnaruwa Antik Kenti’ne gidiyoruz. Tapınaklar, Kraliyet Sarayı, Buda Heykelleri ve baraj gölü gibi tarihi kalıntıların bulunduğu Polonnaruwa’da Sri Lanka tarihi ve kültürüne ait eserleri gezeceğiz. Bugün yapacağımız gezimize öğle yemeği de dahildir. Akşam yemeği ve konaklama Habarana’nın tatil beldesinde.
9.GÜN  HABARANA, KANDY | 22 Mart 2020
Sabah kahvaltı sonrası Sri Lanka’nın eski başkenti ve UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesi’nde yer alan Kandy’e hareket.  Bugün yolumuz üzerinde UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesi’nde yer alan Dambulla Mağara Tapınağı’nı gezeceğiz. Kandy'de yapacağımız panoramik şehir turunda Romantik Göl görülecek ve Buda’nın dişinin saklandığına inanılan dünyanın en önemli Budist tapınaklarından Kutsal Diş Tapınağı gezilecektir. Bugün ayrıca yüksek rakımlarda üretilen dünyaca meşhur Seylan Çayı da alabilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama Kandy'de.
10.GÜN: KANDY, HİKKADUWA  | 23 Mart 2020
Sabah kahvaltı sonrası Kandy'den ayrılarak yaklaşık 5 saat sürecek bir yolculuk ile Hikkaduwa'ya gidiyoruz. Yolumuz üzerindeki dünyanın ilk ve tek Fil Yetimhanesi olan Pinnawala’yı ziyaret edeceğiz. Bu yetimhanede yavru fillerin biberonla beslenmelerine, nehirde yıkanmalarına ve günlük aktivitelerine tanık olabiliriz. Akşam üzeri Maldiv Adaları’nın doğusunda, Hint Okyanusu’nun palmiyeli kumsallarında dinlenmeniz için Hikkaduwa'da deniz kıyısında bulunan otelimizde serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama Hikkaduwa’da.
11.GÜN: HİKKADUWA “GALLE” | 24 Mart 2020
Kahvaltı sonrası UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesi’nde yer alan Galle’ye gidiyoruz. Portekiz ve Hollanda’nın eski deniz ticaret ve koloni şehri Galle’de; Portekiz ve Hollanda koloni dönemine ait mahalleler ile Tarihi Liman gezisi sonrası öğleden sonra Hikkaduwa’da otelimize dönüş. Akşam üzeri; Hikkaduwa'da deniz kıyısında bulunan otelimizde serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama Hikkaduwa’da.
12.GÜN: HİKKADUWA, COLOMBO | 25 Mart 2020
Kahvaltı sonrası Hikkaduwa’dan ayrılarak Sri Lanka’nın başkenti Colombo’ya hareket. Panoramik şehir turunda; Eski Meclis, Bağımsızlık Meydanı ve Gangaramaya Tapınağı görülecek yerler arasındadır. 
Saat 17.30 Colombo Havalimanı’na varış, pasaport ve gümrük işlemleri sonrası, 
Saat 21.30 THY TK 731 sefer sayılı uçakla Colombo’dan İstanbul’a hareket. Geceleme uçakta.
13.GÜN: İSTANBUL, ANKARA | 26 Mart 2020
Saat 06.25 İstanbul Atatürk Havalimanı'na varış. Pasaport işlemlerinden sonra iç hatlar terminaline geçiş ve İstanbul’dan ayrılacak misafirlerimizle vedalaşma. 
Saat 09.00 THY TK 2134 sefer sayılı uçakla İstanbul’dan hareket,
Saat 10.20 Ankara Esenboğa Havalimanı'na varış. Gümrük işlemlerinden sonra özel otobüsümüzle Tempo Tur önüne transfer ve gezimizin sonu.

Tur görevlisi
Kansav Arslan
Ulaşım
THY İLE ANKARA VE İSTANBUL'DAN
Yurt dışı turlarımızda programda yazan uçuş saatleri bazen THY tarafından değiştirilmektedir. Yapılan değişiklikler internet sitemizde güncellenmektedir. Oluşabilecek uçuş saati değişikliklerinden veya rötarlardan zarar görmemeniz için “münferit iç hat veya münferit dış hat” kendi biletini alanların mutlaka THY’den bağlantılı bilet almalarını öneriyoruz. Aksi takdirde doğabilecek olumsuzluklarda acentamızın sorumluluğunun olmadığını belirtmek isteriz.

Vize
TÜM PASAPORTLARA VİZE GEREKİR.
 Hindistan vizesinde parmak izi uygulamasına geçildi.
Pasaportun süresi tur bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli olması şarttır.
 Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
 Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa
Ücrete Dahil Olanlar
- THY ile Ankara / İstanbul / Mumbai – Colombo / İstanbul / Ankara uçuşları
- HAVALİMANI VERGİLERİ
- Tempo Tur - Esenboğa Havalimanı'na gidiş-dönüş transferler
- 4* ve 5* otellerde 10 gece konaklama
- Kahvaltılar (11)
- Akşam yemekleri (10)
- 2, 5, 6 ve 8.günler toplam 4 öğle yemeği
- Mumba-Madurai arası iç hat uçuşu
- Kochin – Colombo arası dış hat uçuşu
- Programda yazan tüm çevre gezileri ve şehir turları
- Kathakali Dans Gösterisi 35 USD Dahil
- Kumarakom'da öğle yemeği ve tekne gezisi 75 USD Dahil
- Pinnawela Fil Yetimhanesi Turu 75 USD Dahil
- Sigiriya Rock turu 85 USD Dahil
- Dambulla Tapınağı turu 40 USD Dahil
- Polonnaruwa antik kent turu 80 USD Dahil
- Galle Turu 75 USD Dahil
- Transferler
- Uçakta 20 kg bagaj hakkı
- SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ SİGORTA POLİÇESİ,
- KDV
- Rehberlik hizmetleri
Ücrete Dahil Olmayanlar
- 170 USD Vize ve Servis ücreti (Nakit tahsil edilir) (Hindistan ve Sri Lanka için yeşil-hususi pasaportlara da vize gereklidir)
- 50 TL Yurt dışı çıkış vergisi pulu
- 2, 5, 6, ve 8.günler harici diğer öğle yemekleri
-Bahşişler (Hindistan, Sri Lanka turlarında; Yerel rehber, şoför, restoran bahşişleri grup adına dağıtmak üzere, tur liderimiz gezi başında kişi başı 45 $ toplamaktadır/ katılım zorunludur)
- Programda dahil olduğu belirtilmeyen müze girişleri
- Alkollü ve alkolsüz içkiler, telefon, ütü, bahşiş, ilaç gibi kişisel harcamalar
- Otellerde Ücretli televizyon kanalları (pay tv)
Gerekli Malzemeler
Şapka, terlik, su kabı(matara-termos), güneş kremi, mayo, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası ,yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti. Hindistan turunda tozlu bölgelerde etkilenmemek için maske getirmeniz,  ayakkabınız veya çorabınız üzerine giymeniz için galoş bulundurmanız önerilir.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 22240,33 TL 0,00 TL 22240,33 TL 28040,67 TL 0,00 TL 28040,67 TL 21897,12 TL 0,00 TL 21897,12 TL 20936,12 TL 0,00 TL 20936,12 TL
3 7413,44 TL 0,00 TL 22240,33 TL 9346,89 TL 0,00 TL 28040,67 TL 7299,04 TL 0,00 TL 21897,12 TL 6978,71 TL 0,00 TL 20936,12 TL
Yapılan Yorumlar