Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Doğa Turlarına Yeni Başlayanlara Öneriler

 DOĞA YÜRÜYÜŞ GEZİLERİNE YENİ BAŞLAYACAK OLAN DOSTLARIMIZA ÖNERİLERİMİZ.

Amacımız, yıllardır gerçekleştirdiğimiz “doğa yürüyüş gezileri” ne yeni başlayacak olan dostlarımızı doğa ile buluşturmak ve mutlu olmalarını sağlamaktır. Daha işin başında,  bu dostlarımızın üzülmesini istemediğimizden, aşağıdaki önerilerimizi dikkate almaları gerektiğini anımsatmakta yarar gördük.
-Sağlık sorunu olanların, doktor kontrolünden geçerek bu tür etkinliklerden zarar görmeyeceklerinden emin olmaları gerekir.
-Doğa yürüyüş gezilerine yeni başlayan katılımcıların satış temsilcilerine bu tür etkinliğe ilk kez katılacaklarını bildirmeleri ve önerilecek rotaları tercih etmeleri gerekir.

-Uzun ve zor yürüyüş gerektiren gezilere katılma konusunda ısrarcı olmamaları gerekmektedir. 
-Kolay sayılabilecek parkur yürüyüşleri sonrasında tur rehberlerimiz performansınızı izleyecek ve katılabileceğiniz diğer parkurlar konusunda bilgi vereceklerdir. Sizlerin üzülmesini istemediğimizi ve sizleri çok sevdiğimizi lütfen unutmayınız.
 

-Gerektiği durumlarda sizlere rehberimizin telefon numarası verilerek parkur hakkında daha detaylı bilgi almanız sağlanacaktır. 

-Yürüyüş rotalarımız genellikle bir noktadan başlayarak, başka bir noktada sona ermektedir. Yani ulaşım aracımız bizi bıraktığı noktada beklememektedir. Bu nedenle yürüyüşe başladıktan sonra çok zorunlu haller dışında yürüyüşün tamamlanması zorunludur. 

-Doğa yürüyüşleri için gerekli malzemeler temin edilmelidir. Bu malzemelerin listesi tur programlarının altında yer almaktadır.
-Yürüyüş rotaları üzerinde herhangi bir tesis mevcut değildir. Bu nedenle sırt çantanıza öğle yemeğinizi, suyunuzu, yağmurluğunuzu koyarak yürüyüş boyunca taşımanız gerekir. Ayrıca tuvalet ihtiyacının da doğa giderilmesi gerektiğini unutmayınız. 

-Lütfen web sitemizde yer alan durak bilgileri, malzeme listesi ve önerileri dikkatlice okuyunuz.

-Yürüyüş esnasında oluşabilecek sağlık problemlerinizi lütfen rehberimizle paylaşınız.  Rehberimiz problemin ciddiyetine göre gerekli tedbirleri alacaktır.
-Yedek giysi, Ayakkabı, çorap, ayrı bir pakete konulacak, yürüyüş esnasında arabada bırakılacaktır. 

-Yürüyüş Ayakkabısı: Ayakkabı ayak bileğinizi sarmalı, tabanı sert ve tırtıllı olmalıdır. 
-Lütfen ayak bileğinizi sarmayan,  ıslak ve gevşek zeminlerde kayan spor ayakkabılarını tercih etmeyiniz.

-Doğa gezilerinde külotlu çorap giymemenizi ve parfüm kullanmayınız. Pamuklu ve uzun kollu giysileri tercih ediniz. Şort giymemenizi öneriyoruz.
-Ayak tırnaklarınız uzun veya kısa kesilmiş olmamalıdır
.

 

Grup rehberi grubun güvenliği için gerekli gördüğü durumlarda  parkur değişikliği yapma hakkına sahiptir.
-Grup halinde hareket etmek zorunda olduğumuzu unutmayınız. 
-Kendi başınıza hareket etmeyiniz. Bireysel davranışların daima risk taşıdığını unutmayınız. 
-Yürüyüş esnasında sessiz olunuz ve rehberin uyarılarına uyunuz

- Ellerimiz cebimizde yürümemeli ve hiç birşey taşımamalıyız. Ellerimizin ve kollarımızın serbest, açık olması dengemizi daha kolay sağlamamıza yardımcı olur. Düşmeye de hazırlıklı olmalıyız.
GEZİ ÜCRETİNİN BANKA HAVALESİYLE ÖDENMESİ HALİNDE, ACENTAMIZIN ARANARAK KOLTUK NUMARASI ALINMASI  GEREKMEKTEDİR. AKSİ TAKDİRDE SATIŞ GERÇEKLEŞMİŞ SAYILMAZ.  

  

TREKKING, DAĞCILIK, KAMPÇILIK MALZEMELERİ SATAN MAĞAZALAR

www.atlaskamp.com/
www.daghdash.com/
www.kaftanoglu.com.tr/

www.maceracumhuriyeti.com/

www.decathlon.com.tr/

KIRIM KONGO KANAMALI ATEŞİ (KKKA) HASTALIĞI HAKKINDA BİLGİ İÇİN TIKLAYNIZ...