Hakkari, Şırnak, Cizre Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Hakkari, Şırnak, Cizre Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
17.05.2022 - 21.05.2022
07.06.2022 - 11.06.2022
28.06.2022 - 02.07.2022
06.09.2022 - 10.09.2022
11.10.2022 - 15.10.2022
Duraklar

Tempo Tur önü saat 06.00

Konaklanacak Oteller

Daha sonra açıklanacaktır.

4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
0,00 TL -
Tek Kişilik Oda
0,00 TL -
Odada 3. Kişi
0,00 TL -
Çocuk (1-0)
0,00 TL -
Bebek (0-0)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları

Gezi tarihinden 21 gün önce kesin kayıt yaptıranlara kişi başı 75 TL indirim veya peşin fiyatına 6 taksit.
Kalan tutarı tur tarihinden 10 gün öncesine kadar tamamlayabilirsiniz.
Tur tarihinden 7 gün öncesine kadar kesintisiz iptal etme hakkı


SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ
TUR PROGRAMI

Cizre, Şırnak, İdil, Çukurca, Hakkari, Yüksekova, Berçelan Yaylası, Zap Vadisi, Devrimci Köprüsü, Şemdinli, Başkale

1. GÜN: ANKARA, BATMAN,İDİL, CİZRE
Sabah saat 06.00'da Tempo Tur önünde buluşma ve Esenboğa Havalimanına hareket.

Anadolujet TK 7040 seferi ile saat 07.45'te Batman'a hareket.

Saat 09.15'te Batman Havalimanı'na varış sonrası İdil'e hareket.

Gezimize Şırnak'ın İdil ilçesine bağlı olan ve 1990'lı yıllarda terkedilen köylerden olan Kivex (Mağara) Köyü ile başlıyoruz. Köyde Ezidilik (Yezidilik) inancı hakkında bilgiler alıyor, göze çarpan yöre mimarisinden örnekler gördükten sonra terkedilmiş başka bir köye; Süryani Bsorino (Haberli) Köyü''ne geçiyoruz. Bsorino, Süryanicedeki ''sabro'' (umut) ve ''sbartho'' (iyi haber) anlamlarından esinlenerek, Türkçede ''Haberli'' ismini almıştır. İki köyü gezdikten sonra  İdil’de bulunan Meryem Ana Kilisesi'ne geçiyoruz. Süryaniler için önemli kiliselerden olan yapıda, kilise görevlisinden gerekli bilgileri aldıktan sonra Cizre’ye doğru yolumuza devam ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Cizre'deki otelimizde.
2. GÜN: CİZRE, ŞIRNAK
Otelde yapacağımız kahvaltı sonrasında ilk durağımız yaklaşık 550 yıl öncesinde yaşanan çok önemli bir aşk hikayesinin baş kahramanları olan Mem u Zin Türbesi'ni ziyaret ediyoruz. Türbede bu güzel aşk hikayesini dinledikten sonra Cizre Ulu Camisi'ni ziyaret ediyoruz. Nuh’un gemisinin indiği yer olduğuna inanılan yer olan Cudi'nin eteğindeki Cizre de Hz. Nuh’un Türbesi bir sonraki ziyaret yerimiz olacak. Türbe sonrası kırmızı Medrese olarak bilinen Medresa Sur’a geçiyoruz. Geçmiş dönemlerde çok önemli eğitim yerlerinden biri olan bu medreseyi gördükten sonra Cizre Kalesine gidiyoruz. Kale yapıları içerisinde Bırca Belek-Ateşgede yapılarını görüyoruz. Daha sonra Cizre gezimize Dicle suyunun kollarından olan Kasrik Çayı kenarında bir mola veriyoruz. Mola sonrası Şırnak'a hareket Cudi Dağı manzaraları eşliğinde Şırnak’a varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Şırnak'taki otelimizde.
3. GÜN: ŞIRNAK, ÇUKURCA,  HAKKARİ
Otelde yapacağımız kahvaltı sonrası Çukurca’ya doğru hareket. Yol üzerimizde Uludere'ye bağlı eski bir köy olan Işşi (Onbudak) Köyü'ne geçiyoruz. Bu Keldani Köyü, güzel manzarasıyla, çeşitli meyve ağaçlarıyla hafızalarda yer edinirken bir yandan Keldaniler ve Keldani Kültürü hakkında bilgiler alıyoruz. Daha sonra Çukurca’ya olan yolumuza devam ediyoruz. Çukurca’da tarihi Tahin atölyesine uğrayıp meşhur Çukurca Tahini yapımı hakkında bilgi alıyoruz. Çukurca’nın eski ismi olan Çel adını taşıyan kaleyi ve Ermeni evlerini görüyoruz. Bu güzel ve etkileyici bölgeden sonra Hakkari’ye doğru yolumuza devam ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Hakkari’deki otelimizde.
4. GÜN: HAKKARİ, BERÇELAN YAYLASI, ZAP VADİSİ, YÜKSEKOVA
Kahvaltı sonrası Hakkari merkezde bulunan Meydan Medresesi'ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra bölgenin en önemli doğal güzelliklerinden olan Berçelan Yaylası'na hareket ediyoruz. Bahar aylarında bile karla kaplı dağ doruklarının eteğinde bulunan yaylada geçireceğimiz güzel anlar sonrası tekrar Hakkari’ye geliyoruz. Sümbül Dağı ve Zap Vadisi Seyir Terasında vereceğimiz mola sonrası Zap Vadisi'nden Yüksekova’ ya doğru hareket ediyoruz. Yol güzergahımızda Deniz Gezmiş’in de aralarında bulunduğu Devrimci Gençlik öncülüğünde inşa edilen Devrimci (Deniz Gezmiş) Köprüsü'nde bir mola veriyoruz. Güzel manzaralar eşliğinde yolumuza devam edip Yüksekova’ya varıyoruz. Yüksekova İran Pasajı'nı (Kaçakçılar Pasajı) görüyoruz. (dileyen konuklarımız alışveriş yapabilirler). Akşam yemeği ve konaklama Yüksekova'daki otelimizde.
5. GÜN: ŞEMDİNLİ,VAN, ANKARA
Kahvaltı sonrası Şemdinli'ye doğru yola çıkıyoruz. Şemdinli de Nehri Kayme Sarayı'nı ziyaret ediyoruz. 20.Yüzyılda inşa edilen bu sarayı gördükten sonra Şemdinli Çayı üzerinde bulunan taş köprüye doğru hareket ediyoruz. Bağlar (Nehri) Köyünde bulunan bu güzel eseri gördükten sonra Van’a doğru yola çıkıyoruz. Hakkari bölgesinde ayrıldıktan sonraki durağımız Van’ın Başkale ilçesinde, Büyük Zap Vadisi'ne bakan bir tepe üzerine kurulmuş olan Bartholomeus Kilisesi. Albayrak Köyünde bulunan Ermeni yapısı kilise görüldükten sonra  Van Ferit Melen Havalimanı'na hareket..

Anadolujet TK 7087 seferi ile saat 19.05'te Ankara'ya hareket.

Saat 20.45'te  Ankara Esenboğa Havalimanına varış. Bagaj alımı sonrası aracımızla Tempo Tur önüne hareket ve gezimizin sonu.

 

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz

Sizleri önemsiyoruz! 

-Yurt içi seyahatlerde aşı kartı ibraz edilmesi zorunlu hale getirilmiştir.
Aşılarını tamamlamayan konuklarımızdan ise gezi başlangıcından en az 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi istenecektir.
-Tüm araçlar, her tur öncesi dezenfekte edilecek ve tüm araçlarda el dezenfektanı bulundurulacaktır.
-Seyahatlerde maske zorunluluğu olacaktır.
-Tüm rehberlerimiz bilgilendirilmiş ve her zaman olduğu gibi tur süresince sizlere yardımcı olacaktır.
-Gezimizde alınan sağlık ve seyahat  önlemleri, kamu otoriteleri genelgeleri ile güncellenecektir.
DİKKAT:
Kayıt sırasında satış danışmanımıza HES kodunuzu vermeyi unutmayınız.
HES kodu nasıl alınır lütfen tıklayınız

Ulaşım

Anadolujet ile ulaşım

Ara ulaşımlar Midibüs veya Minibüs ile yapılacaktır.

Ücrete Dahil Olanlar

Anadolujet ile Batman gidiş- Van dönüş uçak bileti, Tempo Tur -Esenboğa Havalimanı gidi- dönüş transferleri, bölgedeki tüm ulaşımlar, otelde konaklama (4), kahvaltı(4), akşam yemeği (4), Seyahat Güvence Poliçesi ,Milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV

Ücrete Dahil Olmayanlar

İlk gün kahvaltı, 5.gün akşam ve tüm öğle yemekleri, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.

Gerekli Malzemeler

Anorak, kazak, şapka, bere, eldiven, su kabı(matara-termos), güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası , yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek hafıza kartı ve şarj aleti

Diğer Bilgiler

Bölgede açıkta satılan su, ayran ve diğer meşrubatların içilmemesi, yöresel yemeklerin bazı konuklarımızı rahatsız ettiği gözlemlendiğinden dikkatli olunması gerekmektedir.

 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
Yapılan Yorumlar