İnci Kefali'nin Göçü ve Van Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
İnci Kefali'nin Göçü ve Van Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
Duraklar
Esenboğa Havalimanı Saat: 06.30
Van Ferit Melen Havalimanı Saat: 09.15
Konaklanacak Oteller
ELİTE WORLD HOTEL (*****) VAN
2 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
0,00 TL -
Tek Kişilik Oda
0,00 TL -
Odada 3. Kişi
0,00 TL -
Çocuk (7-12)
0,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
GEZİ TARİHİNDEN 14 GÜN ÖNCE KESİN KAYIT YAPTIRANLARA KİŞİ BAŞI 25 TL İNDİRİM VEYA PEŞİN FİYATINA 4 TAKSİT
10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Çavuştepe, Kedi Evi, Selçuklu Mezarlığı, Tuşba Antik Kenti, Nemrut Dağı Krater Gölü, Ahlat, Adilcevaz, Zilan Deresi İnci Kefali, Muradiye Şelalesi, Gevaş, Van Gölü, Akdamar Adası, Halime Hatun Türbesi

1. GÜN: VAN, ÇAVUŞTEPE, TUŞBA ANTİK KENTİ

Sabah saat 06.30 Esenboğa Havalimanı'nda buluşma. AnadoluJet'in TK 7082 sayılı seferi ile saat 07.40'da Van'a hareket. Saat 09.15'de Ferit Melen Havalimanı'na varış. Van'ın doğasının en güzel hissedilebileceği yerlerden biri olan Edremit'e gidiyor ve Van Gölü manzarası eşliğinde öğle yemeğimizi yöresel Van kahvaltısı şeklinde alıyoruz (dileyen konuklarımız burada Van Gölü'ne has İnci Kefali'ni tadabilirler). Öğle yemeğimiz sonrası yönümüzü Urartu döneminde önemli bir kale olan Çavuştepe’ye çeviriyoruz. Çavuştepe gezimiz sonrası Van 100. Yıl Üniversitesi kampüsü içerisinde yer alan "Kedi Evi" geziyoruz.  Urartu Krallığı’nın başkenti Tuşpa Van Kalesi adıyla da anılır. Görkemli mezar yapıları, anıtsal savunma sistemi, kaya işçiliği ve yazıtları ile Urartu Krallığı’nın özgün ve görkemli karakterini yansıtan en önemli yerleşme yeri Van Kalesi'ni ve Tuşba Antik Kenti’ni geziyoruz. Daha sonra bölgeye ait yöresel el sanatlarından Van halılarını görüyor. Sonra otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama Van'daki otelimizde.

2. GÜN: TATVAN, NEMRUT KRATER GÖLÜ, AHLAT, İNCİ KEFALİ GÖÇÜ 
Kahvaltı sonrası Van Gölü ve Süphan Dağı manzaraları eşliğinde Tatvan’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Nemrut Dağı'na aracımız ile çıkıyor burada 2010 yılında, Avrupalı Seçkin Destinasyonlar (EDEN) Projesi kapsamında Suya Bağlı (Aquatic) Turizm dalında mükemmeliyet ödülü alan Nemrut Krater Gölü'nü görüyoruz. Bu doğa harikası krater içindeki Mavi Göl, II. Göl ve buhar bacalarını fotoğrafladıktan sonra Erciş yolu üzerinden Ahlat’a varıyoruz. Ahlat’ta öğle yemeği molası veriyoruz. Yemekten sonra en büyük Müslüman mezarlıklardan biri olan Ahlat Selçuklu mezarlığına gidiyoruz. Selçuklu mezar taşlarını, Emir Bayındır Kümbeti'ni, Çifte Kümbetler ve Ulu Kümbet'i ziyaret ederek Adilcevaz'a varıyoruz. Adilcevaz'da Baston Atölyesi'ni gördükten sonra yolumuzu Erciş'e çeviriyoruz. Zilan Deresi üzerinde bizleri görsel bir şölen bekliyor; Somon gibi yumurtalarını tatlı su yataklarına bırakmak üzere akarsuların güçlü akıntısına karşı tersten yüzerek su kaynaklarına ulaşmaya çalışan ve bunu yaparken zaman zaman uçan bu yüzden yörede uçan balık olarak da bilinen İnci Kefali'nin yaptığı "Balık göçünü" izleyip fotoğrafladıktan sonra ismi IV. Sultan Murat'tan gelen Muradiye Şelalesi'ni görüyoruz. Ufak bir mola sonrası Van’a hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Van'daki otelimizde. 
3. GÜN: GEVAŞ, AKDAMAR ADASI, VAN

Kahvaltı ardından Akdamar Adası'na gitmek için Gevaş'a doğru gidiyoruz. Gevaş'tan bineceğimiz tekne ile, yaklaşık yarım saatlik güzel manzaralar eşliğinde Akdamar Adası'na varıyoruz. Kabartmaları ve süslemeleri ile günümüze kadar ulaşmış nadir eserlerden Kutsal Haç Kilisesi'ni geziyor ve fotoğraflıyoruz. Daha sonra Gevaş'a dönerken yol üzerinde Halime Hatun Türbesi'ni görüyoruz. Ardından yöreye ait ve yok olmak üzere olan el sanatlarından Savat gümüşünü tanıyoruz. Zaman uygunluğuna göre konuklarımız için serbest zaman sonrası hareket. Van Ferit Melen Havalimanı'na transfer. AnadoluJet'in TK 7087 sefer sayılı saat 20.40 uçağı ile Ankara’ya hareket saat 22.25 Ankara'ya varış ve gezimizin sonu.


HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. 
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 

Ulaşım
Ankara'dan AnadoluJet ile Van gidiş- dönüş uçuşları,
Ara transferler minibüs ile yapılacaktır.
Ücrete Dahil Olanlar
Ankara'dan AnadoluJet ile Van gidiş- dönüş uçuşları,Ara ulaşımlar midibüs veya minibüs ile yapılacaktır.Midibüs veya Minibüs ile ulaşım, otelde konaklama (2), kahvaltı(2), akşam yemeği (2) , SEYAHAT GÜVENCE POLİÇESİ, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar
ilk gün kahvaltı, 3.gün akşam ve tüm öğle yemekleri, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.

Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL); alabilir ya da bu tur için 21 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.

MÜZEKART UYGULAMASI

Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
Gerekli Malzemeler
Kazak, şapka, Su kabı(matara-termos), güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası , yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.
Diğer Bilgiler
Bölgede açıkta satılan su, ayran ve diğer meşrubatların içilmemesi, yöresel yemeklerin bazı konuklarımızı rahatsız ettiği gözlemlendiğinden dikkatli olunması gerekmektedir.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar