İran Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
İran Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
02.10.2021 - 09.10.2021
Konaklanacak Oteller

Asağıdaki oteller veya benzerlerinde konaklanacaktır.
Tahran: Espinos Persion Gulf *****
İsfahan: Piroozi Hotel ****
Yezd: Moshir Garden Hotel ****
Şiraz : Chamran Grand Hotel *****
Not:
Aynı odada 3 kişi konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve “ek yatak” sabit yatak konforunda olmayabilir

5* ve 4* Otellerde 6 gece konaklama, 7 Akşam yemeği
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
1390,00 USD - 11916,19 TL
Tek Kişilik Oda
1670,00 USD - 14316,58 TL
Odada 3. Kişi
1370,00 USD - 11744,74 TL
Çocuk (2-11)
1190,00 USD - 10201,63 TL
Bebek (0-1)
0,00 USD - 0,00 TL
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları

Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 USD yatıranlara oda başına 100 USD indirim veya peşin fiyatına 4 taksit
Tur tarihinden 35 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara oda başına 50 USD indirim.
Grup veya Kurum indirimlerinden en yüksek olanı, kazanılan indirme ek olarak uygulanır.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.

Türk Lirası fiyatlarımız bilgilendirme amaçlıdır. Ödeme yapılan günlerdeki, Merkez Bankası efektif satış kurundan hesaplanarak ücret tahsil edilir.

İSTANBUL'DAN KATILACAKLARA 50 USD İNDİRİM


SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Tahran, Kaşhan, İsfahan, Yezd, Pasargard Antik Şehri, Persepolis, Şiraz

*PROGRAMDA YAZAN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ FİYATA DAHİLDİR
1.GÜN: ANKARA, İSTANBUL, TAHRAN 
Saat 04.00 TEMPO TUR önünde buluşma ve Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin yapılması.
06.05 THY TK 2111 sefer sayılı uçakla Ankara'dan hareket.
07.25 İstanbul Havalimanı'na varış. İstanbul'dan gezimize katılacak, bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini kendileri tamamlamış, konuklarımızla dış hatlar terminalinde buluşma. 
09.50 THY TK 870 sefer sayılı uçağı ile İstanbul’dan Tahran’a hareket.
13.25 Tahran’a varış. Pasaport ve valiz işlemleri ardından Azadi Meydanı ve çevresi gezilecektir. Şehir turu sonrası otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Tahran’da.
2.GÜN: TAHRAN  
Kahvaltı sonrası İran'ın başkenti Tahran'da yapacağımız panoramik şehir turunda; Musalla Cami, Burç el Milad ve Tahran’ın caddelerini görecek, Arkeoloji Müzesi ile UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI LİSTESİ'ndeki Gülistan Sarayı’nı gezeceğiz. Bugün Tahran müzelerinden Mücevher Müzesi de açık ise gezilecektir (Merkez Bankası içerisinde bulunan bu müze kapalı ise Halı Müzesi gezilecektir/ bugün programda bulunan 3 müzenin giriş ücreti gezimize dahildir). Akşam yemeği ve konaklama Tahran’da.
3.GÜN: TAHRAH,KAŞHAN, İSFAHAN 
Sabah kahvaltı sonrası İran’ın en güzel tarihi şehirlerinden olan Kaşhan'da dünya uygarlığının en eski yerleşim yerlerinden biri olan Sialk Tepeleri'nde bulunan höyüğü göreceğiz. Bugün Kaşhan’da ayrıca Tabatabaei ve Boroujerdi evi gibi İran konaklarını, UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesinde bulunan İran Bahçeleri’nden Fin Bahçesi’ni geziyoruz (Bugün programda bulunan 3 müzenin giriş ücreti gezimize dahildir). Akşam saatlerinde İsfahan’a varışımız ardından otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama İsfahan’da.
4.GÜN: İSFAHAN  
Kahvaltı sonrası İsfahan'da yapacağımız şehir turunda; tarihi taş köprüleri, UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesindeki Nakş-ı Cihan Meydanı (İmam Meydanı), Ali Kapı (Devlet Kapısı) ve Kapalı Çarşı görülecektir. Bugün ayrıca bir mimarlık şaheseri olan Kırk Sütunlu Saray ve ayrıca birbirinden ilginç yerel çalgıların sergilendiği müzik müzesini gezeceğiz (Bugün programda bulunan 2 müzenin giriş ücreti gezimize dahildir). Öğleden sonra tarihi Kapalı Çarşı’da verilecek serbest zamanda İran halıları hakkında bilgi alabileceğiniz halı mağazasına gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama İsfahan'da.
5.GÜN: İSFAHAN, YEZD 
Kahvaltı sonrası İsfahan’dan ayrılarak Yezd’e (Yolculuğumuz yaklaşık 4 saat sürecek) doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde bulunan Meybod kasabasında panoramik gezide; Narin Kalesi, Güvercin Kulesi ve Su sarnıcında fotoğraf molaları veriyor, tarihi Meybod Kervansarayı’nda ise öğlen mola veriyoruz.  Öğleden sonra dünyanın en büyük kerpiç kentlerinden olan Yezd’de yapacağımız şehir turunda; günümüzde de ibadet edilen Ataş Behram Zerdüşt Tapınağı'nı (giriş ücreti dahil) gezeceğiz. Yezd’de yapacağımız panoramik şehir turunda ise Emir Çakmak Meydanı, Mescid-i Cuma Camisi, eski mahalleleri ve rüzgar kulelerini göreceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Yezd’de.
6.GÜN: YEZD, PERSEPOLİS, ŞİRAZ 
Kahvaltı sonrası Yezd şehrinden ayrılarak UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesindeki Pasargard Antik Kentine gidiyoruz. İran tarihinin en eski ve önemli Kralı olan Büyük Kiros’un mezarında fotoğraf molası verilecektir. Yaklaşık 4 saat sürecek kara yolculuğunun ardından UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesindeki Persepolis Antik Kenti’nde yapacağımız gezimizde Uluslar Kapısı, Kral Kaya Mezarları, Apadana Sarayı, 100 Sütunlu Saray gibi tarihi antik kent kalıntılarını yürüyerek gezeceğiz.  Akşam Şiraz’a varışımızın ardından İran’ın ünlü şairlerinin mezarlarının da bulunduğu Hafız Müzesi gezilecektir (Bugün programda bulunan 3 müzenin giriş ücreti gezimize dahildir). Akşam yemeği ve konaklama Şiraz’da.
7.GÜN: ŞİRAZ
Sabah kahvaltısı ardından yapacağımız Şiraz şehir turunda; İrem Bahçesi, Kerim Han Kalesi, Narenjestan Vali Konağı gezilecektir (Bugün programda bulunan 3 müzenin giriş ücreti gezimize dahildir).  Bugün ayrıca İran Şii Caferi mezhebinin en önemli türbelerinden olan Şah Çerağ Türbesi gezilecek, Vekil Pazarı ve içerisinde İran el sanatlarının satıldığı Saray-ı Mosir Han’da serbest zaman da verilecektir. Akşam yemeği sonrası havalimanına transfer.
8.GÜN: ŞİRAZ, İSTANBUL, ANKARA  
Saat 01.50 THY TK 885 sefer sayılı uçakla Şiraz’dan İstanbul'a hareket.
05.40 İstanbul Havalimanı'na varış; İstanbul’dan ayrılacak misafirlerimizle vedalaşma. 
08.00 THY TK2108 sefer sayılı uçakla İstanbul'dan Ankara’ya hareket. 
09.20 Esenboğa Havalimanı'na varış. Tempo Tur önüne transfer, vedalaşma ve gezimin sonu.

Tur görevlisi

Daha sonra açıklanacaktır.

Ulaşım
THY İLE ANKARA VE İSTANBUL'DAN
Yurt dışı turlarımızda programda yazan uçuş saatleri bazen THY tarafından değiştirilmektedir. Yapılan değişiklikler internet sitemizde güncellenmektedir. Oluşabilecek uçuş saati değişikliklerinden veya rötarlardan zarar görmemeniz için “münferit iç hat veya münferit dış hat” kendi biletini alanların mutlaka THY’den bağlantılı bilet almalarını öneriyoruz. Aksi takdirde doğabilecek olumsuzluklarda acentamızın sorumluluğunun olmadığını belirtmek isteriz.
Vize
ViZE YOK
İran Türkiye vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. Pasaportunda İsrail vizesi veya İsrail'e giriş-çıkış damgası olan T.C. pasaportlu yolcuların İran'a girişlerinde sıkıntı yaşamamaları için pasaportlarını yenilemeleri gerekmektedir.Pasaport süresinin tur bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli olması şarttır.
Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine asağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa
Ücrete Dahil Olanlar
- THY ile Ankara/İstanbul/Tahran gidiş ve Şiraz/İstanbul/Ankara dönüş uçuşlar
-Tüm havalimanı / otel / havalimanı transferleri
- Havalimanı vergileri
- Programda belirtilen tüm geziler ve transferler
- Programda dahil olduğu belirtilen tüm müze giriş ücretleri
- 5* ve 4* otellerde 6 gece konaklama
- Kahvaltılar(6), akşam yemekleri(7)
- Seyahat Güvence Poliçesi
- Türkçe rehberlik hizmetleri
- Uçakta 20 kg bagaj hakkı
- KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar
- 50 TL Yurt dışı çıkış vergisi pulu
- Tüm öğle yemekleri
- Programda dahil olduğu yazmayan; diğer müzelerin girişleri
- Bahşişler (İran turlarında; yerel rehber, şoför, restoran ve benzeri bahşişleri grup adına dağıtmak üzere, tur liderimiz gezi başında kişi başı 25 USD toplamaktadır/ katılım zorunludur)
- Tüm içecekler, telefon, ütü, bahşiş, ilaç gibi kişisel harcamalar
- Otellerde ücretli televizyon kanalları (pay tv)
Gerekli Malzemeler
Kazak, yağmurluk, terlik, şapka, bere, başörtüsü (bayanlar için), su kabı(matara-termos), güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası ,yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap,fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 11916,19 TL 0,00 TL 11916,19 TL 14316,58 TL 0,00 TL 14316,58 TL 11744,74 TL 0,00 TL 11744,74 TL 10201,63 TL 0,00 TL 10201,63 TL
3 3972,06 TL 0,00 TL 11916,19 TL 4772,19 TL 0,00 TL 14316,58 TL 3914,91 TL 0,00 TL 11744,74 TL 3400,54 TL 0,00 TL 10201,63 TL
Yapılan Yorumlar