İsrail, Kudüs Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
İsrail, Kudüs Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
26.11.2021 - 01.12.2021
Konaklanacak Oteller

Aşağıdaki oteller veya benzerlerinde konaklanacaktır.
Kudüs: Jerusalem Gold  ****
Tel Aviv: Grand Beach Hotel ****
Not:
Aynı odada 3 kişi konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve “ek yatak” sabit yatak konforunda olmayabilir.

4* Otellerde 5 gece konaklama, 4 Akşam yemeği
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
1540,00 USD - 13387,84 TL
Tek Kişilik Oda
1920,00 USD - 16691,33 TL
Odada 3. Kişi
1510,00 USD - 13127,03 TL
Çocuk (2-11)
1340,00 USD - 11649,16 TL
Bebek (0-1)
0,00 USD - 0,00 TL
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları

Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 USD yatıranlara oda başına 100 USD indirim veya peşin fiyatına 4 taksit. 

Tur tarihinden 35 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara oda başına 50 USD indirim.
Grup veya Kurum indirimlerinden en yüksek olanı, kazanılan indirme ek olarak uygulanır.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
Türk Lirası fiyatlarımız bilgilendirme amaçlıdır. Ödeme yapılan günlerdeki, Merkez Bankası efektif satış kurundan hesaplanarak ücret tahsil edilir. 
İSTANBUL'DAN KATILACAKLARA 100 USD İNDİRİM


SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ
TUR PROGRAMI

Kudüs, Lut Gölü (Ölü Deniz), “Kubbet-üs Sahra, Mescid-i Aksa”, Yafa,Hayfa, Akka, TEL AVIV

*PROGRAMDA YAZAN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ FİYATA DAHİLDİR

1.GÜN : ANKARA, İSTANBUL, TEL AVİV, KUDÜS 
Saat 15.00 Kuğulu Park yanı TEMPO TUR önünden otobüsümüzle Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin yapılması.
Saat 17.25 THY TK 2973 sefer sayılı uçakla Ankara’dan İstanbul’a hareket,
Saat 18.25 İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış. Gezimize İstanbul’dan katılan; uçuş kartı, bagaj ve pasaport işlemlerini kendileri tamamlamış yolcularımızla dış hatlar terminalindeki uçuş kapısında buluşma.
Saat 21.10 THY TK 808 sefer sayılı uçakla İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Tel Aviv'e hareket.
Saat 22.10  Tel Aviv’e varış. Pasaport ve bagaj işlemleri ardından Tel Aviv'den Kudüs'e hareket (55km). Konaklama Kudüs'te.
2.GÜN : KUDÜS “LUT GÖLÜ” 
Sabah kahvaltı sonrası Kudüs’te önce 835 metre rakımdaki Zeytin Dağı'na (Scopus Tepesi) gidiyor ve Hz.İsa'nın vahiy aldığı tepeden şehri seyrediyoruz. Daha sonra yaklaşık bir saatlik yolculuk ile  Lut Gölü'ne (Ölüdeniz) gidiyoruz (Kudüs-Lut Gölü 60 km). Bugün arzu ederseniz Lut Gölü'nde, deniz seviyesinden 400 metre aşağıdaki şifalı göl sularında, çamur banyosu da yapabiliriz (plaj giriş ücreti de dahildir). Bugün ayrıca Hristiyanlar tarafından en kutsal yerlerden biri olan, Hz.Yahya'nın, Hz.İsa'yı vaftiz ettiğine inanılan Ürdün Nehri'nde Kutsal Vaftizhane'yi de gezeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Kudüs'te.
3. GÜN : KUDÜS 
Kahvaltı sonrası tam gün sürecek Kudüs turumuza başlıyoruz. Peygamberimiz Hz. Muhammed'in Mirac'a yükseldiği Kubbet-üs Sahra ve Mescid-i Aksa’yı ziyaret edeceğiz (girişte cami ziyaretine uygun elbise şartı vardır). Yahudiler için en kutsal yerlerin başında olan Süleyman Mabedi Batı Duvarı’na (Western Wall) giderek Yahudi Meydanı ve Ağlama Duvarı’nı gezeceğiz. Hz.İsa’nın çarmıha gerilmek üzere yürüdüğüne inanılan “Çile Yolu - Via Dolorosa” ve Hz. İsa'nın çarmıha gerildiğine inanılan“Kıyamet Kilisesi'ni-Holy Sepulchre Kilisesi” yürüyerek geziyoruz. Müslüman, Hristiyan, Yahudi mahalleri ile Zion tepesinde, Hz.Davut’un kabri (King David) ve Da Vinci’nin tablosu ve romanlara da konu olmuş; Hz.İsa’nın  “Son Akşam Yemeği” odasını gezeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Kudüs'te.
4. GÜN : KUDÜS, YAFA, TEL AVİV 
Sabah kahvaltı sonrasında Bethlehem ve Doğuş Kilisesi'ni gezip, Tel Aviv’e gidiyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Tel Aviv'de; dünyanın en eski yerleşim merkezlerinden biri kabul edilen Yafa’da limanı, parklar ve bit pazarını gezeceğiz. Öğleden sonra ise, yeni restore edilerek çarşıya dönüştürülen, tarihi Osmanlı Tren İstasyonu'nu gezeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Tel Aviv'de.
5. GÜN : TEL AVİV, "HAYFA, AKKA"
Sabah kahvaltısı ardından Hayfa ve Akka turumuz için yola çıkıyoruz. Hayfa’da; güzelliği ile göz alıcı Bahai Bahçesi ve Bab'ın Türbesi’ni göreceğiz (Erkeklerin uzun kollu giyinmesi gerekir). Öğle saatlerinde ise, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Akka (Acre) Şehri’ne varış sonrası, Akka Kalesi'ndeki; Haçlı Dünyası’nın ve Osmanlı'nın izlerini takip edecek Tapınakçılar Tüneli, Venedik Meydanı, Sinan Paşa Cami, Cezzar Ahmet Paşa Cami ve Türk Çarşısı’nı gezeceğiz (Kale giriş ücreti de dahildir). Akşam yemeği ve konaklama Tel Aviv’de.
6. GÜN : HAYFA, TEL AVİV, İSTANBUL, ANKARA
Sabah erkenden (kahvaltımızı otelden kumanya alarak) havalimanına transfer.
Saat 06.10 TK 809 sefer sayılı uçakla Tel Aviv'den İstanbul'a hareket.
Saat 09.30 İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış. Pasaport işlemlerinden sonra İstanbul'dan katılan konuklarımız ile vedalaşma.
Saat 12.50 TK 7244 sefer sayılı uçakla Ankara’ya hareket, 
Saat 13.50 Ankara Esenboğa Havalimanı'na varış. Tempo Tur önüne transfer ve gezimizin sonu.

Tur görevlisi
Nezih Yılmaz

A.Ü – DTCF İtalyan Dili ve Edebiyatı mezunu olan Nezih Yılmaz, 1989 yılından beri profesyonel turist rehberi olarak çalışmaktadır. Yıllar içerisinde binlerce yabancı misafiri Anadolu’da gezdirmiş olmanın yanı sıra Ortadoğu ve Akdeniz coğrafyasında, Türk gezginlere kültür turlarında rehberlik yapmaktadır.
Ulaşım

THY İLE ANKARA VE İSTANBUL'DAN

Vize

Yurt içinden yurt dışına seyahat edebilmek için (iç hat transfer uçuşları dahil) aşı kartı ibraz edilmesi zorunlu hale getirilmiştir. Aşılarını tamamlamayan konuklarımızdan ise gezi başlangıcından en az 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi istenecektir.

Yurtdışından İsrail'e giriş yapacak yolcular, ülkeye varışta kendilerinin ödeyeceği bir koronavirüs testine tabidirler ve hayat sigortaları olması zorunludur. Ayrıca, yolcuların 14 güne kadar karantinaya alınması gerekebilir.

Tüm sınır kapılarımızdan (kara, hava, deniz, demiryolu) ülkemize girişlerde; Dünya Sağlık Örgütü veya ülkemizce acil kullanım onayı verilmiş aşılardan en az iki doz (Johnson & Johnson için tek doz) yaptırdıklarını ve son dozdan en az 14 gün geçtiğini veya ilk PCR pozitif test sonucunun 28. gününden başlamak üzere son 6 ay içinde hastalığı geçirdiğine dair ilgili ülke resmi otoritelerince düzenlenen belgeyi ibraz edenlerden ayrıca negatif sonuçlu PCR/hızlı antijen testi raporu ibrazı talep edilmeyecek ve bu kişiler için karantina tedbiri uygulanmayacaktır. Bu ülkelerden ülkemize girişlerde aşı sertifikasının veya hastalığı geçirdiğine dair belgelerin ibraz edilememesi durumunda girişten azami 72 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR test raporu veya girişten azami 48 saat içerisinde yapılmış negatif hızlı antijen test sonucunun ibrazı istenilecektir. (Güncelleme 21.09.2021)

Siyah (Diplomatik), Yeşil (Hususi) ve Gri (Hizmet) pasaportlara 3 aya kadar vize gerekmemektedir.
*Umuma mahsus(Normal-Bordo) pasaport sahipleri için İsrail vizesi alınması gerekmektedir.10 kişiden fazla olan turistik grupların vize işlemleri, İsrail’deki acentanın İçişleri Bakanlığı’ndan alacakları izin ile mümkün olmaktadır. Bu işlemlerin yaklaşık 25 gün sürmesi sebebiyle, Tempo Tur'un İsrail turlarına; tur hareket tarihinden 30 gün öncesine kadar tüm kayıt, ödeme işlemlerini tamamlamış ve pasaport bilgileri ile gerekli evrakları teslim edilmiş olmalıdır.
Vize alacak sayısı 10 kişinin altına düşmesi durumunda veya grup başvurusunu kaçıran müracaatlar için Türkiye'deki elçilikten münferit vize alınacaktır.
Pasaportun süresi tur bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli olması şarttır. Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine asağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa

Ücrete Dahil Olanlar

- THY ile Ankara / İstanbul / Tel Aviv / İstanbul / Ankara uçuşları
- THY ile Ankara-İstanbul gidiş-dönüş bağlantı uçuşları 100 USD dahil
- Tempo Tur - Esenboğa Havalimanı'na gidiş-dönüş transferler
- Tüm havalimanı / otel / havalimanı transferleri
- HAVALİMANI VERGİLERİ
- Programda yazan tüm gündüz çevre gezileri
- Programda dahil olduğu yazan müze girişleri
- 4 Yıldızlı Otellerde 5 gece konaklama
- Ölüdeniz-Vaftizhane turu 90 USD dahil
- Hayfa- Akka turu 110 USD dahil
- Kahvaltılar (5), akşam yemekleri (4)
- Uçakta 20 kg bagaj hakkı,
- SEYAHAT GÜVENCE Paketi sigortası
- Tur boyunca Türkçe rehberlik hizmetleri.
- KDV

Ücrete Dahil Olmayanlar

- 25 USD vize ve servis ücreti (nakit tahsil edilir).Hususi(yeşil) pasaportlar için vize gerekmemektedir.
- 50 TL Yurt dışı çıkış vergisi pulu
-Bahşişler (İsrail turlarında; Yerel rehber, şoför, restoran ve benzeri bahşişleri grup adına dağıtmak üzere, tur liderimiz gezi başında kisi başı 25 USD toplamaktadır/ katılım zorunludur)
- Tüm öğle yemekleri ve ilk gün akşam yemeği
- Programda dahil olduğu yazmayan; diğer müzelerin girişleri
- Alkollü ve alkolsüz içkiler, telefon, ütü, bahşiş, ilaç gibi kişisel harcamalar

Gerekli Malzemeler

Kazak,yağmurluk, terlik, şapka, baş örtüsü, su kabı(matara-termos), mayo, havlu, güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası , yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti, cami ziyaretleri için baş örtüsü

 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 13387,84 TL 0,00 TL 13387,84 TL 16691,33 TL 0,00 TL 16691,33 TL 13127,03 TL 0,00 TL 13127,03 TL 11649,16 TL 0,00 TL 11649,16 TL
3 4462,61 TL 0,00 TL 13387,84 TL 5563,78 TL 0,00 TL 16691,33 TL 4375,68 TL 0,00 TL 13127,03 TL 3883,05 TL 0,00 TL 11649,16 TL
Yapılan Yorumlar