Japonya, Güney Kore Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Japonya, Güney Kore Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
Konaklanacak Oteller

Aşağıdaki oteller veya benzerlerinde konaklanacaktır.

Tokyo- Sunshine City Prince Hotel ****
Kyoto-New Miyako Hotel ****
Hiroşima- Sheraton Grand Hiroshima Hotel ****
Osaka- Hotel Plaza Osaka ****
Seul – Cappucino Hotel ****
Not: Aynı odada 3 kişi konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve ''ek yatak'' sabit yatak konforunda olmayabilir

4* Otellerde 9 gece konaklama, 9 Akşam, 2 Öğle yemeği
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
4970,00 USD - 37757,09 TL
Tek Kişilik Oda
5630,00 USD - 42771,11 TL
Odada 3. Kişi
4970,00 USD - 37757,09 TL
Çocuk (2-11)
4700,00 USD - 35705,90 TL
Bebek (0-1)
0,00 USD - 0,00 TL
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları

Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 $ yatıranlara oda başına 100 $ indirim veya peşin fiyatına 3 taksit + 13 $ indirim.
Tur tarihinden 35 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara oda başına 50 $ indirim.
Grup veya Kurum indirimlerinden en yüksek olanı, kazanılan indirme ek olarak uygulanır.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
Türk Lirası fiyatlarımız bilgilendirme amaçlıdır. Ödeme yapılan günlerdeki, Merkez Bankası efektif satış kurundan hesaplanarak ücret tahsil edilir.
İSTANBUL'DAN KATILACAKLARA 50 $ İNDİRİM.


10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI

Tokyo, Hakone, Odawara, Kyoto, Nara, Hiroşima, Miyajima, Osaka, Seul

*PROGRAMDA YAZAN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ FİYATA DAHİLDİR.

1.GÜN: ANKARA, İSTANBUL, TOKYO |  04 Temmuz 2020 Cumartesi
Saat 09.30 Kuğulu Park yanı TEMPO TUR önünden özel aracımızla Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin yapılması.
12.15 TK 2139 sefer sayılı uçakla Ankara’dan İstanbul’a hareket,
13.40 İstanbul  Havalimanı'na varış. Gezimize İstanbul’dan katılan; bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini kendileri tamamlamış konuklarımızla dış hatlar terminalinde buluşma.
Saat 16.35 TK 50 sefer sayılı uçakla İstanbul’dan hareket (geceleme uçakta).
2.GÜN: TOKYO | 05 Temmuz 2020
Saat 10.05 başkent Tokyo’ya varış. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Tokyo’da gezimize başlıyor ve Senso-ji  adıyla da bilinen Kannon Tapınağı'nı geziyoruz. Tokyo’nun en eski ve ünlü tapınaklarından olan Senso-ji antik bir Budist tapınağıdır ve yapımı 628 yılında tamamlanmıştır. Asakusa Mahallesi'nde, Nakamise Çarşısı'nı gezdikten sonra Sumida Nehri’nde tekne gezisi yapacağız. Akşam yemeği ve konaklama Tokyo’da.
3.GÜN: TOKYO | 06 Temmuz 2020
Sabah kahvaltı sonrası tam gün sürecek Tokyo turumuz için otelden hareket. Panoramik Tokyo turunda Parlamento (Diet) Binası, Akasaka Misafir Evi ve Metropolitan Gökdeleni görülecek ve Shinjuku Mahallesinde yürüyüş yapacağız. Bugün ayrıca şehrin kalbi kabul edilen ünlü alışveriş caddesi Ginza’da geziliecektir. Akşam saatlerinde Akihabara Caddesi’ne geçiyoruz. İrili ufaklı pek çok dükkanın bulunduğu caddedeki gezimizin ardından otele dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Tokyo’da.
4.GÜN: TOKYO  “Tokyo İmparatorluk Eserleri”  |  07 Temmuz 2020
Sabah kahvaltı sonrası tam gün sürecek olan Tokyo turumuz için otelden hareket. Toplam 22 hektarlık bir alana kurulu, 1600 civarında toptancının, 15 bin çalışanın bulunduğu ve Asya’nın en büyük pazarı ünvanını taşıyan Tsukiji Balık Pazarı ilk durağımız. Tokyo'da bugün yapacağımız ''İmparatorluk Eserleri” gezimizde; İmparator Meiji’ye adanmış ve Japonya’nın en önemli tapınaklarından Meiji Tapınağı, İmparator İdo’nun kale olarak kullandığı İmparatorluk Sarayı ve İmparatorluk Doğu Bahçesi rehberimiz eşliğinde gezilecektir. Akşam yemeği ve konaklama Tokyo’da.
5.GÜN: TOKYO, HAKONE, ODAWARA, KYOTO |  08 Temmuz 2020
Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılarak özel otobüsümüz ile UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Fuji Dağı çevresindeki Hakone Jeopark’a gidiyoruz. Owaku-dani Vadisi ve Fuji Dağı manzarasının keyfini çıkartmak için Ashi Gölü’nde tekne turu yapacağız ve teleferik ile manzara tepesine çıkacağız. Öğleden sonra Odawara Tren İstasyonu’ndan Shinkansen (hızlı tren) ile UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde bulunan Kyoto’ya gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kyoto’da.
6.GÜN: KYOTO “Kyoto İmparatorluk Eserleri”   |  09 Temmuz 2020
Sabah kahvaltı sonrası Japon İmparatorluk başkenti Kyoto’da tam gün gezi yapacağız. “Kyoto’da İmparatorluk Eserleri” turunda 1603 yılında Shogun (general) ünvanı taşıyan soylu askerlerin ikametgahı Nijo Kalesi, “Huzurlu Ejderha'nın Tapınağı” adıyla da bilinen Zen tapınağı Ryoan-ji ve bahçesi, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan “Altın Köşk Tapınağı” adıyla da bilinen Kinkaku-ji ile Kyoto manzaralı bir tepeye kurulmuş Kiyomizu Tapınağı rehberimiz eşliğinde gezeceğiz. Bugün öğle yemeği dahil gezimizde ayrıca Japonya’nın en güzel parklarından olan Kyoto Bambu Ormanı’nı da gezeceğiz.  Gezimizin ardından çay evleri, restoran ve dükkanlar ile meşhur Gion Caddesi’ni göreceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Kyoto’da.
7.GÜN: KYOTO, NARA, OSAKA, HİROŞİMA     |  10 Temmuz 2020
Kahvaltının ardından otelimizden ayrılarak özel otobüsümüzle Nara’ya gidiyoruz Nara’da ''İmparatorluk Eserleri”  turunda 15 metre uzunluğundaki bronz Budha heykeli ile ünlü Budist Tapınağı Todai-ji ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan ve bahçesinde Şinto dinince kutsal sayılan geyiklerin dolaştığı Kasuga Taisha Tapınağı rehberimiz eşliğinde gezilecektir. Osaka tren istasyonuna transfer sonrası Shinkansen (hızlı tren) ile Hiroşima’ya gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Hiroşima’da.
8.GÜN: HİROŞİMA, MİYAJİMA, OSAKA |  11 Temmuz 2020
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından feribot ile Miyajima’ya gidiyoruz. Bugün UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesindeki Japonya’nın en meşhur Torii Kapısı'na ev sahipliği yapan İtsukushima Mabedi’ni geziyoruz. Öğle saatlerinde Hiroşima’ya dönerek Atom bombasının düştüğü alana kurulan Barış Anıtı Parkı'nı ve burada bulunan UNESCO Dünya Kültür Mirasında yer alan Genbaku Dome’u görüyoruz. Akşamüzeri Şinkansen (hızlı tren) ile Hiroşima’dan Osaka’ya yapacağımız yolculuğun ardından otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Osaka’da.
9.GÜN: OSAKA |  12 Temmuz 2020
Sabah kahvaltı sonrası tam gün sürecek Osaka turumuz için otelden ayrılarak, Oda Nobunaga’nın on yıl süren bir kuşatma sonucu ele geçirdiği Budist tapınağının üzerine inşa ettirdiği Osaka Kalesi’ni ve Nishinomaru bahçesini gezeceğiz. Tenmangu Tapınağı gezisi ardından, Kuromon çarşısında ve Dotonbori Mahallesi'nde yürüyüş yapacağız. Akşam yemeği ve konaklama Osaka’da.
10.GÜN: SEUL  |  13 Temmuz 2020
Sabah kahvaltı sonrası havalimanına transfer. Saat 11.55’de KE2726 sefer sayılı uçuş ile Seul’e hareket. Saat 13.40’da varışımızın ardından Kore Savaş anıtını ziyaret edecek ve otelimize yerleşeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Seul’de.
11.GÜN: SEUL |  14 Temmuz 2020
Sabah kahvaltı sonrası panoramik Seul şehir turumuza başlıyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Changdeokgug Sarayı, Insadong Sanat Caddesi, N Seul Kulesi, öğle yemeği dahil gezimize geleneksel mimarinin modern restorasyon teknikleri ile günümüze taşındığı antik Kore Hanok Evleri'nin bulunduğu Hanok Mahallesi ile kentin en hareketli bölgeleri olan Itaewon ve Myengdong Caddeleri bugün görülecek yerler arasındadır. Akşam havalimanına transfer.
Saat 23.45 TK91 Sefer sayılı uçak ile Kore’den ayrılıyoruz. Geceleme uçakta
12.GÜN: İSTANBUL, ANKARA |  15 Temmuz 2020 Çarşamba
Saat 05.15 İstanbul Havalimanı'na varış. Pasaport işlemlerinden sonra gezimize İstanbul'dan katılan konuklarımız ile vedalaşma.
Saat 08.00 TK 2108 sefer sayılı THY uçuşu ile İstanbul'dan Ankara’ya hareket.
Saat 09.20 Ankara Esenboğa Havalimanı'na varış. Gümrük işlemlerinden sonra TEMPO TUR önüne transfer ve turumuzun sonu.

Tur görevlisi

Kansav Arslan

Ulaşım

THY İLE ANKARA VE İSTANBUL'DAN
Yurt dışı turlarımızda programda yazan uçuş saatleri bazen THY tarafından değiştirilmektedir. Yapılan değişiklikler internet sitemizde güncellenmektedir. Oluşabilecek uçuş saati değişikliklerinden veya rötarlardan zarar görmemeniz için “münferit iç hat veya münferit dış hat” kendi biletini alanların mutlaka THY’den bağlantılı bilet almalarını öneriyoruz. Aksi takdirde doğabilecek olumsuzluklarda acentamızın sorumluluğunun olmadığını belirtmek isteriz.

Vize

VİZESİZ.
Pasaportun süresi tur bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli olması şarttır.
Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa

Ücrete Dahil Olanlar

- THY ile Ankara / İstanbul / Tokyo ve Seul / İstanbul / Ankara uçuşlar
- THY ile Ankara-İstanbul gidiş-dönüş bağlantı uçuşları 50 $ dahil
- Tempo Tur – Esenboğa Havalimanı gidiş-dönüş transferleri
- Havalimanı vergileri
- 4* otellerde 9 gece konaklama
- Programda belirtilen bütün şehir turları ve transferler
- Kahvaltı (9) ve akşam yemekleri (9),
- 6. ve 11. günler toplam 2 öğle yemeği
- JRP Shinkansen Hızlı Tren ile şehirler arası ulaşımlar
- Tokyo’da İmparatorluk eserleri ve tekne turu 110 $ dahil
- Hakone ve Ashi Gölü gezisi 125 $ dahil
- Kyoto’da İmparatorluk eserleri turu 70 $ dahil
- Nara’da İmparatorluk eserleri turu 100 $ dahil
- Miyajima, İtsukushima gezisi 85 $ dahil
- Hiroşima gezisi 95 $ dahil
- Programda dahil olduğu belirtilen ören yeri ve müze giriş ücretleri
- Seyahat Güvence Paket Poliçesi
- Tur boyunca Türkçe rehberlik hizmetleri
- 20 kg. bagaj taşımacılığı
- KDV

Ücrete Dahil Olmayanlar

- 15 TL Yurt Dışı Çıkış Vergisi pulu (acentamızdan temin edebilirsiniz)
- 6. ve 11. gün hariç diğer öğle yemekleri
- Bahşişler (Japonya ve Kore turunda; grup adına Japon görevlilere dağıtılmak üzere, tur liderimiz gezi başında kişi başı 30 USD toplamaktadır / katılım zorunludur)
- Alkollü ve alkolsüz içecekler, telefon, ütü, ilaç vs. gibi kişisel harcamalar
- Otellerde ücretli televizyon kanalları (pay tv)
- Programda dahil olduğu belirtilmeyen müze ücretleri

Gerekli Malzemeler

Kazak, yağmurluk,şapka, su kabı(matara-termos), ,güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası , yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.

 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 37757,09 TL 0,00 TL 37757,09 TL 42771,11 TL 0,00 TL 42771,11 TL 37757,09 TL 0,00 TL 37757,09 TL 35705,90 TL 0,00 TL 35705,90 TL
3 12585,70 TL 0,00 TL 37757,09 TL 14257,04 TL 0,00 TL 42771,11 TL 12585,70 TL 0,00 TL 37757,09 TL 11901,97 TL 0,00 TL 35705,90 TL
Yapılan Yorumlar