Kapuzbaşı Şelaleleri, Sultan Sazlığı, Soğanlı ve Erdemli Vadileri Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Kapuzbaşı Şelaleleri, Sultan Sazlığı, Soğanlı ve Erdemli Vadileri Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
09.10.2021 - 10.10.2021
Duraklar
1-07.15 Necatibey Cad.Demirtepe Köprüsü altı
2-07.30 Tempo Tur önü
3-07.40 Milli Kütüphane – Bahçelievler
4-07.43 Ufuk Üniversitesi Hastanesi önü
5-07.50 Yüzüncü yıl Köprüsü altı
6-07.55 Keklikpınarı Sapağı
Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, buradan binenleri Bakanlıklar Vekaletler Caddesi - Atatürk Bulvarı köşesinde bırakılacaktır.
Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller
Sultan Pansiyon
Tüm odalarında duş, wc
YARIM PANSİYON KONAKLAMA
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
650,00 TL -
Tek Kişilik Oda
740,00 TL -
Odada 3. Kişi
635,00 TL -
Çocuk (7-12)
490,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
Gezi tarihinden 14 gün önce gezi ücretini yatıranlara kişi başına 25 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit
Tur tarihinden 3 gün öncesine kadar kesintisiz iptal etme hakkı
SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Soğanlı Vadisi, Güzelöz Köyü, Başköy, Erdemli Vadisi, Sultan Sazlığı, Kapuzbaşı Şelaleleri

Sizleri önemsiyoruz! 

-Yurt içi seyahatlerde aşı kartı ibraz edilmesi zorunlu hale getirilmiştir.
Aşılarını tamamlamayan konuklarımızdan ise gezi başlangıcından en az 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi istenecektir.
-Tüm araçlar, her tur öncesi dezenfekte edilecek ve tüm araçlarda el dezenfektanı bulundurulacaktır.
-Seyahatlerde maske zorunluluğu olacaktır.
-Tüm rehberlerimiz bilgilendirilmiş ve her zaman olduğu gibi tur süresince sizlere yardımcı olacaktır.
-Gezimizde alınan sağlık ve seyahat  önlemleri, kamu otoriteleri genelgeleri ile güncellenecektir.
DİKKAT:
Kayıt sırasında satış danışmanımıza HES kodunuzu vermeyi unutmayınız.
HES kodu nasıl alınır lütfen tıklayınız


1.GÜN: SOĞANLI VADİSİ, GÜZELÖZ, BAŞKÖY, ERDEMLİ VADİSİ, SULTAN SAZLIĞI
Sabah Saat 07.30 Tempo Tur önünde buluşma ve hareket. Yaklaşık 5 saatlik yolculuk sonrası Soğanlı Vadisi'ne varış. Öğle yemeğinden sonra Kapadokya'nın bu gizli kalmış bölgesini gezmeye başlıyoruz.
Yaklaşık elli civarında mağara ve kilise bulunduğu halde yalnızca bazıları gezilebilmektedir. Bu kiliselerin hepsinde İsa ve havarilerini konu alan, bazıları orjinal olarak günümüze ulaşmış olan freskler yer almaktadır.
Bu kiliselerden başlıcaları şunlardır: Karabaş Kilisesi, Azize Barbara Kilisesi (Tahtalı Kilise), Kubbeli Kilise, Saklı Kilise, Yılanlı Kilise
Soğanlı Vadisi gezimizin ardından Eski Hristiyan yerleşim yerleri olan Güzelöz, Başköy ve Kapadokya'nın henüz tanınmamış olan ancak geleceğin turizm merkezi olmaya aday Erdemli Vadisi’ni ziyaret ediyoruz.
Erdemli Vadisi boyunca uzanan yerleşim alanında duvar resimleri içeren on bir kilise yer almaktadır. Bu kiliseler; Kilise Camisi, H. Eustathios Kilisesi, H. Nikolaos Kilisesi ve Şapeli, Mikhael Kilisesi, Oniki Havari Kilisesi, Kırk Martir Kilisesi, Tek Nefli Kilise, Saray Manastırı Kilisesi ile Ayı Kilisesi'dir. Duvar resimlerinde İncil, Tevrat konulu sahneler işlenmiş. Ayrıca bitkisel ve geometrik bazı süslemeler ile birlikte aziz, azize, martir, piskopos, melek, havari gibi tek figürler de resimlenmiştir. Yapılar mimari ile birlikte duvar resimlerinin üslup, ikonografik ve kilise içindeki dağılım özelliklerine göre 10 - 13. yüzyıllar arasına tarihlenebilmektedir. Akşamüstü Yeşilhisar Sultan Sazlığı Ovaçiftliği Köyü'ndeki pansiyonumuza varış. Günbatımında, kuşların fotoğraflarını görüntülemek isteyenler, yerel rehberler eşliğinde uygun noktalara gidip fotoğraf çekebilirler. Yaklaşık iki saat sürecek bu etkinlik sonrası pansiyonumuza dönüş. Ortam çok sessiz, sakin ve oldukça huzurlu. Akşam yemeği sonrası pansiyonumuzun bahçesinde ateş yakıp sohbet ediyoruz.
2.GÜN:SULTANSAZLIĞI MİLLİ PARKI, KAPUZBAŞI ŞELALELERİ
Gün doğumundan hemen önce isteyenler gölde kayıklı gezinti yapabilir(50 TL). Sabah kahvaltısı sonrası Kuş müzesini gezdikten sonra Dikme, Delialiuşağı ve Yeşilköy'den geçip yolumuza devam ediyoruz. Yol boyunca Zamantı Irmağı'nın oluşturduğu görüntüleri seyretme olanağımız olacak. Kapuzbaşı Şelaleleri'ne varınca öğle yemeği molası veriyoruz.  Yemekten sonra Kapuzbaşı Şelaleleri'ni gezmeye başlıyoruz.  Kayalar arasından fışkıran 30-76  metre yüksekliklerden çok büyük su debisi ile dökülen yedi adet şelale büyüleyici bir güzelliğe sahip. Bu şelaleler yaz kış devamlı akmaktadır. Şelalelerin oluşturduğu dere kenarında su sesi eşliğinde çaylarımızı da içtikten sonra dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Akşam Saat 23.00 sularında Ankara’ya varış ve gezimizin sonu.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. 
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 

Ulaşım
Midibüsle veya Minibüs ile 
Ücrete Dahil Olanlar
Midibüs veya Minibüs ile özel ulaşım, otelde konaklama(1), kahvaltı(1), akşam yemeği(1), Seyahat güvence sigorta poliçesi, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar

İlk gün kahvaltı, tüm öğle yemekleri, ikinci gün akşam yemeği, Sultan Sazlığında tekne gezisi (50 TL), T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL) alabilir ya da bu tur için 12,50 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.

Gerekli Malzemeler
Yağmurluk,kazak, bere, şapka, rahat bir yürüyüş giysisi(kot önermiyoruz), yürüyüş ayakkabısı, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, havlu, terlik, güneş gözlüğü, su kabı, antibakteriyel jel, kupa bardak, koruyucu krem, el feneri veya alın lambası, fotoğraf makinesi, yedek hafıza kartı ve şarj aleti,  dürbün
Diğer Bilgiler
-ÖĞLE YEMEKLERİ:
Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 650,00 TL 0,00 TL 650,00 TL 740,00 TL 0,00 TL 740,00 TL 635,00 TL 0,00 TL 635,00 TL 490,00 TL 0,00 TL 490,00 TL
4 162,50 TL 0,00 TL 650,00 TL 185,00 TL 0,00 TL 740,00 TL 158,75 TL 0,00 TL 635,00 TL 122,50 TL 0,00 TL 490,00 TL
4 170,63 TL 0,00 TL 682,50 TL 194,25 TL 0,00 TL 777,00 TL 166,69 TL 0,00 TL 666,75 TL 128,63 TL 0,00 TL 514,50 TL
Yapılan Yorumlar