Karaburun Nergis Tarlaları ve İzmir Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Karaburun Nergis Tarlaları ve İzmir Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
Duraklar

Esenboğa Havalimanı Saat: 06.30
İzmir Adnan Menderes Havalimanı Saat:09.00

Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller
Kaya Prestige (****)
Yarım Pansiyon Konaklama
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
0,00 TL -
Tek Kişilik Oda
0,00 TL -
Odada 3. Kişi
0,00 TL -
Çocuk (7-12)
0,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
GEZİ TARİHİNDEN 14 GÜN ÖNCE GEZİ ÜCRETİNİ YATIRANLARA KİŞİ BAŞINA 25 TL İNDİRİM VEYA PEŞİN FİYATINA 4 TAKSİT
10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
İzmir, Karaburun, Nergis Tarlaları, Mordoğan, Konak Meydanı, Kemeraltı, Agora
KARABURUN
İzmir Körfezi’nin girişinde, körfezi kontrol eden önemli kilit noktalardan biri olan Karaburun Yarımadası’nda eski çağlardan buyana yerleşim izlerine rastlamak mümkündür. Kaynaklarda yarımadanın eski adı Mimas olarak geçer. Bölgede M.Ö 3000’li yıllardan itibaren Hititler varlık göstermişlerdir. Hititler’in ardından sırası ile bölgeye Yunanlılar, Persler, Romalılar ve Bizanslılar egemen olmuştur. Binlerce yıllık bir tarihin izlerini taşıyan Karaburun Yarımadası, mitolojide pek çok efsane ile anılır. Homeros’un ünlü eseri “Odyseia”’ da Rüzgarlı Mimas olarak geçen “Mimas Dağı”, bugün Bozdağ diye adlandırdığımız dağdır. Bir diğer efsane de Mordoğan’ın kırlarında nergis olarak yaşayan Narcissus efsanesidir, tıp biliminde kendini beğenmişlik hastalığı olarak adlandırılan narsizme de ismini vermiştir.
BU TURUMUZA TÜRKiYE'NiN HER YERiNDEN KATILABiLiRSiNiZ. 
ANKARA DIŞINDAN KATILIM İÇİN BİZİ ARAYINIZ.
1.GÜN İZMİR, KEMERALTI
Saat 06.30 Ankara Esenboğa Havalimanında buluşma ve saat 07.50 de PEGASUS HY PC 3161 seferi ile İzmir’e hareket. Saat 09.00’de İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na varış ve bizi bekleyen aracımız ile Konak Meydanı’ndan yürüyerek yapacağımız şehir turumuza başlıyoruz. Tarihi Vilayet Konağı, Ayşe Hatun Camisi'nin, İzmir'in sembolü saat kulesini görüp Kemeraltı’nın arka sokaklarında lezzet noktalarını keşfedip, Hisarönü’ne doğru yürümeye devam ediyoruz. Birçok çeşit yiyeceğin en tazesinin satıldığı tarihi Havra Sokağı’da uğramadan olmaz. Tarihi Sinagog, Salepçioğlu ve Hisar Camilerinin, hanların mimari güzelliklerini de görme olanağı bulacağımız turumuz, Kızlarağası Hanı’nın üst katında tamamlanacak. Son olarak Agora’nın gezilmesinin ardından otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama İzmir'deki otelimizde. 
2.GÜN KARABURUN, NERGİS TARLALARI, MORDOĞAN

Kahvaltı sonrası Karaburun’a hareket. Karaburun’da Bozköy, Yeni liman köylerini, Nergisin mitolojik öyküsü ( Narcissus efsanesi) ve kokusu eşliğinde nergis tarlalarını geziyoruz. Yöresel ürün alışverişi için serbest zaman sonrası Karaburun’un doğasında yapacağımız kısa yürüyüş sonrası İzmir’e döneceğiz. Dönüş yolunda Ambarseki, Kösedere Köyleri ve Mordoğan'ı gezip Balıkova Köyünde kurabiye alışverişi yapıyoruz. Gezi sonrası havalimanına hareket. Saat 19.00 de PEGASUS HY PC 3168 seferi ile Ankara’ya hareket ve gezimizin sonu.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. 
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 

Ulaşım
PEGASUS HY ile Ankara-İzmir- Ankara uçuşu
tur minibüs ile yapılacaktır.
Ücrete Dahil Olanlar
PEGASUS HY ile Ankara-İzmir-Ankara arası uçak bileti, ara ulaşımlar minibüs ile , otelde konaklama(1), kahvaltı(1), akşam yemeği(1), SEYAHAT GÜVENCE SİGORTA POLİÇESİ, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar
İlk gün kahvaltı, tüm öğle yemekleri, ikinci gün akşam yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri,yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL)  alabilir ya da bu tur için 12 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. 
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. 
Gerekli Malzemeler

Bölgenin iklim koşullarını göz önüne alarak malzeme getiriniz.
Yağmurluk, Kazak, Mont veya Kaban , şapka, bere, su kabı(matara-termos), antibakteriyel jel, küçük sırt çantası ,yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.

Diğer Bilgiler


 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar