Karia Yolu Yürüyüşü ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Karia Yolu Yürüyüşü
Paylaş :
Tur Tarihleri
Duraklar

Dalaman Havalimanı saat 08.30
Marmaris Otobüs Terminali saat 10.00

Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller
Veranda Hotel 
Veranda Hotel'de 18 standart oda ve 2 suit oda bulunmaktadır.
Tüm odalarda;TV, Buzdolabı, Wi-Fi, Klima, Telefon, Balkon
5 Gece Yarım Pansiyon konaklama
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
0,00 TL -
Tek Kişilik Oda
0,00 TL -
Odada 3. Kişi
0,00 TL -
Çocuk (7-12)
0,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
Gezi tarihinden 21 gün önce gezi ücretini yatıranlara kişi başına 50 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit
Tur tarihinden 7 gün öncesine kadar kesintisiz iptal etme hakkı
SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Karia Yolu Muğla ve Aydın illerini kapsayan 800 km lik bir trekking rotasıdır. İsmini antik çağda bu bölgede yaşamış Karia Medeniyeti’nden alan yürüyüş rotası kendine özgü mimarisi ile çok sayıdaki köyden, el değmemiş koylardan, zeytin ve badem ağaçları ile dolu tepelerden ve irili ufaklı, kimisi sadece yürüyerek ulaşılabilen antik kentlerden geçmektedir. Turumuz, Karia Bölgesi’nin bakir topraklarında, Marmaris’in arka bahçesi Bozburun Yarımadası’nın güzelliklerinide görerek geçecek. 

Sizleri önemsiyoruz! 

-Yurt içi seyahatlerde aşı kartı ibraz edilmesi zorunlu hale getirilmiştir.
Aşılarını tamamlamayan konuklarımızdan ise gezi başlangıcından en az 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi istenecektir.
-Tüm araçlar, her tur öncesi dezenfekte edilecek ve tüm araçlarda el dezenfektanı bulundurulacaktır.
-Seyahatlerde maske zorunluluğu olacaktır.
-Tüm rehberlerimiz bilgilendirilmiş ve her zaman olduğu gibi tur süresince sizlere yardımcı olacaktır.
-Gezimizde alınan sağlık ve seyahat  önlemleri, kamu otoriteleri genelgeleri ile güncellenecektir.
DİKKAT:
Kayıt sırasında satış danışmanımıza HES kodunuzu vermeyi unutmayınız.
HES kodu nasıl alınır lütfen tıklayınız

TUR TARAFIMIZDAN İPTAL EDİLDİĞİ TAKDİRDE; KATILIMCILARIN ALDIĞI EKONOMİ/PROMOSYON BİLETLERİNDE VERGİ HARİCİNDEKİ İADE EDİLMEYEN ÜCRET ACENTAMIZCA KARŞILANACAKTIR.
1. Gün: DALAMAN, MARMARİS 
Saat 08.30 Dalaman Havalimanı'nda buluşma. Marmaris'e otobüsle gelen dostlarımızı terminalinden saat 10.00 da aldıktan sonra Marmaris-Bozburun geçişi için hareket ediyoruz.İlk önceki durağımız Turunç’a gelmeden sağ tarafa Osmaniye’ye dönülen yol karşınıza çıkacak Osmaniye manzara seyir tepesi 850 m rakımda yer alıyor. Tepeye yürüyüşümüzün ardından Marmaris'i ve Bozburun yarım adasını zirveden seyrediyoruz.
Zirve dönüşü sonrası otele gidiş yolunda etrafındaki tepelerin içinde saklı kalmış muhteşem doğası ve bozulmamış yapısı ile muhteşem bir nokta. Bayır Köyü ziyaretimiz sonrası otelimize gidiyoruz.Odalarımıza yerleştikten sonra dileyen misafirlerimiz otelin yanı başında deniz keyfi yapabilir. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde
Toplam yürüyüş mesafesi 6 km
2. Gün: AMOS (KUMLUBÜK), BAYIR (SYRNA) 
Sabah kahvaltı sonrası Amos’a hareket ediyoruz. Antik kenti ve çevresini keşfettikten sonra yürüyüşümüzün başladığı noktaya hareket ediyoruz. Kumlubük'den başlayan yürüyüşümüz ile Bayır Köyü'ne doğru zeytinliklerin ve Kızılçam ağaçları, Akdeniz eşliğinde olacak. Yürüyüşümüzü Bayır Köyü'nde noktalıyoruz. Köy meydanındaki yüzyıllık çınarların altında kısa bir çay molası sonrası Bozburun'a otelimize hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz otelin yanı başında deniz keyfi yapabilir. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde
Toplam yürüyüş mesafesi 13 km
3. Gün: BAHÇELİ KÖYÜ, TAŞLICA KÖYÜ, SÖĞÜT KÖYÜ 
Sabah kahvaltı sonrası yürüyüşümüz için hareket ediyoruz. Bahçeli Köyü'nden başlayacağımız yürüyüşümüzde yine keçi patikalarını takip ederek Taşlıca Köyü'ne ulaşacağız. Taşlıca Köyü'nde kısa bir mola ardından sularında yolumuza Söğüt Köyü'ne doğru devam edeceğiz.  Söğüt Köyü sahilden 3 kilometre kadar içerde olduğundan, bölgede deniz denince ilk akla gelen Saranda Koyu. Saranda Koyu'nda Söğüt’ün tertemiz sularında yüzme keyfi. Daha sonra otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde
Toplam yürüyüş mesafesi 9 km
4. Gün: LORYMA ANTİK KENTİ, BOZUKKALE LİMANI 
Kahvaltı sonrası Bozburun’un en bakir kalmış, insanlardan uzak köylerinde biri olan Taşlıca’dan başlayacak yürüyüşümüz bugün. Keçi patikalarını takip ederek yukarılara doğru çıkarak koyun giriş noktasındaki, körfeze hakim konumdaki tepenin üzerindeki Loryma Antik Kenti kalıntılarına ulaşıyoruz. Daha sonra Bozukkale Limanı'ndan hareket edeceğimiz teknemiz ile Bozburun’un en güzel koylarında kısa bir yolculuk yapıp yüzme fırsatı bulacağız. Dönüş yolunda teknemiz bizleri Serçe Limanı'na indirdikten sonra otele dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde
Toplam yürüyüş mesafesi 8 km
5. Gün: SÖĞÜT KÖYÜ 
Söğüt köyünden başlayacağımız yürüyüşümüz sahil boyunca takip edecek yolumuza devam ediyoruz. Söğüt çekek alanı geçip Bozburun istikametinde yükselmeye başlıyoruz. Denizi yükseklerden seyrederek Bozburun’a devam edeceğiz. Bugün ayrıca Bayır Köyü'nün dışına doğru orman içinde başlayan küçük bir vadi içindeki patikayı takip ederek ünlü Turgut Şelalesi'ne gidiyoruz ve bu güzel şelalede de yüzme fırsatımız olacak. Daha sonra otelimize dönüş.
Akşam yemeği ve konaklama otelimizde
Toplam yürüyüş mesafesi 12 km
6. Gün: DALAMAN, ANKARA 
Sabah kahvaltı sonrası Dalaman Havalimanı'na transfer. Anadolujet'in TK7177 sayılı sefer ile 09.20'de Ankara'ya hareket. Saat 10.35'de Esenboğa Havalimanı'na varış  ve gezimizin sonu.

Ulaşım
Ara transferler midibüs ile yapılacaktır.
Ücrete Dahil Olanlar
Marmaris'den başlayarak tekrar Marmaris'e dönene kadar tüm ulaşımlar,Ara ulaşımlar (ulaşım minibüsle sağlanacaktır), otelde konaklama(5), kahvaltı(5), öğle yemeği kumanya(4),akşam yemeği (5), Seyahat güvence sigorta poliçesi,milli park ve özel müze giriş ücretleri rehberlik hizmetleri, KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar
Uçak veya Otobüs biletleri, ilk gün kahvaltı, 1. ve 6. gün öğle yemekleri, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Gerekli Malzemeler
Daha önce mutlaka giyilmiş bileklikli rahat bir yürüyüş botu, yağmurluk(panço tercih edilmelidir) kolay giyilip çıkarılabilen rahat pamuklu giysiler, zaman zaman serin olabileceği düşünülerek kazak, polar(alt-üst) giysi, su kabı, baton, küçük bir sırt çantası, bere, şapka, eldiven, yedek giysi ve çamaşır, yedek çorap, koruyucu krem, antibakteriyel jel, mayo, havlu, terlik, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.
Diğer Bilgiler
Bu gezimizin katılımcı sayısı 20 kişiyle sınırlıdır.
Yürüyüş deneyimi olan arkadaşlarımızın katılmasını öneriyoruz.
ULAŞIM VE BULUŞMA
Dalaman Havalimanı veya Marmaris otobüs terminaline indiğinizde rehber arkadaşımız sizleri mutlaka bulacaktır. Gezi tarihinden önce sizleri karşılayacak arkadaşımızın telefon numarası verilecektir.
Örnek uçuş bilgisi 
Ankara-Dalaman  AnadoluJet'in TK7618 saat 06.55 gidiş-08.10 varış 
Dalaman-Ankara  AnadoluJet'in TK7177 saat 21.20 gidiş-22.35 varış 
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar