Karia Yolu Yürüyüşü ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Karia Yolu Yürüyüşü
Paylaş :
Tur Tarihleri
Duraklar
Dalaman Havalimanı saat 13.30
Marmaris Otobüs Terminali
Konaklanacak Oteller
5 Gece Oda Kahvaltı konaklama
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
1425,00 TL -
Tek Kişilik Oda
0,00 TL -
Odada 3. Kişi
0,00 TL -
Çocuk (7-12)
0,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
GEZİ TARİHİNDEN 21 GÜN ÖNCE KESİN KAYIT YAPTIRANLARA KİŞİ BAŞI 50 TL İNDİRİM VEYA PEŞİN FİYATINA 4 TAKSİT
10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Karia Yolu Muğla ve Aydın illerini kapsayan 800 km lik bir trekking rotasıdır. İsmini antik çağda bu bölgede yaşamış Karia Medeniyeti’nden alan yürüyüş rotası kendine özgü mimarisi ile çok sayıdaki köyden, el değmemiş koylardan, zeytin ve badem ağaçları ile dolu tepelerden ve irili ufaklı, kimisi sadece yürüyerek ulaşılabilen antik kentlerden geçmektedir. Turumuz, Karia Bölgesi’nin bakir topraklarında, Marmaris’in arka bahçesi Bozburun Yarımadası’nın güzelliklerinide görerek geçecek. 

TUR TARAFIMIZDAN İPTAL EDİLDİĞİ TAKDİRDE; KATILIMCILARIN ALDIĞI EKONOMİ/PROMOSYON BİLETLERİNDE VERGİ HARİCİNDEKİ İADE EDİLMEYEN ÜCRET ACENTAMIZCA KARŞILANACAKTIR.
1. Gün: DALAMAN, MARMARİS 05 Kasım 2019
Saat 13.30 Dalaman Havalimanı'nda buluşma. Marmaris'e otobüsle gelen dostlarımızı terminalinden aldıktan sonra Marmaris-Bozburun geçişi için hareket ediyoruz.İlk önceki durağımız Turunç’a gelmeden sağ tarafa Osmaniye’ye dönülen yol karşınıza çıkacak Osmaniye manzara seyir tepesi 850 m rakımda yer alıyor. Tepeye yürüyüşümüzün ardından Marmaris'i ve Bozburun yarım adasını zirveden seyrediyoruz.
Zirve dönüşü sonrası otele gidiş yolunda etrafındaki tepelerin içinde saklı kalmış muhteşem doğası ve bozulmamış yapısı ile muhteşem bir nokta. Bayır Köyü ziyaretimiz sonrası otelimize gidiyoruz.Odalarımıza yerleştikten sonra dileyen misafirlerimiz otelin yanı başında deniz keyfi yapabilir. Konaklama otelimizde
Akşam yemeği Bozburun’daki restorantlardan veya otelden servis alınabilir.
Toplam yürüyüş mesafesi 6 km
2. Gün: AMOS (KUMLUBÜK), BAYIR (SYRNA) 06 Kasım 2019
Sabah kahvaltı sonrası Amos’a hareket ediyoruz. Antik kenti ve çevresini keşfettikten sonra yürüyüşümüzün başladığı noktaya hareket ediyoruz. Kumlubük'den başlayan yürüyüşümüz ile Bayır Köyü'ne doğru zeytinliklerin ve Kızılçam ağaçları, Akdeniz eşliğinde olacak. Yürüyüşümüzü Bayır Köyü'nde noktalıyoruz. Köy meydanındaki yüzyıllık çınarların altında kısa bir çay molası sonrası Bozburun'a otelimize hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz otelin yanı başında deniz keyfi yapabilir. Konaklama otelimizde
Akşam yemeği Bozburun’daki restaurantlardan veya otelden servis alınabilir.
Toplam yürüyüş mesafesi 13 km
3. Gün: BAHÇELİ KÖYÜ, TAŞLICA KÖYÜ, SÖĞÜT KÖYÜ 07 Kasım 2019
Sabah kahvaltı sonrası yürüyüşümüz için hareket ediyoruz. Bahçeli Köyü'nden başlayacağımız yürüyüşümüzde yine keçi patikalarını takip ederek Taşlıca Köyü'ne ulaşacağız. Taşlıca Köyü'nde kısa bir mola ardından sularında yolumuza Söğüt Köyü'ne doğru devam edeceğiz.  Söğüt Köyü sahilden 3 kilometre kadar içerde olduğundan, bölgede deniz denince ilk akla gelen Saranda Koyu. Saranda Koyu'nda Söğüt’ün tertemiz sularında yüzme keyfi. Daha sonra otelimize dönüş. Konaklama otelimizde.
Akşam yemeği Bozburun’daki restorantlardan veya otelden servis alınabilir.
Toplam yürüyüş mesafesi 9 km
4. Gün: LORYMA ANTİK KENTİ, BOZUKKALE LİMANI 08 Kasım 2019
Kahvaltı sonrası Bozburun’un en bakir kalmış, insanlardan uzak köylerinde biri olan Taşlıca’dan başlayacak yürüyüşümüz bugün. Keçi patikalarını takip ederek yukarılara doğru çıkarak koyun giriş noktasındaki, körfeze hakim konumdaki tepenin üzerindeki Loryma Antik Kenti kalıntılarına ulaşıyoruz. Daha sonra Bozukkale Limanı'ndan hareket edeceğimiz teknemiz ile Bozburun’un en güzel koylarında kısa bir yolculuk yapıp yüzme fırsatı bulacağız. Dönüş yolunda teknemiz bizleri Serçe Limanı'na indirdikten sonra otele dönüş.Konaklama otelimizde
Akşam yemeği Bozburun’daki restorantlardan veya otelden servis alınabilir.
Toplam yürüyüş mesafesi 8 km
5. Gün: SÖĞÜT KÖYÜ 09 Kasım 2019
Söğüt köyünden başlayacağımız yürüyüşümüz sahil boyunca takip edecek yolumuza devam ediyoruz. Söğüt çekek alanı geçip Bozburun istikametinde yükselmeye başlıyoruz. Denizi yükseklerden seyrederek Bozburun’a devam edeceğiz. Bugün ayrıca Bayır Köyü'nün dışına doğru orman içinde başlayan küçük bir vadi içindeki patikayı takip ederek ünlü Turgut Şelalesi'ne gidiyoruz ve bu güzel şelalede de yüzme fırsatımız olacak. Daha sonra otelimize dönüş.
Akşam yemeği Bozburun’daki restorantlardan veya otelden servis alınabilir.
Toplam yürüyüş mesafesi 12 km
6. Gün: ORHANİYE, KIZKUMU, DALAMAN, ANKARA 10 Kasım 2019
Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyor yolumuz üzerinde yer alan Orhaniye Köyü'nde Kızkumu’nu ziyaret ediyoruz. Saat 11.00'e kadar vaktimizi deniz ve kenarında harika kumsalda geçirip önce Marmaris'te incekleri bıraktıktan sonra Dalaman Havalimanı'na doğru gidiyoruz ve gezimizin sonu.

Ulaşım
Ara transferler midibüs ile yapılacaktır.
Ücrete Dahil Olanlar
Marmaris'den başlayarak tekrar Marmaris'e dönene kadar tüm ulaşımlar,Ara ulaşımlar (ulaşım minibüsle sağlanacaktır), otelde konaklama(5), kahvaltı(5), öğle yemeği kumanya(4),Seyahat güvence sigorta poliçesi,milli park ve özel müze giriş ücretleri rehberlik hizmetleri, KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar
Uçak veya Otobüs biletleri, ilk gün kahvaltı, 1. ve 6. gün öğle yemekleri, tüm akşam yemekleri, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Gerekli Malzemeler
Daha önce mutlaka giyilmiş bileklikli rahat bir yürüyüş botu, yağmurluk(panço tercih edilmelidir) kolay giyilip çıkarılabilen rahat pamuklu giysiler, zaman zaman serin olabileceği düşünülerek kazak, polar(alt-üst) giysi, su kabı, baton, küçük bir sırt çantası, bere, şapka, eldiven, yedek giysi ve çamaşır, yedek çorap, koruyucu krem, antibakteriyel jel, mayo, havlu, terlik, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.
Diğer Bilgiler
Bu gezimizin katılımcı sayısı 20 kişiyle sınırlıdır.
Yürüyüş deneyimi olan arkadaşlarımızın katılmasını öneriyoruz.
ULAŞIM VE BULUŞMA
Dalaman Havalimanı veya Marmaris otobüs terminaline indiğinizde rehber arkadaşımız sizleri mutlaka bulacaktır. Gezi tarihinden önce sizleri karşılayacak arkadaşımızın telefon numarası verilecektir.
Örnek uçuş bilgisi 
Ankara-Dalaman  AnadoluJet'in TK7176 saat 12.10 gidiş-13.30 varış 
Dalaman-Ankara  AnadoluJet'in TK7177 saat 14.00 gidiş-15.15 varış 
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 1425,00 TL 0,00 TL 1425,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 374,06 TL 0,00 TL 1496,25 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar