Kars, Ani, Çıldır Gölü, Sarıkamış Turları ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Kars, Ani, Çıldır Gölü, Sarıkamış Turları
Paylaş :
Tur Tarihleri
Duraklar

Kars Havalimanı Saat: 10.30
Kars Tren Garında Saat: 18.30
Ara transferler minibüs ile yapılacaktır.

Konaklanacak Oteller
Işıl Park Otel
Tüm odalarda duş, wc, telefon
YARIM PANSİYON KONAKLAMA
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
0,00 TL -
Tek Kişilik Oda
0,00 TL -
Odada 3. Kişi
0,00 TL -
Çocuk (7-12)
0,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
GEZİ TARİHİNDEN 14 GÜN ÖNCE GEZİ ÜCRETİNİ YATIRANLARA KİŞİ BAŞINA 25 TL İNDİRİM VEYA PEŞİN FİYATINA 4 TAKSİT
10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Ani Harabeleri, Sarıkamış, Katerina Köşkü, Sarıkamış Kayak Merkezi, Çıldır Gölü, Kars Kalesi, Oniki Havari Kilisesi, Topcuoğlu Hamamı, Muradiye Hamamı, Defterdarlık, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Konservatuar, Vali Konağı, PTT Binası, Ortodoks Kilisesi(Merkez Cami), Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi(Fethiye Cami), Tren Garı, Kars Müzesi

GEZİMİZ KARS BAŞLANGIÇ- KARS BİTİŞ OLARAK DÜZENLENMEKTEDİR. KARS'A KADAR TÜM ULAŞIMLAR GEZİ ÜCRETİMİZE DAHİL DEĞİLDİR.

TUR TARAFIMIZDAN İPTAL EDİLDİĞİ TAKDİRDE; KATILIMCILARIN ALDIĞI EKONOMİ/PROMOSYON BİLETLERİNDE VERGİ HARİCİNDEKİ İADE EDİLMEYEN ÜCRET ACENTAMIZCA KARŞILANACAKTIR.

UÇAK İLE GİDECEKLER İÇİN BİLET TARİHLERİ
 

TREN İLE GİDECEKLER İÇİN BİLET TARİHLERİ

Not: Tren Ankara'ya bilet dönüş tarihinin 1 gün sonrası ulaşmaktadır.


1.GÜN:BULUŞMA VE HAREKET
Tren ile seyahat edecek yolcularımız 11410 sefer sayılı Doğu Ekspresi'nin yataklı vagondaki kompartımanlarına yerleşme. Dileyenler trenin restoran kısmından faydalanabilirler. Yaklaşık 24 saat  sürecek yolculuğunuz 18.30’da başlayacak. Güzel doğa görüntüleri eşliğinde Anadolu içlerinde yol alacaksınız.
2.GÜN:KARS
Saat 18.30 Kars Garı’na varış. Otele transfer ve konaklama.
NOT:Tren saatlerinde gecikmeler olabilir.
(Uçak ile gelecek konuklarımız AnadoluJet’in saat 08.55 deki TK 7090 seferiyle Esenboğa Havalimanı’ndan Kars’a hareket edecekler. Saat 10.30 Kars Havalimanı’na varış.
Kars Müzesi ve Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami)'ni gezip öğle yemeği için serbest zaman vereceğiz. Daha sonra yürüyerek Rus işgali sırasında Tahtdüzü bölgesinde ızgara plan üzerine yeniden kurulan Kars'ta; Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını göreceğiz. Vali Konağı, PTT Binası, Ortodoks Kilisesi (Merkez Cami), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu göreceğimiz yerler. Ardından otelimize yerleşip dinleniyoruz.
Not: Tren ile gelen konuklarımız için 2.gün eksik kalan tur programı 4.gün yapılacaktır.
3.GÜN:ANİ HARABELERİ, SARIKAMIŞ
Kahvaltıdan sonra Ermenistan sınırında UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesi'nde bulunan Ani Tarihi Arkeolojik Alanı'nı ziyaret etmek için hareket ediyoruz. Burada; Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Aziz Prktich (Halashar) Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Cami), Tigran Honents (Resimli) Kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler (Rahibeler) Manastırı, Pers Uygarlığı’na ait bir Zerdüşt Ateşgedesi ve bir Gürcü Kilisesi göreceğiz.
Ani Kenti, Selçuklular döneminde de iskan edildiği için; Selçuklu Sarayı ve Kalesi, hamamları ve Türklerin Anadolu’da yaptıkları ilk Cami olan Ebu-l Menucehr Cami’ni de göreceğiz. Daha sonra Kars’a dönüyoruz. Öğleden sonra Sarıkamış'a gidiyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış Kayak Merkezi ve Sarıçam ormanını gezdikten sonra Kars' a geri dönüyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
4.GÜN:BUZ TUTMUŞ ÇILDIR GÖLÜ
Erkenden alınacak kahvaltıdan sonra Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 2000 metredeki buz tutmuş Çıldır Gölü’nde buzları kırarak yapılan balık avı safarisini izleyeceğiz. Tutulan balıkları birlikte yiyeceğiz. Daha sonra Kars’a dönüş ve Kars’ta; Kars Kalesi, Karahanoğlu Köprüsü, Oniki Havari Kilisesi, Ebu-l Hasan Harakani Türbesi, Topçuoğlu Hamamı, Muradiye Hamamı, Defterdarlık, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Konservatuar ziyaret edilecektir. Gece Kars sokaklarında yürüyerek, Kars'ta kaşar ve bal alışverişi yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
5.GÜN:KARS
Kahvaltı sonrası saat 07.45 trenle gidecek olanların 41409 sefer sayılı Doğu Ekspresi’nin yataklı kompartımanlarına yerleşiyor ve yine 25 saatlik bir yolculuğunuz başlıyor. Okumalar, sohbetler ile gün boyu sürecek tren yolculuğunuz devam edecek. Konaklama trende.
(Uçakla döneceklerin saat 10.00 Kars Havalimanı'na bırakılması. AnadoluJet'in Saat 11.00 deki TK 7091 seferiyle Ankara'ya hareket. Saat 12.45 Ankara Esenboğa Havalimanı'na varış.)
6.GÜN:ANKARA
Saat 08.26 Ankara Tren Garına varış.
NOT: Tren kalkış ve varış saatlerinde değişiklik ve gecikmeler olabilir.

KARS İLİ ORTALAMA SICAKLIK DEĞERLERİ 1960-2016

AYLAR

OCAK

ŞUBAT

MART

Ortalama sıcaklık 

-10.3

-8.7

-2.2

Ortalama en yüksek sıcaklık

-4.7

-2.9

3.1

Ortalama en düşük sıcaklık

-16

-14.7

-7.8

Kaynak: Meteroloji Genel Müdürlüğü


Ulaşım
Transferler minibüs ile yapılacaktır.
Ücrete Dahil Olanlar
Otelde konaklama(3), kahvaltı(3), akşam yemekleri(3), tren garı -havalimanı / otel / havalimanı-tren garı, Çıldır Gölü, Ani Harabeleri ve Kars gezileri, SEYAHAT GÜVENCE SİGORTA POLİÇESİ, rehberlik hizmetleri, milli park ve özel müze giriş ücretleri, KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar
Uçak veya tren ile gidiş ve dönüş ücretleri, tren yolculuğu boyunca trende alınacak kahvaltılar, tüm öğle yemekleri, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, tren ve otelde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (70 TL)  alabilir ya da bu tur için 8 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. 
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. 
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. 
Gerekli Malzemeler
Bölgenin iklim koşullarını göz önüne alarak malzeme getiriniz. Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, anorak, kazak, bere, eldiven, atkı, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası, su kabı, anti bakteriyel jel, küçük termos, kupa bardak, güneş gözlüğü, fotoğraf makinesi, filmi veya yedek hafıza kartı, şarj cihazı.
Diğer Bilgiler

-ÖĞLE YEMEKLERİ: Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
-Müzekart'ı olanlar, 65 yaş üstü ve 17 yaş altı kişiler için müzeler ücretsizdir.
-Müzekart sahibi olun  müzelerden bir yıl boyunca ücretsiz yararlanın. Müze kart ücreti 70 TL

 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar