Kars, Ani, Çıldır Gölü, Sarıkamış Uçak ile ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Kars, Ani, Çıldır Gölü, Sarıkamış Uçak ile
Paylaş :
Tur Tarihleri
Duraklar
Esenboğa Havalimanı Saat: 07.55
Kars Havalimanı Saat:10.30
Konaklanacak Oteller

IŞIL PARK HOTEL
Tüm odalarda telefon, duş, wc

YARIM PANSİYON KONAKLAMA
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
0,00 TL -
Tek Kişilik Oda
0,00 TL -
Odada 3. Kişi
0,00 TL -
Çocuk (7-12)
0,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
GEZİ TARİHİNDEN 14 GÜN ÖNCE GEZİ ÜCRETİNİ YATIRANLARA KİŞİ BAŞINA 25 TL İNDİRİM VEYA PEŞİN FİYATINA 4 TAKSİT 
10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Ani Harabeleri, Sarıkamış, Katerina Köşkü, Sarıkamış Kayak Merkezi, Çıldır Gölü, Kars Kalesi, Oniki Havari Kilisesi, Topcuoğlu Hamamı, Muradiye Hamamı, Defterdarlık, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Konservatuar, Vali Konağı, PTT Binası, Ortodoks Kilisesi(Merkez Cami), Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi(Fethiye Cami), Kars Müzesi

BU TURUMUZA TÜRKiYE'NiN HER YERiNDEN KATILABiLiRSiNiZ. 
ANKARA DIŞINDAN KATILIM İÇİN BİZİ ARAYINIZ...

1.GÜN:KARS
Saat 07.55 Ankara Esenboğa Havalimanında buluşma ve AnadoluJet’in saat 08.55 deki TK 7090 seferiyle Esenboğa Havalimanı’ndan Kars’a hareket edecekler. Saat 10.30 Kars Havalimanı’na varış.
Kars Müzesi ve Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami)'ni gezip öğle yemeği için serbest zaman vereceğiz. Daha sonra yürüyerek Rus işgali sırasında Tahtdüzü bölgesinde ızgara plan üzerine yeniden kurulan Kars'ta; Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını göreceğiz. Vali Konağı, PTT Binası, Ortodoks Kilisesi (Merkez Cami), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu göreceğimiz yerler. Ardından otelimize yerleşip dinleniyoruz.
2.GÜN:ANİ HARABELERİ, SARIKAMIŞ
Kahvaltıdan sonra Ermenistan sınırında UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesi'nde bulunan Ani Tarihi Arkeolojik Alanı'nı ziyaret etmek için hareket ediyoruz. Burada; Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Aziz Prktich (Halashar) Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Cami), Tigran Honents (Resimli) Kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler (Rahibeler) Manastırı, Pers Uygarlığı’na ait bir Zerdüşt Ateşgedesi ve bir Gürcü Kilisesi göreceğiz. 
Ani Kenti, Selçuklular döneminde de iskan edildiği için; Selçuklu Sarayı ve Kalesi, hamamları ve Türklerin Anadolu’da yaptıkları ilk Cami olan Ebu-l Menucehr Cami’ni de göreceğiz. Daha sonra Kars’a dönüyoruz. Öğleden sonra Sarıkamış'a gidiyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış Kayak Merkezi ve Sarıçam ormanını gezdikten sonra Kars' a geri dönüyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
3.GÜN:BUZ TUTMUŞ ÇILDIR GÖLÜ
Erkenden alınacak kahvaltıdan sonra Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 2000 metredeki buz tutmuş Çıldır Gölü’nde buzları kırarak yapılan balık avı safarisini izleyeceğiz. Tutulan balıkları birlikte yiyeceğiz. Daha sonra Kars’a dönüş ve Kars’ta; Kars Kalesi, Karahanoğlu Köprüsü, Oniki Havari Kilisesi, Ebu-l Hasan Harakani Türbesi, Topçuoğlu Hamamı, Muradiye Hamamı, Defterdarlık, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Konservatuar ziyaret edilecektir. Gece Kars sokaklarında yürüyerek, Kars'ta kaşar ve bal alışverişi yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
4.GÜN:KARS, ANKARA
Kahvaltı sonrası dönüş yolculuğu için hareket ediyoruz . AnadoluJet'in Saat 11.00 deki TK 7091 seferiyle Ankara'ya hareket. Saat 12.45 Ankara Esenboğa Havalimanı'na varış ve gezimizin sonu.

KARS İLİ ORTALAMA SICAKLIK DEĞERLERİ 1960-2016

AYLAR

OCAK

ŞUBAT

MART

Ortalama sıcaklık 

-10.3

-8.7

-2.2

Ortalama en yüksek sıcaklık

-4.7

-2.9

3.1

Ortalama en düşük sıcaklık

-16

-14.7

-7.8

Kaynak: Meteroloji Genel Müdürlüğü

 

Ulaşım
Anadolujet ile Ankara-Kars- Ankara uçuşu
minibüs veya midibüsle yapılacaktır.

BU TURUMUZA TÜRKİYE'NİN HER YERİNDEN KATILABİLİRSİNİZ.
BU TURUMUZ KATILIMCI SAYISI 16 KİŞİ İLE SINIRLI BUTİK BİR TURDUR.
Ücrete Dahil Olanlar
Anadolujet ile Ankara-Kars Ankara gidiş-dönüş uçuşu, Otelde konaklama(3), kahvaltı(3), akşam yemekleri(3),  Havalimanı / otel / havalimanı, Çıldır Gölü, Ani Harabeleri ve Kars gezileri, SEYAHAT GÜVENCE SİGORTA POLİÇESİ, rehberlik hizmetleri, milli park ve özel müze giriş ücretleri, KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar
Tüm öğle yemekleri, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, otelde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (70 TL)  alabilir ya da bu tur için 8 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. 
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. 
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. 
Gerekli Malzemeler
Bölgenin iklim koşullarını göz önüne alarak malzeme getiriniz.
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, anorak, kazak, bere, eldiven, atkı, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası, su kabı, anti bakteriyel jel, küçük termos, kupa bardak, güneş gözlüğü, fotoğraf makinesi, filmi veya yedek hafıza kartı, şarj cihazı.
Diğer Bilgiler
-Bu turumuza Türkiye'nin her yerinden katılabilirsiniz.
-Bu turumuz katılımcı sayısı, 16 kişi ile sınırlı butik bir turdur.
-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur.
Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar
Ali Berat M.
Mesaj Sayısı :2
Kayıt Tarihi :22.7.2011
Rehberin becerisi
19.3.2012 11:09:20
9-13 Mart 2012 arasindaki Kars-Cildir gezisindeki sorunlari "her yerde adamimiz var" soylemiyle bir bir cozen Grup Liderimiz Serhan bey, asiri kar yagisi nedeniyle son gun ucak kalkmayinca ayni becerisini tren bileti bulmakta da gosterdi. Serhan beyin sahsinda tum Tempo ailesine tesekkur ederken, bu gezinin fotolarinin Temponun kendi web sayfasinda da yayina kanulmasini sabirsizlikla bekledigimizi iletirim. Ali Berat Meric
Ali Berat M.
Mesaj Sayısı :2
Kayıt Tarihi :22.7.2011
rehberin becerisi
19.3.2012 11:06:41
9-13 Mart 2012 arasindaki Kars-Cildir gezisindeki sorunlari (her yerde adamimiz var) soylemiyle bir bir cozen Grup Liderimiz Serhan bey, asiri kar yagisi nedeniyle son gun ucak kalkmayinca ayni becerisini tren bileti bulmakta da gosterdi. Serhan beyin sahsinda tum Tempo ailesine tesekkur ederken, bu gezinin fotolarinin Temponun kendi web sayfasinda da yayina kanulmasini sabirsizlikla bekledigimizi iletirim. Ali Berat Meric
Sıdıka S.
Mesaj Sayısı :7
Kayıt Tarihi :30.11.2010
Teşekkür
14.3.2012 22:00:03
9-13 mart 2012 tarihleri arasında yaptığım,Kars gezisinden çok güzel unutulmaz anılarla döndüm.Karla kaplı yolları açtıran dost insan liderimiz Serhan beyin sayesinde,donmuş Çıldır gölünde balık tutup,buz üstünde atlı kızaklarla gezmenin keyfini anlatmak kolay değil.Kars'da heran güzel bir sürprizle karşılaşabilirsiniz.Bu eski kente gidin,görün.Teşekkürler Serhan bey,teşekkürler Tempo Tur. Sıdıka Songür
Nurcan B.
Mesaj Sayısı :1
Kayıt Tarihi :10.2.2012
Teşekkür
10.2.2012 21:10:41
02-02/06.02 tarihleri arasındaki Kars turunuza iSTANBUL'dan bir arkadaşım ile birlikte katıldım.Kars Şehrine bu üçüncü gidişim.Kışın Kars'ı özelliklede Çıldır gölünü görmek istedim.Butik bir tur olduğu, çok kalabalık bir grup ile seyahat edilmediği ve de tren ile bir seyahat yapmak istediğimden , Ankarada yaşayan ve Tempo tur ile geziye katılmış bir arkadaşım vasıtası ile ilk defa Tempo tur müşterisi oldum.Tren yolculuğu dışında tam anlamıyla mükemmel bir gezi oldu.Rehberimiz Serhan bey sayesinde Kars'ın bütün kış güzelliklerini en güzel bir şekilde keşfettik.Kendisi bilgisi, sıcaklığı, dostluğu ve ilgisiyle gerçekten çok iyi bir rehber.Kendisine bir daha teşekkür ediyor ve bundan sonrada İstanbul'dan iştirak edebileceğim tüm Tempo turlarına katılmayı arzuluyorum.Teşekkürler Serhan bey, teşekkürler Tempotur.

Nurcan
Abdullah O.
Mesaj Sayısı :1
Kayıt Tarihi :20.1.2011
Kars Ani hartabeleri Cildir golu gezisi hakkinda
13.2.2011 22:40:43
Ben ve kizim 3-8.02.2011 tarihinde turunuza katildim. Amacim memnuniyetimi satirlara dokmektir. Gezi boyunca rehberimiz bizleri ziyadesiyle memnun etti. Unutulmayacak bir tur deneyimizmiz oldu. Umarim baska turlarinizida deneme sansim olur. Tekrar Tesekkurler. Ayse-Buse Ozsuca