Kıbrıs Kültür Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Kıbrıs Kültür Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
11.01.2022 - 14.01.2022
08.02.2022 - 11.02.2022
22.03.2022 - 25.03.2022
Duraklar

Tempo Tur önü Saat: 07.30

Konaklanacak Oteller

Dome Otel (4*) veya The Savoy Ottoman Palace (4*)

 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
3350,00 TL -
Tek Kişilik Oda
3950,00 TL -
Odada 3. Kişi
3275,00 TL -
Çocuk (1-0)
2250,00 TL -
Bebek (0-0)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları

Gezi tarihinden 21 gün önce gezi ücretini yatıranlara kişi başı 100 TL indirim veya peşin fiyatına 6 taksit


SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ
TUR PROGRAMI

Lefkoşa, Girne, Bellapais Manastırı, St Hilarion Kalesi, Mağusa, Kapalı MaraşTuru, Boğaz Şehitliği, Barbarlık Müzesi, Mağusa Kalesi, Venedik Surları

1.GÜN: ANKARA, LEFKOŞA, GİRNE
Sabah saat 07.30’de Tempo Tur önünde buluşma ve havalimanına transfer. Saat 09.35’de Pegasus Havayolları PC 1881 sefer sayılı uçakla Ercan Havalimanı'na hareket. Saat 09.40’da Lefkoşa Ercan Havalimanı'na varış ve gümrük işlemleri sonrası Girne’ye transfer. Otele yerleşmemizin ardından Girne Limanı, Kalesi ve Girne sokaklarında yürüyüş yapacağız.  Akşam yemeği ve konaklama Girne’deki otelimizde.
2.GÜN: GİRNE, “BEYLERBEYİ KÖYÜ, BELLAPAİS MANASTIRI”
Kahvaltının ardından Girne Dağları’nın eteğinde bulunan ve eski bir Rum Köyü olan Beylerbeyi Köyü'ne doğru hareket. 12. yüzyılda tamamlanan Gotik mimari’nin en güzel örneklerinden biri olan Bellapais Manastırı gezimizin ve yemyeşil dokusuyla Beylerbeyi köyü’ne gerçekleştireceğimiz ziyaretin ardından Girne’ye dönüş. Beşparmak Dağları üzerine kurulmuş üç büyük kaleden bir tanesi olan St. Hilarion Kalesi’ni gezerken Girne ve şahane doğa manzaralarını kuş bakışı izleyeceğiz. Ardından Karaoğlanoğlu Şehitliği, Çıkartma Plajı'nı görüp İtalyan asıllı Rum olan Paolides tarafından 1957 de yaptırılan Mavi Köşkü ziyaret ederek günü tamamlayacağız. Akşam yemeği ve konaklama Girne’de.
3.GÜN: GİRNE, LEFKOŞA, GAZİMAĞUSA, KAPALI MARAŞ
Sabah kahvaltısının ardından başkent Lefkoşa’ya hareket. Makarios’un Sarayı'nı yolumuz üzerinde panoramik olarak görme olanağı bulacağımız yolculuğumuzun ardından ilk durağımız Kıbrıs’ın en büyük şehitliği olan Boğaz Şehitliği sonrasında Lefkoşa’da Binbaşı Dr. Nihat İlhan’ın eşi ve üç çocuğunun küvette katledildiği Barbarlık Müzesi geziyoruz. Daha sonra Lefkoşa surları, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, şehre girişi sağlayan üç orijinal kapıdan biri olan tarihi Girne Kapısı’nın görülmesinden sonra Gazimağusa’ya (Mağusa) hareket. Mağusa ismi antik çağlardan günümüze kadar değişerek gelmiştir. Mağusa Kalesi ve Venedik Surları’nı fotoğrafladıktan sonra kale içinde serbest zaman vereceğiz. Ardından Lala Mustafa Paşa Cami (St.Nicholas Katedrali), ünlü Namık Kemal Meydanı ve vatan şairi Namık Kemal’in kaldığı zindanı ziyaret ediyoruz. Daha sonra 46 yıl aradan sonra açılan Kapalı Maraş ziyaretinin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Girne’de.
4.GÜN: GİRNE, LEFKOŞA, ANKARA
Kahvaltı Sonrası Girne’de tam gün serbest zaman. Bugünü kentin sokaklarında yürüyüşe çıkarak, alışveriş yaparak veya Kıbrıs’a özgü yiyecekleri tadarak değerlendirebilirsiniz. Saat 15.00’da Lefkoşa Ercan Havalimanı'na transfer. Saat 17.0’de Pegasus PC 1880 sefer sayılı uçuşu ile Esenboğa Havalimanı’na hareket. Saat 19.15’de Ankara’ya varış. Tempo tur önüne transfer sonrası turumuzun sonu.

Sizleri önemsiyoruz!
-Kıbrıs'a seyahatlerde aşı kartı ibraz edilmesi zorunlu hale getirilmiştir. Bu yüzden diğer bilgiler kısmında yazan Covid bilgilerini okumanızı rica ederiz.
Aşılarını tamamlamayan konuklarımızdan ise gezi başlangıcından en az 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi istenecektir.
-Tüm araçlar, her tur öncesi dezenfekte edilecek ve tüm araçlarda el dezenfektanı bulundurulacaktır.
-Seyahatlerde maske zorunluluğu olacaktır.
-Tüm rehberlerimiz bilgilendirilmiş ve her zaman olduğu gibi tur süresince sizlere yardımcı olacaktır.
-Gezimizde alınan sağlık ve Seyahat  önlemleri, kamu otoriteleri genelgeleri ile güncellenecektir.
DİKKAT:
Kayıt sırasında satış danışmanımıza HES kodunuzu vermeyi unutmayınız.
HES kodu nasıl alınır lütfen tıklayınız

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 

Ulaşım

Pegasus ile Ankara-Lefkoşa-Ankara
Ara ulaşımlar minibüs veya midibüs ile yapılacaktır.

Ücrete Dahil Olanlar

Pegasus ile Ankara-Lefkoşa- Ankara gidiş-dönüş uçuşu, Otelde konaklama(3), kahvaltı(3), akşam yemekleri(3),Tempo Tur-Esenboğa Havalimanı gidiş-dönüş transferleri,  Ercan Havalimanı / Otel / Ercan Havalimanı transferleri, Lefkoşa-Mağusa Turu (1 gün), Girne-Beşparmak Turu (1 gün), Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi, Rehberlik hizmetleri, Milli park ve özel müze giriş ücretleri, KDV

Ücrete Dahil Olmayanlar

50 TL yurt dışı çıkış harcı (Pasaport ile girmek isteyenler için),tüm öğlen yemekleri, programda dahil olduğu belirtilmeyen müze ve ören yeri giriş ücretleri, bahşişler (rehber, şoför, otel, restoran, müzisyen, hammaliye vb. hizmet verenler için bahşişler), alkollü ve alkolsüz içkiler, telefon, ütü, ilaç gibi kişisel harcamalar, ücretli televizyon kanalları (pay tv), kuru temizleme, oda servisi, vb kişisel harcamalar.

Gerekli Malzemeler
Anorak, kazak, yağmurluk, şapka, bere, eldiven, su kabı(matara-termos), güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası , yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek hafıza kartı ve şarj aleti
Diğer Bilgiler
Kıbrıs uçuşları dış hatlar terminallerinden gerçekleşmektedir, uçuş saatinden en az 3 saat önce kontuarda olunmalıdır.
Kıbrıs seyahatlerinde 18 yaş altı kişilerin anne ve babalarından vekâlet almaları gerekmektedir.(sadece anne ile seyahat edenlerin babadan, sadece baba ile seyahat edenlerin anneden, her ikisi hariç diğer 3.kişi ile seyahat edenlerin hem anne hem babadan muvafakatname almaları gerekmektedir. Anne ve baba ile beraber seyahat ediliyorsa, muvafakatname gerekli değildir.)
Türk vatandaşları vize kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. 
6 yaşından büyük tüm yolcuların uçuştan önce Dijital Seyahat Belgelerini doldurmaları gerekmektedir.
29.11.2021 tarihinden itibaren Dijital Seyahat Belgeleri seyahatten önceki son 72 saat içinde doldurması gerekmektedir.
Apple Store veya Android marketten Güvende Kal uygulamasından Dijital Seyahat Belgesini doldurmaları gerekmektedir.
Akıllı cihazı olmayan yolcular WWW.GUVENDEKALKKTC.COM adresinden Dijital Seyahat Belgesini doldurup formun çıktısını almalıdır.
Türkiye’den Kıbrıs’a yapılacak olan seyahatlerde aşı gereksinimlerini tam olarak yerine getirmiş olan misafirler Türkiye çıkışlarında PCR testten muaftır.
Ancak Kıbrıs varışlarında 90 TL ücret karşılığında PCR veya Antijen testi yapılacaktır. Misafirler bu ödemeyi Adapass uygulaması üzerinden yapabilmektedirler.
Türk vatandaşlarının sadece fotoğraflı olan biometrik kimlik kartıları ile Türkiye'den KKTC’ye çıkışlarına izin verilecektir.
Turuncu ülkelerden gelen aşı sertifikalı veya hastalığı geçirmiş olduğunu kanıtlayan yolcular negatif PCR test ile karantinaya girmeden seyahat edebilir. Son 72 saatlik negatif PCR test sonuçlarını ibraz etmeyen yolculara ülkeye girişte 90 TL ücret karşılığında PCR veya Antijen testi yapılacaktır.
Turuncu ülkelerden gelen aşısız kişiler yolculuk öncesi son 72 saat içerisinde alınmış negatif PCR testi sonucu ve 5 günlük karantinada kalacaklardır.
Turuncu ülkelerden gelen aşısız yolculara varışta PCR test yapılacaktır.
Hastalığı geçirmiş yolcularla ilgili kurallar;
Seyahat öncesi 30 - 180 gün arasında pozitif PCR test sonucu olması gerekmektedir.
Hastalığı geçirmiş ve üzerinden 6 ay geçmiş kişilerini bir doz takviye aşı olmaları halinde tam aşılı kişi olarak değerlendirilecektir.
Aşı sertifikası ile ilgili kurallar;
Son dozdan 14 gün geçmiş aşı sertifikaları kabul edilecektir,
Aşağıda belirtilen aşılardan 2 dozunu farklı aşı işe olması halinde yolcular tam aşılı olarak değenlendirilecektir.
18 yaş altı yolcular aşı sertifikası olan ebeveynleri ile seyahat edebilir.
Kabul edilen aşılar;
- Sinovac Biotech (2 Doz),
- Sinapham (2 Doz),
- Comirnaty (Pfizer-Biontech) (2 Doz),
- Vaxzevria (Astrazeneca-Oxfort) (2 Doz),
- Janssen (Johnson & Johnson için tek doz)
- Sputnik V (2 doz),
- Moderna (2 Doz),
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 3350,00 TL 0,00 TL 3350,00 TL 3950,00 TL 0,00 TL 3950,00 TL 3275,00 TL 0,00 TL 3275,00 TL 2250,00 TL 0,00 TL 2250,00 TL
4 879,38 TL 0,00 TL 3517,50 TL 1036,88 TL 0,00 TL 4147,50 TL 859,69 TL 0,00 TL 3438,75 TL 590,63 TL 0,00 TL 2362,50 TL
Yapılan Yorumlar