Kibyra, Salda Gölü, Aphrodisias, Pamukkale Turu 29 Ekim ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Kibyra, Salda Gölü, Aphrodisias, Pamukkale Turu 29 Ekim
Paylaş :
Tur Tarihleri
29.10.2021 - 31.10.2021
Duraklar

1-07.15 Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-07.30 Tempo Tur önü
3-07.40 Milli Kütüphane – Bahçelievler
4-07.43 Söğütözü-Armada önü
5-07.45 Eskişehir Yolu Bilkent Köprüsü altı
6-07.48 Eskişehir Yolu Ümitköy Köprüsü altı
7-07.50 Eskişehir Yolu Koru Sitesi Migros karşısı
8-07.55 Yaşamkent BP Benzinlik önü 
Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, buradan binenleri Bakanlıklar Vekaletler Caddesi - Atatürk Bulvarı köşesinde bırakılacaktır.

Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller

Lycus River 5*

YARIM PANSİYON KONAKLAMA
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
1240,00 TL -
Tek Kişilik Oda
1495,00 TL -
Odada 3. Kişi
1180,00 TL -
Çocuk (7-12)
930,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
Gezi tarihinden 14 gün önce gezi ücretini yatıranlara kişi başına 25 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit
Tur tarihinden 3 gün öncesine kadar kesintisiz iptal etme hakkı
SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Pamukkale, Hierapolis, Salda Gölü, Kibyra, Aphrodisias, Laodikeia, Kaklık Mağarası

Sizleri önemsiyoruz! 

-Yurt içi seyahatlerde aşı kartı ibraz edilmesi zorunlu hale getirilmiştir.
Aşılarını tamamlamayan konuklarımızdan ise gezi başlangıcından en az 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi istenecektir.
-Tüm araçlar, her tur öncesi dezenfekte edilecek ve tüm araçlarda el dezenfektanı bulundurulacaktır.
-Seyahatlerde maske zorunluluğu olacaktır.
-Tüm rehberlerimiz bilgilendirilmiş ve her zaman olduğu gibi tur süresince sizlere yardımcı olacaktır.
-Gezimizde alınan sağlık ve seyahat  önlemleri, kamu otoriteleri genelgeleri ile güncellenecektir.
DİKKAT:
Kayıt sırasında satış danışmanımıza HES kodunuzu vermeyi unutmayınız.
HES kodu nasıl alınır lütfen tıklayınız

1.GÜN:BULUŞMA VE HAREKET, PAMUKKALE
Sabah saat 07.30  Tempo Tur önünde buluşma ve hareket. Öğleden sonra Pamukkale'ye varış. Unesco Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Pamukkale, Hierapolis ve Karahayıt'ın gezilmesinden sonra otelimize yerleşme. Otelin termal havuzundan yararlanma olanağı. Akşam yemeği otelimizde.
2.GÜN: SALDA GÖLÜ, KIBYRA, APHRODISAS
Kahvaltı sonrası UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Aphrodisias Antik Kenti'ne gidiyoruz. M.Ö. 5. yüzyılda kurulan kent, Roma İmparatorluğu döneminde gelişmiş, M.Ö.1. yüzyıl ile M.S. 5. yüzyıllar arasında, başta heykelcilik olmak üzere önemli bir sanat merkezi haline gelmiş, Afrodit Tapınağıyla ve Afrodit adına yapılan törenlerle ün salmıştır. Ünlü fotoğrafçı Ara Güler'in tesadüfen bulduğu antik kent Prof. Kenan Erim'in olağan üstü gayretiyle bugünkü durumuna gelebildi. Harabeleri ve çok zengin heykel koleksiyonu barındıran müzesini de gezdikten sonra Türkiye’nin en berrak en temiz ve en derin göllerinden olan Salda Gölü'ne varıyoruz. Göl manzarası eşliğinde kısa bir gezinti yaptıktan sonra Gölhisara'a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Gölhisar'da  kahraman savaşçıların ve hızlı atların şehri Kibyra'yı gezmeye başlıyoruz. Likya, Kayra, Pisidya ve Frigya bölgelerinin kesişme yerinde ve ticaret yollarının tam merkezinde kurulan Kibyra, Gölhisar ilçesi sınırları içerisindedir. Savaşan güçlü insanların ve hızlı atların şehri olan Kibyra zengin tarihi mirasıyla sizleri büyüleyecektir. Şehre girerken solda 12-13 bin kişilik kapasitesi, U formu ve 200 metreye varan pist uzunluğuyla stadyumu sizi karşılar. Anadolu’nun en görkemli stadyumlarındandır. İlerledikçe yukarı ve aşağı agora, tiyatro ve meclis binası karşınıza çıkar. Şehrin binaları birbirinin görüntüsünü kesmeyecek ve tüm ovayı görebilecek şekilde yerleştirilmiştir. Kenti gezdikçe büyüleneceksiniz. 
Daha sonra Pamukkale'deki otelimize geri dönüyoruz. Otelin termal havuzundan yararlanma olanağı.  Akşam yemeği ve konaklama Pamukkale'deki otelimizde.
3.GÜN: PAMUKKALE, LAODIKEIA, ANKARA
Kahvaltı sonrası yeni gün yüzüne çıkmaya başlayan Laodikeia Antik Kenti'ne gidiyoruz.  Helenistik kent, M.Ö. 3. yy.’ın ortalarında Seleukos Kralı II. Antiokhos tarafından karısı Laodike adına kurulmuştur. M.Ö. 130/129 yılında ise bölge tamamen Roma’ya  bağlanmıştır. Hristiyanlığın ilk 7 kilisesinden birine sahip olan kent, Erken Bizans Dönemi’nde metropollük seviyesinde dini bir merkez haline gelmiştir. Laodikeia, önemli arkeolojik kalıntılara sahiptir. Yaklaşık 5 kilometrekarelik alana yayılan Laodikeia’nın önemli ve günümüze kadar gelebilen yapıları içinde; Anadolu’nun en büyük stadyumu, iki  tiyatrosu, dört hamam kompleksi, beş agorası, beş Nymphaeumu, iki anıtsal giriş kapısı ve diğer yapıları sayılabilir. Kentin dört tarafını ise nekropol alanları çevirir. Laodikeia, Hristiyanlık dünyası için çok önemlidir. Çünkü kent M.S. 4. yy.’dan itibaren "Kutsal Hac Merkez"i olma gibi dinsel bir özelliğe sahip olmuştur. Bu nedenle İncil’de adı geçen ve Laodikeia Kilisesi adına vahiy gönderilen bir kentte Laodikeia Kilisesi’nin ortaya çıkarılması, bu kutsallığı bir kat daha artırmaktadır. Kilise, Büyük Constantinus zamanında (M.S. 306-337), Hristiyanlığın M.S. 313 yılında Milano Fermanı ile serbest olmasıyla birlikte yapılmıştır. Bu yönüyle Hristiyanlık dünyasının en eski ve en önemli kutsal yapılarından biri olma özelliğini korumaktadır ve bu nedenle yapı bir hac kilisesidir. Daha sonra Kaklık Mağarası'na gidiyoruz. Büyük bir yer altı deresinin oluşturduğu yer altı boşluğunun tavanının çökmesi sonucu oluşan Kaklık Mağarası, son derece ilginç özelliklere sahip bir mağaradır. Şekil olarak obruk gelişim özelliği gösteren mağaranın içinde, büyük bir traverten kitlesi vardır. Pamukkale’nin benzeri olan travertenler mağaranın hemen yakınında bulunan Kokarhamam Pınarı ( Haydarbaba Pınarı) sularının mağaraya şelaleler yaparak akması sonucu oluşmuştur. Mağara gezimizin ardından dönüş yolculuğu. Akşam saat 21.30 sularında Ankara'ya varış.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. 
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 

Ulaşım
Otobüs veya midibüs ile
Ücrete Dahil Olanlar
Otobüs ve midibüs ile özel ulaşım, otelde konaklama(2), kahvaltı(2), akşam yemekleri(2), Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi, Milli park ve özel müze yerleri giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar
İlk gün kahvaltı, tüm öğle yemekleri, son gün akşam yemeği, T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART 60 TL alabilir ya da bu tur için 187 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
Gerekli Malzemeler

Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, anorak (sonbahar, kış dönemi), yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası, mayo, terlik, havlu, su kabı, anti bakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı, şarj cihazı.

-ÖĞLE YEMEKLERİ:
Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

Diğer Bilgiler


 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 1240,00 TL 0,00 TL 1240,00 TL 1495,00 TL 0,00 TL 1495,00 TL 1180,00 TL 0,00 TL 1180,00 TL 930,00 TL 0,00 TL 930,00 TL
4 310,00 TL 0,00 TL 1240,00 TL 373,75 TL 0,00 TL 1495,00 TL 295,00 TL 0,00 TL 1180,00 TL 232,50 TL 0,00 TL 930,00 TL
4 325,50 TL 0,00 TL 1302,00 TL 392,44 TL 0,00 TL 1569,75 TL 309,75 TL 0,00 TL 1239,00 TL 244,13 TL 0,00 TL 976,50 TL
Yapılan Yorumlar