Kilikya Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Kilikya Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
22.04.2020 - 26.04.2020
Duraklar

1-22.15 Necatibey Caddesi Demirtepe Köprüsü Altı

2-22.30 Tempo Tur önü

3-22.40 Milli Kütüphane önü

4-22.43 Ufuk Üniversitesi Hastanesi önü

5-22.45 Yüzüncü Yıl Köprüsü altı

6-22.50 Keklikpınarı SapağıLütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.

Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller
Kilikya Otel (****)
Yarım Pansiyon Konaklama
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
1430,00 TL -
Tek Kişilik Oda
1750,00 TL -
Odada 3. Kişi
1375,00 TL -
Çocuk (7-12)
1000,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
GEZİ TARİHİNDEN 21 GÜN ÖNCE GEZİ ÜCRETİNİ YATIRANLARA KİŞİ BAŞINA 25 TL İNDİRİM VEYA PEŞİN FİYATINA 4 TAKSİT
10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Tarsus, St.Paul Evi ve Kuyusu, Nusret Mayın Gemisi, Mersin, Kanlı Divane, Kız Kalesi, Silifke, Göksu Deltası, Taşucu, Aya Tekla, Mut, Yerköprü Şelalesi, Sertavul Geçidi

1.GÜN: BULUŞMA VE HAREKET
Akşam saat 22.30'te Tempo Tur önünde buluşma ve hareket.
2.GÜN: TARSUS, ST.PAUL EVİ VE KUYUSU, NUSRET MAYIN GEMİSİ, MERSİN, KANLIDİVANE
Sabah saatlerinde Tarsus’a varış. Kahvaltı sonrası Tarsus’ta; St. Paul Evi ve Kuyusu, restore edilmiş eski Tarsus Evleri arasında kısa bir yürüyüş, Kleopatra Kapısı, Nusret Mayın Gemisi gezisi sonrasında Mersin’e hareket. Mersin sahilinde kısa bir yürüyüş sonrası öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman. Otobüsümüzde buluşma ve Kanlıdivane (Kanytelis) Antik Kenti’ne hareket. Bir obruk çevresine kurulmuş olan bu antik kent Akdeniz’in gizli kalmış tarih hazinelerinden birisidir. Kenti ve Nekropolündeki mezar odalarını, kaya kabartmalarını görüp otelimize dönüyoruz. Kızkalesi karşısında deniz kenarında bulunan otelimize yerleşme ve otel olanaklarından  yararlanma. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
3.GÜN: ELAIUSSA SEBASTE ANTİK HARABELERİ, KORYKOS ANTİK KENTİ, ÜÇ GÜZELLER, KIZKALESİ
Kahvaltı sonrasında sonrasında Elaiussa Sebaste (Ayaş) Antik Kenti Harabeleri'ni,  Narlıkuyu’da  Üç Güzeller Mozaiği ve Silifke yakınlarındaki Doğu Akdeniz’in simgesi haline gelmiş olan Kızkalesi’ne tekne gezisi yapılacaktır. Daha sonra Korykos Antik Kenti'ni gezip, otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
4.GÜN: UZUNCABURÇ, ROMA KÖPRÜSÜ, ATATÜRK EVİ, APOLLON TAPINAĞI, SİLİFKE, AYA TEKLA
Kahvaltıdan sonra Uzuncaburç (Diokaisareia) Antik Kenti'ni gezdikten sonra Silifke’de yapacağımız yürüyüşte; Roma Köprüsü, Atatürk Evi, Apollon Tapınağı, su sarnıcı ve Silifke Kalesi görülecektir. Kalenin harika Göksu Deltası manzarasında öğle yemeğimizi yedikten sonra Taşucu'na hareket. Yolda bir erken Hiristiyanlık dönemi azizesi olan Aya Tekla’nın yaşadığı yerde kendi adına atfen yapılmış kiliseyi ziyaret ediyoruz. Taşucu Sahili'nde kısa bir yürüyüş yapıp, Atatürk Evi ve Amfora Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra Kızkalesi'ndeki otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
5.GÜN: MUT, SERTAVUL GEÇİDİ, ANKARA
Kahvaltı sonrası Silifke çıkışında Frederick-Barbarossa Yol Anıtı'nda kısa bir mola verip Göksu Nehri’nin hayranlık uyandıran manzarasını izleyerek Mut'a ilerliyoruz. Toroslar üzerinde kurulmuş bu şirin ilçede Laal Paşa Cami ve Mut Kalesi'ni gezdikten ve öğle yemeği sonrası bir doğa harikası Yerköprü Şelalesine hareket. Yerköprü Şelalesinde yürüyüş yollarında yürüyerek gezdikten sonra Ankara'ya dönüş yolunda Sertavul Geçidi'nde verilecek fotoğraf molası sonrası, Karaman, Konya güzergâhından akşam saat 23.00 sularında Ankara'ya varış.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. 
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 

Ulaşım
Otobüs ile
Ücrete Dahil Olanlar
Otobüs ile özel ulaşım, otelde konaklama(3), kahvaltı(4), akşam yemeği(3), Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi, Kızkalesi tekne turu, rehberlik hizmetleri ve KDV..
Ücrete Dahil Olmayanlar

Tüm öğle yemekleri son gün akşam yemeği, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler, TC Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL) alabilir ya da bu tur için  85 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
 MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.

Gerekli Malzemeler

Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, güneş gözlüğü, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti, mayo, terlik, havlu

Diğer Bilgiler
-ÖĞLE YEMEKLERİ:
Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 1430,00 TL 0,00 TL 1430,00 TL 1750,00 TL 0,00 TL 1750,00 TL 1375,00 TL 0,00 TL 1375,00 TL 1000,00 TL 0,00 TL 1000,00 TL
4 375,38 TL 0,00 TL 1501,50 TL 459,38 TL 0,00 TL 1837,50 TL 360,94 TL 0,00 TL 1443,75 TL 262,50 TL 0,00 TL 1050,00 TL
Yapılan Yorumlar