Küba Turu Sömestr ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Küba Turu Sömestr
Paylaş :
Tur Tarihleri
30.01.2022 - 08.02.2022
Konaklanacak Oteller
Aşağıdaki oteller veya benzerlerinde konaklanacaktır.
Havana – Sevilla Hotel ****
Trinidad – Brisas Trinidad del Mar ****
Not: 
Aynı odada 3 kişi konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve “ek yatak” sabit yatak konforunda olmayabilir.
4* Otellerde 7 gece konaklama, 7 Akşam + 5 Öğle yemeği
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
2590,00 USD - 32896,63 TL
Tek Kişilik Oda
2940,00 USD - 37342,12 TL
Odada 3. Kişi
2560,00 USD - 32515,58 TL
Çocuk (2-11)
2400,00 USD - 30483,36 TL
Bebek (0-1)
0,00 USD - 0,00 TL
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 USD yatıranlara oda başına 100 USD indirim veya peşin fiyatına 4 taksit.
Tur tarihinden 35 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara oda başına 50 USD indirim.
Grup veya Kurum indirimlerinden en yüksek olanı, kazanılan indirme ek olarak uygulanır.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
Türk Lirası fiyatlarımız bilgilendirme amaçlıdır. Ödeme yapılan günlerdeki, Merkez Bankası efektif satış kurundan hesaplanarak ücret tahsil edilir.
İSTANBUL'DAN KATILACAKLARA 100 USD İNDİRİM

SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Cienfuegos, Trinidad, Santa Clara, Havana, Vinales Vadisi, Pınar Del Rio

*PROGRAMDA YAZAN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ FİYATA DAHİLDİR.

1.GÜN: ANKARA, İSTANBUL, HAVANA | 30 OCAK 2022
Saat 19.30 Kuğulu Park karşısı TEMPO TUR önünde buluşma ve Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin yapılması.
Saat 22.55 THY TK 2183 sefer sayılı uçakla Ankara’dan hareket. 
Saat 00.10 İstanbul Havalimanı'na varış. Gezimize İstanbul’dan katılan; bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini kendileri tamamlamış yolcularımızla dış hatlar terminalinde buluşma.
2.GÜN : İSTANBUL, HAVANA, TRİNİDAD | 31 OCAK 2022
Saat 02.05 TK 183 sefer sayılı uçakla Havana’ya uçuş.
Saat 07.45 Kristof Kolomb'un "Bir insanın gözünün görebileceği en güzel yer" dediği Küba'dayız.
Pasaport ve bagaj işlemleri sonrası; Trinidad’a doğru yola çıkıyoruz. Montemar Park'ta bulunan Timsah çiftliğini geziyor, öğle yemeğinin de dahil olduğu panoramik Cienfuegos gezimizde tarihi Tomas Terry Tiyatrosu, Jose Marti Meydanı'nı görüyoruz. Cienfuegos gezisi sonrası Trinidad’a hareket. Akşam yemeği ve konaklama Trinidad’da.
3.GÜN : TRİNİDAD | 1 ŞUBAT 2022
Kahvaltı sonrası UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesinde yer alan Trinidad şehir turunda; mimarisi ve dekorasyonu ile ünlü eski Küba evlerinden, Cantero Sarayı Müzesi (giriş ücreti dahil) gezilecek, Plaza Mayor, Santisima Katedrali, La Canchanchara Taberna görülecektir. Trinidad'ta el işi eşyaların satıldığı çarşıda verilecek serbest zaman sonrası otele dönüş. Öğleden sonra Karayip Denizi kıyısında bulunan otelimizin palmiye ağaçları ile süslü, beyaz ve ince kumlu plajında serbest zaman. Öğle ve akşam yemekleri ile konaklama Trinidad'ta.
4.GÜN :  “Sancti Sipiritus”, TRİNİDAD | 2 ŞUBAT 2022
Kahvaltı sonrası Karayip Denizi kıyısında bulunan otelimizin palmiye ağaçları ile süslü, beyaz ve ince kumlu plajında serbest zaman. Öğle yemeği ardından otelden ayrılıyoruz ve Santa Clara şehrine doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde olan; Trinidad’da kölelik dönemindeki en büyük şeker çiftliklerinden olan tarihi Manaca Iznaga (giriş ücreti dahil) gezilecektir. Küba’nın en eski yerleşim yerlerinden olan tarihi Sancti Spiritus şehrinde yapacağımız panoramik şehir turu sonrası otelimize dönüş. Akşam yemekleri ile konaklama Trinidad’da.
5.GÜN: TRİNİDAD, HAVANA | 3 ŞUBAT 2022
Kahvaltı sonrası Küba'nın yakın geçmişine damga vuran; Che Guevara'nın ve onunla birlikte birçok yakın arkadaşının da mezarlarının bulunduğu Santa Clara şehrinde yapacağımız gezimizde; Che Guevara Müzesi ve Che'nin Mozolesi ile devrime giden yolu açan "Tren Baskını Müzesi” (giriş ücreti dahil) gezilecektir. Öğle yemeği ardından, yaklaşık 4 saat yolculuk ile Havana'ya varış. Otelimize yerleşme sonrası dileyenler tur liderimiz eşliğinde Havana’da latin müzikleri çalınan sokaklarda keyifli bir yürüyüşe çıkabilirler. Akşam yemeği ve konaklama Havana’da.
6.GÜN: HAVANA | 4 ŞUBAT 2022
Kahvaltı sonrası; UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesinde bulunan eski Havana'da panoramik şehir turu yapacağız. Havana Üniversitesi, Armas Meydanı, Morro Kalesi, Katedral meydanı, Devrim meydanı ve bu meydandaki ulusal kahraman Jose Marti adına yapılmış anıtın yanı sıra Melacon sahil şeridi görülecektir. Kentin en hareketli caddelerinden biri olan; canlı Latin müziği de dinleyebileceğiniz kafelerinin de bulunduğu Calle Obispo'da serbest zaman verilecektir. Dileyenlerle yürüyerek Hemingway'in gittiği barlardan El Floridita'da onun içtiği içkilerden daiquiri ve mojitoları tatmaya gidiyoruz (içecekler yolcular tarafından ödenecektir). Akşam yemeği ve konaklama Havana'da.
7.GÜN: HAVANA “Havana Müzeler Turu” | 5 ŞUBAT 2022
Kahvaltı sonrası rehberimiz eşliğinde yapılacak Havana müzeler gezisinde Havana'nın en güzel müzelerini gezeceğiz. 16.YY’da Karayip korsanlarından şehri korumak için yapılan “Amerika kıtasındaki ilk kolonial taş kale” olması sebebiyle de UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesinde bulunan ve günümüzde denizcilik tarihinin de sergilendiği Castillo de la Real Fuerza rehberimiz eşliğinde gezilecektir. Daha sonra ''Çanlar Kimin İçin Çalıyor'' romanının dünyaca ünlü yazarı Ernest Hemmingway'in yaşadığı ''Ernest Hemmingway Evi ve Müzesi'' ile Fidel Castro önderliğinde gerçekleştirilen 1959 Küba devriminin belge, fotoğraf ve anılarını göreceğimiz “Devrim Müzesi” gezilecektir. Bugün ayrıca Eski Havana bölgesinde doyasıya gezmeniz için serbest zaman da verilecektir. Akşam yemeği ve konaklama Havana'da.
8.GÜN: HAVANA “Pinar Del Rio , Vinales Vadisi” | 6 ŞUBAT 2022
Kahvaltı sonrası tam gün sürecek Pinar del Rio ve UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesinde yer alan, yeryüzü cennetlerinden Vinales Vadisi'ne gidilecektir (tur ücretine dahildir). Indian mağarası ve mağara içinde yapacağımız tekne gezisi sonrası Sierra de Los Organos kaya boyamalarını göreceğiz. Öğle yemeği ardından; dünyaca meşhur Küba purolarının yapıldığı Pınar Del Rio’da puro yapımı da görülecektir. Akşam Havana'ya dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Havana'da.
9.GÜN : HAVANA, İSTANBUL, ANKARA| 7 ŞUBAT 2022
Kahvaltımızı kumanya olarak aldıktan sonra erkenden havalimanına transfer. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası, 
TK 183 sefer sayılı uçuş ile saat 09.15 Havana'dan İstanbul’a hareket.
Türk Hava Yolları ile Küba’dan İstanbul’a dönüşte, önce 2 saatlik Karakas’a (Venezuela) uçuşu yapılacaktır. Yolcular uçak içerisinde yaklaşık 1 saat bekledikten sonra, Karakas’tan İstanbul’a yaklaşık 11,5 saat uçuş yapılacaktır. Havana’dan İstanbul’a toplam uçuş süresi (Karakas uçuşu ile birlikte) yaklaşık 14 saattir. Geceleme uçakta.
10.GÜN : İSTANBUL, ANKARA| 8 ŞUBAT 2022
Türkiye yerel saati ile 10.10 İstanbul Havalimanı'na varış. Pasaport işlemlerinden sonra İstanbul'dan katılan konuklarımız ile vedalaşma.
Saat 12.00 TK 2146 sefer sayılı uçakla İstanbul'dan hareket.
Saat 13.00 Ankara Esenboğa Havalimanı'na varış.
Gümrük işlemlerinden sonra Esenboğa Havalimanı'ndan TEMPO TUR önüne transfer ve turumuzun sonu.

BLOG YAZILARI
Kansav Arslan'ın ''Küba Gezi Notları'' adlı yazsını okumak için lütfen tıklayınız
Efsun Müftüoğlu'nun ''Fidel Castro Ölmeden Küba'yı gör!'' adlı yazsını okumak için lütfen tıklayınız.
Olay Salcan'ın ''Yeşil Timsah: Küba'' adlı yazısını okumak için lütfen tıklayınız.

Tur görevlisi

EFSUN MÜFTÜOĞLU
25 yıl doktor olarak çalıştıktan sonra Tempo Turizm ailesine tur lideri olarak katılan Efsun Müftüoğlu; bugüne kadar 94 ülke gezmiştir. İngilizce ve İspanyolca bilmektedir.

Ulaşım
THY ile Ankara ve İstanbul'dan
Yurt dışı turlarımızda programda yazan uçuş saatleri bazen THY tarafından değiştirilmektedir.
Yapılan değişiklikler internet sitemizde güncellenmektedir. Oluşabilecek uçuş saati değişikliklerinden veya rötarlardan zarar görmemeniz için “münferit iç hat veya münferit dış hat” kendi biletini alanların mutlaka THY’den bağlantılı bilet almalarını öneriyoruz. Aksi takdirde doğabilecek olumsuzluklarda acentamızın sorumluluğunun olmadığını belirtmek isteriz.
Vize
Yurt içinden yurt dışına seyahat edebilmek için (iç hat transfer uçuşları dahil) aşı kartı ibraz edilmesi zorunlu hale getirilmiştir. Aşılarını tamamlamayan konuklarımızdan ise gezi başlangıcından en az 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi istenecektir.

Kalkıştan en az 14 gün önce tamamen aşılanmış olacak şekilde Covid-19 aşı sertifikası ibraz eden yolcular QR kodlu aşı sertifikaları ile Küba’ya giriş yapabileceklerdir. AstraZeneca, Janssen, Moderna, Pfizer-BioNTech, Sinopharm, Sinovac or Sputnik V. aşıları kabul edilmektedir. Sertifikanın QR kodu olmalıdır ve çıktısının yanınızda bulundurulması gerekmektedir.
Aşısız yolculardan ise son 72 saat içinde yapılmış PCR testi sonucu ibraz etmeleri gerekmektedir.
Bu PCR testinin İngilizce dilinde ve basılı şekilde yanınızda bulunması gerekmektedir.

Küba’dan ülkemize dönüşlerde; 2 doz aşı yaptıran ve son doz üzerinden en az 14 gün geçmiş yolcular QR kodlu aşı kartlarını ibraz ederek giriş yapabilirler. 
Aşı olmamış yolculardan ise ülkemize girişlerde; son 72 saat içerisinde yapılmış negatif sonuçlu PCR test raporu ibrazı talep edilecektir. Test İngilizce dilinde ve basılı şekilde yanınızda olmalıdır.
(Güncelleme 19.11.2021)

Covid-19 Yurt Dışı Seyahat Sigortası hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Yeşil pasaporta vize yok.
Normal pasaporta vize gerekli (Acentamız Küba vizesi vermeye yetkilidir. Vizenizi acentamızdan hızlıca alabilirsiniz)
Tur bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport olması şarttır. 
Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa
Ücrete Dahil Olanlar
-THY ile Ankara/İstanbul/ Havana ve Havana/İstanbul/Ankara Türk Havayolları ile uçuşlar
-Tüm havalimanı vergileri
-THY ile Ankara-İstanbul gidiş-dönüş bağlantı uçuşları 100 USD dahil
-4* otellerde 7 gece konaklama
-Kahvaltı (7), akşam yemeği (7), öğle yemeği (5)
-2,3,4,5 ve 8. günler toplam 5 öğle yemeği
-Trinidad otelde 3 gece alkollü ve alkolsüz içecekler dahildir
-Pınar Del Rio, Vinales Vadisi öğle yemekli gezi 85 € dahil
-Havana müzeleri gezisi 45 € dahil
-Öğle yemekli Montemar Park'ta Timsah Çiftliği gezisi 30 € dahil
-Programda belirtilen tüm müzelerin giriş biletleri
-Küba'da programda yazan tüm ulaşımlar.
-Uçakta 20 kg bagaj hakkı
-Seyahat Güvence Paketi Poliçesi,
-Türkçe rehberlik hizmetleri
-KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar
-40 USD Küba vize ve servis ücreti. Hususi(yeşil) pasaportlar için vize gerekmemektedir.
-50 TL Yurt dışı çıkış vergisi pulu
-2,3,4,5 ve 8. günler hariç, diğer öğle yemekleri,
-Bahşişler (Küba turlarında; yerel rehber, şoför, restoran ve benzeri bahşişleri grup adına dağıtmak üzere, tur liderimiz gezi başında kişi başı 25 € toplamaktadır/ katılım zorunludur)
-Akşam istek halinde Havana’da düzenlenecek Tropicana Cabaret Show (85 € + transferler)
-Trinidad oteli haricindeki; alkollü ve alkolsüz içecekler,
-Telefon, ütü, bahşiş, ilaç gibi kişisel harcamalar
-Ücretli televizyon kanalları (pay tv),
-Programda dahil olduğu yazmayan müze ve ören yerleri giriş ücretleri
-Covid 19 Yurt Dışı Seyahat Sigortası
Gerekli Malzemeler
Yağmurluk, kazak, terlik, mayo, şapka, bere, su kabı(matara-termos), güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası , yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 32896,63 TL 0,00 TL 32896,63 TL 37342,12 TL 0,00 TL 37342,12 TL 32515,58 TL 0,00 TL 32515,58 TL 30483,36 TL 0,00 TL 30483,36 TL
3 10965,54 TL 0,00 TL 32896,63 TL 12447,37 TL 0,00 TL 37342,12 TL 10838,53 TL 0,00 TL 32515,58 TL 10161,12 TL 0,00 TL 30483,36 TL
Yapılan Yorumlar
ALAATTİN K.
Mesaj Sayısı :4
Kayıt Tarihi :24.10.2013
06-16.2016 KÜBA TURU
22.12.2016 13:28:04
Daha önce Hindistan, Volga ve Vietnam-Kamboçya-Tayland gezisiyle tanıştığımız Tempo Tur’un, 08-16 Kasım 2016 tarihlerindeki Küba turuna Kırıkkale’ ve Ankara’dan 23 kişi olarak katılmış bulunuyoruz.
Güvenirliğiyle Kırıkkale grubumuzun takdirini toplayan Tempo Tur, rehberleriyle de bunu perçinlemeyi başarmıştır.
Düzenli programıyla ve rehberimiz Dr. Efsun Müftüoğlu’un tecrübesiyle ayrı bir anlam taşımış bulunmaktadır.
Ülkenin olumsuz şartlarına rağmen, tek kelimeyle her şey çok güzeldi.
Her gezimizde yeni dostlar edinme fırsatı bulunuyor bu güzellikler içinde.
Tempo Tur’a ayrıca göstermiş olduğu ilgi ve bilgi sayesinde gezimize daha da bir anlam taşıtan rehberimiz Dr. Efsun Müftüoğlu'na, Küba yerel rehberi ve şoförüne, Tempo çalışanlarına şahsım ve grubumuz adına teşekkür ederken, yeni gezilerde buluşmak umuduyla…
Alaattin KARAER