Kurban Bayramı Budapeşte, Bratislava, Viyana, Prag, Berlin Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Kurban Bayramı Budapeşte, Bratislava, Viyana, Prag, Berlin Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
Konaklanacak Oteller
Aşağıdaki oteller veya benzerlerinde konaklanacaktır.
Budapeşte: Verdi Grand  ****
Viyana: Arcotel Hotel****
Prag: Panorama Prg ****
Berlin: Steglitz Hotel ****
Not: 
Aynı odada 3 kişi konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve “ek yatak” sabit yatak konforunda olmayabilir.
4* Otellerde 8 gece konaklama, 2 Öğle yemeği
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
0,00 EURO - 0,00 TL
Tek Kişilik Oda
0,00 EURO - 0,00 TL
Odada 3. Kişi
0,00 EURO - 0,00 TL
Çocuk (2-11)
0,00 EURO - 0,00 TL
Bebek (0-1)
0,00 EURO - 0,00 TL
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 € yatıranlara oda başına 100 € indirim
veya peşin fiyatına 4 taksit 
Tur tarihinden 35 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara oda başına 50 € indirim.
Grup veya Kurum indirimlerinden en yüksek olanı, kazanılan indirme ek olarak uygulanır.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
Türk Lirası fiyatlarımız bilgilendirme amaçlıdır.
Ödeme yapılan günlerdeki, Merkez Bankası efektif satış kurundan hesaplanarak ücret tahsil edilir.
İSTANBUL'DAN KATILACAKLARA 50 € İNDİRİM.
SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
BUDAPEŞTE, SZENTENDRE, ESTERGON, BRATİSLAVA, VİYANA BADEN , PRAG, KARLOVY VARY, TEREZIN, DRESDEN, POTSDAM, BERLİN

*PROGRAMDA YAZAN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ FİYATA DAHİLDİR.

1.GÜN: ANKARA, İSTANBUL , BUDAPEŞTE
Sabah saat 06.30 TEMPO TUR önünde buluşma ve özel otobüsümüzle Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin yapılması.
Saat 08.20 TK 2117 sefer sayılı uçakla Ankara'dan hareket.
Saat 09.40 İstanbul Havalimanı'na varış. Gezimize İstanbul'dan katılan ve bagaj, bilet, pasaport işlemlerini kendileri tamamlamış konuklarımızla dış hatlar terminalinde buluşma.
Saat 11.55 TK 1033 sefer sayılı uçakla İstanbul'dan hareket.
Saat 13.00 UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde bulunan Macaristan’ın başkenti Budapeşte'ye varış. Yapılacak panoramik şehir turunda: Elizabeth Köprüsü, Parlamento Binası, Zincirli Köprü’yü görüyor ve Kahramanlar Meydanı, Balıkçılar Barınağı, Matyas Kilisesi, Buda Kalesi, Citadella- Gellert Tepesi ile Vaci Caddesi'ni yürüyerek geziyoruz. Akşam otelimize yerleşme. Konaklama Budapeşte'de.
2.GÜN: BUDAPEŞTE “SZENTENDRE, ESTERGON”
Kahvaltıdan sonra; tam gün sürecek öğle yemeği dahil gezimizde önce sanatçı kasabası olarak bilinen Szentendre’yi gezeceğiz. Yerel içecekler de dahil öğle yemeğimizi aldıktan sonra Macar krallıklarına başkentlik yapmış ve Osmanlı döneminde adına şiirler yazılmış Estergon'da, kale ve katedrali görüyoruz. Akşam Budapeşte’ye dönüş. (Macaristan’da mutlaka görülmesi gereken tarihi Estergon şehri ve sanatçı kasabası Szentendre tur programımıza dahil edilmiştir). Konaklama Budapeşte’de.
3.GÜN: BUDAPEŞTE, BRATİSLAVA , VİYANA
Kahvaltıdan sonra Budapeşte'den ayrılarak, Slovakya’nın başkenti Bratislava’ya hareket. Molalarla yaklaşık üç saatlik yolculuk sonrası Bratislava'ya varış. (Orta Avrupa’nın en şirin başkenti olan Bratislava gezisi tur programımıza dahildir). Slovakya’nın başkenti Bratislava’nın UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde bulunan eski şehir meydanında yürüyerek yapılacak panoramik şehir turu ardından Viyana’ya varış. UNESCO Dünya Kültür Mirası Liste'nde yer alan; Avusturya’nın başkenti Viyana'da yapılacak panoramik şehir turunda 20. yüzyıl Art Noveau tarzında, sıra dışı mimarisi ile Hundertwasser Evleri, Stephans Katedrali, Ring Caddesi, Kartner Caddesi, Opera Binası, Hofburg Sarayı, Müzeler Meydanı, muhteşem Schönbrunn Sarayı Bahçesi molalar ile yürüyerek gezilecektir. Akşam yemeği için serbest zaman sonrası otele yerleşme. Konaklama Viyana’da.
4.GÜN: VİYANA ''BADEN” 
Kahvaltıdan sonra önce, Viyana çevresine gezi yapacağız. Yüzüklerin Efendisi filminin de çekildiği, 12. yüzyıl yapımı muhteşem mimarisi ile Liechtenstein Şatosu'nda verilecek fotoğraf molasının ardından, 2007 yılında Papa tarafından ziyaret edilmiş, Avusturya’nın en önemli manastırı olan ve 800 senedir faal olarak dini eğitim verilen Heiligenkreuz Manastırı ile Beethoven'ın 9. Senfonisi'ni bestelediği Baden termal şehrini de göreceğiz. Öğleden sonra Avrupa'nın en güzel müzelerinden olan Viyana Sanat Tarihi Müzesi'ni (giriş ücreti dahil), tur liderimiz eşliğinde geziyoruz. Doğa Tarihi Müzesi ve Türkiye’deki Efes Antik Kenti arkeolojik kazılarından Avusturya’ya taşınan eserlerin sergilendiği Efes Müzesi'nin bulunduğu Müzeler Meydanı'nda serbest zaman verilecektir (müze gezmek isteyenler giriş biletlerini kendileri alacaklardır). Akşam yemeği için serbest zaman sonrası otele dönüş. Konaklama Viyana’da.
5.GÜN: VİYANA, PRAG 
Kahvaltıdan sonra Viyana'dan ayrılıyoruz. Molalarla beş saatlik yolculuk sonrası Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag'a varış. Öğleden sonra yürüyerek yapılacak panoramik şehir turunda; Hradcany Kalesi, Aziz Vitus Katedrali, Kampa Adası, Aşıklar Köprüsü, John Lennon duvarı (Mala Strana Mahallesi), Prag'ın simgesi olan Karlov Köprüsü, Astronomik Saat, Eski Belediye Binası ve Tyn Kilise'sini göreceğiz. Daha sonra Parizska Caddesi'ndeki Avrupa’nın en eski Yahudi Mahallesi gezilecektir. Akşam otele yerleşme. Konaklama Prag’da.
6.GÜN: PRAG “KARLOVY VARY”
Kahvaltı sonrası Atatürk ve daha bir çok ünlünün ziyaret ettiği Karlovy Vary (Karlsbad) termal şehrine tur düzenlenecektir (Prag turlarında mutlaka görülmesi gereken Avrupa'nın kristali; kaplıcaları ve içmeleri ile meşhur Karlovy Vary tur programına dahildir). Prag'dan sabah ayrılarak yaklaşık iki saat sonra öğle yemeği dahil Karlovy Vary turumuzda; Atatürk’ün 1918 yılında konakladığı Carlsbad Plaza Hotel’i görüyor, Tepla Nehri boyunca termal içmeler ve meydanlar ile Karlovy Vary’de yürüyerek şehir gezisi yapıyoruz. Akşam Prag'a dönüş. Konaklama Prag’da.
7.GÜN: PRAG, TEREZIN, DRESDEN, BERLİN
Otelde yapacağımız kahvaltının ardından, Prag’dan otobüsle yaklaşık 1 saat mesafede bulunan Terezin’i geziyoruz. 18.yüzyılda hükümdar II.Josef tarafından krallığı korumak amacıyla askeri kale ve savunma hattı olarak kurulmuş Terezin, II.Dünya Savaşı sırasında ise tamamen karakter değiştirerek “Nazi Kampı” olarak kullanılmıştır. Terezin gezisi ardından Çek Cumhuriyeti’nden ayrılarak Almanya’nın Dresden şehrine hareket. Elbe Nehri kıyısında kurulmuş, Saksonya Krallığı'nın başkentini yapmış Dresden’de yapacağımız panoramik şehir turunda; Zwinger Sarayı, Semper Operası, Martin Luther heykeli, Hoff Kilisesi ve Eski Şehir Meydanı görülecektir. Akşam Berlin’e varış ve otele yerleşme. Konaklama Berlin’de.
8.GÜN: BERLİN ''POTSDAM''
Sabah kahvaltısı ardından Potsdam Saraylar Şehri gezisi yapacağız (tur programına dahil).  Alman İmparatorluğu’nun yönetim merkezi ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde  bulunan Potsdam gezisi sonrası Berlin şehir merkezinde Brandenburg Kapısı, Checkpoint Charlie, Unter den Linden, Kurfürstendamm gibi en önemli yerleri molalar ile görüyoruz. Bugün ayrıca Berlin Duvarı'nın bir parçası olan Doğu Yakası Galerisi ve Alexander Platz’ı görüyoruz. Öğleden sonra Berlin’de serbest zamanda müze gezmek isteyenlerle; Berlin Müzeler Adası'na gideceğiz (öğleden sonra müze gezmek isteyenler giriş biletlerini kendileri alacaklardır). Akşam otele dönüş. Konaklama Berlin’de.
9.GÜN: BERLİN, İSTANBUL, ANKARA
Kahvaltı sonrası Charlottenburg Sarayı’nın bahçesini gezmek üzere otelde ayrılıyoruz. “Fransız Saray Bahçesi” tarzının Almanya’da ilk örneklerinden olan ve 18.yüzyılda düzenlenen parkta keyifli bir yürüyüş sonrası havalimanına transfer.
14.50 Türk Hava Yolları TK 1726 sefer sayılı uçakla Berlin’den hareket,
18.40 İstanbul Havalimanı'na varış ve İstanbul’dan ayrılacak misafirlerimizle vedalaşma.
21.40 TK 2182 sefer sayılı uçakla İstanbul'dan hareket.
23.00 Esenboğa Havalimanı'na varış, özel otobüsümüzle Tempo Tur önüne transfer ve turun sonu.

BLOG
Kansav Arslan'ın Budapeşte, Viyana, Prag yazısına ulaşmak için lütfen tıklayınız 

Ayrıca arzu edenler aşağıda detayları yazılan akşam programlarına da katılabilirler:
-Budapeşte'de ekstra Çigan Gecesine gidebilirsiniz. Macar halk dansları ve Çigan müziği eşliğinde akşam yemeği. Macar geleneksel gulaş çorbası, karışık et, limitsiz alkolsüz içecek veya limitsiz şarap dahil (55 € yerine indirimli fiyat: kişi başı 40 €).
-Budapeşte’de Tuna Nehri'nde 1 içecek dahil, sinevizyon gösterimli, şiirsel Türkçe anlatımı ile Tuna Nehri tekne gezisine katılabilirsiniz (30€ yerine indirimli fiyat:kişi başı 25€).
-Prag'da Vltava Nehri'nde akşam yemekli tekne turu, 1 içki de dahil (40 €).
-Prag'da müzik, dans ve şovlar eşliğinde akşam yemeği. Çek halk şarkıları, danslar, müzik, şov, yemek ve limitsiz alkolsüz içecek ve limitsiz bira/şarap (55 € yerine indirimli fiyat: kişi başı 45 €).

Tur görevlisi

Daha sonra açıklanacaktır

Ulaşım
THY ile ANKARA VE İSTANBUL'DAN
Yurt dışı turlarımızda programda yazan uçuş saatleri bazen THY tarafından değiştirilmektedir. Yapılan değişiklikler internet sitemizde güncellenmektedir. Oluşabilecek uçuş saati değişikliklerinden veya rötarlardan zarar görmemeniz için “münferit iç hat veya münferit dış hat” kendi biletini alanların mutlaka THY’den bağlantılı bilet almalarını öneriyoruz. Aksi takdirde doğabilecek olumsuzluklarda acentamızın sorumluluğunun olmadığını belirtmek isteriz.
Vize

YEŞİL PASAPORTA VİZE YOK.
NORMAL (UMUMA MAHSUS) PASAPORTA VİZE GEREKİR.
Pasaportun süresi tur bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli olması şarttır.
Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa

Ücrete Dahil Olanlar

- Ankara / İstanbul / Budapeşte ve Berlin / İstanbul / Ankara uçak bileti
 -Ankara-İstanbul gidiş dönüş bağlantı uçuşları 50 € dahil
-Tempo Tur - Esenboğa Havalimanı'na transferler
- HAVALİMANI VERGİLERİ
- Budapeşte, Bratislava, Viyana, Prag ve Berlin arası ulaşım,
- Programda yazan tüm gündüz çevre gezileri
* Estergon, Szentendre turu 65 € DAHİL
* Baden, Viyana ormanları turu 55 € DAHİL
* Karlovy Vary turu 65 € DAHİL
* Bratislava turu 30 € DAHİL
* Terezin ve Dresden turu 95 € DAHİL
* Potsdam turu 40 € DAHİL
- Viyana Sanat Tarihi Müzesi giriş ücretleri
- 4 Yıldızlı otellerde 8 gece oda kahvaltı konaklama
- 2.gün Szentendre’de limitsiz yerel içecek dahil meşhur Rönesans Restoran’da öğle yemeği,
- 6.gün Karlovy Vary’de 1 içecek dahil öğle yemeği
- Kahvaltılar (8)
- Uçakta 20 kg bagaj hakkı,
- Seyahat Güvence Paketi Sigortası
- Tur boyunca Türkçe Rehberlik hizmetleri.
- KDV

Ücrete Dahil Olmayanlar
- 125 € vize ve servis ücreti (nakit tahsil edilir). Hususi(yeşil) pasaportlar için vize gerekmemektedir.
-  50 TL Yurt dışı çıkış vergisi pulu
- Bahşişler (rehber, otel, restoran, müzisyen, hamaliye vb. hizmet verenler için bahşişler)
- Akşam yemekleri
- 2. ve 6.gün hariç tüm öğle yemekleri
- Alkollü ve alkolsüz içkiler, telefon, ütü, ilaç gibi kişisel harcamalar
- Arzu edenlerle akşam yapılacak programlar (En az 12 kişinin katılımıyla gerçekleştirilir)
- Programda dahil olduğu belirtilmeyen, diğer müze giriş ücretleri
- Otellerde ücretli televizyon kanalları (pay tv)
Gerekli Malzemeler
Yağmurluk, kazak/polar, rahat yürüyüşü ayakkabısı,terlik,şapka, su kabı(matara-termos), güneş kremi, anti bakteriyel jel, küçük sırt çantası ,yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
3 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar