Kurban Bayramı Çin Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Kurban Bayramı Çin Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
Konaklanacak Oteller

Aşağıdaki oteller veya benzerlerinde konaklanacaktır.
Şanghay: Baolong Hotel ****
Yangshuo: New Contury Hotel ****
Guilin: Gulin Bravo Hotel ****
Xian: Jian Guo Hotel *****
Pekin: Presidental Hotel Beijing *****
Not:
Aynı odada 3 kişi konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve “ek yatak” sabit yatak konforunda olmayabilir

5* ve 4* Otellerde 8 gece konaklama, 9 Akşam, 3 Öğle yemeği
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
0,00 USD - 0,00 TL
Tek Kişilik Oda
0,00 USD - 0,00 TL
Odada 3. Kişi
0,00 USD - 0,00 TL
Çocuk (2-11)
0,00 USD - 0,00 TL
Bebek (0-1)
0,00 USD - 0,00 TL
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları

Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 $ yatıranlara oda başına 100 $ indirim veya peşin fiyatına 4 taksit
Tur tarihinden 35 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara oda başına 50 $ indirim.
Grup veya Kurum indirimlerinden en yüksek olanı, kazanılan indirme ek olarak uygulanır.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
Türk Lirası fiyatlarımız bilgilendirme amaçlıdır. Ödeme yapılan günlerdeki, Merkez Bankası efektif satış kurundan hesaplanarak ücret tahsil edilir. 
İSTANBUL'DAN KATILACAKLARA 100 USD İNDİRİM.


SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ
TUR PROGRAMI

Şanghay, Zhujiajiao Su Şehri, Guilin, Yangshuo, Xi'an, Terracota Yeraltı Ordusu Müzesi, Pekin, Çin Seddi, Yazlık Saray, Tian An Men Meydanı, Yasak Şehir.

*PROGRAMDA YAZAN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ ÜCRETE DAHİLDİR.
1.GÜN: ANKARA, İSTANBUL, ŞANGHAY
Saat 17.30 Kuğulu Park karşısı, Tempo Tur önünde buluşma ve özel aracımızla Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin yapılması.
Saat 20.20 THY TK 2171 sefer sayılı uçakla Ankara'dan hareket. 
Saat 21.40 İstanbul Havalimanı'na varış. Gezimize İstanbul’dan katılan; uçuş kartı, bagaj ve pasaport işlemlerini kendileri tamamlamış yolcularımızla dış hatlar terminalindeki uçuş kapısında buluşma.
2.GÜN: ŞANGHAY 
Saat 01.25 TK 26 sefer sayılı uçakla İstanbul`dan Şanghay’a hareket. Geceleme uçakta. 
Saat 16.45 Şanghay’a varış. Pasaport işlemlerinden sonra Çin’in en güzel ve modern şehirlerinden olan Şanghay’da; ‘’Pearl Tower TV Kulesi’ne'' çıkıyor ve şehrin muhteşem manzarasını seyredip otelimize gidiyoruz. Akşam yemeğimizi, yöresel Çin yemeklerinden yiyebileceğiniz ve Türk damak tadına da uygun olan yerel restoranda alıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Şanghay’da.
3.GÜN: ŞANGHAY,  ''ZHUJIAJIAO SU ŞEHRİ''
Otelde kahvaltı sonrası; Çin mimarisini günümüze kadar korumayı başarmış ve Venedik gibi kanallar üzerinde kurulmuş Zhujiajiao Su Şehri'ni geziyoruz. Öğle saatlerinde ise Şanghay’ın en tarihi ve canlı mahallelerinden olan Yuyuan Çin Bahçesi (giriş ücreti DAHİL) ile modern mağaza ve cafelerin bulunduğu şehrin en işlek yeri olan Nanjing Caddesi gezilecektir. Akşam yemeği sonrası Şanghay’ın ışıl ışıl gece manzarası eşliğinde Huang Nehri'nde tekne turu (tur programına DAHİL) yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Şanghay’da.
4.GÜN: ŞANGHAY, GUİLİN, YANGSHUO 
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Şanghay’ın en önemli Budist tapınağı olan Yeşim Buda Tapınağı (Jade Buda) ile Çin tarihinin eşsiz eserlerinin ve el sanatlarının sergilendiği Şanghay Müzesi'ni (tur programına DAHİL) gezeceğiz. Öğleden sonra havalimanına transfer ve iç hatlar ile Şanghay'dan Guilin’e uçuş. Guilin’e varış ve akşam yemeği sonrası aracımız ile Yangshuo’ya transfer. Akşam yemeği ve konaklama Yangshuo’da.
5.GÜN: YANGSHUO
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Yangshuo-Fuli arası Li Nehri’nde muhteşem doğa manzarası eşliğinde tekne turu yapacağız. Öğle saatlerinde; Çin el sanatları ve hediyelik eşyaların da satıldığı West Street’te serbest zaman verilecektir. Bu akşam yemekten sonra tur programına dahil “Prenses Li Nehri” (Liu Sanjie Show) ses ve ışık gösterisini izlemeye gideceğiz (dileyenler akşam tur liderimiz eşliğinde yürüyerek West Street’e giderek gezebilirler). Akşam yemeği ve konaklama Yangshuo’da.
6.GÜN: YANGSHUO, GUİLİN 
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası aracımız ile Guilin’e transfer. Guilin gezimizde; Ludi Yan (Kamış Flüt) Mağarası (giriş ücreti dahil) ve Guilin Saat Kulesi’nin bulunduğu turistik Yiren Sokağı yürüyerek gezilecektir. Akşam ise tur programı dahilinde Guilin’in meşhur “İki Nehir ve Dört Göl” isimli nehir tekne turu yapacağız. Akşam yemeği ve konaklama Guilin’de.
7.GÜN: GUİLİN, XİAN 
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası havalimanına giderek, Çin’in eski başkenti Xi'an’a iç hatlar uçuşu ile yolculuk yapıyoruz. Öğleden sonra İpek Yolu’nun başlangıç şehri olarak adlandırılan Xian’da Müslüman mahallesi ve sıradışı Çin mimari tarzında 8. yüzyılda yapılmış Xian Camisi'ni (giriş ücreti dahil) gezeceğiz. Akşam yemeğini Tang Hanedanlığı Müzik ve Dans Gösterisi (tur ücretine dahil) öncesinde alacağız. Akşam yemeği ve konaklama Xian’da.
8.GÜN: XİAN, PEKİN (BEIJING) 
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası; UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI LİSTESİ'ndeki Yeraltı Heykel Ordusu “Terracotta Savaşçıları ve Atları Müzesi'ni'' geziyoruz. Öğle yemeği dahil yapacağımız gezimiz sırasında, M.Ö 3. yüzyıl ile tarihlenen Çin’in en etkileyici antik bölgesinde arkeolojik kazı alanlarını rehberimiz eşliğinde gezeceğiz. Akşamüzeri Xian Havalimanı'ndan iç hatlar ile Çin'in başkenti Pekin'e uçuş. Akşam yemeği ve konaklama Pekin'de.
9.GÜN: PEKİN (BEIJING) 
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası tam gün Pekin gezisi yapıyoruz. Dünyanın Yedi Harikası’ndan biri olarak sayılan ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Çin Seddi turunda; Juyong’da kuleler ve surların gezilmesi ardından öğle yemeği alacağız. Öğleden sonra ise UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Çin Hanedanlığı'nın Yazlık Sarayı bahçelerini geziyoruz. Akşam yemeği ardından tur programına dahil dünyaca ünlü Çin Akrobat Şov'una gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Pekin'de.
10.GÜN: PEKİN (BEIJING) 
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası, dünyaca meşhur Tiananmen Meydanı ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Yasak Şehir gezilecektir. Öğle yemeğinin ardından şehrin en kutsal yeri olarak kabul edilen Cennet Tapınağı’nı geziyor; bu güzel parkta dans, müzik, oyun ve spor ile vakit geçiren her yaştan insanları izliyoruz. Pekin’in meşhur “Fake Market” olarak adlandırılan çarşısında, ucuz alışveriş imkanı için serbest zaman sonrası, akşam Çin’in meşhur yemeklerinden Pekin ördeği yiyeceğiz. Akşam yemeği sonrası havalimanına gidiyoruz.
11.GÜN: PEKİN, İSTANBUL, ANKARA
Saat 00.10 THY'nin TK 21 sefer sayılı uçakla Pekin`den hareket. Geceleme uçakta.
Saat 05.25 İstanbul Havalimanı'na varış ve İstanbul’dan ayrılacak yolcularımızla vedalaşma. 
Saat 08.00 TK 2108 sefer sayılı uçakla İstanbul'dan hareket.
Saat 09.20 Esenboğa Havalimanı'na varış. Gümrük işlemlerinden sonra Esenboğa Havalimanı'ndan özel aracımızla Tempo Tur önüne transfer ve gezimizin sonu.
Tur görevlisi
Daha sonra açıklanacaktır.
Ulaşım

THY İLE ANKARA VE İSTANBUL'DAN
Yurt dışı turlarımızda programda yazan uçuş saatleri bazen THY tarafından değiştirilmektedir. Yapılan değişiklikler internet sitemizde güncellenmektedir. Oluşabilecek uçuş saati değişikliklerinden veya rötarlardan zarar görmemeniz için “münferit iç hat veya münferit dış hat” kendi biletini alanların mutlaka THY’den bağlantılı bilet almalarını öneriyoruz. Aksi takdirde doğabilecek olumsuzluklarda acentamızın sorumluluğunun olmadığını belirtmek isteriz.

Vize
YEŞİL PASAPORTA VİZE YOK. 
Pasaport süresi: Tur bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay olmalıdır.
Umuma Mahsus  Pasaport (Normal pasaport) : Vize gerekli. 
Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçiliği Normal Pasaportlu (Umuma Mahsus Pasaport) kişilerin turistik grup vizesi alabilmeleri için en az beş kişi olma şartı getirmiştir.
Turistik grup vizesi alacak yolcular parmak izi verecekleri için randevu gününde, aynı anda tüm evrakları hazır şekilde ikametgahlarının bağlı olduğu Ankara Büyükelçiliği veya İstanbul Baş Konsolosluğu'ndan vize görevlimiz ile başvuru yapabileceklerdir.Parmak izinden sonraki işlemleri vize görevlimiz takip edecektir.
Ankara Büyükelçiliği için gerekli vize evrakları:
Tur bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport, 2 adet biyometrik fotoğraf ,banka hesap ekstresi, Sabıka kaydı (e-devletten olabilir) , Nüfus idaresinden üzerinde adres yazan tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, Kimlik fotokopisi,çalışanlar son ay maaş bordrosu veya çalışma yazısı,emekliler emekli belgesi fotokopisi,öğrenciler öğrenci belgesi.
İstanbul Başkonsolosluğu vize evrakları için acentamızı arayınız.
Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir. 
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz 
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa
Ücrete Dahil Olanlar

- THY ile Ankara / İstanbul / Şanghay- Pekin /İstanbul/ Ankara uçuşları,
- THY ile Ankara-İstanbul gidiş-dönüş bağlantı uçuşları 75 USD Dahil
- Ankara Esenboğa Havalimanı gidiş dönüş transferler
- Şanghay – Guilin iç hat uçak bileti
- Guilin-Xian iç hat uçak biletleri
- Xian-Pekin iç hat uçak biletleri
- HAVALİMANI VERGİLERİ
- 5* ve 4* otellerde 8 gece konaklama
- Programda dahil olduğu belirtilen müze giriş ücretleri
- Şanghay nehir gezisi ve Pearl TV kulesi turu 60 USD Dahil
- Zhujiajiao Su Şehri gezisi 60 USD Dahil
- Gündüz Yangshuo'da Li Nehri tekne turu
- Gece Yangshuo’da Prenses Li Nehri ses ve ışık gösterisi 50 USD Dahil
- “Guilin'de “İki Nehir ve Dört Göl” turu 40 USD Dahil
- Xian’da akşam yemekli “Tang Hanedanlığı” gösterisi 40 USD Dahil
- Pekin’de akrobat gösterisi 30 USD Dahil
- Panoramik şehir turları
- Kahvaltı (8) ve akşam yemekleri (9)
- 8., 9. ve 10.günler toplam 3 öğle yemeği
- Seyahat Sağlığı Güvence Paketi Poliçesi
- Türkçe rehberlik hizmetleri
- Uçakta 20 kg bagaj hakkı
- KDV

Ücrete Dahil Olmayanlar

- Ankara'dan alacaklar için vize ücreti 70 USD (nakit tahsil edilir
- İstanbul'dan alacaklar için vize ücreti 135 USD (nakit tahsil edilir)
- Bahşişler (Çin turlarında tur liderimiz gezinin başlangıcında; yerel Çinli rehberler, şoför, restoran ve benzeri bahşişleri grup adına dağıtmak üzere kişi başı 40 € toplamaktadır/ katılım zorunludur)
- 50 TL Yurt dışı çıkış vergisi pulu
- 8., 9. ve 10. günler günler hariç öğle yemekleri
- Programda dahil olduğu belirtilmeyen, diğer müze giriş ücretleri
- Alkollü ve alkolsüz içecekler, telefon, ütü, ilaç vs gibi kişisel harcamalar
- Otellerde ücretli tv kanalları (pay tv)

Gerekli Malzemeler
Yağmurluk, terlik, şapka, bere, su kabı(matara-termos), güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası , yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
3 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar