Kurban Bayramı Rumeli ve Balkanlar Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Kurban Bayramı Rumeli ve Balkanlar Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
Konaklanacak Oteller
Aşağıdaki oteller veya benzerlerinde konaklanacaktır.
ÜSKÜP: Stone Bridge Hotel (*****)
OHRİD: Inex Olgica (*****) 
PODGORICA: Centreville Hotel (****)
MOSTAR: Bevanda (*****)
SARAYBOSNA: Hills Hotel (*****)
BELGRAD: Art Hotel (****)
Not: Aynı odada 3 kişi konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve “ek yatak” sabit yatak konforunda olmayabilir. 
5* ve 4* Otellerde 8 gece konaklama,8 akşam yemeği
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
0,00 EURO - 0,00 TL
Tek Kişilik Oda
0,00 EURO - 0,00 TL
Odada 3. Kişi
0,00 EURO - 0,00 TL
Çocuk (2-11)
0,00 EURO - 0,00 TL
Bebek (0-1)
0,00 EURO - 0,00 TL
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları

Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 € yatıranlara oda başına 100 € indirim veya peşin fiyatına 4 taksit
Tur tarihinden 35 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara oda başına 50 € indirim. 
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır. 
Türk Lirası fiyatlarımız bilgilendirme amaçlıdır. Ödeme yapılan günlerdeki, Merkez Bankası efektif satış kurundan hesaplanarak ücret tahsil edilir.
İSTANBUL'DAN KATILACAKLARA 50 € İNDİRİM.


SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
KOSOVA TURU: Priştine, Prizren
MAKEDONYA TURU: Üsküp, Kalkandelen (Tetova), Manastır (Bitola), Resne, Ohrid,
ARNAVUTLUK: Tiran
KARADAĞ: Podgorica, Budva, Kotor
BOSNA HERSEK TURU: Saraybosna, Mostar, Poçitel
SIRBİSTAN TURU: Belgrad 

*PROGRAMDA YAZAN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ FİYATA DAHİLDİR.

1.GÜN: ANKARA, İSTANBUL, PRİŞTİNE, PRİZREN, ÜSKÜP
Gece yarısı saat 01.30 Tempo Tur önünde buluşma ve özel aracımız ile Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin yapılması.
Saat 03.30 Türk Hava Yolları TK 2105 sefer sayılı uçakla Ankara'dan hareket.
Saat 04.45 İstanbul Havalimanı'na varış. İstanbul'dan gezimize katılacak uçak bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini kendileri tamamlamış konuklarımızla Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde buluşma.
Saat 07.35 TK 1017 sefer sayılı uçakla İstanbul'dan hareket.
Saat 08.10 Kosova’nın başkenti  Priştine’ye varış. Panaromik Priştine şehir turu sonrası Osmanlı döneminde Balkanların en önemli şehirlerinden biri olan Prizren'e hareket. Yapılacak panoramik şehir turunda Sinan Paşa Cami, Taş Köprü, Gazi Mehmet Paşa Hamamı ve çarşı görülecektir. Öğle yemeği için serbest zaman sonrası; Makedonya’nın başkenti Üsküp’e hareket. Konaklama ve akşam yemeği Üsküp’de
2.GÜN: ÜSKÜP, KALKANDELEN (TETOVA), OHRİD 
Kahvaltıdan sonra Vardar Ovası'nda kurulmuş; birçok Osmanlı eserinin günümüze kadar korunarak ulaştığı; Üsküp’te panoramik şehir turu yapıyoruz. Üsküp Kalesi, Mustafa Paşa Cami, Türk Çarşısı, Saat Kulesi, Sulu Han, Kurşunlu Han, Çifte Hamam, Kapan Han, Davut Paşa Hamamı, Vardar Nehri üzerindeki Taş Köprü, şehir meydanı ve meydandaki Büyük İskender heykelini gördükten sonra Üsküp'ten ayrılarak önce Kalkandelen’e (Tetova) gidiyoruz. Pena (Köpük) Nehri kenarında, Şar Dağı eteklerine kurulu Kalkandelen’de; muhteşem dekorasyonu ile göz kamaştıran Alaca Cami ve günümüzde de aktif bir Bektaşi Tekkesi olarak ibadet edilen Harabati Bektaşi Tekkesi'ni gördükten sonra akşam ismini kıyısındaki gölden alan Ohrid şehrine gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Ohrid’te.
3.GÜN: OHRİD “Resne, Manastır (Bitola)”
Sabah kahvaltısı ardından Resne ve Manastır'ı gezmek üzere otelden ayrılıyoruz. Bugün önce Resne'de "Seramik Müzesi"olarak kullanılan Resneli Niyazi Bey Konağı'nı ziyaret ediyoruz (giriş ücreti dahil), daha sonra Manastır (Bitola) kentine gidiyor; Atatürk’ün Osmanlı döneminde eğitim gördüğü, günümüzde etnografik ve arkeolojik eserlerin yanı sıra Atatürk ile ilgili dokümanların da sergilendiği; Askeri İdadi Müzesi'ni geziyoruz (giriş ücreti dahil), Bitola panoramik şehir turunda; Osmanlı döneminden kalma saat kulesi, İshak Cami'si, St.Dimitri Kilisesi'ni, Şirok Sokağı'nı geziyor ve öğlen Ohrid'e dönüyoruz. Ohrid Gölü'nün kıyısında yapacağımız şehir turunda, antik tiyatro, St.John Kaneo ve Ayasofya Kiliseleri, St.Kliment Meydanı ve Osmanlı Dönemi evlerin ve dükkanların bulunduğu çarşı gezilecektir. Akşam yemeği ve konaklama Ohrid’te.
4.GÜN: OHRİD, TİRAN, PODGORICA
Sabah erken kahvaltı sonrası Ohrid’den ayrılarak Arnavutluk'a doğru yola çıkıyoruz. Eski Bizans Kalesi yanında kurulmuş Tiran’da yapacağımız panoramik şehir turunda; Ethem Paşa Cami, İskender Bey Meydanı ve saat kulesi görülecektir. Öğleden sonra Arnavutluk'tan ayrılıyor, Karadağın Podgorica kentine hareket ediyoruz. Panoramik şehir turunun ardından akşam yemeği ve konaklama Podgorica'da.
5.GÜN: PODGORICA, BUDVA, KOTOR, POÇİTEL, MOSTAR  
Sabah kahvaltısı ardından, Adriyatik denizi kıyısında bulunan Karadağ'ın en önemli turizm merkezi Budva’ya hareket. Karadağ'ın Dalmaçya sahilinde en önemli tarihi ve turistik şehri olan Budva'da; yat limanı, Ricardova Glava Plajı, Katolik Kilisesi, Sloven Plajı ve Budva Kalesi'nin surları ile tarihi sokakları geziyoruz. Şehir turu ardından Akdeniz’in en güzel körfezlerinden biri olan Boka Körfezi'nde, dağ eteğine kurulmuş UNESCO Dünya Kültür Miras Listesinde yer alan Kotor’a gidiyoruz. Kotor’da panoramik şehir turunda St.Triphon Katedrali, St.Luka Kilisesi, St. Karampana Çeşmesi, 17.yy saat kulesi ve kent merkezi gezisi ardından Bosna Hersek’e hareket eski Osmanlı şehri Poçitel'i göreceğimiz yolculuk sonrası Mostar’a varış.  Akşam yemeği ve konaklama Mostar’da.
6.GÜN: MOSTAR, SARAYBOSNA
Kahvaltının ardından UNESCO Dünya Kültür Miras Listesinde yer alan Mostar’da yapacağımız panoramik turda; meşhur Mostar Köprüsü, Osmanlı Camileri ve tarihi sokakları yürüyerek gezilecektir. Mostar turumuzun ardından Buna Nehri'nin kaynağında kurulmuş Blagay'da; Sarı Saltuk Tekkesi’ni (giriş ücreti dahil) gezdikten sonra Bosna-Hersek’in başkenti Saraybosna’ya varış. Akşam yemeği ve konaklama Saraybosna’da.
7.GÜN: SARAYBOSNA 
Kahvaltı sonrası Avusturya-Macaristan İmparatorluğu ve Osmanlı idaresi altında kaldığı dönemlerde yapılan tarihi binalarla çevrili caddeleri, tarihi çarşıları, kilise, sinagog ve camileri ile Başçarşı'yı geziyoruz.  I. Dünya Savaşı'nın başlamasına neden olan suikastın yapıldığı tarihi Latin Köprüsü, Hüsrev Bey Cami ve Sönmeyen Ateş Anıtı'nı gördükten sonra Balkanlarda yaşamış bir Türk ailesine ait olan, orijinal haliyle korunmuş Svrzo Evi’ni gezeceğiz. Bugün ayrıca Aliya İzzet Begoviç’in anıt mezarının da bulunduğu şehitliği ziyaret edeceğiz. Konaklama ve akşam yemeği Saraybosna’da.
8.GÜN: SARAYBOSNA, İSTANBUL
Kahvaltı sonrası Bosna Nehri'nin kaynağında kurulmuş ve şehrin en güzel parkı olan Vrelo Bosna'yı geziyor, savaş döneminde iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı Tünel Müzesi'ni (giriş ücreti dahil) ziyaret ediyor ve Belgrad’a gitmek üzere Saraybosna’dan ayrılıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Belgrad’ta.
9.GÜN: BELGRAD, İSTANBUL 
Sabah kahvaltı sonrası Belgrad’da yapacağımız panoramik şehir turunda; Josip Broz Tito’nun Mozolesi, Yeni Belgrad, Adalet Sarayı, Parlamento, Terazije Caddesi, Ulusal Tiyatro, Osmanlı Donanması'nın ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi, Taş Meydan ve Sava Katedrali’ni görüyoruz. Akşam havalimanına transfer. 
Saat 20.20 TK 1084 sefer sayılı uçakla Belgrad’dan hareket. 
Saat 23.05 İstanbul Havalimanı'na varış; İstanbul’dan ayrılacak misafirlerimizle vedalaşma.
10.GÜN: İSTANBUL, ANKARA
02.20 TK 2192 sefer sayılı uçakla İstanbul'dan hareket.
03.35 Esenboğa Havalimanı'na varış, özel otobüsümüzle Tempo tur önüne transfer ve turun sonu.

Tur görevlisi
Daha sonra açıklanacaktır
Ulaşım
THY İLE ANKARA VE İSTANBUL'DAN
Yurt dışı turlarımızda programda yazan uçuş saatleri bazen THY tarafından değiştirilmektedir. Yapılan değişiklikler internet sitemizde güncellenmektedir. Oluşabilecek uçuş saati değişikliklerinden veya rötarlardan zarar görmemeniz için “münferit iç hat veya münferit dış hat” kendi biletini alanların mutlaka THY’den bağlantılı bilet almalarını öneriyoruz. Aksi takdirde doğabilecek olumsuzluklarda acentamızın sorumluluğunun olmadığını belirtmek isteriz.
Vize
VİZE YOK.
Pasaportun tur bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay daha geçerli olması şarttır.
Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa
Ücrete Dahil Olanlar
-Ankara / İstanbul / Priştine ve Belgrad/ İstanbul / Ankara arası THY ile uçuş
-THY ile Ankara-İstanbul gidiş-dönüş bağlantı uçuşları 50 € DAHİL
-Tempo Tur önü - Ankara Esenboğa havalimanı gidiş-dönüş transferleri
-Havalimanı Vergileri
-5* ve 4* yıldızlı otellerde 8 gece konaklama,
-Kahvaltılar (8) ve akşam yemekleri (8)
-Programda belirtilen tüm transferler dahil
-Programda belirtilen tüm geziler dahil
-Askeri İdadi Müzesi, Tünel Müzesi, Tito Mozelesi gezileri ve giriş ücretleri dahildir.
-Resne, Manastır turu 65 € dahil
-Kotor Turu 60 € dahil
-Mostar turu 40 € dahil
-Uçakta 20 Kg. bagaj hakkı
-Seyahat Güvence Paketi Poliçesi.
-Tur boyunca Türkçe Rehberlik hizmetleri.
-KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar
-50 TL Yurt dışı çıkış vergisi pulu
-Öğle yemekleri
-Bahşişler (rehber, otel, restoran, müzisyen, hamaliye vb. hizmet verenler için bahşişler)
-Dahil olduğu belirtilmeyen müze giriş ücretleri
-Alkollü ve alkolsüz içkiler, telefon, ütü, ilaç gibi kişisel harcamalar
-Ücretli televizyon kanalları (pay tv)
Gerekli Malzemeler
Terlik, şapka, , su kabı(matara-termos),mayo, güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası , yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
3 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar