Macahel, Ayder, Fırtına Vadisi Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Macahel, Ayder, Fırtına Vadisi Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
Duraklar
Trabzon Otobüs Terminali saat: 08.00 
Trabzon Havalimanı saat: 09.30
Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller

1-Efeler Köyü Dedaena Pansiyon
Tüm odalarında duş, wc

2-Ayder Yaylası Ahşap Otelleri
Tüm odalarında duş, wc, tv, saç kurutma makinesi 
Not:
Turlarımız pansiyon-otel konaklamalıdır. Pansiyonlarda sınırlı sayıda oda olması nedeniyle tek kişilik oda veremiyoruz.
(Tek kişilik oda yer durumu ve fiyatı için bizi arayınız.)
Odalara yerleştirme oda sayısı eş durumu, kadın - erkek, arkadaşlık durumları göz önüne alınarak rehberimiz tarafından yapılmaktadır.

4 GECE TAM PANSİYON KONAKLAMA.
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
0,00 TL -
Tek Kişilik Oda
0,00 TL -
Odada 3. Kişi
0,00 TL -
Çocuk (1-0)
0,00 TL -
Bebek (0-0)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
Gezi tarihinden 21 gün önce kesin kayıt yaptıranlara, kişi başı 50 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit
SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
- Bu turumuza Türkiye'nin her yerinden katılabilirsiniz. Biz Uçakla gelmenizi öneriyoruz. Otobüs yolculuğunu tercih edenleri de otobüs terminalinden alıyoruz. Ankara'dan saat 20.00 de kalkan otobüsler genellikle sabah saat 07.00 sularında Trabzon'a ulaşmaktadırlar.
- Turumuzun katılımcı saysı 12 kişi ile sınırlı Butik bir turdur.
- Turumuzda ''ekstra tur bedeli'' adı altında hiç bir ücret toplanmaz

Siz Trabzon'a ulaştığınızda rehberimiz sizleri Trabzon Havalimanı iç hatlar terminali çıkışında bekliyor olacak.
Bu turumuzda sizlere, Karadeniz'in el değmemiş yörelerini bütün yönleriyle tanıtmaya çalışacağız. ''Macahel'e ilk kez tur düzenleyen acenta'' olarak sizlere Karçal Dağları'nı, Kaçkar Dağları'nı, gölleri, yaylaları, vadileri, kemer köprüleri gezdirmeyi hedefledik. Macahel: Yıllarca gizli kalmış bir cennet. . Gürcü dilinde Maca (el) Hel (bilek) anlamına gelmektedir. Gürcü dilindeki eski adı ile Hertvis, yeni adı ile Camili Köyü bu köyler içinde bileği temsil ediyor. Bugün Macahel’i oluşturan altı köy Camili, Efeler, Kayalar, Uğur, Düzenli ve Maral’dır.
Bu turumuzda: Macahel(Camili), Maral Şelalesi, Efeler Köyü, Kayalar Köyü, Maral Köyü, Borçka Karagöl, Karçal Dağları, Çifte Köprü, Mençuna Şelalesi, Kamilet Vadisi, Ayder, Avusor Yaylası, Avusor Gölü, Fırtına Vadisi, Çinçiva Köprüsü, Pokut Yaylası, Sal Yaylası göreceğimiz yerler.

1.GÜN: TRABZON, DÜZENLİ KÖYÜ, MACAHEL (CAMİLİ), EFELER KÖYÜ
Sabah saat 08.00'da Trabzon Otobüs Terminali'nde, 09.30'da Trabzon Havalimanı'nda buluşuyor. Yönümüzü ilk olarak Vedat MİLOR'un da ziyaret ettiği Hopa'daki pidecide öğle yemeği molası veriyoruz. Yemekten sonra Borçka'yı geçerek Macahel Geçidi'nden Karçal Dağları'nı ve Macahel Vadisi'ni seyirederek  Macahel'e iniyoruz. Efeler Köyü'nde muhteşem bir manzara ve sıcak bir ortam sizleri bekliyor. Akşam yemeği ve konaklama Macahel'deki pansiyonumuzda.
NOT:
Uçakla gelmenizi öneriyoruz. Otobüs yolculuğunu tercih edenleri de otobüs terminalinden alıyoruz. Ankara'dan saat 20.00 de kalkan otobüsler genellikle sabah saat 07.00 sularında Trabzon'a ulaşmaktadırlar. 
2.GÜN: MACAHEL, KAYALAR KÖYÜ, MARAL KÖYÜ, MARAL ŞELALESİ, EFELER KÖYÜ 
Kahvaltı sonrası aracımızla Kayalar Köyü'ne çıkıyoruz. Macahel'de en güzel manzarayı bu köyden seyredebilirsiniz. Hava açıksa Karçal Dağları da muhteşem görüntüsü ile sizleri selamlayacak. Orman içinde dileyenlerle kısa bir yürüyüş yapıp Macahel merkeze iniyoruz. Gürcistan sınırını ve Macahel Camisi'ni görüp, köy evinde yöresel öğle yemeğimizi yiyoruz. Yemek sonrası Maral Köyü'ne oradan da Maral Şelalesi'ne gidiyoruz unutmadan şelaleye kadar araba yolu yok! Bu yüzden bu gün biraz yürümemiz lazım. Gidiş -dönüş yaklaşık 1.5 saat. Ama şelale gerçekten görülmeye değer. Daha sonra pansiyonumuza geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Macahel'deki pansiyonumuzda. 
3.GÜN: BORÇKA KARAGÖL, ARHAVİ, ÇİFTE KÖPRÜ, KAMİLET VADİSİ, MENÇUNA ŞELALESİ, AYDER YAYLASI 
Kahvaltı sonrası Macahel'den ayrılıyoruz. Borçka Karagöl'ü gezip, Arhavi'den Çifte Köprü'ye gidiyoruz. Yanyana iki kemer köprüyü gördükten sonra Kamilet Vadisi'ne giriyoruz. Mençuna Şelalesi yakınına kadar aracımızla gittikten sonra gidiş-dönüş bir saatliklik bir yürüyüşle Mençuna Şelalesi'ni ziyaret ediyoruz. Güzel bir ortamda 90 metreden düşen bu şelalede isteyenler yüzebilir. Su soğuk, bir de yanınıza mayo ve havlunuzu almanız lazım. Dönüşte yöresel lezzetlerden oluşan öğle yemeği bizleri bekliyor. Yemek sonrası Çamlıhemşin'de kısa bir mola verip, Ayder'deki otelimize yerleşiyoruz. Otele yerleştikten sonra Ayder'i geziyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Ayder'deki otelimizde. 
4. GÜN: AYDER YAYLASI, AVUSOR YAYLASI, AVUSOR GÖLÜ
Kahvaltıdan sonra Avusor Yaylası'na çıkıyoruz. Yolumuz üstünde Hacizeni ve Toba Yayla'ları var. Yayladan Kaçkar Dağları'nın bir bölümünü oluşturan, Altıparmak ve Kemerli Kaçkar zirvelerini görmek mümkün. Avusor Yaylası'ndan sonra Kemerli Kaçkar Dağı'nın tam dibinde bulunan göle yürüyeceğiz. Göl ve dağın göle yansıyan görüntüsü muhteşem. Çıkış yorucu, ama uzun değil. Yine de biz yavaş bir tempo ile çıkacağız. Bir buçuk saat sonra göldeyiz. Dönüş kolay sizi zorlamayacaktır. Yürüyüş sonrası Ayder'e geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Ayder'deki otelimizde.

5.GÜN: POKUT, SAL YAYLALARI
Kahvaltı sonrası aracımızla Sal Boğazı'na çıkıyoruz. Yol iki saat kadar sürüyor. Ancak Sal Yaylası'na vardığımızda göreceğiniz manzara her şeye değer. Hemen karşımızda Tatar Dağları, daha arkalarda Büyük Kaçkar, Kemerli Kaçkar, Altıparmak Dağları bütün ihtişamıyla sizleri karşılıyor olacak. Fırtına Vadisi ve Çamlıhemşin köyleri diğer tarafımızda. Ancak bu gün şansa da ihtiyacımız var. Havanın açık olması lazım. Sal Boğazı'ndan itibaren yürümeye başlıyoruz. Beş dakika sonra Sal Yaylası'ndayız. Tepeden dağları ve vadileri seyrettikten sonra Pokut Yaylası'na doğru yürüyoruz. Mesafe çok kısa, kısa bir yürüyüş sonrası (15 dakika ), Pokut Yaylası hemen altınızda olacak. Orman içi güzel bir patikadan yürüyerek Pokut'a geri dönüyoruz. Öğle yemeğimizi buradaki tesiste yiyeceğiz. Daha sonra Sal Boğazı'na geri dönüp aracımızla aşağı iniyor ve dönüş yolculuğumuz için Trabzon Havalimanı’na doğru yolculuğumuz başlıyor. Akşam 19.00 da Trabzon Havalimanına varış ve gezimizin sonu.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. 
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 

Ulaşım
TUR MİNİBÜSLE YAPILACAKTIR.
Ücrete Dahil Olanlar
Trabzon'dan başlayarak tekrar Trabzon'a dönünceye kadar tüm ulaşımlar, otellerde konaklama (4), kahvaltılar (4), öğle yemekleri-kumanya(4), akşam yemekleri (4),SEYAHAT GÜVENCE SİGORTA POLİÇESİ,milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri, KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar
Ankara-Trabzon/ Ankara ulaşımı, ilk gün kahvaltı, son gün öğle yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler, Rafting Ücreti.
Gerekli Malzemeler
Daha önce mutlaka giyilmiş bileklikli, sert tabanlı rahat bir yürüyüş botu. Spor ayakkabısı önermiyoruz. Onun yerine kışlık botlarınız daha çok işinize yarar. Yağmurluk , aslında olanağınız varsa panço tercih etmenizi öneriyoruz. Kolay giyilip çıkarılabilen rahat pamuklu giysiler, zaman zaman serin olabileceği düşünülerek kazak, polar(alt-üst) giysi, küçük bir sırt çantası, terlik, alın lambası veya el feneri, bere, şapka, yedek giysi ve çamaşır, yedek çorap, koruyucu krem, mayo, havlu, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti, anti bakteriyel jel.
Diğer Bilgiler
ULAŞIM VE BULUŞMA
Trabzon Havalimanı veya otobüs terminaline indiğinizde rehber arkadaşımız sizleri mutlaka bulacaktır.
Gezi tarihinden önce sizleri karşılayacak arkadaşımızın telefon numarası verilecektir. Şayet tur başlangıcından bir gün önce gitmeyi düşünüyorsanız kayıt esnasında arkadaşlarımız kalabileceğiniz otel için rezervasyon yapmaktadırlar.
ANKARA-TRABZON-ANKARA
AnadoluJet'in saat 09.00 Ankara-Trabzon ve saat 20.45 teki Trabzon-Ankara uçuşları en uygun seçenekler. Uçuş süreniz yaklaşık bir saattir.
Kesin kayıt esnasında arkadaşlarımız sizlere ulaşım konusunda yardımcı olacaklardır. İsterseniz biletlerinizi biz alıyoruz.
Ankara'dan Trabzon'a saat 20.00 de kalkan otobüslerde ayrı bir seçenek. Ancak otobüs ile gitmeyi düşünüyorsanız cumartesi günü hareket etmeniz gerektiğini unutmayınız. Çünkü turlarımız pazar günü başlamaktadır. Ayrıca iner inmez dönüş biletinizi de almanız gerekir. Dönüş gününüz cumartesidir. Dönüş için saat 18.00 den sonra hareket edecek otobüsleri tercih etmeniz gerekir. Ankara-Trabzon arası otobüsle yaklaşık 11 saat sürmektedir.
Yaz döneminde uçak kalkış saatlerinde değişiklikler olabilir.
Herhangi bir rötar durumunda arkadaşlarımız sizi bekleyecektir.
İSTANBUL-TRABZON-İSTANBUL
AnadoluJet'in İstanbul Atatürk Havalimanı-Trabzon, saat 07.00
Onurair İstanbul Atatürk Havalimanı-Trabzon saat 06.40 uçuşları en mantıklı seçenekler. Ancak Pegasus ve Sun Express' in de uçuşları var.
Dönüş için 20.05 deki AnadoluJet uçuşu en uygun seçenek.
Ayrıca İstanbul'dan Trabzon'a otobüsle de gidebilirsiniz. Biz önermiyoruz. Ama ben otobüsle yolculuk yapmayı seviyorum diyorsanız , ona da saygımız sonsuz.
İZMİR-TRABZON-İZMİR
AnadoluJet'in sabat 07.00 kalkışlı Ankara bağlantılı uçağı gidiş için en uygun seçenek. Trabzon'dan saat 20.05 de kalkan yine Ankara bağlantılı uçağı dönüş için uygun bir seçenek.
Biletinizi erken alırsanız ucuz bilet bulma şansınız yüksektir. Ancak uçuşa olan talebe göre, gün içerisinde bile fiyat değişikliği olabilmektedir. Yaz döneminde bölgeye yoğun talep olduğundan, geç yapılan rezervasyonlarda, ucuz bilet ve yer bulma şansı azalmaktadır.
Otobüs ile gelenleri Trabzon Otobüs Terminali'nden saat 09.00 da alıyoruz.
Bilet iptal ve iadelerinde havayolu kuruluşunun koşulları geçerlidir.
ARA ULAŞIMLAR
Turlarımızda yayla yolları için en uygun olan Ford Transit minibüslerini kullanıyoruz. Şoförlerimiz bölgeye hakim , yayla yollarını çok iyi bilen, deneyimli insanlardır.
YEMEK
Karadeniz'e gelen her insan yemek konusunda büyük bir beklenti içine girmektedir. Biz de mümkün olduğunca sizlere yöresel yemeklerden tattırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Özellikle akşam yemeklerinde bu isteğinizi karşılamaya çalışıyoruz.
Kahvaltılarda yöresel tereyağı ve peynir, zeytin, bal veya reçel, domates, salatalık her zaman bulabileceğiniz yiyecekler. Zaman zaman buna muhlama da ekleniyor. Hemşin, Çamlıhemşin bölgesinde muhlama yemeden dönülmez. Seveni çok, ama kimine de hitap etmediğini gördük.
Karadeniz'de yemeklerde genellikle tereyağı kullanıldığını da unutmayınız.
Öğle yemeklerinde kumanya vermek zorunda kalıyoruz. Yürüdüğümüz yerlerde herhangi bir tesis olmadığından ton balığı, domates, salatalık, peynir, ekmek, meyve suyu, ekmek arası et veya tavuk verebilmekteyiz. Ancak denk gelen günlerde zaman zaman mangal keyfi yaptığımız da oluyor.
DİĞER ÖNEMLİ BİLGİLER
Turlarımızda risk en aza indirilmiştir. Ama hiç risk olmadığını da söyleyemeyiz.
Her hangi bir hastalığınız varsa rehberimizi önceden uyarınız. Sürekli kullandığınız ilaçları tur süresince yetecek kadar yanınızda bulundurunuz.
Yürüyüş içeren turlarda rehberimizin uyarılarını dikkate alınız ve kendi başınıza hareket etmeyiniz.
PROGRAM DEĞİŞİKLİĞİ
Hava ve yol koşullarına göre rehber programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Biz çok zorunlu olmadıkça programımızı aynen uyguluyoruz. Ancak aşırı yağış, heyelan gibi nedenlerden dolayı bir değişiklik söz konusu olursa rehberlerimizin ikinci, hatta üçüncü planları mutlaka vardır.
HAVA KOŞULLARI
Yağmur ve sis olma olasılığı her zaman var. Zaman zaman soğuk olabileceği göz önüne alınarak malzeme getirilmelidir.
ALIŞVERİŞ
Turumuz Tam Pansiyon konaklamalıdır. Bu yüzden tur boyunca fazla paraya ihtiyacınız olmayacak. Ardeşen-Pazar-Rize-Trabzon'daki bankalardan para çekebilirsiniz. Ancak buralardan sadece gidiş ve dönüş günlerinde geçtiğimizi de unutmayınız.Yöresel ürünlerden almak istiyorsanız rehberlerimiz sizlere yer veya yerler önerecektir. Ama hiç bir personelimiz bu tür yerlerden herhangi bir menfaat temin etmeyi asla düşünmez.
KATILIMCILAR
Bu turlarımıza Türkiye'nin her yerinden, sağlıklı, her yaş grubundan insanlar katılabilir. Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden gelen katılımcılar çok kısa sürede kaynaşarak, kalıcı arkadaşlıklar oluşturmaktadırlar. Bu nedenle kendinizi yalnız hissetmeniz mümkün değildir.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar