Macahel, Gürcü, Hemşin ve Laz Yaylaları Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Macahel, Gürcü, Hemşin ve Laz Yaylaları Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
Duraklar
TRABZON OTOBÜS TERMINALİ SAAT:09.00
TRABZON HAVALİMANI SAAT:09.30
Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller

Heba Yaylası- Karagöl Pansiyon (ortak Duş/WC)


Macahel Dedaena Pansiyon (Her odada duş/Wc var)


6 GECE TAM PANSIYON KONAKLAMA
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
2165,00 TL -
Tek Kişilik Oda
0,00 TL -
Odada 3. Kişi
0,00 TL -
Çocuk (7-12)
0,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
GEZİ TARİHİNDEN 21 GÜN ÖNCE KESİN KAYIT YAPTIRANLARA KİŞİ BAŞI 50 TL İNDİRİM VEYA PEŞİN FİYATINA 4 TAKSİT
En az 10 kişi olmanız durumunda istediğiniz tur tarihini size özel olarak düzenleyebiliriz.
ÖZEL GRUP FİYATI İÇİN BİZİ ARAYINIZ.
10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Kamilet Vadisi, Çifte Köprü, Mençuna Şelalesi, Borçka Karagöl, Heba Yaylası, Atanoğlu Yaylası, Otingo Ormanları, Macahel(Camili), Maral Şelalesi, Fındık Yaylası, Lodivake Yaylası, Naçadirev Gölü, Karçal Dağları, Fırtına Vadisi, Ayder, Avusor Yaylası, Avusor Gölü, Huser Yaylası, Pokut Yaylası, Sal Yaylasını gezeceğiz.

1.GÜN: TRABZON, ÇİFTE KÖPRÜ, KAMİLET VADİSİ, MENÇUNA ŞELALESİ, BORÇKA
Trabzon Otobüs Terminali'nde saat 09.00'da Trabzon Havalimanı'nda saat 09.30'da buluşuyoruz. Ankara'dan'dan kalkan uçağınız bir saat sonra, İstanbul'dan kalkan uçağınız ise 1 saat 45 dakika sonra Trabzon Havalimanı'na inmiş olur. Rötar olursa sorun yok. Biz sizi almadan bir yere gitmiyoruz. Otobüsle gelen dostlarımızı otobüs terminalinden önceden alıyoruz. Siz Trabzon Havalimanı iç hatlar terminalinden çıktığınız an rehberimiz sizi karşılayacaktır. Bu konuda rahat olun. Bagajlarımızı aracımıza yükledikten sonra Karadeniz Sahil Yolu'na dizilmiş Trabzon ve Rize ilçelerini geçerek Arhavi'ye ulaşıyoruz. İlk durağımız Çifte Köprü. Kamilet ve Soğucak-Şahinkaya derelerinin birleştiği noktada, iki ayrı dere üzerine inşa edilmiş olan bu kemer köprüler ve bulundukları ortam sizleri büyüleyecektir. Köprüleri gezdikten sonra Kamilet Vadisi boyunca ilerleyerek Mençuna Şelalesi'ne yürüyeceğimiz patikaya yakın bir noktada duruyoruz. Bundan sonrasını yürüyerek gideceğiz. Gidiş-dönüş 1 saatlik bir yürüyüşümüz var. Giderken genellikle çıkış. Ama patika çok düzgün ve yer yer tahta merdivenler yapılmış. Zaten yavaş çıkacağız. Çıktığınızda göreceğiniz görüntünün buna değdiğini göreceksiniz. Bir süre oturup dinleniyoruz. Şelale ilk basamakta 60 metreden, daha sonraki ikici basamakta 20 metreden dökülerek yüzülebilecek genişlikte bir havuz oluşturuyor. Daha sonra aynı patikadan aşağı iniyoruz. İniş çok kolay, ama bütün dağ kazalarının da inişte meydana geldiğini unutmuyoruz!
Aracımızı bıraktığımız yerdeki tesiste çaylarımızı içtikten sonra Cankurtaran Geçidi'ni geçerek Borçka'ya oradan da  Heba Yaylası'na çıkacağız. Havanın açık olması için dua etmekten başka çaremiz yok. Yayladaki, pansiyonumuza yerleştikten sonra Karçal Dağı'nı gören bir sırta yarım saatlik bir yürüyüşle çıkarak gün batımını izleyeceğiz. Konaklama ve akşam yemeği pansiyonumuzda. Akşam yemeğinde pansiyon sahibi hanımın yaptığı yöresel yemekler var.  
Heba Yaylası Karagöl Yayla Evi
Öğle yemeği: Serbest ( Bu günkü öğle yemeği gezi ücretine dahil değildir.)
Yürüyüş süresi:1.5 saat
2.GÜN: YAYLA YÜRÜYÜŞÜ, OTİNGO ORMANLARI, KARÇAL DAĞLARI
Kahvaltı sonrası hava durumuna göre rehberimiz yürüyüş rotası belirleyecek.  Muhteşem bir patika ve çiçek dokusunun bizlere eşlik edeceği yol üzerinde tek bir noktada su kaynağı var. Bu nedenle mutlaka yanınıza su kabı almayı unutmayınız. Bir tarafımız Gürcistan'a kadar uzanan dağlar ve onların dibinde Macahel vadileri, bir tarafımız Otingo Ormanları, tam karşımızda bütün heybetiyle bizi selamlayan Karçal Dağı'nın Üç Kardeşler Zirvesi. Tadına doyum olmaz bu yürüyüşümüz boyunca uzaktan Gorgit Yaylası'nı, Beyazsu Yaylası'nı,  Adagül Yaylası'nı da göreceğiz. Rotamızda bir kaç yerde ufak tefek çıkışlar var fakat bunlar sizi fazla yormayacaktır.  Aynı patikadan geri dönerek pansiyonumuza ulaşacağız. Bu gün yolumuz üstünde restoran yok. Bu nedenle öğle yemeğini kumanya olarak yanımıza alacağız. Akşam yemeği ve konaklama Heba Yaylası'nda.
Karagöl Yayla Evi
Yürüyüş süresi: 5 saat
3 GÜN:  CAMİLİ, MARAL ŞELALESİ
Kahvaltı sonrası Heba Yaylası'na veda ediyoruz. Yayla çevresinde sabah yürüyüşümüzü yaptıktan sonra araç ile Macahel’e geçiyoruz. Öğle yemeğimizi güzel bir köy evinde alıyor Camili Köyü Camisi'ni ziyaret ettikten sonra Maral Köyü'nü geçip aracımızın yaklaşabildiği son noktadan itibaren gidiş-dönüş bir saatlik bir yürüyüş yapıyoruz. Patika rahat bir patika, ancak şelalenin görülebileceği alana iki yüz metre kadar inilerek gidilebiliyor. Maral Şelalesi, 65 metreye yakın yükseklikten düşüyor. Ladin ve kayın ağaçları arasından rengarenk kelebekler eşliğinde dik bir yamaçtan aşağı doğru inen şelalenin dibine inmek isteyenlerle rehberimiz inecektir. Şelalenin altında serinlemek serbesttir. Ama şelale seyir terasından daha güzel görünmektedir. Burada bir süre dinlenip çayımızı içtikten sonra aracımıza yürüyerek geri dönüyor ve konaklayacağımız Efeler Köyündeki pansiyonumuza gidiyoruz.–
Dedaena Pansiyon
4. GÜN: LODİVAKE YAYLASI, FINDIK YAYLASI, NAÇADİREV GÖLÜ
Kahvaltı sonrası aracımızla Fındık Yaylası'na çıkıyoruz. Kaldığımız pansiyondan baktığımız sırtların üstündeki yayla tam seyirlik bir yer. Yaylada manzarayı seyredip aşağı  doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Yolumuz üzerindeki Lodivake'de mola verip bol bol fotoğraf çekeceğiz. Her yer tablo gibi. Nereye bakacağınıza şaşıracaksınız.  Her virajı döndüğümüzde farklı bir güzellik karşılayacak sizi. Yaklaşık 1,5 saatlik minibüs yolculuğu Fındık Yaylasında kısa bir mola verdikten sonra hava açık ise yaklaşık 40 dakika daha minibüs ile yol alacağız, İndatsvinda Geçidi'ni geçtikten sonra 15 dakikalık bir yürüyüşle Naçadirev Gölü’ne ulaşacağız. Arzu eden misafirlerimiz gölde yüzebilir ancak suyun çok soğuk olduğunu belirtmek isteriz. Ardından 30 dakikalık yürüyüş ile (yürümek istemeyen minibüs ile gidebilir) Saime Tepesine ulaşacağız. Burada Karçal Dağları tamamen karşınızda size selam duracak.  Burada hava uygun olursa tam bir meditasyon ortamı olacaktır. Ardından minibüs ile Fındık Yaylası'na dönüp öğle yemeği molası vereceğiz. Yemekten sonra pansiyonumuza geri dönüş. Tabi ki dönüş yolunda kısa yürüyüşlerimiz de olacaktır. Akşam yemeği ve konaklama pansiyonumuzda.
Macahel – Dedaena Pansiyon
Yürüyüş: 3 saat.
5.GÜN: BORÇKA KARAGÖL, RAFTiNG, AYDER
Kahvaltı sonrası bagajlarımızı aracımıza yerleştirdikten sonra yayladan Borçka Karagöl'e doğru yürüyüşe başlıyoruz. Önce hep ineceğiz. Araba yolundan itibaren düz  ve kolay bir yürüyüş olacak. Borçka Karagöl'e kadar yürüyüşümüze devam edeceğiz. Son yılların cazibe merkezi haline gelen ve "Saklı Cennet" diye adlandırılan göl etrafında yürüyerek bol bol fotoğraf çektikten sonra Hopa'ya doğru yola çıkıyoruz. Hopa'da öğle yemeği molası vereceğiz. Bugün menümüzde Karadeniz'in meşhur pidesi var. Yanında salatası , ayranı da olacak elbette.Yemekten sonra aracımızla Ardeşen yakınlarındaki rafting noktasına gidiyoruz. Rafting yapmak zorunlu değil. Ama katılanları beklemek zorundayız. Rafting sonrası Ayder Yaylası'na çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama pansiyonumuzda.
Yürüyüş süresi: 2 saat
6.GÜN: AVUSOR YAYLASI VE GÖLÜ, HUSER YAYLASI
Kahvaltıdan sonra Avusor Yaylası'na çıkıyoruz. Yolumuz üstünde Hacizeni ve Toba Yaylaları var. Yayladan Kaçkar Dağları'nın bir bölümünü oluşturan, Altıparmak ve Kemerli Kaçkar Zirvelerini görmek mümkün. Avusor Yaylası'ndan sonra Kemerli Kaçkar Dağı'nın tam dibinde bulunan göle yürüyeceğiz. Göl ve dağın göle yansıyan görüntüsü muhteşem. Çıkış yorucu, ama uzun değil. Yine de biz yavaş bir tempo ile çıkacağız. Bir buçuk saat sonra göldeyiz. Dönüş kolay sizi zorlamayacaktır. Yürüyüş sonrası Avusor Yaylası'nda öğle yemeğimizi yedikten sonra araçla Huser Yaylası'na çıkacağız. Havayı açık yakalayabilirsek bu yayladaki manzara hiçbir yerde yok. Bir tarafta Karadeniz'i fotoğraflarken diğer tarafta tüm Kaçkarlar sizi selamlayacak. Daha sonra isteyen misafirlerimiz ile biraz daha yürüyüş yapabiliriz. Ardından pansiyonumuza dönüş. Akşam yemeği ve konaklama pansiyonumuzda.
Yürüyüş süresi (hava durumuna göre) toplam: 4 veya 2.5 saat
7.GÜN: POKUT, SAL YAYLALARI, TRABZON
Kahvaltı sonrası bagajlarımızı aracımıza yerleştirdikten sonra otelden ayrılıyoruz. "Sevdaluk" dizisinin çekildiği Şenyuva Köyü, Çinçiva Köprüsü'nde fotoğraf molası verdikten sonra Pokut Yaylası'na çıkıyoruz. Pokut, Sal yaylalarına çıkan yol biraz zahmetli. Birçok dergi ve gazeteye konu olmuş bu yaylalar bir sırtın üstünde, dolayısıyla hakim bir noktada. Hava açık olduğu zamanlar Kaçkar Dağları'nı, Çamlıhemşin köylerini, Amlakit ve Hazindağ yaylalarını buradan görmeniz mümkün. Yaylalar hiç bozulmamış. Elektrik kabloları bile yer altına alınmış. Sal Boğazı’ndan itibaren yürüyerek Sal Yaylası’nı geziyoruz. Ardından Pokut Yaylası’na yürüyerek geçeceğiz. Yaylar arası güzel patikalarda yapacağımız yürüyüş 1,5 saat sürecek.Gezi sonrası Çamlıhemşin'e geri dönerek sahil yolundan Trabzon'a doğru dönüş yolculuğumuz başlıyor. Sizleri Trabzon Havalimanı veya Trabzon Otogarı'ndan yolcu ediyoruz. Trabzon'a varış saatimiz 19:00
Öğle yemeği: Serbest ( Bugünkü öğle yemeği gezi ücretine dahil değildir.)

TEK KİŞİLİK ODA
Bu turumuz pansiyon-otel konaklamalıdır. Pansiyonlarda sınırlı sayıda oda olması nedeniyle tek kişilik oda veremiyoruz. Odalara yerleştirme oda sayısı eş durumu, kadın - erkek, arkadaşlık durumları göz önüne alınarak rehberimiz tarafından yapılmaktadır. 

Ulaşım
TUR MINIBÜSLE YAPILACAKTIR.
Ücrete Dahil Olanlar
Trabzon'dan başlayarak tekrar Trabzon'a dönünceye kadar tüm ulaşımlar, otellerde konaklama (6), kahvaltılar (6), öğle yemekleri-kumanya (5), akşam yemekleri (6),SEYAHAT GÜVENCE SİGORTA POLİÇESİ, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri, KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar
Ankara-Trabzon-Ankara ulaşımı, ilk gün kahvaltı ve öğle yemeği, son gün öğle yemeği, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler, Rafting ücreti.
Gerekli Malzemeler
Daha önce mutlaka giyilmiş bileklikli, sert tabanlı rahat bir yürüyüş botu. Spor ayakkabısı önermiyoruz. Onun yerine kışlık botlarınız daha çok işinize yarar. Yağmurluk , aslında olanağınız varsa panço tercih etmenizi öneriyoruz. Kolay giyilip çıkarılabilen rahat pamuklu giysiler, zaman zaman serin olabileceği düşünülerek kazak, polar(alt-üst) giysi, küçük bir sırt çantası, terlik, alin lambası veya el feneri, bere, şapka, yedek giysi ve çamaşır, yedek çorap, koruyucu krem, mayo, havlu, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafiza karti ve sarj aleti, anti bakteriyel jel.
Diğer Bilgiler
ULAŞIM VE BULUŞMA
Trabzon Havalimanı veya otobüs terminaline indiğinizde rehber arkadaşımız sizleri mutlaka bulacaktır. Gezi tarihinden önce sizleri karşılayacak arkadaşımızın telefon numarası verilecektir. Şayet tur başlangıcından bir gün önce gitmeyi düşünüyorsanız kayıt esnasında arkadaşlarımız kalabileceğiniz otel için rezervasyon yapmaktadırlar.
ANKARA-TRABZON-ANKARA AnadoluJet'in saat 08.30 Ankara-Trabzon ve saat 21.25 teki Trabzon-Ankara uçuşları en uygun seçenekler. Uçuş süreniz yaklaşık bir saattir.Kesin kayıt esnasında arkadaşlarımız sizlere ulaşım konusunda yardımcı olacaklardır. İsterseniz biletlerinizi biz alıyoruz. Ankara'dan Trabzon'a saat 20.00 de kalkan otobüslerde ayrı bir seçenek. Ancak otobüs ile gitmeyi düşünüyorsanız cumartesi günü hareket etmeniz gerektiğini unutmayınız. Çünkü turlarımız pazar günü başlamaktadır. Ayrıca iner inmez dönüş biletinizi de almanız gerekir. Dönüş gününüz cumartesidir. Dönüş için saat 18.00 den sonra hareket edecek otobüsleri tercih etmeniz gerekir. Ankara-Trabzon arası otobüsle yaklaşık 11 saat sürmektedir.Yaz döneminde uçak kalkış saatlerinde değişiklikler olabilir.Herhangi bir rötar durumunda arkadaslarımız sizi bekleyecektir.
İSTANBUL-TRABZON-İSTANBUL AnadoluJet'in İstanbul Atatürk Havalimanı-Trabzon, saat 07.00 Onurair Istanbul Atatürk Havalimanı-Trabzon saat 06.40 uçuşları en mantıklı seçenekler. Ancak Pegasus ve Sun Express' in de uçusları var. Dönüş için 20.05 deki AnadoluJet uçuşu en uygun seçenek. Ayrıca İstanbul'dan Trabzon'a otobüsle de gidebilirsiniz. Biz önermiyoruz. Ama ben otobüsle yolculuk yapmayı seviyorum diyorsanız , ona da saygımız sonsuz.
IZMIR-TRABZON-IZMIR AnadoluJet'in sabah 07.00 kalkisli Ankara bağlantılı uçağı gidiş için en uygun seçenek. Trabzon'dan saat 20.05 de kalkan yine Ankara bağlantılı uçagi dönüs için uygun bir seçenek.Biletinizi erken alırsanız ucuz bilet bulma şansınız yüksektir. Ancak uçuşa olan talebe göre, gün içerisinde bile fiyat değişikliği olabilmektedir. Yaz döneminde bölgeye yoğun talep olduğundan, geç yapılan rezervasyonlarda, ucuz bilet ve yer bulma şansı azalmaktadır. Otobüs ile gelenleri Trabzon Otobüs Terminali'nden saat 09.00 da alıyoruz. Bilet iptal ve iadelerinde havayolu kurulusunun koşulları geçerlidir.
ARA ULAŞIMLAR
Turlarımızda yayla yolları için en uygun olan Ford Transit minibüslerini kullanıyoruz. Şoförlerimiz bölgeye hakim , yayla yollarını çok iyi bilen, deneyimli kişilerdir.
YEMEK
Karadeniz'e gelen her insan yemek konusunda büyük bir beklenti içine girmektedir. Biz de mümkün olduğunca sizlere yöresel yemeklerden tattırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Özellikle aksam yemeklerinde bu isteğinizi karşılamaya çalışıyoruz. Kahvaltılarda yöresel tereyağı ve peynir, zeytin, bal veya reçel, domates, salatalık her zaman bulabileceğiniz yiyecekler. Zaman zaman buna muhlama da ekleniyor. Hemşin, Çamlıhemşin bölgesinde muhlama yemeden dönülmez. Seveni çok, ama kimine de hitap etmediğini gördük. Karadeniz'de yemeklerde genellikle tereyağı kullanıldığını da unutmayınız. Öğle yemeklerinde kumanya vermek zorunda kalıyoruz. Yürüdüğümüz yerlerde herhangi bir tesis olmadığından ton balığı, domates, salatalık, peynir, ekmek, meyve suyu, ekmek arası et veya tavuk verebilmekteyiz. Ancak denk gelen günlerde zaman zaman mangal keyfi yaptığımız da oluyor.
DİĞER ÖNEMLİ BİLGİLER
Turlarımızda risk en aza indirilmiştir. Ama hiç risk olmadığını da söyleyemeyiz. Her hangi bir hastalığınız varsa rehberimizi önceden uyarınız. Sürekli kullandığınız ilaçları tur süresince yetecek kadar yanınızda bulundurunuz. Yürüyüş içeren turlarda rehberimizin uyarılarını dikkate aliniz ve kendi başınıza hareket etmeyiniz.
PROGRAM DEĞİŞİKLİĞİ
Hava ve yol koşullarına göre rehber programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.Biz çok zorunlu olmadıkça programımızı aynen uyguluyoruz. Ancak aşırı yağış, heyelan gibi nedenlerden dolayı bir değişiklik söz konusu olursa rehberlerimizin ikinci, hatta üçüncü planları mutlaka vardır.
HAVA KOŞULLARI
Yağmur ve sis olma olasılığı her zaman var. Zaman zaman soğuk olabileceği göz önüne alınarak malzeme getirilmelidir.
ALIŞVERİŞ
Turumuz Tam Pansiyon konaklamalıdır. Bu yüzden tur boyunca fazla paraya ihtiyaciniz olmayacak. Ardeşen-Pazar-Rize-Trabzon'daki bankalardan para çekebilirsiniz. Ancak buralardan sadece gidiş ve dönüş günlerinde geçtiğimizi de unutmayınız. Yöresel ürünlerden almak istiyorsanız rehberlerimiz sizlere yer veya yerler önerecektir. Ama hiç bir personelimiz bu tür yerlerden herhangi bir menfaat temin etmeyi asla düşünmez.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 2165,00 TL 0,00 TL 2165,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 568,31 TL 0,00 TL 2273,25 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar