Macahel, Şavşat, Fırtına Vadisi Turları ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Macahel, Şavşat, Fırtına Vadisi Turları
Paylaş :
Tur Tarihleri
Duraklar
ERZURUM OTOBÜS TERMALİ: 08.00
ERZURUM HAVALİMANI SAAT: 09.30
Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller

Şavşat Green Valley Otel (3*)
- Efeler Köyü Dedaena Pansiyon Tüm odalarında duş,wc
- Pokut Yaylası Orion Butik Otel  Tüm odalarında duş,wc 
Bu turlarımız pansiyon-otel konaklamalıdır. Pansiyonlarda sinirli sayıda oda olması nedeniyle tek kisilik oda fazla veremiyoruz.

6 GECE TAM PANSIYON KONAKLAMA.
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
3170,00 TL -
Tek Kişilik Oda
3900,00 TL -
Odada 3. Kişi
3170,00 TL -
Çocuk (1-0)
0,00 TL -
Bebek (0-0)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları

Gezi tarihinden 21 gün önce kesin kayıt yaptıranlara, kişi başı 75 TL indirim veya peşin fiyatına 6 taksit
Tur tarihinden 10 gün öncesine kadar bakiyeyi tamamlayabilirsiniz.
Tur tarihinden 7 gün öncesine kadar kesintisiz iptal etme hakkı


SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ
TUR PROGRAMI

Tortom Şelalesi, İşhan Manastırı, Kamilet Vadisi, Çifte Köprü, Mençuna Şelalesi, Şavşat, Yavuzköy, Cevizli Köyü, Şavşat Karagöl, Balık Gölü, Şırata Gölleri,  Macahel(Camili), Lekoban Yaylası, Fındık Yaylası, Lodivake Yaylası, Naçadirev Gölü, Maral Şelalesi, Borçka Karagöl, Karçal Dağları, Fırtına Vadisi, Şenyuva Köyü, Pokut Yaylası, Hazindağ Yaylası,Sal Yaylası, Gito Yaylası, Badara Yaylası'nı gezeceğiz.

Sizleri önemsiyoruz! 

-Yurt içi seyahatlerde aşı kartı ibraz edilmesi zorunlu hale getirilmiştir.
Aşılarını tamamlamayan konuklarımızdan ise gezi başlangıcından en az 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi istenecektir.
-Tüm araçlar, her tur öncesi dezenfekte edilecek ve tüm araçlarda el dezenfektanı bulundurulacaktır.
-Seyahatlerde maske zorunluluğu olacaktır.
-Tüm rehberlerimiz bilgilendirilmiş ve her zaman olduğu gibi tur süresince sizlere yardımcı olacaktır.
-Gezimizde alınan sağlık ve seyahat  önlemleri, kamu otoriteleri genelgeleri ile güncellenecektir.
DİKKAT:
Kayıt sırasında satış danışmanımıza HES kodunuzu vermeyi unutmayınız.
HES kodu nasıl alınır lütfen tıklayınız


TUR TARAFIMIZDAN İPTAL EDİLDİĞİ TAKDİRDE; KATILIMCILARIN ALDIĞI EKONOMİ/PROMOSYON BİLETLERİNDE VERGİ HARİCİNDEKİ İADE EDİLMEYEN ÜCRET TARAFIMIZCA KARŞILANACAKTIR
.

1.GÜN: ERZURUM, TORTUM ŞELALESİ, İŞHAN KİLİSESİ ARTVİN, ŞAVŞAT
Erzurum Havalimanı'nda saat 09.30'da buluşuyoruz. Bagajlarımızı aracımıza yükledikten sonra akşam konaklayacağımız Şavşat'a doğru yola çıkacağız. Yolumuz üzerinde ilk olarak Tortum Şelalesini ziyaret edeceğiz. Merdivenlerden inerek şelaleyi fotoğraflayıp çay keyfimizi yaptıktan sonra İşhan Köyü içinde bulunan İşhan Manastırını ziyaret edeceğiz. bölgede hüküm süren Bağratli Krallığı zamanında yapıldığı bilinen manastırı ziyaret ettikten sonra Deriner Barajı'nı izleyerek Cittaslow ( yavaş şehir ) kenti olan Şavşat'a  gidiyoruz. İlk gün için yol biraz uzun ama bu güzellikler için değecektir. Yeşillikler içindeki otelimize yerleşip dinleniyoruz. Aksam yemeği ve konaklama otelimizde.
2.GÜN: PINARLI, TİBET,  CİRİTDÜZÜ, BALIK GÖLÜ, ŞAVŞAT KARAGÖL
Kahvaltı sonrası Birbirinden güzel Savsat köylerini göreceğiz. Otantik dokusu bozulmamış köylerin her biri birer tablo gibi. Ciritdüzü ilk göreceğimiz köy. Daha sonra Cevizli (Tibet ) köyündeki Tibet Kilisesi'ni gezeceğiz. Yıkılmaya yüz tutmuş kilise ve köyü gezip burada çay içtikten sonra, Pınarlı (Suloban) köyünü geçip  Gençiyan Dağı dibinde bulunan Balık Gölü’ne gideceğiz. Aracımız ile Kışlalara kadar gittikten sonra yaklaşık 1,5 saatlik yürüyüş ile önce Şırata Gölleri ardından orman içinden yürüyerek Balık Gölüne ulaşıyoruz. Yürüyerek istemeyen araç ile gidebilir. Göl kenarında öğle yemeğimizi yedikten sonra Veliköy'ü görüp, Savsat Karagöl'e geçiyoruz. Adeta bir orman karanlığına gömülmüş olan göl ve içindeki renkli balıklar büyüleyici bir güzelliğe sahip. Göl kenarındaki bir patikada kısa bir yürüyüş yaptıktan sonra Sahara Yaylaları, Yavuzköy seyir terasından tablo gibi duran Yavuzköy'ü seyredeceğiz. Daha sonra otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
3. GÜN: MACAHEL, LEKOBAN YAYLASI, NAÇADİREV GÖLÜ, FINDIK YAYLASI, LODIVAKE YAYLASI
Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Bugün Tempo Tur olarak büyük emek verdiğimiz ve ilk kez tur düzenleyen acenta olmanın gururunu yaşadığımız Macahel'e gidiyoruz. Yerleşim Gürcistan sınırına sıfır noktasında. Bölge barındırdığı doğal alanların korunması ve yöre halkının sürdürülebilir gelişimini sağlamak amacıyla Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) tarafından koruma altına alınarak 29 Haziran 2005 tarihinde Türkiye’nin ilk "Biyosfer Rezerv Alan" ilan edilmiştir. Hava ve yol koşullarında olumsuz bir durum olmazsa Macahel'e Lekoban Yaylası üzerinden gideceğiz. Yaylada vereceğimiz kısa moladan sonraki durağımız Naçadirev Gölü. İndatsvinda geçidini geçtikten sonra 15 dakikalık bir yürüyüşle Naçadirev Gölü’ne ulaşacağız. Arzu eden misafirlerimiz gölde yüzebilir ancak suyun çok soğuk olduğunu belirtmek isteriz. Ardından 30 dakikalık yürüyüş ile yürümek istemeyen minibüs ile gidebilir. Saime Tepesine ulaşacağız. Burada Karçal Dağları tamamen karşınızda size selam duracak.  Burada hava uygun olursa tam bir meditasyon ortamı olacaktır. Ardından Minibüs ile Fındık Yaylası'na gidiyoruz. Yaylada vereceğimiz çay molasından sonra Lodivake'de mola verip bol bol fotoğraf çekerek orman içinde yürüyüş yapacağız. Sonrasında Minibüsümüz ile pansiyonumuza hareket. Pansiyonumuzun konumu sizleri büyüleyecek. Bu gün öğle yemeğini kumanya olarak alacağız.
Akşam yemeği ve konaklama Efeler Köyü DEDAENA PANSİYON'da.
Tüm odalarında duş, wc
4.GÜN: MACAHEL, MARAL ŞELALESİ, EFELER KÖYÜ
Kahvaltı sonrası hareket. İlk durağımız Macahel'in merkezi konumundaki Camili. Burada bulunan ahşap cami ve sınır karakolumuzu gördükten sonra Maral Şelalesi'ne doğru yolumuza devam ediyoruz. Maral Köyü'nü geçip aracımızın yaklaşabildiği son noktadan itibaren gidiş-dönüş 15 dakikalık bir yürüyüş yapacağız. Patika rahat bir patika, ancak şelalenin görülebileceği alana iki yüz metre kadar inilerek gidilebiliyor. Maral Şelalesi, 65 metreye yakın yükseklikten düşüyor. Ladin ve kayın ağaçları arasından rengârenk kelebekler eşliğinde dik bir yamaçtan aşağı doğru inen şelalenin dibine inmek isteyenlerle rehberimiz inecektir. Ama şelale seyir terasından daha güzel görünmektedir. Burada bir süre dinlenip çayımızı içtikten sonra aracımıza yürüyerek geri dönüyoruz. Bugün programımız rahat biraz da dinlenmek gerek. Şelale gezisi sonrası öğle yemeği molamız da yöresel tatlar olacaktır. Yemek sonrası derede yüzme molası veya köylerde yürüyüş seçeneklerimiz de olacaktır.
Akşam yemeği ve konaklama Efeler DEDAENA PANSİYON
5.GÜN: BORÇKA KARAGÖL, MENÇUNA ŞELALESİ, ÇİFTE KÖPRÜ FIRTINA VADİSİ, RAFTİNG
Kahvaltı sonrası Tamara Köprüsü'nde mola verip iki derenin birleşim noktasını geziyoruz. Ardından "Saklı Cennet" olarak adlandırılan Borçka Karagöl'e gidiyoruz. Göl tüm güzelliği ile son yıllarda turizmin gözdesi. Dileyenlerle göl kenarında yürüdükten sonra Hopa'ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Bugün öğle yemeğinde Karadeniz'in meşhur pidesi var. Pideler çok büyük yarımı bile doymaya yeterli. Yanında salatası ve ayranı da var. Yemekten sonra Arhavi'ye kadar devam edeceğiz. Arhaviden sonra Kamilet vadisine doğru yol alacağız. Çifte Köprüyü fotoğrafladıktan sonra Mençuna Şelalesini görmek için gidiş dönüş 1 saatlik yürüyüşümüz olacak. Giderken genelde çıkış, ama patika çok düzgün ve yer yer tahta merdivenler yapılmış. Şelaleye çıktığınızda göreceğiniz görüntünün buna değdiğini hissedeceksiniz. Şelalede biraz zaman geçirdikten sonra aynı yoldan inişe geçiyoruz. Aracımızı bıraktığımız tesiste çaylarımızı içtikten sonra Ardeşen yakınlarında Fırtına vadisinde rafting yapmaya gidiyoruz. Raftinge katılmak zorunlu değil. Ancak katılacakları tesiste dinlenerek bekleyeceğiz. Rafting sonrası konaklayacağımız Bulutların sevdalısı Pokut Yaylası'na çıkacağız. Akşam yemeği ve konaklama Orion Butik Otel'de
6.GÜN: HAZİNDAĞ,SAL VE POKUT YAYLASI
Muhteşem manzara eşliğinde kahvaltı sonrası  hareket ediyoruz. Bugün araç kullanmamayı tercih ediyoruz. İlk olarak öncelikle orman içi keyifli bir patikadan Hazindağ yaylasına gidiş dönüş yaklaşık 4 saatlik bir yürüyüş yapacağız. Yürüyüş sonrası pansiyonumuzda biraz dinlenme ve serbest zaman vereceğiz. Akşam üzeri gidiş dönüş 1 saatlik yürüyüş ile Sal yaylasına gideceğiz. Burada da manzaranın keyfini çıkardıktan sonra pansiyonumuza döneceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Orion Butik Otel'de
7.GÜN: GİTO, BADARA TRABZON
Kahvaltı sonrası bagajlarımızı aracımıza yerleştirdikten sonra Pokuttan ayrılacağız. İlk olarak Hemşin ilçesine ait bir yayla olan Gito'ya çıkacağız. Yaylada kısa yürüyüşler yapıp bol bol fotoğraf çektikten sonra Bir başka Hemşin Yaylası Badara'ya gideceğiz. Badara yaylasında da kısa yürüyüşler yapıp bol bol fotoğraf çektikten sonra öğle yemeğimizi yaylada yedikten sonra artık dönüş hazırlıklarına başlıyoruz. Önce Hemşin'e ordan da Pazar ilçesine gelerek sahil yolundan Trabzon'a doğru dönüş yolculuğumuz başlayacak ve Trabzon'a saat 19.00 gibi varacağız ve bir daha ki turda görüşmek üzere sizleri Trabzon Havalimanı veya Trabzon Otogarı'ndan yolcu edeceğiz
NOT:
YAŞADIĞINIZ ŞEHİRDEN GÜNCEL UÇAK VE OTOBÜS ÜCRETLERİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ.
HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 

Ulaşım
Tur Minibüs ile yapılacaktır.
Ücrete Dahil Olanlar
Erzurum başlangıç -Trabzon dönüşe kadar tüm ulaşımlar, otellerde konaklama (6), kahvaltılar (6), öğle yemekleri-kumanya(6), akşam yemekleri (6),SEYAHAT GÜVENCE SİGORTA POLİÇESİ, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri, KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar
Ankara-Erzurum/ Ankara ulaşımı, ilk gün kahvaltı ve  son gün öğle yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler, Rafting ücreti.
Gerekli Malzemeler
Daha önce mutlaka giyilmiş bileklikli, sert tabanlı rahat bir yürüyüş botu. Spor ayakkabısı önermiyoruz. Onun yerine kışlık botlarınız daha çok isinize yarar. Yağmurluk , aslında olanağınız varsa panço tercih etmenizi öneriyoruz. Kolay giyilip çıkarılabilen rahat pamuklu giysiler, zaman zaman serin olabileceği düşünülerek kazak, polar(alt-üst) giysi, küçük bir sırt çantası, terlik, şapka, yedek giysi ve çamaşır, yedek çorap, koruyucu krem, mayo, havlu, fotoğraf makinesi, pil, yedek hafıza kartı ve şarj aleti, anti bakteriyel jel.
Diğer Bilgiler
ULAŞIM VE BULUŞMA

Erzurum Havalimanı veya otobüs terminaline indiğinizde rehber arkadaşımız sizleri mutlaka bulacaktır. Gezi tarihinden önce sizleri karşılayacak arkadaşımızın telefon numarası verilecektir. Şayet tur başlangıcından bir gün önce gitmeyi düşünüyorsanız kayıt esnasında arkadaşlarımız kalabileceğiniz otel için rezervasyon yapmaktadırlar.
ÖRNEK ERZURUM ULAŞIMI

ANKARA-ERZURUM-ANKARA AnadoluJet'in saat 08.00 Ankara-Erzurum ve saat 21.25 teki Trabzon-Ankara uçuşları en uygun seçenekler. Uçuş süreniz yaklaşık bir saattir. Kesin kayıt esnasında arkadaşlarımız sizlere ulaşım konusunda yardımcı olacaklardır. İsterseniz biletlerinizi biz alıyoruz. Ankara'dan Erzurum'a saat 19.00 da kalkan otobüslerde ayrı bir seçenek. Ancak otobüs ile gitmeyi düşünüyorsanız cumartesi günü hareket etmeniz gerektiğini unutmayınız. Çünkü turlarımız pazar günü başlamaktadır. Ankara-Erzurum arası otobüsle yaklaşık 12 saat sürmektedir. Yaz döneminde uçak kalkış saatlerinde değişiklikler olabilir. Herhangi bir rötar durumunda arkadaşlarımız sizi bekleyecektir. Otobüs ile gelenleri Erzurum Otobüs Terminali'nden saat 08.00 da alıyoruz. Bilet iptal ve iadelerinde havayolu kurulusunun koşulları geçerlidir.
ARA ULAŞIMLAR
Turlarımızda yayla yolları için en uygun olan Ford Transit minibüslerini kullanıyoruz. Şoförlerimiz bölgeye hakim , yayla yollarını çok iyi bilen, deneyimli kişilerdir.
YEMEK
Karadeniz'e gelen her insan yemek konusunda büyük bir beklenti içine girmektedir. Biz de mümkün olduğunca sizlere yöresel yemeklerden tattırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Özellikle aksam yemeklerinde bu isteğinizi karşılamaya çalışıyoruz. Kahvaltılarda yöresel tereyağı ve peynir, zeytin, bal veya reçel, domates, salatalık her zaman bulabileceğiniz yiyecekler. Zaman zaman buna muhlama da ekleniyor. Hemşin, Çamlıhemşin bölgesinde muhlama yemeden dönülmez. Seveni çok, ama kimine de hitap etmediğini gördük. Karadeniz'de yemeklerde genellikle tereyağı kullanıldığını da unutmayınız. Öğle yemeklerinde kumanya vermek zorunda kalıyoruz. Yürüdüğümüz yerlerde herhangi bir tesis olmadığından ton balığı, domates, salatalık, peynir, ekmek, meyve suyu, ekmek arası et veya tavuk verebilmekteyiz. Ancak denk gelen günlerde zaman zaman mangal keyfi yaptığımız da oluyor.
DİĞER ÖNEMLİ BİLGİLER
Turlarımızda risk en aza indirilmiştir. Ama hiç risk olmadığını da söyleyemeyiz. Her hangi bir hastalığınız varsa rehberimizi önceden uyarınız. Sürekli kullandığınız ilaçları tur süresince yetecek kadar yanınızda bulundurunuz. Yürüyüş içeren turlarda rehberimizin uyarılarını dikkate aliniz ve kendi başınıza hareket etmeyiniz.
PROGRAM DEĞİŞİKLİĞİ
Hava ve yol koşullarına göre rehber programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.Biz çok zorunlu olmadıkça programımızı aynen uyguluyoruz. Ancak aşırı yağış, heyelan gibi nedenlerden dolayı bir değişiklik söz konusu olursa rehberlerimizin ikinci, hatta üçüncü planları mutlaka vardır.
HAVA KOŞULLARI
Yağmur ve sis olma olasılığı her zaman var. Zaman zaman soğuk olabileceği göz önüne alınarak malzeme getirilmelidir.
ALIŞVERİŞ
Turumuz Tam Pansiyon konaklamalıdır. Bu yüzden tur boyunca fazla paraya ihtiyacınız olmayacak. Ardeşen-Pazar-Rize-Trabzon'daki bankalardan para çekebilirsiniz. Ancak buralardan sadece gidiş ve dönüş günlerinde geçtiğimizi de unutmayınız. Yöresel ürünlerden almak istiyorsanız rehberlerimiz sizlere yer veya yerler önerecektir. Ama hiç bir personelimiz bu tür yerlerden herhangi bir menfaat temin etmeyi asla düşünmez.
KATILIMCILAR
Bu turlarımıza Türkiye'nin her yerinden, sağlıklı, her yas grubundan insanlar katılabilir. Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden gelen katılımcılar çok kısa sürede kaynaşarak, kalıcı arkadaşlıklar oluşturmaktadırlar. Bu nedenle kendinizi yalnız hissetmeniz mümkün değildir.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 3170,00 TL 0,00 TL 3170,00 TL 3900,00 TL 0,00 TL 3900,00 TL 3170,00 TL 0,00 TL 3170,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 832,13 TL 0,00 TL 3328,50 TL 1023,75 TL 0,00 TL 4095,00 TL 832,13 TL 0,00 TL 3328,50 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar
Özlem S.
Mesaj Sayısı :1
Kayıt Tarihi :4.5.2017
Macahel, Savsat
1.8.2017 13:05:04
23-29/07/2017 tarihlerinde katildigimiz tur bellegimizde simdiden unutulmaz bir yer edindi. Ulasilmasi çok zor yurdum köselerini sayenizde gördük. Çok güzel bir grup ve ekip ile (Karadenizin alisilmadik sicagi esliginde) sorunsuz bir tur yasadik. Basta% bölge insani ile kaynasmis, neredeyse onlardan biri gibi olmus% mütevazi ve beyefendi kisiligiyle% fikralari, esprileri, eslik ettigi türküleriyle hepimizin gönlünü kazanan rehber Arif Çakir olmak üzere% dikkatli sürüsüyle zor yollari güvenle gitmemizi saglayan sahsina münhasir kaptanimiz Ahmet'e ve Tempo tura tesekkür ederiz.
Ö. Suluhan