Mardin, Diyarbakır, Hasankeyf Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Mardin, Diyarbakır, Hasankeyf Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
Duraklar

Diyarbakır Havalimanı Saat: 09.20

Konaklanacak Oteller
Yarım pansiyon konaklama
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
0,00 TL -
Tek Kişilik Oda
0,00 TL -
Odada 3. Kişi
0,00 TL -
Çocuk (7-12)
0,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
Gezi tarihinden 21 gün önce kesin kayıt yaptıranlara, kişi başı 75 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit

Tur tarihinden 10 gün öncesine kadar bakiyeyi tamamlayabilirsiniz. 

Tur tarihinden 7 gün öncesine kadar kesintisiz iptal etme hakkı


SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ
TUR PROGRAMI

Zerzevan Kalesi, Mardin,Eski Postane, Sakıp Sabancı Kent Tarihi Müzesi, Zinciriye Medresesi, Ulu Cami, Deyrul Umur Manastırı''Mor Gabriel'', Hah Köyü, Süryani Meryem Ana Kilisesi, Zaz Köyü, Hasankeyf, El Rızk Cami,Kale, Midyat,Konuk Evi, Deyrulzafaran Manastırı, Dara Antik Kenti, Diyarbakır, Ulucami, Hasan paşa Hanı, Dört Ayaklı Minare.

Sizleri önemsiyoruz! 

-Yurt içi seyahatlerde aşı kartı ibraz edilmesi zorunlu hale getirilmiştir.
Aşılarını tamamlamayan konuklarımızdan ise gezi başlangıcından en az 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi istenecektir.
-Tüm araçlar, her tur öncesi dezenfekte edilecek ve tüm araçlarda el dezenfektanı bulundurulacaktır.
-Seyahatlerde maske zorunluluğu olacaktır.
-Tüm rehberlerimiz bilgilendirilmiş ve her zaman olduğu gibi tur süresince sizlere yardımcı olacaktır.
-Gezimizde alınan sağlık ve seyahat  önlemleri, kamu otoriteleri genelgeleri ile güncellenecektir.
DİKKAT:
Kayıt sırasında satış danışmanımıza HES kodunuzu vermeyi unutmayınız.
HES kodu nasıl alınır lütfen tıklayınız

TUR SÜRESİNCE HER GÜN ERKEN KALKIP DAHA ÇOK YER GEZMEYİ PLANLADIK.

1.GÜN: ANKARA, DİYARBAKIR, MARDİN
Saat 09.20'de Diyarbakır Havalimanı'nda buluşma. Özel aracımız ile Mardin'e hareket. Yolumuz üzerinde Zerzevan Kalesi'nin gezilmesi ve Mardin'de Kasımiye Medresesi'ni gezdikten sonra öğle yemeği için mola veriyoruz. Öğle yemeği sonrası yürüyerek şehri yakından tanıyoruz. Mardin Müzesi, Sanat sokağı, Mardin’in dar sokaklarında, eski kent dokusu içerisinde zaman zaman abbaralardan geçerek Kırklar ve Protestan Kiliseleri, Latifiye Cami, Gazi Paşa ilkokulu, Eski Adliye Sarayı, Ulu Cami, Revaklı çarşı, Marangozlar kahvehanesi, Postane Binası (eski Mardin konağı) ve Sakıp Sabancı Kent Tarihi Müzesi'ni gezildikten sonra otelimize doğru ilerliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Mardin'deki otelimizde.
2.GÜN: DEYR-ÜL ZAFARAN SÜRYANİ KADİM MANASTIRI, DARA, BEYAZ SU, MOR GABRİEL MANASTIRI, MİDYAT
Kahvaltı sonrası Deyrulzafaran Süryani Kadim Manastırı'nı gezip Dara’ya hareket. Dara’da antik kent kalıntılarının olduğu alanlar, sarnıç, zindan ve kaya mezarlarının gezilmesinden sonra  Kızıltepe üzerinden geçerek Beyaz Su’ya hareket.  Bir doğa harikası olan Çağ Çağ Vadisi'ndeki Beyaz Su'da dinlenme. Sonrasında Midyat ilçesi'nin bir Süryani köyü olan Kafro'ya (Elbeğendi) gidiyoruz. Kafro Köyü ise nefis pizzaları ile meşhur. Köy gezimizi tamamladıktan sonra Mor Gabriel (Deyrul Umur) Manastırı ve Midyat Devlet Konukevi'ni görüyoruz. Midyat çarşısında serbest zaman sonrası Mardin'deki otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama Mardin'deki otelimizde.
3.GÜN: MİDYAT, HASANKEYF, ANKARA
Kahvaltıdan sonra hareket. Midyat'ta Bacine Yezidi Köyü'nü, Hah (Anıtlı) Köyündeki Süryani Meryem Ana Kilisesi, gördükten sonra Hasankeyf’e hareket ediyoruz.  Hasankeyf'te; yerinden (arkeopark alanına) taşınan Zeynel Bey Türbesi, El-Rızk Cami'si ve Artuklu Hamamı ve diğer eserleri görüyor, seyir terasından Artuklu Köprüsü'nü fotoğrafladıktan sonra öğle yemeği için mola veriyoruz. Daha sonra Batman üzerinden Diyarbakır'a doğru yola çıkıyoruz. Anadolu'nun en eski şehirlerinden biri olan Diyarbakır'da; İçkale, müze, Anadolu’nun en eski camilerinden biri olan Ulu Cami ve Külliyesi, Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi, Akkoyunlu hükümdarı Kasım Bey’in yaptırdığı Şeyh Mutahhar Cami'sine ait olan Dört Ayaklı Minare, Tarihi Hasan Paşa Hanı, 2015 yılında Unesco Dünya Miras Listesi'ne kayıt edilen; 7 bin yıllık olduğu tahmin edilen ve Çin Seddi'nden sonra dünyada uzunluğu ile ikinci sırada yer alan Diyarbakır surlarının en büyük ve gözde yapılarından olan Keçi Burcu ile bahçe kültürünün çok önemli olduğu bir coğrafyada yer alan tarihi boyunca, halkın kullanımına açık bir alan olarak özgün bir değer ve 30’dan fazla uygarlığın izlerini taşıyan bir bölgede 8 bin yıl gibi çok uzun süredir bahçe olarak var olmasıyla, tarımsal değerinin dışında, kültürel ve tarihi olarak da özgün bir yere sahip olan Hevsel Bahçeleri'ni panaromik olarak görüyoruz.  Dicle Nehri üzerinde ve türkülere konu olan Kırklar Dağı’nın eteğinde yer alan 11. yüzyıl yapısı On Gözlü Köprü'nün gezilmesinin ardından 19.45 sularında Diyarbakır Havalimanı'na hareket ve sizleri havalimanından yolcu ediyoruz.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 


Ulaşım
Tur minibüs ile yapılacaktır.
Ücrete Dahil Olanlar

Minibüs ile ulaşım, otelde konaklama (2), kahvaltı(2), akşam yemeği (2) , SEYAHAT GÜVENCE POLİÇESİ, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV

Ücrete Dahil Olmayanlar
Diyarbakır gidiş -dönüş uçak bileti, ilk gün kahvaltı, 3.gün akşam ve tüm öğle yemekleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL) alabilir ya da bu tur için 20 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
Gerekli Malzemeler

Kazak, anorak, havlu, terlik, şapka, bere, su kabı(matara-termos), güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası ,yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.

Diğer Bilgiler

Bölgede açıkta satılan su, ayran ve diğer meşrubatların içilmemesi, yöresel yemeklerin bazı konuklarımızı rahatsız ettiği gözlemlendiğinden dikkatli olunması gerekmektedir.
BU TURUMUZA TÜRKiYE'NiN HER YERiNDEN KATILABiLiRSiNiZ.
KATILIMCI SAYISI 16 KİŞİ İLE SINIRLI BUTİK BİR TURDUR.

 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar
aysen ş.
Mesaj Sayısı :1
Kayıt Tarihi :20.7.2012
mardin turu
19.9.2019 13:41:56
biz 8 kişilik bir ekip sadece Mardin e gitmek istiyoruz bize bu komuda nasıl yardımcı olursunuz
Sema Gülnar Ş.
Mesaj Sayısı :1
Kayıt Tarihi :4.7.2012
TEMPO TUR İLE HAYAL KIRIKLIĞI
22.10.2018 14:41:54
Bir grup arkadaş Tempo Tur’un 12-14 Ekim 2018 tarihli Diyarbakır, Mardin, Hasankeyf gezisine katılmak istedik. Ancak o tarihteki turda yeterli sayıda yer olmadığı ve gerekli sayıyı bulursak aynı programı bir hafta sonrası için bize kapalı tur olarak yapabilecekleri söylendi. Ondokuz kişi toplanıldı ve 19-21 Ekim 2018 tarihi için Tempo tur tarafından tur programı ayarlandı. Orijinal programda bir gece Mardin, diğer gece de Midyat'da konaklama görülürken bize gelen programda iki gecede de Mardin’de daha önceki turda olmayan bir otelde konaklayacağımızı öğrendik. Nedeni sorulduğunda da otellerin dolu olduğu söylenildi. Tempo Tur da bildiğimiz ve güvendiğimiz bir şirket olduğu için sesimizi çıkarmadık. Ancak kaldığımız otel sanki otel değil bir düğün salonu idi. Gece 01.00’e dek son derece gürültülü bir müzik, odalarda çalışmayan telefon (TV’yi hiç açmadım. Çalışıyor muydu bilmiyorum), kapanmayan bir duşa kabin, nevresim kılıfı olmayan kirli yorganlar, lekeli yatak örtüsü...Herhangi bir ildeki bir öğretmenevinde çok daha temiz bir şekilde konaklayabileceğimizi rahatlıkla söyleyebilirim.
Gezi programında Diyarbakır’da tur rehberi ile buluştuktan sonra bir saatlik ekstra bir kahvaltı faslı. Kahvaltıya itiraz etmedik ancak ilerleyen saatlerde gereksiz bir zaman kaybı olduğunu anladım, çünkü Mardin’de gezerken en fazla 2-3 dakikalık bir gecikme için tur rehberimiz tarafından son derece sert bir tavırla uyarıldık. Ertesi gün programında Midyat’a giderken yol üzerinde öğle yemek molası verilecekti. Tempo Tur programında Kafro köyünün güzel pizzalarından bahsedildiği için pizza yiyeceğiz değil mi diye sorduğumda rehberden yemek molasını başka yerde vereceğini, ancak isteyenler olursa ayrıca bir paket pizza da yaptırılabileği cevabını aldım. Bu nedenle de sesimi çıkarrmadım. Ancak Kafro köyünde gerçekten çok hoş gözüken pizzacıda çok hoş olan çardak altında 10 dakikalık pizza molasını bir grup arkadaş olarak istediğimizde ʍiğer arkadaşlarımızın da onayı ile) rehberimiz tarafından hiç hoş olmayan tepkilerle karşılaştık ve güç bela iki paket pizzayı 10 dakika içinde yaptırdık. Yine rehberimiz tarafından pizza paketleri hemen kucaklanarak otobüse taşındı ve pizzacıda oturtulmadık. Bu arada tüm öğle yemekleri zaten ekstra idi ve tura her hangi bir maliyet getirmedi. İkinci gün akşamında Mardin kebabı yemeğe götürüldük. Kebapdan sonra o gece iki arkadaş son derece şiddetli gastroenterit olduk. Diğer bir arkadaşımızda da sadece enterit oldu. Ben son derece rahatsız edici şekilde ve uykusuz geçen geceden sonra sabah kendime gelebildim. Ancak diğer arkadaşımız çok daha şiddetli hastalandı ve turu da aksatmamak için güç bela otobüse binip arka koltuğa uzandı. Tur rehberimiz de mikrofonu eline alarak"Geçmiş olsun, yapabileceğimiz bir şey var mı" diye sormak nezaketini göstermek yerine “Diğer kişilerde bir şey yok, bu besin zehirlenmesi olamaz” şeklinde açıklamasını yaptı. Bizler de doktoruz, üstelik ben kendim enfeksiyon hastalıkları uzmanıyım, besin zehirlenmesinin tüm kişilerde görülmesi gerekmez dediğim halde her şeyin en iyisini bilen rehberimiz son derece çirkin tavrını sürdürdü. Üstelik kendisine bir suçlamada bulunmadığımız, kızdığımız tek şeyin geçmiş olsun demek yerine bu şekilde konuşması olduğunu olduğunu söylediğimiz halde.
Neyse ki gezdiğimiz bölge güzel ve görülmeye değer idi.

S. Gülnar Şensoy