Meksika Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Meksika Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
Konaklanacak Oteller

Mexico City- Catedral Hotel ****
Merida- Mision Merida Panamerica ****
Cancun- Beachscape Kinha****
Not:
Aynı odada 3 kişi konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve “ek yatak” sabit yatak konforunda olmayabilir.

4* Otellerde 7 gece konaklama, 7 Akşam, 3 Öğle yemeği
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
3340,00 USD - 29035,96 TL
Tek Kişilik Oda
3770,00 USD - 32774,12 TL
Odada 3. Kişi
3340,00 USD - 29035,96 TL
Çocuk (2-11)
3050,00 USD - 26514,87 TL
Bebek (0-1)
0,00 USD - 0,00 TL
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 USD yatıranlara oda başına 100 USD indirim veya peşin fiyatına 4 taksit
Tur tarihinden 35 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara oda başına 50 USD indirim.
Grup veya Kurum indirimlerinden en yüksek olanı, kazanılan indirme ek olarak uygulanır.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
Türk Lirası fiyatlarımız bilgilendirme amaçlıdır. Ödeme yapılan günlerdeki, Merkez Bankası efektif satış kurundan hesaplanarak ücret tahsil edilir
İSTANBUL'DAN KATILACAKLARA 100 USD İNDİRİM
SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ
TUR PROGRAMI

Mexico City, Teotihuacan, Campeche, Merida, Uxmal, Chichen Itza, Cancun, Xcaret Park

*PROGRAMDA YAZAN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ FİYATA DAHİLDİR.

1.GÜN: ANKARA, İSTANBUL, MEXİCO CITY | 19 Ocak 2022 
Saat  14.30 TEMPO TUR önünde buluşma ve özel otobüsümüzle Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet  ve bagaj işlemlerinin yapılması, 
Saat  17.20  TK 2159 sefer sayılı uçakla Ankara’dan hareket,
Saat  18.50  İstanbul Atatürk Havalimanı'na varış. Gezimize İstanbul'dan katılan ve bilet, pasaport, bagaj işlemlerini kendileri tamamlamış konuklarımızla dış hatlar terminali uçuş kapısında buluşma.
Saat  21.40 TK181 sefer sayılı uçakla İstanbul’dan Mexico City’ye hareket (geceleme uçakta, İstanbul-Mexico City uçuşu yaklaşık 15 saat sürmektedir).
2.GÜN: MEXİCO CITY “TEOTIHUACAN”  | 20 Ocak 2022 
Saat  04.00 Meksika’nın başkenti Mexico City’ye varış. Gümrük ve bagaj işlemleri sonrası sabah kahvaltı yapmak için Teotihuacan'a doğru yaklaşık bir saatlik yolculuk yapacağız. Kısa dinlenme ve kahvaltı sonrası UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesinde yer alan Teotihuacan Antik Kenti'ni gezeceğiz. “Tanrıların Yeri” anlamına gelen, antik dönem Amerika kıtasının en eski şehri olup aynı zamanda Kolomb öncesi Mezo-Amerika’nın gelmiş geçmiş en büyük şehri ve din merkezi olan Teotihuacan’da; Güneş Piramidi; Ay Piramidi; Ölüler Yolu; büyük Tanrı “Tüylü Yılan'a” ithaf edilen Quetzalcoatl Tapınağı göreceğiz. Antik kent gezimizi tamamladıktan sonra Obsidyen atölyesi ve yerel içecekleri tadacağımız dükkanlara gideceğiz. Öğleden sonra otele yerleşme ve dinlenme sonrası  yürüyüş yapıyor ve akşam yemeğine gidiyoruz. Mariachi müzikleri eşliğinde akşam yemeği ve konaklama Mexico City’de.
3.GÜN:  MEXICO CITY | 21 Ocak 2022
Sabah kahvaltısının ardından Mexico City gezimize başlıyoruz. Deniz seviyesinden 2.250 metre yükseltide bulunan ve 25 milyonu aşan nüfusuyla dünyanın en büyük Metropollerinden biri olan, Aztekler döneminde "Ulu Tenochtitlan" denilen Mexico City'nin UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesinde bulunan tarihi merkezini ziyaret ediyoruz. Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı, bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitan Katedrali'ni sanatçı Diego Rivera'nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional (Ulus Sarayı)'nı gezeceğiz. Öğleden sonra ise Garibaldi Meydanı, Chapultepec Parkı ve Tarih Müzesi’ni gezeceğiz. Akşam Mariachi şarkıları eşliğinde yemek almak üzere restorana gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Mexico City’de.
4.GÜN:  MEXICO CITY, CAMPECHE | 22 Ocak 2022
Sabah kahvaltı sonrası Mexico City’de; Frida Kahlo Müzesi Casa Azul (giriş ücreti dahil), geleneksel Meksika kültürünü gözlemleyeceğimiz Coyoacan ve yerel pazar gezilecektir. Öğleden sonra ise Orta Amerika kültürlerine ışık tutan Meksika Ulusal Antropoloji Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Mexico City'de.
5. GÜN: CAMPECHE, MERİDA | 23 Ocak 2022
Kahvaltı sonrası iç hatlar uçuşu için havalimanına transfer . Campeche’de yapılacak panoramik şehir turumuzda tarihi kent meydanını çevreleyen surları, kentin limana açılan kapısı olan Puerta de Mar (deniz kapısı) ve karaya açılan kapısı olan Puerta de Tierra,  Canpeche Katedrali, Bağımsızlık Meydanı, rengarenk boyanmış evlere ev sahipliği yapan ara sokakları gezeceğiz. Öğle yemeği ardından Merida’ya hareket ediyoruz. Merida’da yapacağımız panoramik şehir turunda San Idelfonso Katedrali ve Main Plaza’yı gördükten sonra otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Merida’da.
6.GÜN: CAMPECHE, “UXMAL”  MERİDA | 24 Ocak 2022
Kahvaltı sonrası Maya Uygarlığı'nın en güzel antik şehirlerinden biri olan Uxmal’da yapacağımız gezimizde Büyük Cuadrilatero de Las Monjas (Dörtlü Rahibe Heykeli), Templo Del Adivino (Kahin Tapınağı) ve Mayalara özgü olan Vali Sarayı görülecek yerler arasındadır. Uxmal Çikolata Müzesi gezisi ve öğle yemeği sonrasında Merida’ya dönüyoruz. Bugün ayrıca Yucatan Antropoloji ve Tarih Müzesini de gezeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Merida’da.
7.GÜN: MERİDA, CHICHEN ITZA, CANCUN | 25 Ocak 2022
Kahvaltı sonrası Merida’dan ayrılarak, Cancun’a hareket. Yol üzerinde bulunan Mayaların yaşadığı en büyük arkeolojik alanlardan biri olan UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesinde bulunan Chichen Itza’da yapılacak gezimizde; Kukulkan Piramiti, Maya Gösteri Alanı, Gözlem Evi ve Savasçılar Tapınağı görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeğinin ardından Yucatan Yarımadası'nda bulunan Cenote olarak adlandırılan Meksika’nın ve dünyanın en güzel doğa harikalarından İk-Kil Cenote’de doğal havuz kuyusunu görüyoruz (yüzmek isteyenler yanlarına mayolarını alabilirler). Daha sonra ülkenin en önemli turizm merkezlerinden olan Cancun’a hareket. Konaklama ve akşam yemeği Cancun’da.
8.GÜN: CANCUN “Xcaret Park” | 26 Ocak 2022
Kahvaltı sonrası ve Karayip denizinin beyaz kumu ile süslenmiş plajlarıyla meşhur Cancun’da bulunan otelimizde; dinlenmeniz veya denize girmeniz için serbest zaman verilecektir. Bugün gezimizin son gününde unutulmaz anılar yaşayacağınız Meksika’nın en meşhur gösteri merkezlerinden Xcaret Park’a gitmek üzere otelimizden saat 14.00’te hareket edeceğiz. Papağan bahçesi, Maya kültür etkinlikleri, Meksika’ya özgü hayvanları ve yaşamlarını park içerisinde rehberimiz eşliğinde görüp tanıdıktan sonra, Mayalar ve günümüz Meksika dans ve şarkı, oyunları eşliğinde akşam yemeği alacağız. Saat 23.00 civarı Cancun’da otelimize dönüş. Konaklama Cancun’da.
9.GÜN: CANCUN, İSTANBUL  | 27 Ocak 2022 
Kahvaltı sonrası havalimanına transfer
Saat 09.55 TK 181 sefer sayılı uçakla Cancun’dan
hareket.
Geceleme uçakta. ( Cancun ile Türkiye arasında 7 saat fark vardır / Cancun-İstanbul uçuşu ise yaklaşık 12 saat sürmektedir).
10.GÜN: İSTANBUL, ANKARA  | 28 Ocak 2022
Saat 06.00 İstanbul Havalimanı'na  varış. Pasaport işlemlerinden sonra  iç hatlar terminaline geçiş ve İstanbul’dan ayrılacak misafirlerimizle vedalaşma. 
Saat 09.00 TK 2134 sefer sayılı uçakla İstanbul’dan hareket,
Saat 10.20 Ankara Esenboğa Havalimanı'na varış. Gümrük işlemlerinden sonra özel otobüsümüzle Tempo Tur önüne transfer ve gezimizin sonu.

Tur görevlisi

Daha sonra açıklanacaktır.

Ulaşım

THY ile İstanbul'dan Mexico City gidiş / Cancun dönüş
Yurt dışı turlarımızda programda yazan uçuş saatleri bazen THY tarafından değiştirilmektedir. Yapılan değişiklikler internet sitemizde güncellenmektedir. Oluşabilecek uçuş saati değişikliklerinden veya rötarlardan zarar görmemeniz için “münferit iç hat veya münferit dış hat” kendi biletini alanların mutlaka THY’den bağlantılı bilet almalarını öneriyoruz. Aksi takdirde doğabilecek olumsuzluklarda acentamızın sorumluluğunun olmadığını belirtmek isteriz.

Vize

Meksika'ya seyahat edecek yolculardan PCR testi yada aşı kartı istenmemektedir. 

Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) Pasaport hamilleri vizeye tabidir.
Diplomatik Pasaport hamilleri ise vizeden muaftır.
Geçerli bir çok girişli Schengen vizesi, Amerika, Kanada, Japonya, İngiltere ya da Kuzey İrlanda vizesi sahipleri, Meksika vizesinden muaftır.
Yeşil pasaport hamilleri,  Ankara Büyük Elçiliği veya İstanbul Başkonsolosluğu'na randevu alarak şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.
Pasaportun süresi tur bitiş tarihi itibariyle 6 ay daha geçerli olması şarttır. Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa

Ücrete Dahil Olanlar
-Türk Hava Yolları ile İstanbul/Mexico City ve Cancun/İstanbul uçuşları
-Mexico City-Campeche arası iç hatlar ile uçuş
-HAVALiMANI VERGİLERİ
-4*otellerde 7 gece konaklama
-Kahvaltılar (8) ve akşam yemekleri (7)
-5. 6. ve 7.günler öğle yemekleri (3)
-Programda yazan tüm transferler ve çevre gezileri dahil -Programda gezileceği belirtilen tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri dahil  -Frida Kahlo Müzesi Casa Azul turu 50 USD dahil
-Teotivakan Piramitleri turu 80 USD dahil
-Uxmal Antik Kenti turu 70 USD dahil
-Chichen Itza ve İk-Kil Cenote turu 140 USD dahil
-Xcharet Park ve akşam yemekli gösteri 135 USD dahil
-Tur boyunca Türkçe rehberlik hizmetleri
-Uçakta 20 kg bagaj hakkı
-SEYAHAT GÜVENCE Paketi sigortası
-KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar
-50 TL yurt dışı çıkış pulu (acentamızdan temin edebilirsiniz)
-Meksika vize ücreti 55 USD (nakit tahsil edilir)
Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport hamilleri vizeye tabidir.
Diplomatik Pasaport hamilleri ise vizeden muaftır.
Geçerli bir çok girişli Schengen vizesi, Amerika, Kanada, Japonya, İngiltere ya da Kuzey İrlanda vizesi sahipleri, Meksika vizesinden muaftır.
Yeşil pasaport müracaatları kişi veya kişilerin şahsen Ankara Büyük Elçiliği veya İstanbul Başkonsolosluğu'na randevu alarak şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.
-5.,6. ve 7. günler hariç diğer öğle yemekleri
-Programda dahil olduğu belirtilmeyen müze giriş ücretleri
-Bahşişler (Meksika turlarında; yerel rehber, şoför, restoran ve benzeri bahşişleri grup adına tur boyunca dağıtmak üzere, tur liderimiz gezi başında kişi başı 30 $ toplamaktadır/ katılım zorunludur)
-Tüm içecekler, telefon, ütü, bahşiş, ilaç gibi kişisel harcamalar
-Otellerde ücretli televizyon kanalları (pay tv)
Gerekli Malzemeler

Yağmurluk, hırka, mayo, terlik, şapka, bere, güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası , yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.

 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 29035,96 TL 0,00 TL 29035,96 TL 32774,12 TL 0,00 TL 32774,12 TL 29035,96 TL 0,00 TL 29035,96 TL 26514,87 TL 0,00 TL 26514,87 TL
3 9678,65 TL 0,00 TL 29035,96 TL 10924,71 TL 0,00 TL 32774,12 TL 9678,65 TL 0,00 TL 29035,96 TL 8838,29 TL 0,00 TL 26514,87 TL
Yapılan Yorumlar