Moğolistan Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Moğolistan Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
19.08.2020 - 27.08.2020
Konaklanacak Oteller
Aşağıdaki oteller ve çadır kamplarda veya benzerlerinde konaklanalacaktır.
Ulan Bator Holiday Inn Hotel ****
Munkh Tenger Ger Camp
Mongol Nomadic Ger Camp
Not:
Aynı odada 3 kişi konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve
“ek yatak” sabit yatak konforunda olmayabilir.
4* Otelde 4 gece, Moğol Ger kampta 3 gece, toplam 7 gece konaklama, 7 Akşam, 3 Öğle yemeği
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
2890,00 USD - 19867,31 TL
Tek Kişilik Oda
3285,00 USD - 22582,73 TL
Odada 3. Kişi
2780,00 USD - 19111,11 TL
Çocuk (2-11)
2690,00 USD - 18492,41 TL
Bebek (0-1)
0,00 USD - 0,00 TL
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları

Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 USD yatıranlara oda başına 100 USD indirim veya peşin fiyatına 3 taksit + 13 USD indirim.
Tur tarihinden 35 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara oda başına 50 USD indirim.
Grup veya Kurum indirimlerinden en yüksek olanı, kazanılan indirme ek olarak uygulanır.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
Türk Lirası fiyatlarımız bilgilendirme amaçlıdır. Ödeme yapılan günlerdeki, Merkez Bankası efektif satış kurundan hesaplanarak ücret tahsil edilir.
İSTANBUL'DAN KATILACAKLARA 100 USD İNDİRİM.


10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI

Ulanbator, Hustai Milli Parkı, Karakurum, Orhun Abideleri, Elsen Tasarkhai Çölü, Terelj Milli Parkı

*PROGRAMDA YAZAN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ FİYATA DAHİLDİR.
1.GÜN: ANKARA, İSTANBUL, ULANBATOR | 19 Ağustos 2020
Öğlen saat 11.30 Kuğulu Park karşısı, TEMPO TUR önünde buluşma ve özel aracımızla Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin yapılması.
Saat 14.15 THY TK 2147 sefer sayılı uçakla Ankara’dan hareket.
Saat 15.35 İstanbul Havalimanı'na varış. Gezimize İstanbul’dan katılan; uçuş kartı, bagaj ve pasaport işlemlerini kendileri tamamlamış yolcularımızla dış hatlar terminalindeki uçuş kapısında buluşma.
Saat 18.20 THY TK 362 sefer sayılı uçakla İstanbul’dan Ulanbator’a hareket.Geceleme uçakta.
2.GÜN : ULANBATOR |  20 Ağustos 2020
Saat 07.45 Moğolistan'ın başkenti Ulanbator’a varış. Gümrük, bagaj ve pasaport işlemleri ardından yapacağımız panoramik şehir turunda; eski adı Sükhbatar olan Cengiz Meydanı, kentin panoramik manzarasını ayaklar altına seren Zaisan Anıtı’nı göreceğiz. Bugün ayrıca, Moğol Kağanlığı döneminden günümüze ulaşmayı başarmış tek saray olan Bogd Khan Kışlık Sarayı ve Moğolistan tarihine ışık tutan Ulusal Tarih Müzesi de gezilecektir (giriş ücretleri dahil). Akşam yemeğini müzikli restoranda alacağız. Akşam yemeği ve konaklama Ulanbator’da.
3. GÜN : ULANBATOR, HUSTAİ MİLLİ PARKI, “Göçebe Çadır Ziyareti” | 21 Ağustos 2020
Kahvaltının ardından Ulanbator’a yaklaşık 2 saat mesafede bulunan, Moğol göçebe hayatlarında günlük yaşamlarında kullandıkları eşyalar, çadırlar, oyunlar, elbiseler ve halk müziklerini dinlemek ve görmek üzere Moğol göçebe ailesi ziyareti yapacağız. Türkçe’de Yurt, Moğolistan’da ise Ger ismi verilen geleneksel çadır evinde alacağız. Öğleden sonra Hustai Milli Parkı'na giderek, müze ve bilgilendirme bölümlerini gezecek, Takhi olarak adlandırılan ve koruma altına alınan yabani yılkı atlarının serbestçe dolaştığı parkı gezeceğiz. Bugün arzu edenler Orta Asya steplerinde ata binerek gezinti de yapabilirler. Akşam yemeği ve konaklama geleneksel Moğol Ger çadır kamp otelinde.
4. GÜN : KARAKURUM | 22 Ağustos 2020
Kahvaltının ardından yaklaşık 4 saat yolculuk sonrası Orhun Nehri kıyısında kurulmuş Karakurum’a varacağız. Bugün öğle yemeği dahil yapacağımız gezimizde, Moğol İmparatorluğu'na 140 yıl başkentlik yapmış Karakurum’da müzesinde Hunlar, Göktürkler, Uygurlar ve Moğol tarihi hakkında bilgi alacağız. Akşam yemeği ve konaklama, Karakurum’da, Orhun Nehri kıyısında kurulmuş geleneksel Moğol Ger çadır kamp otelinde.
5.GÜN : KARAKURUM “ Bilge Kağan ve Kültigin Yazıtları” | 23 Ağustos 2020
Kahvaltının ardından Unesco Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Orhun Vadisi’nde gezimize başlıyoruz. Konakladığımız ger kampa aracımız ile yaklaşık 1 saatlik mesafede bulunan, 8. Yüzyılda Göktürkler döneminde yazılıp dikilmiş, Orhun Abideleri olarak adlandırılan Bilge Kağan, Kültigin Yazıtları ve müzeyi gezeceğiz. Orta Asya Türk tarihi çalışmalarına ışık tutan anıtların gezilmesinden sonra Karakurum’a geri dönerek, mistik havası ile etkileyici, 1586 yılında kurulmuş tarihi Erdenezuu Budist Manastırı’nı gezeceğiz. Hediyelik eşyalar ve ev yapımı kımız da bulabileceğimiz çarşı gezisi sonrası ger kampa dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Karakurum’da, Orhun Nehri kıyısında kurulmuş geleneksel Moğol Ger çadır kamp otelinde.
6. GÜN : KARAKURUM, ELSEN TASARKHAI, ULANBATOR | 24 Ağustos 2020
Kahvaltının ardından, yaklaşık 1 saat sürecek yolculuk sonrası Moğolistan çöllerinden Elsen Tasarkhai’de kurulmuş, ger çadırlarda geleneksel yaşamlarını sürdüren göçebe aileleri ziyaret edeceğiz. Küçük Gobi Çölü olarak anılan, kızıl çöl kumu tepeleri ile etkileyici manzaralara sahip Elsen Tasarkhai’de, arzu edenler develer ile çölde gezinti de yapabilirler. Çöl gezimiz ardından molalar ile yaklaşık 5 saat sürecek yolculuk sonrası başkent Ulanbator’a varacağız. Akşam yemeği ve konaklama Ulanbator’da.
7. GÜN : ULANBATOR “Tonyukuk Yazıtları, Terelj Milli Parkı” | 25 Ağustos 2020
Kahvaltının ardından yaklaşık 2 saatlik yolculuk sonrası  8. Yüzyılda Göktürkler döneminde yazılıp dikilmiş ve üzerinde en eski yazılı “Türk” kelimesinin de bulunduğu Tonyukuk Yazıtı'nı göreceğiz. Daha sonra “Dünyanın en büyük at üzerinde insan heykeli” olan Cengiz Han Anıtını ve müzesini gezeceğiz. Moğolistan steplerinden çok farklı bir coğrafyaya sahip, ormanlar ve vadiler arasında bulunan Terelj Milli Parkı’nda alacağımız öğle yemeği ardından kutsal ve uğurlu sayılan Kaplumbağa Kayasını göreceğiz. Gezi sonrası yaklaşık 2 saatlik sürecek yolculuk ile otele dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Ulanbator’da.
8. GÜN: ULANBATOR | 26 Ağustos 2020
Kahvaltının ardından Ulanbator’da yapacağımız gezimizde, 17. yüzyılda yaşamış ve Moğolistan’ın en önemli resim ve heykel sanatçısı olarak bilinen Zanabazar tarafından yapılmış Buda heykellerinin de bulunduğu,  Gandan Tibet Budist Manastırı’nı gezeceğiz. Dünyanın en önemli Mezozoik Çağ müzelerinden biri olan ve çoğunluğu Gobi Çölü’nde bulunan hayvan fosil ve kemiklerinin sergilendiği “Dinazor Müzesi” gezisi ardından, hediyelik ve Moğol el sanatları alışverişi için çarşıya da gideceğiz. Bu akşam ayrıca meşhur Tumen Ekh Topluluğu tarafında sergilenen, geleneksel Moğol şarkıları ve dans gösterilerini de seyredeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Ulanbator’da.
9. GÜN ULANBATOR, İSTANBUL,ANKARA  | 27Ağustos 2020
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından,
Saat 09.15 THY TK 363 sefer sayılı uçakla Ulanbator’dan İstanbul'a hareket.
Saat 12.55 İstanbul Havalimanı'na varış ve İstanbul’dan ayrılacak yolcularımızla vedalaşma.
Saat 15.00 TK 2158 sefer sayılı uçakla İstanbul'dan hareket.
Saat 16.20 Esenboğa Havalimanı'na varış. Gümrük işlemlerinden sonra Esenboğa Havalimanı'ndan özel aracımızla Tempo Tur önüne transfer ve gezimizin sonu.

Tur görevlisi

Kansav Arslan

Ulaşım

THY İLE ANKARA VE İSTANBUL'DAN
Yurt dışı turlarımızda programda yazan uçuş saatleri bazen THY tarafından değiştirilmektedir. Yapılan değişiklikler internet sitemizde güncellenmektedir. Oluşabilecek uçuş saati değişikliklerinden veya rötarlardan zarar görmemeniz için “münferit iç hat veya münferit dış hat” kendi biletini alanların mutlaka THY’den bağlantılı bilet almalarını öneriyoruz. Aksi takdirde doğabilecek olumsuzluklarda acentamızın sorumluluğunun olmadığını belirtmek isteriz.

Vize

VİZE YOK.
Pasaportun süresi tur bitiş tarihi itibariyle en az 1yıl geçerli olması şarttır.
Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa

Ücrete Dahil Olanlar

- THY ile Ankara / İstanbul / Ulan Bator ve Ulan Bator / İstanbul / Ankara uçuşları
- THY Ankara-İstanbul gidiş dönüş bağlantı uçuşları 100 USD dahil 
- Tüm havalimanı / otel / havalimanı transferleri
- Tempo Tur - Esenboğa Havalimanı'na transferler
- Havalimanı vergileri
- Programda yazan tüm çevre gezileri ve şehir turları
- Ulanbator’da 4 yıldızlı otelde 4 gece, Moğol Ger kampında 3 gece, toplam 7 gece konaklama
- Kahvaltılar (7),
- 3.4. ve 7. günlerde toplam 3 öğle yemeği
- Akşam yemekleri (7)
- Uçakta 20 kg bagaj hakkı,
- Seyahat Güvence Paketi Sigortası
- Tur boyunca Türkçe rehberlik hizmetleri.
- KDV

Ücrete Dahil Olmayanlar

- 50 TL Yurt dışı çıkış vergisi pulu
- Bahşişler (Moğolistan turunda, liderimiz gezinin başlangıcında; yerel rehberler, şoför, restoran ve benzeri bahşişleri grup adına dağıtmak üzere kişi başı 35 USD toplamaktadır/ katılım zorunludur.)
- Programda dahil olduğu belirtilmeyen müze ve tarihi yerlere giriş ücretleri,
- 2.5.6.8 gün öğle yemekleri
- Otellerde ücretli televizyon kanalları (pay tv),
- Alkollü ve alkolsüz içecekler, telefon, ütü, ilaç vs. gibi kişisel harcamalar

Gerekli Malzemeler

Anorak, yağmurluk,kazak, terlik, şapka, su kabı(matara-termos), güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası , yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.

 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 19867,31 TL 0,00 TL 19867,31 TL 22582,73 TL 0,00 TL 22582,73 TL 19111,11 TL 0,00 TL 19111,11 TL 18492,41 TL 0,00 TL 18492,41 TL
3 6622,44 TL 0,00 TL 19867,31 TL 7527,58 TL 0,00 TL 22582,73 TL 6370,37 TL 0,00 TL 19111,11 TL 6164,14 TL 0,00 TL 18492,41 TL
Yapılan Yorumlar