MSC Opera ile Küba ve Karayipler Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
MSC Opera ile Küba ve Karayipler Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
Konaklanacak Oteller
Aşağıdaki gemi ve otelde konaklanacaktır
MSC Opera Gemisi
Havana-  Hotel Four Points by Sheraton 5*
MSC Opera Gemisinde 14 gece ve 5* otelde 2 gece, toplam 16 gece Konaklama, 16 Öğle + 16 Akşam yemeği
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
0,00 EURO - 0,00 TL
Tek Kişilik Oda
0,00 EURO - 0,00 TL
Odada 3. Kişi
0,00 EURO - 0,00 TL
Çocuk (3-11)
0,00 EURO - 0,00 TL
Bebek (0-2)
0,00 EURO - 0,00 TL
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
Tur tarihinden 60 gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara kabin başına 100 € indirim. 
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.

Satış günü geçerli olan Merkez Bankası döviz kuru uygulanarak TL cinsinden kesin fiyat belirlenecektir.
İSTANBUL'DAN KATILACAKLARA 125 € İNDİRİM.

ÇOCUK İNDİRİMLERİ 17 YAŞA KADAR GEÇERLİDİR.
10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
''Küba ve Karayipler Turu 2018'' 
Küba: Havana
Belize: Belize City, Altun Ha 
Honduras: Roatan Adası 
Meksika: Costa Maya, Chaccoben, Cozumel
Jamaika: Montego Körfezi
Cayman Adaları: George Town

1.GÜN: ANKARA, İSTANBUL | 
Saat 19.15’de Kuğulu Park karşısı TEMPO TUR önünde buluşma ve özel otobüsümüzle Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin yapılması, 
Saat  21.50 TK 2175 sefer sayılı uçakla Ankara’dan hareket,
Saat  23.20 İstanbul Atatürk Havalimanı'na varış. Gezimize İstanbul'dan katılan ve bilet, pasaport, bagaj işlemlerini kendileri tamamlamış konuklarımızla dış hatlar terminalinde buluşma.
2.GÜN: İSTANBUL, HAVANA |
Saat 02.25 TK 183 sefer sayılı uçuş ile İstanbul’dan hareket.
Saat 08.10  Kristof Kolomb'un "Bir insanın gözünün görebileceği en güzel yer" dediği Küba'nın başkenti Havana’ya varış. Pasaport ve bagaj işlemleri sonrası limana transfer. Gemiye yerleşmemizin ardından UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesinde bulunan eski Havana'da panoramik şehir turu yapacağız (tur ücretine dahil). Tur liderimiz eşliğinde yürüyerek yapacağımız panoramik gezimizde Armas Meydanı, Plaza Vieja, San Fransisco Katedrali ve Real Fuerza Kalesi görülecek yerler arasındadır. Akşamüstü gemiye dönüş. Öğle, akşam yemeği ve konaklama gemide.
3.GÜN: HAVANA, DENİZDE SEYİR | 
Gemide alacağımız sabah kahvaltısının ardından, tur liderimiz eşliğinde “adım adım Havana şehir merkezi” gezisine çıkıyoruz (tur ücretine dahil). Havana’nın en hareketli caddelerinden biri olan; canlı Latin müziği de dinleyebileceğiniz kafelerin de bulunduğu Calle Obispo'da yürüyüş yapacağız. Katedral Meydanı, Mustafa Kemal Atatürk Büstü, Park Central, Capitol Binası bugün yürüyerek yapacağımız gezimizde görülecek yerler arasındadır. Nobel Edebiyet ödülü sahibi, Ernest Hemingway'in gittiği barlardan El Floridita'da onun içtiği içkilerden daiquiri veya majitolari tatmaya da gidiyoruz (içecekler yolcular tarafından ödenecektir). Akşam yemeği sonrası gemimiz limandan ayrılarak Karayip Denizi’ne doğru seferine başlayacaktır. Öğle, akşam yemeği ve konaklama gemide.
4.GÜN: DENİZDE SEYİR |
Bugün gemimiz Belize’ye doğru Karayip Denizi’nde yol alırken dinlenmek veya geminin olanaklarından faydalanmak için tam gün gemideyiz. Geminin en üst teras katında; yüzme havuzu, SPA masaj ve spor salonu bulunmaktadır. Gün içerisinde animasyon ve dans gösterileri ile kumarhane, alışveriş mağazaları, kafe ve barlarda canlı müzik vardır. Ayrıca gemide 06.00 ile 23.00 saatleri arası açık büfe yemekler ve 24 saat açık ücretsiz çay, kahve, su reyonu da bulunmaktadır.  Akşam tiyatro salonunda dans ve müzik gösterileri ile gece gidebileceğiniz disko da bulunmaktadır. Gemimiz; sabah erken saatlerden, gece geç saatlere kadar keyifli bir gün geçirmenizi sağlayacak pek çok aktiviteye ev sahipliği yapmaktadır. Öğle, akşam yemeği ve konaklama gemide.
5.GÜN: BELİZE CİTY, “Altun Ha” | 
Bu sabah gemimiz; İngiliz koloni yönetiminden henüz 1981 yılında ayrılarak bağımsızlığını ilan eden yeni ülkelerden Belize’de demir atacak. Kahvaltının ardından tarih, kültür ve muhteşem bir coğrafyanın buluştuğu Belize’de Altun Ha gezimize başlıyoruz (tur ücretine dahil). Ormanlar arasında MÖ 2.yüzyıl’da kurulmuş Antik Maya kenti olan Altun Ha gezisi sırasında Maya Uygarlığı’nın tarihi ve yaşamları hakkında bilgi sahibi olacak, tapınak ve eski yerleşim yerleri kalıntılarını yürüyerek gezeceğiz. Tur sonrası gemiye dönerek Honduras’a doğru yola çıkıyoruz. Öğle, akşam yemeği ve konaklama gemide.
6.GÜN: HONDURAS “ROATAN ADASI” | 
Sabah Honduras’ın masmavi denizi ile ünlü Roatan Adası’na demirliyoruz. Kahvaltının ardından rehberimiz eşliğinde adayı gezebilir ya da denize girebilirsiniz. Roatan Adası mercan kayalıklıkları ve berrak denizi ile Karayipler’in en ünlü tatil merkezlerinden biridir. Öğleden sonra gemiye dönerek Meksika’ya doğru yola çıkıyoruz. Öğle, akşam yemeği ve konaklama gemide.
7.GÜN: COSTA MAYA, “Chacchoben Maya Antik Kenti” | 
Bu sabah Meksika’nın Costa Maya kıyısına demirliyoruz. Kahvaltının ardından 1300 yıllık Antik Maya Kenti Chacchoben’i gezmek üzere yola çıkıyoruz (tur ücretine dahil). Antik Maya uygarlığına ait piramitler arasında önemli bir haç merkezi olması ile öne çıkan ormanlar arasında saklanmış Chacchoben’in görülmesinin ardından gemiye dönüş ve Küba’ya hareket. Öğle, akşam yemeği ve konaklama gemide.
8.GÜN: MEKSİKA, “COZUMEL” | 
Bu sabah Meksika’nın Cozumel Adası'na demirliyoruz. Adada verilecek serbest zamanda dileyen konuklarımız denizin ve plajların keyfini çıkartabilir, dileyen konuklarımız ise gemi tarafından düzenlenen “San Gervasio Maya Antik kenti ve Plajlar” ekstra turuna katılabilir (kişi başı 75 €). Bu turda Mayaların Tanrıça Ixchel’e adadıkları sunaklar ile adak sunmak için ziyaret ettikleri antik yapıları görecek ve Karayiplerin bembeyaz kumlar ile birleşen eşsiz denizinde yüzme ve güneşlenmek için mola vereceğiz. Öğle, akşam yemeği ve konaklama gemide.
9.GÜN: HAVANA “Müzeler Gezisi” | 
Sabah Küba’nın başkenti Havana’da uyanıyoruz. Kahvaltı sonrası rehberimiz eşliğinde yapılacak müzeler gezisine gidiyoruz (tur ücretine dahil). UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesinde bulunan Havana'nın en güzel müzelerinden; Fidel Castro önderliğinde gerçekleştirilen 1959 Küba devriminin belge, fotoğraf ve anılarını göreceğimiz Devrim Müzesi , Çanlar Kimin İçin Çalıyor romanının dünyaca ünlü Nobel ödüllü yazarı Ernest Hemmingway'in yaşadığı ''Ernest Hemmingway Evi ve Müzesi'', rehberimiz eşliğinde gezilecektir. Gezi sonrası dileyenler tur liderimiz eşliğinde “Havana el işleri pazarına” gidebilirler. Akşam yemeği ve konaklama Havana'da.Öğle, akşam yemeği ve konaklama gemide.
10.GÜN : HAVANA | 
Kahvaltının ardından Havana’da tam gün serbest zaman. Dileyen bu gün MSC tarafından düzenlenecek öğle yemeği dahil Viñales Vadisi, Pinar Del Rio Bölgesi turuna ekstra olarak katılabilirler (kişi başı 110 €). Dünyanın en kaliteli tütünlerinin yetiştirildiği Pınar Del Rio ve UNESCO Dünya Doğa Mirası listesinde bulunan Vinales Vadisi gezimizde; Indian mağarası ve mağara içinde yapacağımız tekne gezisi sonrası Sierra de Los Organos kaya boyamalarını göreceğiz. Öğle yemeği ardından; dünyaca meşhur Küba purolarının yapıldığı Pınar Del Rio’da çiftlikte puro yapımı görülecektir. Öğle, akşam yemeği ve konaklama gemide.
11.GÜN: HAVANA | 
Gemide alacağımız sabah kahvaltısının ardından, tur liderimiz eşliğinde yürüyerek “Havana şehir merkezi” gezisine çıkıyoruz (tur ücretine dahil). UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesinde bulunan eski Havana'da panoramik şehir turu ve serbest zaman sonrası gemiye dönüyoruz. Bugün akşamüzeri saatlerinde gemimiz Havana limanından ayrılarak Karayip Denizinde Jamaika’ya doğru seferine başlayacaktır. Öğle, akşam yemeği ve konaklama gemide.
12.GÜN: DENİZDE SEYİR | 
Bugün gemimiz Jamaika’ya doğru Karayip Denizi’nde yol alırken dinlenmek veya geminin olanaklarından faydalanmak için tam gün gemideyiz. Geminin en üst teras katında; yüzme havuzu, SPA masaj ve spor salonu bulunmaktadır. Gün içerisinde animasyon ve dans gösterileri ile kumarhane, alışveriş mağazaları, kafe ve barlarda canlı müzik vardır. Ayrıca gemide 06.00 ile 23.00 saatleri arası açık büfe yemekler ve 24 saat açık ücretsiz çay, kahve, su reyonu da bulunmaktadır.  Akşam tiyatro salonunda dans ve müzik gösterileri ile gece gidebileceğiniz disko da bulunmaktadır. Gemimiz; sabah erken saatlerden, gece geç saatlere kadar keyifli bir gün geçirmenizi sağlayacak pek çok aktiviteye ev sahipliği yapmaktadır. Öğle, akşam yemeği ve konaklama gemide.
13.GÜN: JAMAİKA “MONTEGO BAY” | 
Sabah Jamaika’nın ikinci en büyük kenti Montego Körfezi’nde uyanıyoruz. Kahvaltının ardından alışveriş ve yüzme imkanları yönünden zengin seçenekler sunan kentte tam gün serbest zaman. Dileyen konuklarımız bugün MSC tarafından düzenlenen yarım günlük “Yerel Jamaika ve Plajlar” turuna katılabilirler (kişi başı 78 €). Bu turda tarihi kafes, Sam Sharpe Meydanı, St James Kilisesi gibi Montego Bay’in önemli yerleri ve çiftlik gezilecek, yerel yiyeceklerden oluşan bir öğle yemeğinin ardından gidilecek plajda yüzme molası verilecektir.  Akşam gemiye dönüş ve Cayman Adaları’na hareket. Öğle, akşam yemeği ve konaklama gemide.
14.GÜN: CAYMAN ADALARI “GEORGE TOWN” |
Sabah Karayipler'de bir İngiliz Kolonisi olan Cayman Adaları'nın başkenti George Town’a demirliyoruz. Kahvaltının ardından tüm kentte duty free alışveriş yapma imkanı olan George Town’da serbest zaman. Dileyen konuklarımız bugün MSC tarafından düzenlenen “Vatoz balıkları” turuna ekstra olarak katılabilirler (kişi başı 42 €). Bu turda tekne ile mercan kayalıkları arkasında kalan sığ suları kendilerine yuva edinmiş vatozların yaşadığı bölgeye gidilecek ve vatozlar ile keyifli vakit geçirilecektir. Akşam gemiye dönüş ve Meksika’ya hareket. Öğle, akşam yemeği ve konaklama gemide.
15.GÜN: MEKSİKA, “COZUMEL Maya Köyü” | 
Sabah kahvaltının ardından Meksika’nın Cozumel kentine demirliyoruz. Bugün yapılacak “Yaşayan tarih – Maya Gelenekleri ve Folklor Şovu” turuna gidiyoruz (ücrete DAHİL). Maya geleneklerine göre oluşturulmuş evler ve bahçeleri görecek, pişirmek teknikleri ve mitolojileri gibi kültürlerini şekillendiren unsurları tanıyacağız. Maya köyünün gezilmesinin ardından, Cozumel Adası'nda kabile müziklerinden romantik ağıtlara uzanan ve bölgenin kültürel çeşitliliğini gözler önüne seren folklor şovunu da izleyeceğiz. Akşam gemiye dönüş ve Küba’ya hareket. Öğle, akşam yemeği ve konaklama gemide.
16.GÜN: KÜBA “HAVANA” | 
Sabah kahvaltısı ve öğle yemeğinin ardından Küba’nın başkenti Havana’ya 13.30’da varış. Öğle yemeği ve bagaj işlemleri sonrası gemiden ayrılıyoruz. Özel aracımız ile akşam üstü Havana’daki otelimize yerleştikten sonra serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama Havana’da otelde.
17.GÜN : HAVANA |
Kahvaltının ardından Havana’da serbest zaman. Dileyenler ekstra olarak; 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan öğle yemeği dahil “Eski Amerikan arabaları ve Havana” gezisine katılabilirler (kişi başı 55 €). Ekstra tur için verilecek serbest zamanın ardından otobüsümüz ile gezimize başlıyoruz. Küba’nın en meşhur ressamlarından Jose Fuster’in dekore ettiği duvar resimleri, seramikler ve çizimler açık hava sergisine dönüşen mahallesini ve ismini Fernando Hamel’den alan modern sanatçıların merkezi olan Hamel sokağını göreceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Gezi ücretine dahil öğle yemeği sonrası turumuza Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado Caddesi'ne geçiyoruz. El işleri pazarında serbest zaman sonrası otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Havana’daki otelimizde.
18.GÜN : İSTANBUL, ANKARA | 
Kahvaltı sonrası erkenden havalimanına transfer (kahvaltı kumanya olarak alınacaktır). Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası TK 183 sefer sayılı uçuş ile saat 09.30 Havana'dan İstanbul’a hareket. Türk Hava Yolları ile Küba’dan İstanbul’a dönüşte, önce 1,5 saatlik Karakas’a (Venezuela) uçuşu yapılacaktır. Yolcular uçak içerisinde yaklaşık 1 saat bekledikten sonra, Karakas’tan İstanbul’a yaklaşık 11,5 saat uçuş yapılacaktır. Geceleme uçakta.
19.GÜN : İSTANBUL, ANKARA | 
Havana’dan İstanbul’a toplam uçuş süresi (Karakas uçuşu ile birlikte) yaklaşık 14 saattir.
Türkiye yerel saati ile saat 10.00 Atatürk Havalimanı'na varış. Pasaport işlemlerinden sonra İstanbul'dan katılan konuklarımız ile vedalaşma. 
Saat 12.00 TK 2146 sefer sayılı uçakla İstanbul'dan hareket.
Saat 13.20 Ankara Esenboğa Havalimanı'na varış.
Gümrük işlemlerinden sonra Esenboğa Havalimanı'ndan TEMPO TUR önüne transfer ve turumuzun sonu. 

ÖNEMLİ NOTLAR:
ÇOCUK İNDİRİMLERİ 17 YAŞA KADAR GEÇERLİDİR.
3. KİŞİ MÜSAİTLİĞE BAĞLIDIR. LÜTFEN SORUNUZ.
EKSTRA TURLAR GEMİ YÖNETİMİN İNSİYATİFİNDEDİR. ÜCRET VE PROGRAMDA OLUŞABİLECEK DEĞİŞİKLİKLER PROGRAMA DA YANSITILACAKTIR.


İÇ FANTASTICA VE DIŞ FANTASTICA KABİN FİYATLARI
İKİ KİŞİLİK DIŞ FANTASTICA KABİNDE KİŞİ BAŞI
SİNGLE DIŞ FANTASTICA KABİNDE KONAKLAMA
DIŞ FANTASTICA KABİNDE 3.KİŞİ
DIŞ FANTASTICA KABİNDE 2-11 YAŞ ÇOCUK
İKİ KİŞİLİK İÇ FANTASTICA KABİNDE KİŞİ BAŞI
SİNGLE İÇ FANTASTICA KABİNDE KONAKLAMA
İÇ FANTASTICA KABİNDE 3.KİŞİ
İÇ FANTASTICA KABİNDE 2-11 YAŞ ÇOCUK
Tur görevlisi
Ulaşım
THY ile Ankara ve İstanbul’dan
Vize
YEŞİL PASAPORTA VİZE YOK.

Pasaportun süresi tur bitiş tarihi itibari ile 6 ay geçerlilik süresi bulunmalıdır.
Umuma Mahsus (Normal) pasaport sahiplerinin 3 adet Küba vizesi almaları gerekmektedir.Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.

Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa
Ücrete Dahil Olanlar

- THY ile Ankara-İstanbul-Havana / Havana-İstanbul-Ankara uçuşları
-THY ile Ankara-İstanbul gidiş-dönüş bağlantı uçuşları 125 € Dahil
-Tempo Tur – Esenboğa Havalimanı gidiş-dönüş transferleri
-Tüm havalimanı vergileri
-MSC Opera gemisinde 14 gece, 5 yıldızlı otelde 2 gece toplam 16 gece konaklama
-Tüm Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri
-Adım adım Havana Şehir Turu 50 €
-Altun Ha ve Belize Gezisi 60 € DAHİL
-Chacchoben Maya Antik Kenti Gezisi 75 € DAHİL
-Havana müzeleri gezisi 75 € DAHİL
-Cozumel Maya Gelenekleri ve Folklor Şovu 60 € DAHİL
-Programda dahil olduğu belirtilen tüm müzelerin giriş biletleri
-Programda yazan tüm ulaşımlar
-Uçakta 20 kg. bagaj hakkı
-SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ POLİÇESİ,
-Türkçe rehberlik hizmetleri
-KDV

Ücrete Dahil Olmayanlar

-Küba vize ve servis ücreti. Hususi(yeşil) pasaportlar için vize gerekmemektedir. Küba vizenizi acentamızdan alabilirsiniz.90 € toplam üç adet vize için nakit alınır
-15 TL yurt dışı çıkış vergisi (Acentemizden temin edebilirsiniz)
-MSC tarafından düzenlenen, gezi ücretine dahil olmayan ve katılım zorunluluğu olmayan ekstra turlar:
* Vinales Vadisi, Pinar Del Rio turu: 110 €
* San Gervasio Maya Antik kenti ve Plajlar turu 75 €
* Yerel Jamaika ve Plajlar turu 78 €
* Vatoz balıkları turu 42 €
Ayrıca Havana’da
* Eski Amerikan arabaları ve Havana 55 €
-Bahşişler (MSC gemilerinde günlük 10 €, bu tur için toplam 150 € zorunlu bahşiş uygulaması vardır. Bahşiş turunuzun sonunda MSC oda hesabınıza işlenecektir, nakit veya kredi kartı ile ödenebilir)
-Gemi ve otellerdeki alkollü ve alkolsüz içecekler,
-Telefon, ütü, bahşiş, ilaç gibi kişisel harcamalar
-Ücretli televizyon kanalları (pay tv),
-Programda dahil olduğu yazmayan müze ve ören yerleri giriş ücretleri

Gerekli Malzemeler
Anorak,yağmurluk, terlik, mayo, şapka, su kabı(matara-termos), güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası , yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
6 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar