Munzur Vadisi, Tunceli, Harput Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Munzur Vadisi, Tunceli, Harput Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
Duraklar

Ankara Tren Garı Saat:17.30

Konaklanacak Oteller
Tunceli- Grand Şaroğlu (****)
Ovacık- Ovacık Kayak Merkezi
Tüm odalarda Wc,banyo
Pertek-Pertek Termal
Tüm odalarda Wc, banyo
3 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
1640,00 TL -
Tek Kişilik Oda
2020,00 TL -
Odada 3. Kişi
0,00 TL -
Çocuk (7-12)
0,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
GEZİ TARİHİNDEN 21 GÜN ÖNCE GEZİ ÜCRETİNİ YATIRANLARA KİŞİ BAŞINA 50 TL İNDİRİM VEYA PEŞİN FİYATINA 4 TAKSİT
10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Erzincan, Pülümür, Tunceli, Munzur Vadisi Milli Parkı, Ovacık, Hozat, Çemişgezek, Pertek, Harput, Elazığ

1.GÜN: BULUŞMA VE HAREKET

Saat 17.30 Ankara Tren Garı önünde buluşma. Doğu Ekspresi'nin yataklı vagondaki kompartımanlarına yerleşme ve saat 18.00'de hareket. Tren yolculuğumuz gece boyunca devam edecektir. Dileyenler trenin restoran kısmından faydalanabilirler.

ÖNEMLİ NOT: 25 – 29 Ekim Munzur Vadisi turumuz Turistik Doğu Ekspresi ile yapılacağından saat 16.30 Ankara Tren Garı önünde buluşma ve 16.55’de hareket olarak değişmiştir. Ayrıca programımız Erzincan Tren Garı yerine İliç’ten başlayacaktır.

2.GÜN :ERZİNCAN, PÜLÜMÜR
Sabah saat 10.20 Erzincan’a varış. Kendi olanakları ile Erzincan’a gelenlerle buluşma sonrası Pülümür Vadisi’ne doğru yolculuğumuz devam edecek. Hanım Köprüsü ve gelin odaları, Pir Sultan Abdal’ın yaşadığı ev, Akkoyunlular dönemi koç başlı mezar taşlarının görülmesi, Pülümür’ün üstten seyri, 1938 yılında ölen kişiler için kurulan müzenin gezilmesinden sonra şair Cemal Süreyya Anıtı’nı görüyoruz. Öğleden sonra vadi boyunca Ağlayan kayaları göreceğiz. Sonra Tunceli -Nazimiye kara yolunu izleyerek Nazimiye ilçesine varıyor ve Dersimli Alevilerin derin saygı duydukları Düzgün Baba Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra Kutu Deresi’nde mola verip Tunceli’ye gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Tunceli’deki otelimizde.
3.GÜN : TUNCELİ, MUNZUR VADİSİ, OVACIK
Sabah kahvaltısından sonra Tunceli merkezde; Seyit Rıza Heykelini görüp uygun olması durumunda Cem Evi ziyaretini gerçekleştireceğiz. Öğle yemeği sonrası Ovacığa doğru hareket ediyoruz. Munzur Vadisi Milli Parkı, Tunceli il merkezinden yaklaşık 8 kilometre sonra başlamakta ve Ovacık ilçesi ile Tunceli arasında kalan Munzur Vadisi'ni kapsamaktadır. Türkiye’nin en büyük Milli Parklarından biri olan Munzur Vadisi; endemik bitki türleri, hayvan türleri ile zengin bir flora ve fauna'ya sahiptir. Vadi akarsu kaynakları ve güney sahillerinden getirilen kumlarla kurulan plajı, doğa severler kadar yabancı turistlerin de dikkatini çekmektedir. Munzur Vadisi Milli Parkı’nda Ana Fatma Makamı'nı ziyaretimiz sonrası derin ve kayalık bir vadinin içinde yer alan Halbori Gözeleri’ni fotoğraflıyoruz. Gezimiz sonrası Ovacık'a hareket ediyor Ovacık’ta yerel halk ile sohbet edip belediyeye ait marketten organik ürünler alışverişi için serbest zaman sonrası otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Ovacık’taki otelimizde.
4.GÜN : OVACIK, HOZAT, ÇEMİŞGEZEK, PERTEK, KEBAN BARAJI
Sabah kahvaltısından sonra, Ovacık ilçe merkezine yaklaşık 17 km uzaklıkta bulunan Munzur Çayı’nın ana kaynağını oluşturan Munzur Gözeleri'ne doğru yola çıkıyoruz. Baharın farklı renkleriyle sizlere seyirlik bir manzara sunacak Munzur Gözeleri gezimizi tamamlayıp Ovacık'a dönüyor serbest zaman sonrası Hozat’a doğru hareket ediyoruz. Hozat’ta öğlen yemeği sonrası çarşıyı gezip Hozat’a bağlı Geçimli Köyün’de Ergen Kilisesi’ni, Derviş Cemal Türbesi’ni ziyaret ettikten sonra Çemişgezek'e hareket. Ulukale Cami, Tahar Köprüsü, Eski Hamam ve İn deliklerinin görülmesinin ardından Pertek’e hareket, Keban Baraj Gölü kenarındaki termal otele yerleşme akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
5.GÜN : PERTEK, HARPUT KALESİ, ELAZIĞ
Sabah kahvaltısından sonra Keban Baraj Gölü sularının altında kalmasıyla, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Restorasyon Bölümü tarafından taşları numaralandırılmak suretiyle Pertek ilçe merkezine taşınan Çelebi Ağa Cami ve Sungur Bey Camisi’ni geziyor.  Ardından 30 dakikalık feribot yolculuğu ile Keban Barajı’nı geçiyoruz. Murat Irmağı’nın kıyısındaki bir tepenin üzerinde inşa edilen ve yine bölgenin Keban Baraj Gölü suları altında kalması sonucu bugün bir ada üzerinde yer alan Pertek Kalesini feribottan görüyoruz. Feribot yolculuğu sonrası araç ile Elazığ'a varış ve Harput Kalesi, Ulucami (Eğri minare), Şefil Gül Harput Evi, Sağır(Sağir) Müftü Konağı'nı gezdikten sonra saat 16.30 Elazığ Havalimanı’na gidiyoruz. AnadoluJet’in TK 7053 sayılı seferi ile saat 17.50 de Ankara’ya hareket. 

ÖNEMLİ NOT: 16-20 EKİM TARİHLİ TURUMUZUN ELAZIĞ-ANKARA DÖNÜŞ SAATİ 21.35 olmuştur.

Ulaşım
Ankara’dan Doğu Ekspresi ile (yataklı tren) gidiş,

25-29 Ekim turumuzda Örtülü Kuşetli Vagon'da seyahat edilecektir.

AnadoluJet’ ile dönüş.
Ara ulaşımlar minibüs ile yapılacaktır.
Ücrete Dahil Olanlar
Ankara-Erzincan arası Doğu Ekspresi tren bileti, Elazığ-Ankara AnadoluJet uçak bileti, tüm çevre gezileri, trende konaklama(1), otelde konaklama(3), kahvaltı(3), akşam yemeği(3), SEYAHAT GÜVENCE SİGORTA POLİÇESİ, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar
1.gün akşam yemeği, 2.gün kahvaltı ve tüm öğle yemekleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Tren seyahatinizde akşam yemeği ve kahvaltıyı trenin restoranında veya yanınızda getireceğiniz yiyecekleri kompartmanınızda yiyebilirsiniz.
Varsa termosunuzu da yanınıza alınız. 
Gerekli Malzemeler

Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, anorak (sonbahar-ilkbahar dönemleri için )yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , mayo, terlik, su kabı, antibakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, filmi veya yedek hafıza kartı, şarj cihazı.

Diğer Bilgiler
 -ÖĞLE YEMEKLERİ: Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur.
Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
 
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 1640,00 TL 0,00 TL 1640,00 TL 2020,00 TL 0,00 TL 2020,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 430,50 TL 0,00 TL 1722,00 TL 530,25 TL 0,00 TL 2121,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar