Munzur Vadisi, Tunceli, Harput Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Munzur Vadisi, Tunceli, Harput Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
14.10.2020 - 17.10.2020
21.10.2020 - 24.10.2020
Duraklar
Esenboğa Havalimanı Saat: 06.00
Erzurum Havalimanı Saat: 09.25
Konaklanacak Oteller
Tunceli- Grand Şaroğlu (****)
Elazığ- Windy Hill (*****)

3 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
2460,00 TL -
Tek Kişilik Oda
2710,00 TL -
Odada 3. Kişi
2400,00 TL -
Çocuk (7-12)
1990,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
Gezi tarihinden 21 gün önce kesin kayıt yaptıranlara, kişi başı 50 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit

10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Pülümür, Tunceli, Munzur Vadisi Milli Parkı, Ovacık, Hozat Pertek, Harput, Elazığ

Sizleri önemsiyoruz!

-Tüm araçlar, her tur öncesi dezenfekte edilecek ve tüm araçlarda el dezenfektanı bulundurulacaktır.

-Tüm araçlarda mesafeli oturma düzeni uygulanacaktır.

-Yurt içi, tur otobüslerimizde %50 kapasite (aracın yarısı boş olacak şekilde) gezi yapılacaktır

(Örneğin, 31 kişilik midibüste yolcu kapasitesi 14 kişi, 44 koltuklu otobüste ise maksimum 22 yolcu)

-Konuklarımıza günlük ateş ölçümü yapılacaktır.

-Seyahatlerde maske zorunluluğu olacaktır.

-Tüm rehberlerimiz bilgilendirilmiş ve her zaman olduğu gibi tur süresince sizlere yardımcı olacaktır.

-Otel odaları her gün temizlenecektir. Yemeklerde mesafeli düzen uygulanacaktır.

-Gezimizde alınan sağlık ve seyahat  önlemleri, kamu otoriteleri genelgeleri ile güncellenecektir.

DİKKAT: 

Kayıt sırasında satış danışmanımıza HES kodunuzu vermeyi unutmayınız! 
HES kodu nasıl alınır lütfen tıklayınız


BU TURUMUZA TÜRKiYE'NiN HER YERiNDEN KATILABiLiRSiNiZ. ANKARA DIŞINDAN KATILIM İÇİN BİZİ ARAYINIZ.

TUR SÜRESİNCE HER GÜN ERKEN KALKIP DAHA ÇOK YER GEZMEYİ PLANLADIK.

1.GÜN: ANKARA-ERZURUM-TUNCELİ

saat 06.00 Esenboğa Havalima'nın da buluşma. AnadoluJetin  saat 08.00  TK 7070 uçuş seferiyle Esenboğa Havalimanı’ndan Erzurum’a hareket. Saat 09.25 Erzurum Havalimanı’na varış. Bizi bekleyen aracımıza yerleştikten sonra Tunceli’ye doğru yola çıkıyoruz. Gezimize yolumuz üzerinde bulunan Tercan ilçesindeki Saltuklu Devleti yapıları Mama Hatun Türbesini ve Kervansarayı’nı görüyoruz. Ardından Pülümür’e doğru devam ediyoruz. Pülümür’ün tarihi oldukça eskilere dayanmakta. Hittitlerin, Urartuluların egemen olduğu Pülümür’ü daha sonra Romalılar, Bizanslılar ve Anadolu’nun Türkleşme süreci ile sonra Selçuklular ve Osmanlılar yönetmiş. Pülümür gezimizde önce Cemal Süreyya anıtını görüyor daha sonra öğle yemeğimizi yiyoruz. Yemek sonrası Pülümür manzarasını kuş bakışı seyredebileceğimiz Seyran Tepesi’nde mola veriyoruz. Artık Pülümür’den ayrılma zamanı ve Pir Sultan Abdal’ın evinin bulunduğu Hacılı Köyü’ne geçiyoruz. Bölgenin en eski Cem Evlerinden olan yapıyı görüp köyden ayrılıyoruz. Daha sonra Akkoyunlu dönemi mezar mimarisinin devam ettirildiği Sağlamtaş Köyü’nde, Koç başlı mezar taşlarının bulunduğu alanı ziyaret ediyoruz. Köyden ayrıldıktan sonra bölgenin doğal güzelliklerinden olan Ağlayan kayaları görüyor ve Kutu Deresi kenarında vereceğimiz mola sonrası Tunceli merkeze geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Tunceli’deki otelimizde.

2.GÜN: MUNZUR VADİSİ, OVACIK, TUNCELİ

Sabah kahvaltı sonrası bölge halkı için önem arz eden ve derin bir saygı duydukları Düzgün Baba Dağı ve Cem Evi’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra Munzur Vadisi’ne geçiyoruz. Munzur Vadisi Milli Parkı, Tunceli il merkezinden yaklaşık 8 kilometre sonra başlamakta ve Ovacık ilçesi ile Tunceli arasında kalan Munzur Vadisi'ni kapsamaktadır. Türkiye’nin en büyük Milli Parklarından biri olan Munzur Vadisi; endemik bitki türleri, hayvan türleri ile zengin bir flora ve fauna'ya sahiptir. Vadi içerisinde ilk olarak bölgenin önemli ziyaret noktalarından olan Ana Fatma ziyaretgahında duruyoruz. Daha sonra Halvori suyunun çıkış noktaları olan, derin ve kayalık bir vadinin içinde yer alan Halbori Gözeleri’ni fotoğraflıyoruz. Artık rotamız Munzur Vadisi sonunda bulunan Ovacık olacak. Ovacıkta yöresel lezzetlerden oluşan öğle yemeğimizi yedikten sonra Ovacık ilçe merkezine yaklaşık 17 km uzaklıkta bulunan Munzur Çayı’nın ana kaynağını oluşturan Munzur Gözeleri'ne doğru yola çıkıyoruz. Hem gözeleri hem de Munzur Baba ziyaretgahını da görüp Tunceli’ye doğru hareket ediyoruz. Tunceli’de merkez Cem Evi’ni ziyaret edip orda sohbete katılıyoruz. Sonra otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama Tunceli’deki otelimizde.

3.GÜN: HOZAT, PERTEK, HARPUT

Sabah kahvaltı sonrası Tunceli’den ayrılıp Hozat’a doğru gidiyoruz. Hozat’ta ilk noktamız Geçimli Köyü’nde bulunan Ergenli  Kilisesi olacak, kiliseyi gördükten sonra Dersim bölgesinin eski merkezi olan Hozat’a varıyoruz. Sanat duvarı önünden başlayacak şehir yürüyüşümüzü yaptıktan sonra Hozat’tan ayrılıp Pertek ilçesine doğru yol alıyoruz. Pertek ilçesine bağlı, eski sancak merkezi olan Sağman Köyü’nde Keban Barajı’na hakim bir tepe üzerinde bulunan Sağman Cami’sini görüyoruz. Cami ziyareti sonrası Keban Baraj Gölü kenarında bulunan Pertek’e varıyor öğle yemeğimi için mola veriyoruz. Pertek şehir merkezinde baraj suları altında kalmaktan Orta Doğu Teknik Üniversitesi Restorasyon Bölümü tarafından taşları numaralandırılmak suretiyle kurtarılan Sungur Bey Camii ve Çelebi Ağa Camilerini görüp Murat Irmağı’nın kıyısındaki bir tepenin üzerinde inşa edilen ve yine bölgenin Keban Baraj Gölü suları altında kalması sonucu bugün bir ada üzerinde yer alan Pertek Kalesi’ne çıkmak için feribotla kısa süreli bir yolculuk yapıyoruz. Gezimiz sonrası Elazığ’a doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
4.GÜN: HARPUT, ELAZIĞ, ANKARA

Kahvaltı sonrası Harput gezimize başlıyoruz. Harput’ta Akkoyunlu hükümdarı Uzun Hasan’ın annesi tarafından önce mescit olarak yaptırılan, Osmanlılar döneminde ise külliye olarak inşa edilen Sara Hatun Cami’sini görüyoruz. Artuklular döneminde yapılan eğri minaresi ile ünlü Ulu Cami, örnek bir Harput evi olan Şefik Gül Kültür Evi’ni gördükten sonra Urartular döneminde inşa edilen Harput Kalesi’ni geziyoruz. Kale sonrası öğle yemeği için mola veriyoruz. Yemek sonrası Harput’tan ayrılıp ülke ekonomisine katkı yapan Dünyaca ünlü meşhur Elazığ Öküzgözü, Boğazkere üzüm bağlarını geziyoruz. Daha sonra akşam üzeri Elazığ Havalimanı’na transfer. AnadoluJet’in TK 7053 sayılı seferi ile saat 18.00'de Ankara’ya hareket ve saat 19.20'de Ankara'ya varış gezimizin sonu.
BLOG
M. Bülent Varlık'ın Pülümür Tunceli  ve Tunceli 2 yazılarına ulaşmak için tıklayınız


HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. 
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 

Ulaşım
AnadoluJet’ ile gidiş-dönüş.

Ara ulaşımlar minibüs ile yapılacaktır.
Ücrete Dahil Olanlar
AnadoluJet ile Ankara-Erzurum gidiş, Elazığ-Ankara dönüş uçak bileti, tüm çevre gezileri, otelde konaklama(3), kahvaltı(3), akşam yemeği(3), SEYAHAT GÜVENCE SİGORTA POLİÇESİ, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar
Tüm öğle yemekleri, 1.gün kahvaltı ve son gün akşam yemeği yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.

Gerekli Malzemeler

Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, anorak (sonbahar-ilkbahar dönemleri için )yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , mayo, terlik, su kabı, antibakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, filmi veya yedek hafıza kartı, şarj cihazı.

Diğer Bilgiler
-ÖĞLE YEMEKLERİ:
Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur.
Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 2460,00 TL 0,00 TL 2460,00 TL 2710,00 TL 0,00 TL 2710,00 TL 2400,00 TL 0,00 TL 2400,00 TL 1990,00 TL 0,00 TL 1990,00 TL
4 645,75 TL 0,00 TL 2583,00 TL 711,38 TL 0,00 TL 2845,50 TL 630,00 TL 0,00 TL 2520,00 TL 522,38 TL 0,00 TL 2089,50 TL
Yapılan Yorumlar