Nemrut, Gaziantep Gastronomi ve Kültür Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Nemrut, Gaziantep Gastronomi ve Kültür Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
Duraklar
Adıyaman Havalimanı saat 10:00
Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller

Adıyaman Grand İsias Otel (4*)

Gaziantep Şirehan Otel  Kalın taş duvarlara sahip Hotel Şirehan'ın odaları Osmanlı tarzında dekore edilmiştir.
Her oda LED TV, elektrikli su ısıtıcısı, minibar ve özel banyo içermektedir. Ücretsiz Wi-Fi mevcuttur. 


Tam Pansiyon Konaklama.
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
0,00 TL -
Tek Kişilik Oda
0,00 TL -
Odada 3. Kişi
0,00 TL -
Çocuk (7-12)
0,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
GEZİ TARİHİNDEN 14 GÜN ÖNCE KESİN KAYIT YAPTIRANLARA KİŞİ BAŞI 25 TL İNDİRİM VEYA PEŞİN FİYATINA 4 TAKSİT
10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Kahta, Nemrut Dagı'nda Gün Batımı, Gaziantep, Zeugma Mozaikleri, Zeugma Antik Kenti, Halfeti Tekne Turu.

TUR TARAFIMIZDAN İPTAL EDİLDİĞİ TAKDİRDE; KATILIMCILARIN ALDIĞI EKONOMİ/PROMOSYON BİLETLERİNDE VERGİ HARİCİNDEKİ İADE EDİLMEYEN ÜCRET ACENTAMIZCA KARŞILANACAKTIR.

1.GÜN: Adıyaman- Nemrut Gün Batımı

Saat 10.00 AdIyaman Havalimanı'nda buluşma ve özel aracımızla hareket. Adıyaman’da bulunan otelimize yerleşme ve kısa bir dinlenme sonrası Adıyaman Arkeoloji Müzesini geziyoruz. Gezimiz sonrası öğle yemeği (ekstra ) için Atatürk Baraj Gölü’nün kıyısına gidiyoruz. Yemek sonrası minibüslerle önce Karakuş Tümülüsü’nü görüyor, daha sonra M.S 2.yüzyılda yapılmış olan Cendere Köprüsü’nde eşsiz manzara eşliğinde kahvelerimizi içiyoruz. Ziyaret yerlerimiz arasında Arsemia ve Yeni Kale ile Nemrut Dağı'ndaki anıtsal heykellerin görülmesi ve gün batımının izlenmesi var. Akşam yemeği ve konaklama Adıyaman'daki otelimizde.
2.Gün : Kahta, Gaziantep
Kahvaltı sonrası Gaziantep’e hareket.  Yaklaşık 2 saatlik yolculuk sonrası büyülü Fırat yoluyla Rumkale'ye tekne ile gidiyoruz. Fırat Nehri ile Merzimen Çayı'nın kesiştiği yerdeki sarp kayalığın doruklarında kurulan Rumkale'de, St. John'un saklandığı helezon kuyu içindeki gizli geçitin, en son azizlik mertebesine yükselen Aziz Nerses'in Kilisesi'nin etrafında tekne turu yaptıktan sonra M.Ö.855 yılında Asur Kralı III. Salmasanar tarafından zapt edildiği zaman Sitamrat adını taşıyan Halfeti'yi görüyoruz. Yunanlılar, Süryaniler, Araplar, Bizanslılar, Memluklüler ve Osmanlıları konuk eden bu şirin belde Halfeti'ye özgü endemik simsiyah gülleriyle de çok meşhurdur. Fırat Nehri'nin kenarında tüm zarafetiyle yaşamaya devam eden ve Halfeti dışına çıkınca mahcubiyetten kızardığına inanılan güller dünyanın her yanına ün salmıştır.  Öğle yemeğinde Gaziantep mutfağının farklı lezzetlerini tadacağız. Sonraki durağımız Dünyanın en büyük mozaik müzesi olan Zeugma Mozaik Müzesi. Burada paha biçilmez mozaikleri gezerken bir taraftan da onlarla ilgili mitolojik öyküleri dinleyeceğiz. Yemek molasından sonra gezeceğimiz yerler arasında, Gaziantep Kalesi, Mutfak Müzesi, Elmacı Pazarı, Bakırcılar çarşısı var. Gezi sırasında tarihi Anadolu’nun ilk kıraathanesi Tahmis Kahvesi’ndeki kahve molası için serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği için Bayazhan Restoran'a gidiyoruz.  Konaklama Gaziantep'teki otelimizde.
3. Gün  Zeugma Antik Kenti, Gaziantep
Sabah Gaziantep’in meşhur kaymaklı, katmerli kahvaltısında çeşit çeşit peynirler, ev yapımı reçeller, yöreye has kahvaltılıklar, kırma zeytinler, birbirinden muhteşem ve dumanı üstünde ekmek çeşitlerinin tadına varacağız. Daha sonra Roma'nın metropol şehri  Zeugma Antik Kenti'nin  hüküm sürdüğü topraklara gidiyor, Roma Lejyonerlerinin 1.yüzyılda yaşadıkları ihtişamı,  güzel sanatların en güzel örneklerinin sunulduğu Fırat Nehri’ne bakan villalardaki kazı çalışmalarını yerinde görüyoruz. Sonrasında Birecik’te nesli tükenmekte olan Kelaynak kuşlarının koruma altına alındığı Devlet Üretme Çiftliği'ne uğruyoruz. Gaziantep'e dönüş ve Gaziantep’in yöresel yemeklerinin tadına bakıyoruz. Yemek Sonrası Kendirli Gazi Kültür Merkezi’nde önce Antep'in şanlı savunması hakkında bilgi aldıktan sonra ulu önderimiz  Atatürk'ün sesinden Gaziantep'te balkonda yapmış olduğu konuşmayı dinliyoruz. Gaziantep’in kronolojik geçmişi, kültürel, sosyo-politik ve etnografik özelliklerinin tanıtıldığı Kent Müzesi’ni ve tarihi Bayazhan’ı geziyoruz. Bir zamanlar St. Mary Kilisesi olarak hizmet gören Kurtuluş Cami,  yeni yapılan restorasyon sonunda Ömer Ersoy Kültür Merkezi olarak hizmet veren St. Bedros Kilisesi Gaziantep tarihinin zengin yaşamının  örnekleri olarak hafızalarımızda yerini alacak. Gezimiz sonrası dönüş için Havalimanına transfer.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
Bu tur için T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücreti toplamı: 15 TL dır
Tura başlamadan evvel,  İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Konya, Çanakkale, Muğla, Aydın ve Denizli’de bulunan ve kart makinesine sahip olan müzelere kimliğiniz ile başvurup müzekart sahibi olabilir ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müzeleri ücretsiz ziyaret edebilirsiniz.
MÜZEKART ÜCRETİ
Sınırsız giriş yapılabilen MÜZEKART 70 TL 
Müze ve Ören yerlerine Girişlerde Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönerge için tıklayınız

Ulaşım
Tur minibüs ile yapılacaktır.
Ücrete Dahil Olanlar
Adıyaman'dan itibaren Minibüs ile ulaşım, Otel konaklama(2), kahvaltı (2), öğle yemeği (2), akşam yemekleri(2), SEYAHAT GÜVENCE SİGORTA POLİÇESİ, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri, KDV.
Ücrete Dahil Olmayanlar
Uçak biletleri, ilk gün kahvaltı ve öğle yemeği, 3.gün aksam yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Not: 0-6 Yaş çocuklar için ücret alınmaz, Ancak koltuk ve otel dışındaki yemekler istendiği takdirde bu hizmetlerin bedeli için bizi arayınız.
Gerekli Malzemeler
Kazak, anorak, havlu, terlik, sapka, bere, su kabi(matara-termos), günes kremi, antibakteriyel jel, küçük sirt çantasi ,yedek giysi, yedek çamasir ve çorap, fotograf makinesi, pil, yedek film, yedek hafiza karti ve sarj aleti.
Diğer Bilgiler
Bölgede açıkta satılan su, ayran ve diğer meşrubatların içilmemesi, yöresel yemeklerin bazı konuklarımızı rahatsız ettiği gözlemlendiğinden dikkatli olunması gerekmektedir.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar