Nil'de Gemi İle Mısır Turu Sömestr ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Nil'de Gemi İle Mısır Turu Sömestr
Paylaş :
Tur Tarihleri
23.01.2022 - 31.01.2022
Konaklanacak Oteller
Nil Nehri: M/S Grand Princess veya M/S Royal Princess 5* Deluxe Gemisi
Kahire: Mercure Cairo Le Sphinx Hotel 5*
Not: Aynı odada 3 kişi konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve
“ek yatak” sabit yatak konforunda olmayabilir.
Lüks nehir gemisinde 4 gece ve 5* otelde 2 gece, toplam 6 gece konaklama, 6 Akşam + 7 Öğle yemeği
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
1690,00 USD - 21465,37 TL
Tek Kişilik Oda
2015,00 USD - 25593,32 TL
Odada 3. Kişi
1650,00 USD - 20957,31 TL
Çocuk (2-11)
1600,00 USD - 20322,24 TL
Bebek (0-1)
0,00 USD - 0,00 TL
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 USD yatıranlara oda başına 100 USD indirim veya peşin fiyatına 4 taksit
Tur tarihinden 35 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara oda başına 50 USD indirim.
Grup veya Kurum indirimlerinden en yüksek olanı, kazanılan indirme ek olarak uygulanır.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
Türk Lirası fiyatlarımız bilgilendirme amaçlıdır.
Ödeme yapılan günlerdeki, Merkez Bankası efektif satış kurundan hesaplanarak ücret tahsil edilir.
İSTANBUL'DAN KATILACAKLARA 50 USD İNDİRİM
SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Luksor, Karnak, Krallar Vadisi, Edfu, Kom Ombo, Aswan, Abu Simbel, Kahire, Giza Piramitleri

*PROGRAMDA YAZAN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ FİYATA DAHİLDİR. 

1. GÜN:  ANKARA, İSTANBUL, HURGADA
Saat  18.30 TEMPO TUR önünde buluşma ve özel otobüsümüzle Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin yapılması,
Saat  20.40 TK 2171 sefer sayılı uçakla Ankara’dan hareket,
Saat  21.50 İstanbul Havalimanı'na varış. Gezimize İstanbul'dan katılan ve bilet, pasaport, bagaj işlemlerini kendileri tamamlamış konuklarımızla dış hatlar terminalinde buluşma.
2. GÜN: İSTANBUL, HURGADA, LUKSOR 
Saat  01.15  TK 702 sefer sayılı uçakla İstanbul’dan Hurgada’ya hareket.
Saat  03.10 Hurgada'ya varış. Bagaj ve gümrük işlemleri sonrası erkenden alınacak kahvaltı sonrası Hurgada'dan Luksor'a hareket.(yolculuk yaklaşık 5 saat sürecek) Antik Mısır Uygarlığı’nın en değerli yapıtlarından olan, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Luksor ve Karnak Tapınakları’nı gezeceğiz. Gezimizin ardından Nil Nehri üzerinde yapacağımız gezimize başlamak üzere gemiye giderek kabinlerimize yerleşiyoruz. Öğle ve akşam yemekleri ile konaklama gemide.
3. GÜN: LUKSOR, KRALLAR VADİSİ, EDFU
Gemide kahvaltı sonrasında Batı yakasında ilk kadın Firavuna ait Hatşepsut Tapınağı, Memnon Dev Heykelleri ile Krallar Vadisi gezilecektir. Öğleden sonra ise gemi ile Nil Nehri üzerinde muhteşem yolculuğumuza başlayarak, Esna üzerinden Edfu’yadoğru yola çıkacağız. Öğle ve akşam yemekleri ile konaklama gemide.
4. GÜN: EDFU, KOM OMBO, ASWAN
Gemide kahvaltı sonrası Nil Nehri kıyısında kurulmuş, yıllarca zarar görmeden kumlar altında kaldıktan sonra yeniden gün ışığına çıkartılmış Edfu Tapınağı (Şahin Tanrı Horus Tapınağı) gezilecektir. Öğleden sonra Nil Nehri'nde muhteşem manzaralar eşliğinde gezintimiz devam edecektir. Bugün ayrıca, antik dönem tıp aletlerinin duvarlarındaki gravürlere işlendiği, antik tıp merkezi Kom Ombo Tapınağı (Şahin Tanrı Horus ve Timsah Tanrı Sobek Tapınağı) gezilecektir. Gemi yolculuğumuz Nil Nehri üzerinden Aswan’a doğru devam edecek. Öğle ve akşam yemeği ile konaklama gemide.
5. GÜN:  ASWAN, “ABU SIMBEL” 
Sabah kahvaltılarımızı yanımıza paket şeklinde alarak, Abu Simbel’e doğru erkenden yola çıkıyoruz. Kapısında ki 4 dev Ramses heykeli ile Antik Mısır’ın sembollerinden biri haline gelen, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Abu Simbel Tapınağı'nın gezilmesinin ardından Aswan’a dönüş. Nil Nehri üzerinde kurulmuş ve dünyanın en önemli barajlarından olan Aswan Barajı’nın gezilmesinden sonra gemiye dönüş. Bugün Feluka isimli yelkenlilerle Nil Nehri'nde gezinti de yapılacaktır. (Lütfen felukalara binmeden önce can yeleğinizi gemiden alınız). Öğle ve akşam yemeği ile konaklama gemide.
6. GÜN:  ASWAN, KAHİRE 
Gemide sabah kahvaltısından sonra yapılmadan önce Baraj yapımından sonra sular altında kalmasını engellemek için yeri değiştirilerek kurtarılan meşhur Philae Tapınağı gezilecektir. Nubian Köyü gezisi ve restoranda alınacak öğle yemeğinin ardından Aswan-Kahire iç hat uçuşu için Aswan Havalimanı'na transfer. Kahire’ye varışımız ardından otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Kahirede.
7. GÜN :  KAHİRE 
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Antik Dünya'nın 7 harikasından biri olan ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Giza Piramitleri (Keops, Kefren ve Mikerinos) ve Sfenks gezilecektir. Öğle yemeği dahil gezimizde ayrıca Kahire Kalesi, Mehmet Ali Paşa Cami de görülecektir. Akşam yemeği ve konaklama Kahire’de.
8. GÜN :   KAHİRE, İSTANBUL 
Kahvaltı sonrası düzenlenecek öğle yemeği dahil Kahire turumuzda, Nisan ayında tüm dünyanın yakından takip ettiği görkemli bir törenle yeni binasına taşınan Mısır Medeniyeti Ulusal Müzesi'ni (giriş ücreti dahil) gezeceğiz. Daha sonra dünyanın en zengin müzelerinden biri olan Kahire Müzesi(giriş ücreti dahil) ile muhteşem akustiğe sahip kubbeleri ile ünlü Sultan Hassan Cami ve İran Şahı Pehlevi ile son Türk kökenli Mısır Kralı olan Kral Faruk’un türbelerinin de bulunduğu Refai Cami gezilecektir. Bu gün ayrıca Kahire’nin en meşhur çarşısı olan Khan El Khalili Çarşısı'nda serbest zaman da verilecektir. Akşam üzeri Kahire Havalimanı'na transfer. Bilet, bagaj ve güvenlik işlemlerinin yapılması.
Saat 20.30  TK 695 sefer sayılı uçakla Kahire’den hareket.
Saat 23.55 İstanbul Havalimanı'na  varış ve pasaport işlemlerinden sonra iç hatlar terminaline geçiş ve İstanbul’dan ayrılacak misafirlerimizle vedalaşma
9. GÜN :   İSTANBUL, ANKARA 
Saat 02.00 TK 2192 sefer sayılı uçakla İstanbul’dan hareket,
Saat 03.05  Ankara Esenboğa Havalimanı'na varış. Bagaj ve gümrük işlemlerinden sonra özel aracımız ile Tempo Tur önüne transfer ve gezimizin sonu.

Tur görevlisi
KANSAV ARSLAN

20 yılı aşkın süredir profesyonel tur rehberliği yapan Kansav Arslan, yurt içinde ve yurt dışında binlerce misafiri gezdirmiştir. Asya, Avrupa, Latin Amerika ve Afrika kıtasında birçok ülkeyi tur lideri olarak gezdiren Arslan; 18 yıldır Tempo Turizm'de görev yapmaktadır. Hem yurt içi hem yurt dışı seyahatlerini çeşitli dergilerde ve bloglarda gezi yazıları olarak paylaşmaktadır.
Ulaşım
THY İLE ANKARA VE İSTANBUL'DAN
Yurt dışı turlarımızda programda yazan uçuş saatleri bazen THY tarafından değiştirilmektedir. Yapılan değişiklikler internet sitemizde güncellenmektedir. Oluşabilecek uçuş saati değişikliklerinden veya rötarlardan zarar görmemeniz için “münferit iç hat veya münferit dış hat” kendi biletini alanların mutlaka THY’den bağlantılı bilet almalarını öneriyoruz. Aksi takdirde doğabilecek olumsuzluklarda acentamızın sorumluluğunun olmadığını belirtmek isteriz.
Vize
Yurt içinden yurt dışına seyahat edebilmek için (iç hat transfer uçuşları dahil) aşı kartı ibraz edilmesi zorunlu hale getirilmiştir. Aşılarını tamamlamayan konuklarımızdan ise gezi başlangıcından en az 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi istenecektir.

Kalkıştan en az 14 gün önce tamamen aşılanmış olacak şekilde Covid-19 aşı sertifikası ibraz eden yolcular QR kodlu aşı sertifikaları ile Mısır’a giriş yapabileceklerdir. AstraZeneca, Janssen, Moderna, Pfizer-BioNTech, Sinopharm, Sinovac or Sputnik V. aşıları kabul edilmektedir. Sertifikanın QR kodu olmalıdır ve çıktısının yanınızda bulundurulması gerekmektedir.
Aşısız yolculardan ise son 72 saat içinde yapılmış PCR testi sonucu ibraz etmeleri gerekmektedir.
Bu PCR testinin İngilizce dilinde ve basılı şekilde yanınızda bulunması gerekmektedir.

Mısır’dan ülkemize dönüşlerde; 2 doz aşı yaptıran ve son doz üzerinden en az 14 gün geçmiş yolcular QR kodlu aşı kartlarını ibraz ederek giriş yapabilirler. 
Aşı olmamış yolculardan ise son 72 saat içerisinde yapılmış negatif sonuçlu PCR test raporu ibrazı talep edilecektir. Test İngilizce dilinde ve basılı şekilde yanınızda olmalıdır.
12 yaş altındaki çocuklar ülkemize girişlerde PCR/Antijen test raporu ile aşı sertifikası uygulamalarından muaf tutulacaktır. (Güncelleme 19.11.2021)

Covid-19 Yurt Dışı Seyahat Sigortası hakkında bilgi almak için tıklayınız

Yeşil Pasaporta vize yok.
Umuma mahsus (Bordo) pasaporta vize gerekli :Gerekli evraklar getirildiği takdirde, acentamız tarafından Mısır Büyükelçiliği'nden alınacaktır.
Pasaport geçerlilik süresinin tur bitiş tarihi itibarı ile 6 ay daha geçerli olması şarttır.
Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa
Ücrete Dahil Olanlar
-THY ile Ankara/İstanbul/Luksor ve Kahire/İstanbul/Ankara gidiş dönüş uçuşlar
-THY ile Ankara-İstanbul gidiş-dönüş bağlantı uçuşları 50 USD dahil
-Mısır Havayolları ile Aswan-Kahire iç hat uçuşu 130 USD dahil
-Tempo Tur – Esenboğa Havalimanı gidiş-dönüş transferleri
-Havalimanı vergileri
-4 Gece Nil Nehri’nde 5* lüks gemide konaklama
-2 gece Kahire’de 5* otelde konaklama
-Programda dahil olduğu belirtilen tüm geziler ve müze giriş ücretleri
-Kahvaltılar (7), öğle yemekleri (7) ve akşam yemekleri (6),
-Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi
-Tur boyunca Türkçe rehberlik hizmetleri
-Uçakta 20 kg bagaj hakkı
-KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar
-50 TL Yurt dışı çıkış vergisi pulu
-50 USD Vize ve servis ücreti.( Yeşil pasaport vizeden muaftır )
(Nakit tahsil edilir.)
Yeşil Pasaporta vize yok.
Umuma mahsus (Bordo) pasaporta vize gerekli :Gerekli evraklar getirildiği takdirde, acentamız tarafından Mısır Büyükelçiliği'nden alınacaktır.
-Bahşişler ( Mısır turlarında; grup adına yerel rehber, kaptan, otel, restoran vb kişilere dağıtılmak üzere, tur liderimiz gezi başında kişi başı 35 $ toplamaktadır / katılım zorunludur)
-8. Gün akşam yemeği
-Alkollü ve alkolsüz içecekler, telefon, ütü, ilaç vs. gibi kişisel harcamalar
-Otellerde ücretli televizyon kanalları (pay tv)
-Programda dahil olduğu belirtilmeyen müze ücretleri
-Mısır’dan dönüşte yapılacak PCR testi ücreti (65 $)
-Covid 19 Yurt Dışı Seyahat Sigortası
Gerekli Malzemeler
Kazak, terlik, şapka, su kabı(matara-termos), mayo, güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası , yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 21465,37 TL 0,00 TL 21465,37 TL 25593,32 TL 0,00 TL 25593,32 TL 20957,31 TL 0,00 TL 20957,31 TL 20322,24 TL 0,00 TL 20322,24 TL
3 7155,12 TL 0,00 TL 21465,37 TL 8531,11 TL 0,00 TL 25593,32 TL 6985,77 TL 0,00 TL 20957,31 TL 6774,08 TL 0,00 TL 20322,24 TL
Yapılan Yorumlar