Nil'de Gemi İle Mısır Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Nil'de Gemi İle Mısır Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
10.10.2021 - 18.10.2021
14.11.2021 - 22.11.2021
Konaklanacak Oteller
Hurgada: Pharaoh Azur Resort 5*
Nil Nehri: M/S Grand Princess veya M/S Royal Princess 5* Deluxe Gemisi

Kahire: Mercure Cairo Le Sphinx  Hotel 5*
Not: 
Aynı odada 3 kişi konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve “ek yatak” sabit yatak konforunda olmayabilir.

Lüks nehir gemisinde 4 gece ve 5* otellerde 3 gece, toplam 7 gece konaklama, 6 Akşam + 7 Öğle yemeği
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
1640,00 USD - 13746,97 TL
Tek Kişilik Oda
2040,00 USD - 17099,89 TL
Odada 3. Kişi
1600,00 USD - 13411,68 TL
Çocuk (2-11)
1500,00 USD - 12573,45 TL
Bebek (0-1)
0,00 USD - 0,00 TL
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları

Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 USD yatıranlara oda başına 100 USD indirim veya peşin fiyatına 3 taksit + 13 USD indirim.
Tur tarihinden 35 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara oda başına 50 USD indirim.
Grup veya Kurum indirimlerinden en yüksek olanı, kazanılan indirme ek olarak uygulanır. 
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
Türk Lirası fiyatlarımız bilgilendirme amaçlıdır. Ödeme yapılan günlerdeki, Merkez Bankası efektif satış kurundan hesaplanarak ücret tahsil edilir.
İSTANBUL'DAN KATILACAKLARA 100 USD İNDİRİM


SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Luksor, Karnak, Krallar Vadisi, Edfu, Kom Ombo, Aswan, Abu Simbel, Kahire, Giza Piramitleri

*PROGRAMDA YAZAN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ FİYATA DAHİLDİR. 

1. GÜN:  ANKARA, HURGADA, İSTANBUL 
Saat  15.00 TEMPO TUR önünde buluşma ve özel otobüsümüzle Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin yapılması,
Saat  17.15 TK 2159 sefer sayılı uçakla Ankara’dan hareket,
Saat  18.40 İstanbul Havalimanı'na varış. Gezimize İstanbul'dan katılan ve bilet, pasaport, bagaj işlemlerini kendileri tamamlamış konuklarımızla dış hatlar terminalinde buluşma.
Saat  21.00  TK 1429 sefer sayılı uçakla İstanbul’dan Hurgada’ya hareket. 
Saat  22.45 Hurgada'ya varış. Bagaj ve gümrük işlemleri sonrası otele transfer. Konaklama Hurgada'da.
2. GÜN: İSTANBUL, HURGADA, LUKSOR 
Kahvaltı sonrası Hurgada'dan Luksor'a hareket.(yolculuk yaklaşık 5 saat sürecek) Antik Mısır Uygarlığı’nın en değerli yapıtlarından olan, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Luksor ve Karnak Tapınakları’nı gezeceğiz. Gezimizin ardından Nil Nehri üzerinde yapacağımız gezimize başlamak üzere gemiye giderek kabinlerimize yerleşiyoruz. Öğle ve akşam yemekleri ile konaklama gemide.
3. GÜN: LUKSOR, KRALLAR VADİSİ, EDFU
Gemide kahvaltı sonrasında Batı yakasında ilk kadın Firavuna ait Hatşepsut Tapınağı, Memnon Dev Heykelleri ile Krallar Vadisi gezilecektir. Öğleden sonra ise gemi ile Nil Nehri üzerinde muhteşem yolculuğumuza başlayarak, Esna üzerinden Edfu’yadoğru yola çıkacağız. Öğle ve akşam yemekleri ile konaklama gemide.
4. GÜN: EDFU, KOM OMBO, ASWAN
Gemide kahvaltı sonrası Nil Nehri kıyısında kurulmuş, yıllarca zarar görmeden kumlar altında kaldıktan sonra yeniden gün ışığına çıkartılmış Edfu Tapınağı (Şahin Tanrı Horus Tapınağı) gezilecektir. Öğleden sonra Nil Nehri'nde muhteşem manzaralar eşliğinde gezintimiz devam edecektir. Bugün ayrıca, antik dönem tıp aletlerinin duvarlarındaki gravürlere işlendiği, antik tıp merkezi Kom Ombo Tapınağı (Şahin Tanrı Horus ve Timsah Tanrı Sobek Tapınağı) gezilecektir. Gemi yolculuğumuz Nil Nehri üzerinden Aswan’a doğru devam edecek. Öğle ve akşam yemeği ile konaklama gemide.
5. GÜN:  ASWAN, “ABU SIMBEL” 
Sabah kahvaltılarımızı yanımıza paket şeklinde alarak, Abu Simbel’e doğru erkenden yola çıkıyoruz. Kapısında ki 4 dev Ramses heykeli ile Antik Mısır’ın sembollerinden biri haline gelen, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Abu Simbel Tapınağı'nın gezilmesinin ardından Aswan’a dönüş. Nil Nehri üzerinde kurulmuş ve dünyanın en önemli barajlarından olan Aswan Barajı’nın gezilmesinden sonra gemiye dönüş. Bugün Feluka isimli yelkenlilerle Nil Nehri'nde gezinti de yapılacaktır. (Lütfen felukalara binmeden önce can yeleğinizi gemiden alınız). Öğle ve akşam yemeği ile konaklama gemide.
6. GÜN:  ASWAN, KAHİRE 
Gemide sabah kahvaltısından sonra yapılmadan önce Baraj yapımından sonra sular altında kalmasını engellemek için yeri değiştirilerek kurtarılan meşhur Philae Tapınağı gezilecektir. Nubian Köyü gezisi ve restoranda alınacak öğle yemeğinin ardından Aswan-Kahire iç hat uçuşu için Aswan Havalimanı'na transfer. Kahire’ye varışımız ardından otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Kahirede.
7. GÜN :  KAHİRE 
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Antik Dünya'nın 7 harikasından biri olan ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Giza Piramitleri (Keops, Kefren ve Mikerinos) ve Sfenks gezilecektir. Öğle yemeği dahil gezimizde ayrıca Kahire Kalesi, Mehmet Ali Paşa Cami de görülecektir. Akşam yemeği ve konaklama Kahire’de.
8. GÜN :   KAHİRE, İSTANBUL 
Kahvaltı sonrası düzenlenecek öğle yemeği dahil Kahire turumuzda, dünyanın en zengin müzelerinden biri olan Kahire Müzesi(giriş ücreti dahil) ile muhteşem akustiğe sahip kubbeleri ile ünlü Sultan Hassan Cami ve İran Şahı Pehlevi ile son Türk kökenli Mısır Kralı olan Kral Faruk’un türbelerinin de bulunduğu Refai Cami gezilecektir. Bu gün ayrıca Kahire’nin en meşhur çarşısı olan Khan El Khalili Çarşısı'nda serbest zaman da verilecektir. Akşam üzeri Kahire Havalimanı'na transfer. Bilet, bagaj ve güvenlik işlemlerinin yapılması.
Saat 20.50  TK 695 sefer sayılı uçakla Kahire’den hareket,
9. GÜN :   İSTANBUL, ANKARA 
Saat 00.15 İstanbul Havalimanı'na  varış ve pasaport işlemlerinden sonra iç hatlar terminaline geçiş ve İstanbul’dan ayrılacak misafirlerimizle vedalaşma.
Saat 02.20 TK 2192 sefer sayılı uçakla İstanbul’dan hareket,
Saat 03.35  Ankara Esenboğa Havalimanı'na
varış. Bagaj ve gümrük işlemlerinden sonra özel aracımız ile Tempo Tur önüne transfer ve gezimizin sonu

Tur görevlisi
Murat Özsoy

Ulaşım
THY İLE ANKARA VE İSTANBUL'DAN
Yurt dışı turlarımızda programda yazan uçuş saatleri bazen THY tarafından değiştirilmektedir. Yapılan değişiklikler internet sitemizde güncellenmektedir. Oluşabilecek uçuş saati değişikliklerinden veya rötarlardan zarar görmemeniz için “münferit iç hat veya münferit dış hat” kendi biletini alanların mutlaka THY’den bağlantılı bilet almalarını öneriyoruz. Aksi takdirde doğabilecek olumsuzluklarda acentamızın sorumluluğunun olmadığını belirtmek isteriz.
Vize
Mısır vatandaşları da dahil olmak üzere 7 yaş ve üzeri tüm yolcuların, Mısır'a varmadan en fazla 72 saat önceden COVID-19 negatif sonuçlu bir RT-PCR test sertifikasını Arapça veya İngilizce dillerinde sunmaları gerekiyor. Dijital kopyalar kabul edilmiyor. Sadece akredite bir laboratuvar tarafından damgalanmış ve alınan numune türünün belirtildiği sertifikalar kabul edilmektedir.

Yeşil Pasaporta vize yok.
Umuma mahsus (Bordo) pasaporta vize gerekli :45 yaş altı yolcuların vizesi, gerekli evraklar getirildiği takdirde acentamız tarafından  Mısır Büyükelçiliği'nden alınacaktır.
Umuma mahsus (Bordo) pasaportlu 45 yaş ve üstü yolcular ise Mısır Havalimanı'nda 25 $ nakit ücret ödeyerek sınırdan vize alacaklardır.
Pasaport geçerlilik süresinin tur bitiş tarihi itibarı ile 6 ay daha geçerli olması şarttır. Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa
Ücrete Dahil Olanlar
-THY ile Ankara/İstanbul/Hurgada ve Kahire/İstanbul/Ankara gidiş dönüş uçuşlar
-THY ile Ankara-İstanbul gidiş-dönüş bağlantı uçuşları 100 USD dahil
-Mısır Havayolları ile Aswan-Kahire iç hat uçuşu 130 USD dahil
-Tempo Tur – Esenboğa Havalimanı gidiş-dönüş transferleri
-Havalimanı vergileri
-4 Gece Nil Nehri’nde 5* lüks gemide konaklama
-1 gece Hurgada'da, 2 gece Kahire’de 5* otelde konaklama
-Programda dahil olduğu belirtilen tüm geziler ve müze giriş ücretleri
-Kahvaltılar (7), öğle yemekleri (7) ve akşam yemekleri (6),
-Seyahat güvence sigorta poliçesi
-Tur boyunca Türkçe rehberlik hizmetleri
-Uçakta 20 kg bagaj hakkı
-KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar
-50 TL Yurt dışı çıkış vergisi pulu
-50 USD Vize ve servis ücreti.( Yeşil pasaport vizeden muaftır)
(Nakit tahsil edilir.)
Yeşil Pasaporta vize yok.
Umuma mahsus (Bordo) pasaporta vize gerekli :45 yaş altı yolcuların vizesi, gerekli evraklar getirildiği takdirde acentamız tarafından Mısır Büyükelçiliği'nden alınacaktır.
Umuma mahsus (Bordo) pasaportlu 45 yaş ve üstü yolcular ise Mısır Havalimanı'nda 25 $ nakit ücret ödeyerek sınırdan vize alacaklardır.
-Bahşişler ( Mısır turlarında; grup adına yerel rehber, kaptan, otel, restoran vb kişilere dağıtılmak üzere, tur liderimiz gezi başında kişi başı 35 $ toplamaktadır / katılım zorunludur)
-1. ve 8. Gün akşam yemeği
-Alkollü ve alkolsüz içecekler, telefon, ütü, ilaç vs. gibi kişisel harcamalar
-Otellerde ücretli televizyon kanalları (pay tv)
-Programda dahil olduğu belirtilmeyen müze ücretleri
Gerekli Malzemeler
Kazak, terlik, şapka, su kabı(matara-termos), güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası , yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 13746,97 TL 0,00 TL 13746,97 TL 17099,89 TL 0,00 TL 17099,89 TL 13411,68 TL 0,00 TL 13411,68 TL 12573,45 TL 0,00 TL 12573,45 TL
3 4582,32 TL 0,00 TL 13746,97 TL 5699,96 TL 0,00 TL 17099,89 TL 4470,56 TL 0,00 TL 13411,68 TL 4191,15 TL 0,00 TL 12573,45 TL
Yapılan Yorumlar