Özbekistan Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Özbekistan Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
15.09.2021 - 22.09.2021
Konaklanacak Oteller

Aşağıdaki oteller veya benzerlerinde konaklanacaktır.
Taşkent:Hotel City Palace ****
Hive: Hotel Bek **** ya da benzeri
Buhara :Hotel Shaxristan ****  ya da benzeri
Semerkant: Emirhan Hotel **** ya da benzeri
Not:
Aynı odada 3 kişi konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve “ek yatak” sabit yatak konforunda olmayabilir

4* Otellerde 6 gece konaklama, 6 Akşam, 6 Öğle yemeği
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
2090,00 USD - 17519,01 TL
Tek Kişilik Oda
2300,00 USD - 19279,29 TL
Odada 3. Kişi
2060,00 USD - 17267,54 TL
Çocuk (2-11)
1940,00 USD - 16261,66 TL
Bebek (0-1)
0,00 USD - 0,00 TL
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 USD yatıranlara oda başına 100 USD indirim veya peşin fiyatına 3 taksit + 13 USD indirim. 
Tur tarihinden 35 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara oda başına 50 USD indirim.
Grup veya Kurum indirimlerinden en yüksek olanı, kazanılan indirme ek olarak uygulanır.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
Türk Lirası fiyatlarımız bilgilendirme amaçlıdır. Ödeme yapılan günlerdeki, Merkez Bankası efektif satış kurundan hesaplanarak ücret tahsil edilir. 
İSTANBUL'DAN KATILACAKLARA 75 USD İNDİRİM
SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ
TUR PROGRAMI

Taşken, Urgenç, Hive, Buhara, Şehrisebz, Semerkant

*PROGRAMDA YAZAN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR.

1. GÜN: ANKARA, İSTANBUL, TAŞKENT 
Saat 17.30 Kuğulu Park karşısı, TEMPO TUR önünde buluşma ve özel aracımızla Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin yapılması.
Saat 20.20 THY TK 2171 sefer sayılı uçakla Ankara'dan hareket.
Saat 21.40 İstanbul Havalimanı'na varış. Gezimize İstanbul’dan katılan; uçuş kartı, bagaj ve pasaport işlemlerini kendileri tamamlamış yolcularımızla dış hatlar terminalindeki uçuş kapısında buluşma.
2.GÜN: TAŞKENT 
Saat 00.30 THY TK 368 sefer sayılı uçakla İstanbul'dan Özbekistan'ın başkenti Taşkent'e gece uçuşu. Saat 07.00’da Taşkent’e varışımız ardından yapılacak Taşkent şehir turunda; XVI. yüzyılda yapılmış olan Kukeldaş Medresesi, Barak Han Medresesi, Keffal Sasi Türbesi, Kaht-i Imam Cami görülecektir. Öğleden sonra ise Taşkent’in en canlı pazarı olan Çar-Su Halk Çarşısı, özgürlük meydanı ve Timur’un doğumunun 660. Yılı anısına Başkan İslam Kerimov tarafından 1996'da açılmış Timurlar Tarihi Müzesi’ni gezeceğiz. Öğle, akşam yemeği ve konaklama Taşkent'te.
3.GÜN: TAŞKENT, URGENÇ, HIVE 
Erkenden yapacağımız kahvaltı sonrası Taşkent Havalimanı'na hareket ediyoruz ve iç hat uçuşu ile Urgenç'e gidiyoruz ardından Hive'ye (30 km)  transfer. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde bulunan Hive'de yapılacak öğle yemeği dahil şehir turunda; İsfendiyar Sarayı, 16.ve 17.yy’a ait yapılardan; Hive’nin en büyük kubbesine sahip Pehlivan Mahmud Türbesi, Hudayar Han Sarayı, 19.ve 20.yüzyıl’a ait yapılardan Taş Kale Kervansarayı, Arap Han Medresesi, Palvan Kari Külliyesi, Muhammed Rahim Han Medresesi, 57 metre yükseklikteki İslam Hoca Minaresi, Kalta Minare ve 12.yüzyıl şehrin en eski yapısı olan Cuma Cami görülecektir.  Akşam yemeğini folklor gösterisi eşliğinde tarihi Toza Bog Sarayı'nda yiyeceğiz. Konaklama Hive'de.
4. GÜN: HİVE, BUHARA 
Sabah erkenden alacağımız kahvaltının ardından Hive’den Buhara’ya aracımızla yola çıkıyoruz (400 km) hareket. Yol boyunca çöl yolculuğu yapılacak (yaklaşık 8 saat) ve Amuderya (Ceyhun) Nehri görülecektir. Öğle yemeği yol üzerinde bir lokantada veya kumanya olarak verilecektir. Öğleden sonra UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde bulunan Buhara’ya varış, otele yerleşme ve dinlenme. Akşam yemeği ve konaklama Buhara'da.
5. GÜN: BUHARA 
Kahvaltıdan sonra yapılacak Buhara şehir turumuzda yapılacak panoramik şehir turumuzda Nasreddin Hoca Heykeli, Leb-i, Havuz Külliyesi, Orta Asya’daki en büyük medrese olan Kukeltaş Medresesi ve 16.yüzyıl ve 17.yüzyıl’da yaptırılan Nadir Divan Bey Medresesi göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeği dahil turumuzda tarihi 5.yüzyıl’a dayanan şehrin en eski bölgesi; Buhara Ark Kalesi, Hz. Eyüp’ün mezarının olduğuna inanılan Çeşme-i Eyüp Türbesi, 9.yüzyıl’da Orta Asya’daki en eski camilerden olan Magaki Attari Cami, Nasreddin Hoca Heykeli ve Kalan Cami görülecek; Miri Arap Medresesi, ünlü astronom ve matematikçi Uluğ Bey tarafından yaptırılan Uluğ Bey Medresesi ve 14.yüzyıl’da Nakşibendi tarikatının kurucusu Bahaddin Nakşibendi Türbesi gezilecektir. Akşam yemeği ve konaklama Buhara'da.
6. GÜN: BUHARA, ŞEHRİSEBZ, SEMERKANT
Kahvaltı sonrası otelden ayrılarak, Emir Timur'un doğum yeri olan, 2016 yılında turistik altyapının aşırı gelişiminden dolayı UNESCO tarafından Tehlike Altındaki Dünya Mirasları Listesi'ne eklenen Şehrisebz’e (Yeşil Şehir) gidiyoruz. Bugün yapacağımız gezimizde; Emir Timur döneminden kalma; Ak-saray Sarayı, Emir Timur’un torunu Cihangir Şah’ın Türbesi, hocası Şeyh Şemsettin Gülal Türbesi görülecektir. Öğle yemeği sonrasında ise 15.yüzyıl dönemine ait Gumbez-i Seyidan ve Gök-Gumbez (Kümbet) Cami görülecek yerler arasındadır. Akşam saatlerinde Semerkant’a varış ve otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Semerkant'ta.
7. GÜN: SEMERKANT
Kahvaltı sonrası UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan; tarihi Semerkand'ın kalbi Registan Meydanı’nda; 15-17.yüzyıl döneminde yaptırılmış Uluğbey Medresesi, Telkari (Tilla-Kori) Medresesi ve Sirdari Medreseleri, Hoca Hızır Sarayı, Şah-ı Zinde Türbeleri görülecektir. Öğle yemeğinden sonra ise, Timur İmparatorluğu'nun 4. Sultanı Uluğ Bey’in gözlem evi; Uluğ Bey Rasathanesi Müzesi ile 6. yüzyıl'da kurulmuş Semerkand'ın kuzeyindeki en eski yerleşim yeri olan tarihi Afrasyab Harabeleri gezilecektir. Öğle, akşam yemeği ve konaklama Semerkant'ta.
8. GÜN: SEMERKANT, İSTANBUL, ANKARA
Sabah saat 03.30’da havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve güvenlik işlemlerinin yapılması.
Saat 05.45 TK 373 sefer sayılı uçakla Semerkant'tan hareket.
08.50 İstanbul Havalimanı'na varış ve İstanbul'dan ayrılacak yolcularımızla vedalaşma.
11.00 TK 2142 sefer sayılı uçakla İstanbul’dan hareket,
12.20 Esenboğa Havalimanı'na varış. Gümrük işlemlerinden sonra Esenboğa Havalimanı'ndan özel aracımızla Tempo Tur önüne transfer ve gezimizin sonu.

Tur görevlisi
Selva Hansu
Ulaşım
THY İLE ANKARA VE İSTANBUL'DAN
Yurt dışı turlarımızda programda yazan uçuş saatleri bazen THY tarafından değiştirilmektedir. Yapılan değişiklikler internet sitemizde güncellenmektedir. Oluşabilecek uçuş saati değişikliklerinden veya rötarlardan zarar görmemeniz için “münferit iç hat veya münferit dış hat” kendi biletini alanların mutlaka THY’den bağlantılı bilet almalarını öneriyoruz. Aksi takdirde doğabilecek olumsuzluklarda acentamızın sorumluluğunun olmadığını belirtmek isteriz.
Vize
VİZESİZ
Pasaportun süresi tur bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli olması şarttır.
Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa
Ücrete Dahil Olanlar
- THY ile Ankara / İstanbul / Taşkent ve Semerkand / İstanbul / Ankara uçuşları,
- THY Ankara-İstanbul-Ankara bağlantı ücreti 75 USD dahil
- Taşkent - Urgenc arası yerel havayolları ile uçuş 120 USD dahil
- Ankara Esenboğa Havalimanı gidiş-dönüş özel araç ile transferler
- Havalimanı vergileri
- 4 yıldızlı otellerde 6 gece konaklama
- Kahvaltılar (5), öğle yemekleri (6), akşam yemekleri (6) dahil
- Programda belirtilen bütün şehir turları ve transferler
- Programda belirtilen tarihi yerlere müze giriş ücretleri dahil
- Seyahat Güvence Paketi Poliçesi
- Uçakta 20 kg. bagaj hakkı
- Tur boyunca Türkçe Rehberlik hizmetleri.
- KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar
- 50 TL Yurt dışı çıkış vergisi pulu
-Bahşişler (Özbekistan turlarında; Yerel rehber, şoför, restaurant ve benzeri bahşişleri grup adına dağıtmak üzere, tur liderimiz gezi başında kişibaşı 20 $ toplamaktadır/ katılım zorunludur)
- 2. ve 8. gün kahvaltılar
- Yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler
- Programda dahil olduğu belirtilmeyen diğer müze giriş ücretleri
- Telefon, ütü, ilaç gibi kişisel harcamalar
- Ücretli televizyon kanalları (pay tv)
Gerekli Malzemeler

Yağmurluk, terlik, şapka, bere, su kabı(matara-termos), güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası , yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.

 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 17519,01 TL 0,00 TL 17519,01 TL 19279,29 TL 0,00 TL 19279,29 TL 17267,54 TL 0,00 TL 17267,54 TL 16261,66 TL 0,00 TL 16261,66 TL
3 5839,67 TL 0,00 TL 17519,01 TL 6426,43 TL 0,00 TL 19279,29 TL 5755,85 TL 0,00 TL 17267,54 TL 5420,55 TL 0,00 TL 16261,66 TL
Yapılan Yorumlar
ekin g.
Mesaj Sayısı :1
Kayıt Tarihi :15.8.2012
Özbekistan
24.10.2013 09:27:07
Eylül ayında Tempotur ile Özbekistan'ı gezdik.Çok güzel bir geziydi,Özbekistan mutlaka görülmesi gereken bir ülke, her şehrinde görülecek pek çok önemli ve güzel eser var,.Kervansaraylar,medreseler,saraylar,camiler,türbeler herbiri ayrı ayrı çok güzel.İnsan kendini masal dünyasında hissediyor.Gerek yerel rehberimiz, gerekse de Tempotur rehberimiz Onur Bey çok bilgili ve yardımcıydılar.Onur Bey gezinin en başından itibaren bizlerle tek tek çok ilgilendi,her konuda bilgilendirdi,yardımcı oldu.Otellerimiz,yemek yediğimiz restoranlar güzeldi.Özbekistan çok güzeldi.Çok güzel bir tur oldu.
Sıdıka S.
Mesaj Sayısı :7
Kayıt Tarihi :30.11.2010
ÖZBEKİSTAN
13.2.2012 23:54:42
Özbekistan'a sadece HİVA'yı görmek için bile gidilir.Samerkant ve Buhara Türk-İslam eserlerinin en güzellerinin sergilendiği açık hava müzeleri.Fzt.Sıdıka Songür