Petra, Wadi Rum, Akabe, Ürdün Turu Sömestr ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Petra, Wadi Rum, Akabe, Ürdün Turu Sömestr
Paylaş :
Tur Tarihleri
26.01.2022 - 30.01.2022
Konaklanacak Oteller
Aşağıdaki oteller veya benzerlerinde konaklanacaktır.
Amman: Signature Amman ****
Petra: Petra Guest House ****
Akabe: La Costa Hotel ****
Lut Gölü (Dead Sea): Crowne Plaza Dead Sea *****
Not: Aynı odada 3 kişi konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve
“ek yatak” sabit yatak konforunda olmayabilir.
5* ve 4* Otellerde 4 Gece Oda Kahvaltı Konaklama, 4 Akşam yemeği
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
1230,00 USD - 15622,72 TL
Tek Kişilik Oda
1475,00 USD - 18734,57 TL
Odada 3. Kişi
1220,00 USD - 15495,71 TL
Çocuk (2-11)
1190,00 USD - 15114,67 TL
Bebek (0-1)
0,00 USD - 0,00 TL
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 USD yatıranlara oda başına 100 USD indirim veya peşin fiyatına 4 taksit
Tur tarihinden 35 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara oda başına 50 USD indirim.
Grup veya Kurum indirimlerinden en yüksek olanı, kazanılan indirme ek olarak uygulanır.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
Satış günü geçerli olan Merkez Bankası döviz kuru uygulanarak TL cinsinden kesin fiyat belirlenecektir.
SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
ÜRDÜN, PETRA, WADİ RUM, AKABE, LUT GÖLÜ

* PROGRAMDA YAZAN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ FİYATA DAHİLDİR. 

1.GÜN: ANKARA, AMMAN 
Saat 10.30  Kuğulu Park karşısı, TEMPO TUR önünde buluşma ve özel aracımızla Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin yapılması.
Saat 13.40 PEGASUS PC 1710 sefer sayılı uçakla Ankara'dan hareket. 
Saat 14.30 Amman’a varış. Yapılacak panoramik şehir turunda: Ürdün‘nün başkenti Amman’ın tarihi çarşılarından olan Eski çarşı ve Altıncılar Çarşısı gördükten sonra şehrin modern yaşantısını yansıtan kafeleriyle ünlü Rainbow Caddesi'ni görüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Amman’da.    
2.GÜN: AMMAN, NEBO DAĞI, MADABA, PETRA 
Sabah kahvaltısının ardından Amman şehir turuna başlıyoruz. Kent merkezinde ziyaret edeceğimiz Arkeoloji Müzesi, Etnografya Müzesi, Roma döneminden kalma tarihi kale ve antik tiyatronun ardından şehir turumuzu tamamlıyoruz. Amman’ın 30 km güneyinde bulunan Eski Ahit’de Hz. Musa’nın kendisine vaat edilen toprakları gördüğü ve öldüğü 760 m yükseklikteki Nebo Dağı ve mozaikleriyle ünlü Madaba Şehrini ziyaret ettikten sonra Petra’ya hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Petra’da.   
3.GÜN: PETRA, WADI RUM, AKABE 
Kahvaltı sonrası UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesi'nde bulunan Petra Antik Kenti gezimize başlıyoruz. Indiana Jones, Simbad, Mumya gibi meşhur filmlerin de çekildiği  Ortadoğu’nun en önemli ve büyüleyici antik kenti olarak gösterilen Petra’da; Nebati uygarlığı döneminde yapılmış, 1 km uzunluğunda Bab as-Siq yolu, Hazine (Al-Kazneh), Antik tiyatro, Kraliyet mezarları, Antik su yolu gibi birçok tarihi bölgeyi geziyoruz. Öğleden sonra UNESCO DÜNYA KÜLTÜR ve DOĞA MİRASI listesinde yer alan Wadi Rum’u gezeceğiz (Arabistanlı Lawrance ve Transformers gibi sinema filmlerinin çekildiği Wadi Rum; sıra dışı coğrafyası sayesinde Martian ve Red Planet isimli filmlerde Mars yüzeyi olarak da gösterilmiştir, çöl arazisine uygun araçlar ile kızıl kum tepeleri arasında molalar vererek gezeceğiz. Kızıldeniz kıyısındaki Akabe’ye doğru yola çıkacağız. Akşam yemeği ve konaklama Akabe’de. 
4.GÜN: AKABE, LUT GÖLÜ 
Kahvaltı sonrası Akabe'de yürüyerek ve fotoğraf molaları ile yapacağımız kısa şehir turumuzda, Kızıldeniz sahili Ayla Harabeleri, Akabe Kalesi görüyor ardından Lut Gölü’ne (Ölüdeniz) doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 4 saatlik yoluculuk sonrası İsrail ve Ürdün arasında kalan, deniz seviyesinden 350 metre aşağıdaki, Lut Gölü kıyısında konaklayacağımız otelimize varıyoruz. Arzu edenler otelin göl kıyısındaki plajını kullanarak, Akdeniz'den 10 kat daha fazla tuz oranına sahip ve içerisinde canlı yaşamayan Lut Gölü'nde batmadan yüzmenin keyfini çıkarıyor Lut Gölü'nde güneşin batışının muhteşem manzarası izliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Lut Gölü'nde.  
5.GÜN: LUT GÖLÜ, ANKARA 
Kahvaltı sonrası Lut Gölünden Amman Havalimanına hareket.
Saat 15.10 PC 1711 sefer sayılı uçakla Amman’dan Ankara’ya hareket
Saat 18.05 Ankara Esenboğa Havalimanı'na varış.
Gümrük işlemlerinden sonra Esenboğa Havalimanı'ndan özel aracımızla Tempo Tur önüne transfer ve gezimizin sonu. 

Tur görevlisi
KANSAV ARSLAN
20 yılı aşkın süredir profesyonel tur rehberliği yapan Kansav Arslan, yurt içinde ve yurt dışında binlerce misafiri gezdirmiştir. Asya, Avrupa, Latin Amerika ve Afrika kıtasında birçok ülkeyi tur lideri olarak gezdiren Arslan; 18 yıldır Tempo Turizm'de görev yapmaktadır. Hem yurt içi hem yurt dışı seyahatlerini çeşitli dergilerde ve bloglarda gezi yazıları olarak paylaşmaktadır.
Ulaşım
PEGASUS İLE ANKARA'DAN
Vize
Ürdün'e gidişte:
Tüm aşılarını tamamlamış ve son dozun üzerinden 14 gün geçmiş olan yolcuların Ürdün’e seyahat edebilmeleri için son 72 saat içerisinde yaptırdıkları korona virüs testi sonucunu getirmeleri gerekmektedir. Ürdün yalnızca aşağıda isimleri bulunan laboratuvar ve hastanelerde yapılan PCR testlerini kabul etmektedir. (Ankara’da Düzen Laboratuvarları, Ankara Memorial Hastanesi ve ALAB Laboratuvarları. Diğer iller için lütfen iletişime geçiniz.) Tam aşılı yolcuların, QR kodlu aşı sertifikaları hem dijital hem de çıktı olarak yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Tüm yolcuların seyahatlerinden önce https://www.visitjordan.gov.jo adresinde bulunan formu doldurarak bir QR kodu oluşturmaları ve bu kodun çıktısını alarak yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Buna ek olarak: https://bit.ly/3BcyiGB adresinden temin edilerek doldurulacak yolcu bilgi formunun da çıktısı alınması zorunludur. 

Ürdün’e gelen yolcuların (5 yaş altı hariç) Covıd-19'u kapsayan sağlık sigortası yaptırma ve çıktısını yanlarında bulundurma zorunluluğu bulunmaktadır.
Aşılı olmayan, sadece tek doz aşılı olanlar ve aşılarının ikinci dozunun üzerinden en az 14 gün geçmemiş yolcular, Ürdün’e varışlarında PCR testi yaptırmak zorundadırlar. Testin ücreti 28 JOD yaklaşık 40 USD’dir. 

Ürdün’den dönüşte:
Dünya Sağlık Örgütü veya ülkemizce acil kullanım onayı verilmiş aşılardan (Sinovac, BioNtech, AstraZeneca) en az iki doz, (Johnson & Johnson için tek doz) yaptırdıklarını ve son dozdan en az 14 gün geçtiğini veya ilk PCR pozitif test sonucunun 28. gününden başlamak üzere
son 6 ay içinde hastalığı geçirdiğine dair ilgili ülke resmi otoritelerince düzenlenen belgeyi ibraz edenlerden ayrıca negatif sonuçlu PCR/hızlı antijen testi raporu ibrazı talep edilmeyecek ve bu kişiler için karantina tedbiri uygulanmayacaktır.

Ülkemize girişlerde aşı sertifikasının veya hastalığı geçirdiğine dair belgelerin ibraz edilememesi durumunda: girişten azami 72 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR test raporu veya girişten azami 48 saat içerisinde yapılmış negatif hızlı antijen test sonucunun ibrazı istenilecektir. 12 yaş altındaki çocuklar ülkemize girişlerde PCR/Antijen test raporu ile aşı sertifikası uygulamalarından muaf tutulacaktır.
(Güncelleme 11.10.2021)

Covid-19 Yurt Dışı Seyahat Sigortası hakkında bilgi almak için tıklayınız.
VİZESİZ
Pasaportun süresi tur bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli olması şarttır.
Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa
Ücrete Dahil Olanlar
- PEGASUS ile Ankara / Amman/ Ankara gidiş dönüş uçuşlar
- Tempo Tur – Esenboğa Havalimanı gidiş-dönüş transferleri
- Havalimanı vergileri
- 4* ve 5* otellerde 4 gece konaklama
- Programda belirtilen bütün şehir turları ve transferler
- Programda dahil olduğu belirtilen gezilerin müze girişleri
- Kahvaltı (4) ve akşam yemekleri (4),
- Petra Antik Kent turu 130 USD dahildir.
- Wadi Rum Turu 95 USD dahildir.
- Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi
- Tur boyunca Türkçe rehberlik hizmetleri
- 20 kg. bagaj taşımacılığı
- KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar
-50 TL Yurt dışı çıkış vergisi pulu
-Bahşişler ( Ürdün turlarında; yerel rehber, şöförler vb hizmet verenlere grup adına dağıtılmak üzere, tur liderimiz gezi başında kişi başı 20 USD nakit olarak toplamaktadır / katılım zorunludur)
-Öğle yemekleri
-Alkollü ve alkolsüz içecekler, telefon, ütü, ilaç vs. gibi kişisel harcamalar
-Otellerde ücretli televizyon kanalları (pay tv)
-Programda dahil olduğu belirtilmeyen müze ücretleri
-Zorunlu Covid-19 Yurt Dışı Seyahat Sigortası
Gerekli Malzemeler

Terlik, şapka, su kabı(matara-termos), mayo, güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası,kazak, yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.

 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 15622,72 TL 0,00 TL 15622,72 TL 18734,57 TL 0,00 TL 18734,57 TL 15495,71 TL 0,00 TL 15495,71 TL 15114,67 TL 0,00 TL 15114,67 TL
3 5207,57 TL 0,00 TL 15622,72 TL 6244,86 TL 0,00 TL 18734,57 TL 5165,24 TL 0,00 TL 15495,71 TL 5038,22 TL 0,00 TL 15114,67 TL
Yapılan Yorumlar