Ramazan Bayramı Ağva, Şile, Polonezköy Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Ramazan Bayramı Ağva, Şile, Polonezköy Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
Duraklar

1- 07.15 Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü alt
2- 07.30 Tempo Tur önü
3- 07.40 Milli Kütüphane - Bahçelievler
4- 07.43 Söğütözü-Armada önü
5- 07.45 Eskişehir yolu Bilkent Köprüsü altı
6- 07.48 Eskişehir yolu Ümitköy Köprüsü altı
7- 07.50 Eskişehir yolu Mesa Migros karşısı
8- 07.55 Yaşamkent BP Benzinlik önü
9- 08.05 Eryaman - Optimum önü

Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, bu duraktan binenler , Vekaletler Caddesi ile Atatürk Bulvarı’nın kesiştiği noktada bırakılacaktır.
Eryaman--Optimum durağından binenler dönüşte MEVA ŞEHİR satış ofisi önünde indirilecektir.

Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller

ŞİLE RESORT OTEL 3*

DÜZCE HIZEL OTEL Tüm odalarında, duş, wc, tv, saç kurutma makinesi (Bu Otelimizde alkollü içecek servisi yapılmamaktadır)


YARIM PANSİYON KONAKLAMA
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
0,00 TL -
Tek Kişilik Oda
0,00 TL -
Odada 3. Kişi
0,00 TL -
Çocuk (7-12)
0,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
Tur tarihinden 10 gün öncesine kadar bakiyeyi tamamlayabilirsiniz. 

Tur tarihinden 7 gün öncesine kadar kesintisiz iptal etme hakkı

Erken rezervasyon döneminde grup ve kurum indirimleri uygulanmaz.


SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ
TUR PROGRAMI

Topuk Yaylası, Samandere Şelalesi, Poyrazlar Gölü, Acarlar Longozu, Şile, Şile Feneri, Şile Limanı, Ağlayan Kaya, Polonezköy, Zofia Teyze Anı Evi, Ağva, Göksu Çayında Tekne Turu, Yeşil Çay, Kerpe.

Sizleri önemsiyoruz!
-Tüm araçlar, her tur öncesi dezenfekte edilecek ve tüm araçlarda el dezenfektanı bulundurulacaktır.

-Konuklarımıza günlük ateş ölçümü yapılacaktır.
-Seyahatlerde maske zorunluluğu olacaktır.
-Tüm rehberlerimiz bilgilendirilmiş ve her zaman olduğu gibi tur süresince sizlere yardımcı olacaktır.
-Otel odaları her gün temizlenecektir. Yemeklerde mesafeli düzen uygulanacaktır.
-Gezimizde alınan sağlık ve seyahat  önlemleri, kamu otoriteleri genelgeleri ile güncellenecektir.

DİKKAT:
 

Kayıt sırasında satış danışmanımıza HES kodunuzu vermeyi unutmayınız.

HES kodu nasıl alınır lütfen tıklayınız

 

1.GÜN: ANKARA, TOPUK YAYLASI, SAMANDERE ŞELALESİ, DÜZCE
Sabah saat 07.30’de TEMPO TUR önünde buluşma ve hareket.  Topuk Yaylası'na çıkış Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından çevre düzenlemesi yapılan yayladaki gölet etrafında yapacağımız yaklaşık 1 saatlik yürüyüş sonrası Düzce'ye hareket. Yolumuz üzerinde öğle yemeği molası verdikten sonra yolumuzu Samandere Şelalesi'ne çeviriyoruz. Tabiat anıtı ilan edilen alanda ağaçların arasından şiddetle akan sular, beyaz köpükler halinde dökülerek cadı kazanı içinde derin kayalıkların arasında adeta kaynamaktadır. Şelalenin arkasındaki kayanın içinde, doğal olarak oluşan mağara ile bir ara kaybolan sular biraz ilerden tekrar ortaya çıkarak akışını sürdürmektedir.  Tüm bu alanları ve şelaleleri rahatca görebilmek için yapılan bol merdivenli yürüyüş yolunda yaklaşık olarak 45 dakikalık bir yürüyüş yapacağız. Yürüyüş sonrası kısa bir dinlenme molası sonrasında Düzce'ye dönüp otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama DÜZCE-HIZEL OTEL'de.

2.GÜN: ADAPAZARI, POYRAZLAR GÖLÜ, ACARLAR LONGOZU, KARASU, ŞİLE 
Kahvaltı sonrası Poyrazlar Gölü'ne hareket. Göl etrafında kısa bir yürüyüş sonrası Sakarya Nehri'nin Karadeniz ile buluştuğu Karasu ilçesine hareket.Karasu'da: Birinci derece doğal sit alanı ve yaban hayvanı geliştirme sahası ilan edilen Acarlar Longozu'nu gezeceğiz. Longoz 235 çeşit kuş türünü, binlerce su menekşesi ve göl lalesini içerisinde barındıran bu doğa harikası.
Orman Bakanlığı Milli Parklar ve Av Yaban Hayatı Genel Müdürlüğü’nün gözetimindeki Longozun genişliği 1560 hektar. Kırklareli’ndeki, İğneada Longozu’ndan sonra Türkiye’nin ikinci en büyük subasar ormanı. Göl tabanı çok sık bitki örtüsüyle kaplı. Hakim ağaç dişbudak. Karaağaç ve kızılağaç da yaygın. Acarlar’da yetişen göl soğanı ilaç sanayinde önemli ölçüde kullanıyor.
Acarlar, kuşların Anadolu’daki iki önemli göç yolundan birisinin üzerinde. Soyları tükenme tehlikesi altındaki karabatak, alacabalıkçıl, kadife ördeğinin yanı sıra diğer balıkçıllar, ibisler, deniz ve balık kartalı buradan geçiyor. Sülün, çulluk yaşıyor. Birçok kuş burada yuva yapıyor. Yazın suyu çekilen gölün toprakları köylülerce tarımda kullanılıyor. Gezimizin ardından Şile'ye hareket otelimize yerleşme ve dinlenme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
3.GÜN: RİVA, POLONEZKÖY
Kahvaltı sonrası Riva'ya hareket. Riva Kalesi ve merkezin gezilmesinden sonra Polonezköy'e gidiyoruz. Zofia Teyze Anı Evi, Arıcılık Müzesi’ni gezdikten sonra kır kahvesinde serbest zaman veriyoruz. Yürümeyi seven misafirlerimizle 5 Km'lik Polonezköy yürüyüş yolunu yürüyoruz. Yürüyüş sonrası kendimize bir hediye veriyoruz. Polonezköy’ün meşhur pastanesi Polina’da ev yapımı pastaların tadına bakarak kaybettiğimiz tüm enerjiyi geri alıyoruz. Daha sonra Şile’ye hareket. Şile'de; Ağlayan Kaya, Şile Feneri, Maşatlık Parkı'nın gezilmesi ve otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 
4.GÜN: AĞVA, KERPE, ANKARA
Kahvaltı sonrası Ağva'ya hareket. Yemyeşil bir ormana yaslanmış, masmavi bir denize yüzünü dönmüş, iki nehir arasında kalmış İstanbul'un yanı başında, doğanın bütün hünerlerini sergilediği bir yeryüzü cenneti olan Ağva'da hava koşulları uygun olduğu takdirde Göksu Çayı'nda tekne gezisi yapıyoruz. Tekne gezimizin ardından Ağva'nın şehir merkezini ve Yeşil Çayı gördükten sonra Kerpe'ye hareket. Kerpe'nin sembolü heykel kayaların gezilmesinden sonra deniz kenarındaki tesislerde öğle yemeği sonrası dönüş yolculuğu. Akşam saat 21:30 sularında Ankara'ya varış.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. 
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 

Ulaşım
OTOBÜS veya MİDİBÜS İLE ULAŞIM
Ücrete Dahil Olanlar
özel ulaşım, otelde konaklama(3), kahvaltı(3), akşam yemeği(3), SEYAHAT GÜVENCE SİGORTA POLİÇESİ, Ağva'da tekne gezisi, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV.
Ücrete Dahil Olmayanlar
İlk gün kahvaltı, son gün akşam yemeği, tüm öğle yemekleri, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Gerekli Malzemeler
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, gözlük, fotoğraf makinesi, pil, yedek film veya yedek hafıza kartı, şarj aleti, antibakteriyel jel, mayo, havlu, terlik.
Diğer Bilgiler
ÖĞLE YEMEKLERİ: Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmeti alabilirler.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar