Ramazan Bayramı Gül Hasadı, Salda Gölü, Sagalassos Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Ramazan Bayramı Gül Hasadı, Salda Gölü, Sagalassos Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
Duraklar
1-23.15 Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-23.30 Tempo Tur önü
3-23.40 Milli Kütüphane – Bahçelievler
4-23.43 Söğütözü-Armada önü
5-23.45 Eskişehir Yolu Bilkent Köprüsü altı
6-23.48 Eskişehir Yolu Ümitköy Köprüsü altı
7-23.50 Eskişehir Yolu Koru Sitesi Migros karşısı
8-23.55 Yaşamkent BP Benzinlik önü
Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, buradan binenleri Bakanlıklar Vekaletler Caddesi - Atatürk Bulvarı köşesinde bırakılacaktır.
Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller
2 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA + 1 ÖĞLE YEMEĞİ
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
0,00 TL -
Tek Kişilik Oda
0,00 TL -
Odada 3. Kişi
0,00 TL -
Çocuk (7-12)
0,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
Tur tarihinden 10 gün öncesine kadar bakiyeyi tamamlayabilirsiniz. 

Tur tarihinden 7 gün öncesine kadar kesintisiz iptal etme hakkı

Erken rezervasyon döneminde grup ve kurum indirimleri uygulanmaz.


SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Güneykent, Gül Hasadı, Gül Fabrikaları, Gül Evi, Gül Kahvaltısı, Burdur Müzesi, Sagalassos Antik Kenti, Salda Gölü, Kibyra Antik Kenti

Sizleri önemsiyoruz!
-Tüm araçlar, her tur öncesi dezenfekte edilecek ve tüm araçlarda el dezenfektanı bulundurulacaktır.

-Konuklarımıza günlük ateş ölçümü yapılacaktır.
-Seyahatlerde maske zorunluluğu olacaktır.
-Tüm rehberlerimiz bilgilendirilmiş ve her zaman olduğu gibi tur süresince sizlere yardımcı olacaktır.
-Otel odaları her gün temizlenecektir. Yemeklerde mesafeli düzen uygulanacaktır.
-Gezimizde alınan sağlık ve seyahat  önlemleri, kamu otoriteleri genelgeleri ile güncellenecektir.

DİKKAT:
 

Kayıt sırasında satış danışmanımıza HES kodunuzu vermeyi unutmayınız.

HES kodu nasıl alınır lütfen tıklayınız

 

1. GÜN: ANKARA, GÜNEYKENT
Akşam saat 23.30 da Tempo Tur önünde buluşma ve hareket. Gece yolculuğu.
2. GÜN: GÜNEYKENT, GÜL BAHÇELERİ, GÜL FABRİKALARI
Sabah saatlerinde Isparta'nın " Gül Kenti Güneykent" beldesine ulaşıyoruz. Güneykent Isparta'da yetiştirilen güllerin  % 15-18'lik kısmının üretimini sağlamaktadır. Aynı zamanda üretilen bu güller belde de işlenerek yurt dışına pazarlanmaktadır. Belde belediyesi ve halkı, gelen konuklarına gül hasadı döneminde gelenek, görenek, yemek ve beldenin diğer güzelliklerini tanıtarak kültürler arası kaynaşmaya katkı sağlamaktadır. Varıştan sonra biraz dinleniyor ve  gül tarlalarına gidiyoruz.  Deneyimli işçilerden gül hasadı hakkında bilgi aldıktan sonra, gül tarlalarında 45-60 dakika süreyle  güllere dokunarak, koklayarak  çıplak elle gül hasadına katkı yapıyoruz. Bu arada bol bol fotoğraf çekiyoruz.
NOT: Yağmurlu havalarda gül tarlaları çamur olabilir. Bu nedenle yanınızda kışlık botunuzu getrmenizi öneriyoruz. Arı sokması ihtimaline karşı bugün parfüm ve sprey kullanmayınız.
Dönüşte  açık parfüm vadisi Güneykent'te güllerle donatılmış masalarda, gül kokuları eşliğinde bizler için yöresel ürünlerden hazırlanmış gül kahvaltımızı yaptıktan sonra topladığımız güllerin işlendiği fabrikalara geçiyoruz. Hem geleneksel usül, hem de modern tesislerde güllerin işlenmesi ve gül yağının elde edilmesinde geçirdiği evreleri izliyoruz. Gül Evi, Yunus Emre Evi'ni gezdikten sonra alışveriş için serbest zaman.Güneykentli hanımların el emeği göz nuru yapmış oldukları hediyelik eşyalar ile gül yağı, gül reçeli, gül kremi, gül şurubu satın alabilirsiniz. Programımızı tamamladıktan sonra Öğle yemeğimiz, güllerin gökyüzüne güldüğü kent olan Gülkent'te yöresel yemeklerden oluşacaktır. Yemekten sonra Burdur'a hareket. Sivil Osmanlı mimarisini yansıtan Taşoda ve Baki Bey Konaklarının açık olması durumunda ziyaret edip otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama Burdur'daki otelimizde.
3.GÜN :SALDA GÖLÜ, KİBYRA
Kahvaltı sonrası Türkiye’nin en berrak, en temiz ve en derin göllerinden olan Salda Gölü'ne gidiyoruz.  Göl kenarında kısa bir gezinti sonrası gölde yüzmek için 1,5 saat serbest zaman ardından Gölhisar'a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Gölhisar'da kahraman savaşçıların ve hızlı atların şehri Kibyra'yı gezmeye başlıyoruz. Bu antik kentin her yerine araç giremediği için yürüyerek gezmek zorundayız. Likya, Kayra, Pisidya ve Frigya bölgelerinin kesişme yerinde ve ticaret yollarının tam merkezinde kurulan Kibyra, Gölhisar ilçesi sınırları içerisindedir. Savaşan güçlü insanların ve hızlı atların şehri olan Kibyra zengin tarihi mirasıyla sizleri büyüleyecektir. Şehre girerken solda 12-13 bin kişilik kapasitesi, u formu ve 200 metreye varan pist uzunluğuyla stadyumu sizi karşılar. Anadolu’nun en görkemli stadyumlarından biridir. İlerledikçe yukarı ve aşağı agora, tiyatro ve meclis binası karşınıza çıkar. Şehrin binaları birbirinin görüntüsünü kesmeyecek ve tüm ovayı görebilecek şekilde yerleştirilmiştir. Kenti gezdikçe büyüleneceksiniz. Antik Kent gezisi sonrası Burdur'a hareket. Akşam yemeği ve konaklama Burdur'daki otelimizde.
Not:  Salda Gölünde yüzmek isteyenler mayo, havlu, terlik ve güneş kreminizi ayrı bir çantaya koyup otobüste yanınıza almayı unutmayınız.
4.GÜN: BURDUR  MÜZESİ, SAGALASSOS ANTİK KENTİ
Kahvaltı sonrası aşkların, ihtirasların ve imparatorların gözde şehri Sagalassos Antik Kenti'ne gidiyoruz. MS 161 – 180 yılları arasında Roma İmparatoru Marcus Aurelius zamanında yapılmış olan Antoninler Çeşmesi'nin hala akan suyundan içme şansına sahip olacaksınız. Bu tarihi kent sizi kendisine hayran bırakacak ve tekrar tekrar görmek isteyeceksiniz. Kenti yürüyerek gezeceğiz. Kent gezimizin ardından Burdur'a gidiyoruz.Burdur'da yer alan ve çoğunluğu Burdur ve çevresi ile Sagalassos , Hacılar, Kibyra, Kremna Antik yerleşimlerinden getirilen eserlerin sergilendiği Burdur Arkeoloji Müzesi'ni geziyoruz. Bu müze 60 bine varan eski eser sayısıyla Türkiye'nin ilk 10 – 15 müzesi arasında yer almaktadır. Burdur İli bulunduğu coğrafi konumu bakımından (Pisidia) Akdeniz, Ege ve İç Anadolu bölgelerindeki uygarlıkların ortak özelliklerini temsil etmektedir. Müzedeki kültür varlıkları, M.Ö. 7000 den günümüze kadar 9000 yıllık bir geçmişin izlerini taşımaktadır. Müze gezimizin ardından dönüş yolculuğu. Akşam saat 23.00 sularında Ankara’ya varış.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. 
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 

Ulaşım
OTOBÜS veya MİDİBÜSLE ULAŞIM
Ücrete Dahil Olanlar
Otobüs veya midibüsle ulaşım, otelde konaklama(2), kahvaltı(3), öğle yemeği (1), akşam yemeği(2), SEYAHAT GÜVENCE SİGORTA POLİÇESİ, rehberlik hizmetleri, milli park ve özel müze giriş ücretleri, KDV.
Ücrete Dahil Olmayanlar
İkinci gün hariç tüm öğle yemekleri, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL) alabilir ya da bu tur için 21 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
Gerekli Malzemeler
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı,koruyucu krem, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası, su kabı, anti bakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, yedek hafıza kartı, şarj cihazı, mayo, havlu, terlik.
Diğer Bilgiler
-ÖĞLE YEMEKLERİ: Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar