Ramazan Bayramı Kapadokya, Hacıbektaş, Gülşehir Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Ramazan Bayramı Kapadokya, Hacıbektaş, Gülşehir Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
Duraklar

1-08.15 -Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-08.30 Tempo Tur önü
3-08.40 Milli Kütüphane - Bahçelievler
4-08.43 Ufuk Universitesi Hastanesi önü
5-08.50 Yüzüncü Yıl Köprüsü Altı
6-08.55 Keklikpınarı Sapağı
Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, buradan binenleri Bakanlıklar Vekaletler Caddesi Atatürk Bulvarı köşesinde indirecektir.

Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller
DİNLER OTEL- KAPADOKYA (*****)
3 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
0,00 TL -
Tek Kişilik Oda
0,00 TL -
Odada 3. Kişi
0,00 TL -
Çocuk (7-12)
0,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI

Konya, Mevlana Türbesi, Mevlana Müzesi, Ürgüp, Göreme Açık Hava Müzesi, Zelve, Avanos, Uçhisar, Mustafa Paşa (Sinasos), Derinkuyu veya Kaymaklı Yeraltı Şehri, Ihlara Vadisi, Hacıbektaş, Gülşehir


1.GÜN: KONYA, MEVLANA MÜZESİ, ÜRGÜP
Sabah saat 08.30 ’da TEMPO TUR önünde buluşma ve hareket. Konya'da öğle yemeğinden sonra Mevlana Türbesi, Mevlana Müzesi'nin gezilmesi ve Ürgüp'e hareket. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
2.GÜN: IHLARA VADİSİ, DERİNKUYU VEYA KAYMAKLI YERALTI ŞEHRİ, ÜRGÜP
Kahvaltı sonrası Ihlara Vadisi'nin gezilmesi. Hasandağı’ndan çıkan bazalt ve andezit yoğunluklu lavların soğumasıyla ortaya çıkan çatlaklar ve çökmeler kanyonu oluşturmuştur. Bu çatlaklardan yol bulan kanyonun bugünkü halini almasını sağlayan Melendiz çayına ilk çağlardan Kapadokya Irmağı anlamına gelen ‘Potamus Kapadukus” denilmekteydi. 14 km uzunluğundaki vadi Ihlara’dan başlar. Selime’de son bulur. Vadinin yüksekliği yer yer 100-150 m'dir. Vadi boyunca kayalara oyulmuş sayısız barınaklar, mezarlar ve kiliseler bulunmaktadır.Yüz metre derindeki vadiye merdivenle inip çıkmanın da biraz yorucu olacağını hatırlatalım. Daha sonra Derinkuyu veya Kaymaklı Yeraltı Şehri gezimizin ardından Ürgüp' deki otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Ürgüp'teki otelimizde.
3.GÜN:GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ, UÇHİSAR, ZELVE, PAŞABAĞLAR, DEVRENT, MUSTAFAPAŞA (SINASSOS)
Kahvaltı sonrası Ürgüp, UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS listesinde yer alan Göreme Açık Hava Müzesi'ni geziyoruz. Yaşamın peri bacaları ile iç içe sürdüğü Kapadokya'nın şirin beldesi Göreme'nin tarihi anlamda en önemli yeri Göreme Açıkhava Müzesi'dir. Müze kaya içine oyulmuş manastırlar, kiliseler, şapeller, yemekhaneler, mutfaklar ve yaşam alanlarından oluşmaktadır. Bu bölge Hıristiyanlık tarihinde önemli bir kişi olan Kayseri Piskoposu Aziz Basil tarafından 4. yüzyılda bir dini eğitim ve düşünce merkezi olarak kurdurulmuş. Hıristiyanlık düşüncesine bir çok yenilik getiren Aziz Basil'in fikirleri ilk olarak burada öğretilmeye başlanmış. Bölgedeki manastır hayatı 1000 yıl kadar sürmüştür. Daha sonra Uçhisar Kalesi, Zelve Vadisi, Paşabağlar, Devrent Vadisi ve Güvercinlik Vadisi'ni geziyoruz. Ardından Mustafapaşa (Sinasos)'a gidiyoruz. Bugün Mustafapaşa adını almış olan Sinasos, 1920'li yıllara kadar halkının çoğunluğu Rumlardan oluşan, üç bin nüfuslu bir Kapadokya kasabasıydı. Ürgüp'ün beş kilometre kadar güneyindeki bu kasaba, kendine özgü mimarisi, eğitimli ve yetenekli insanlarıyla "Doğu'nun incisi" olarak anılırdı. 1924 yılında uygulanan Türk-Yunan nüfus mübadelesiyle vatanlarını terk etmek zorunda kalan Rumlar, kasabalarından ayrılmadan önce, Mübadeleye tabi tutulan başka hiçbir yerde örneği görülmeyen bir şey yaptılar: İki fotoğrafçı tutarak kasabalarının fotoğraflarını çektirdiler ve bunları bir albümde bir araya getirerek ölümsüzleştirdiler. Konaklar, kiliseler, okullar, köprü ve çeşmelerin yer aldığı bu albüm, gündelik hayattan görüntüleri, eğlenceleri, yerel kıyafetleri ve Sinasos toplumunun çeşitli simalarını da yansıtıyordu. Gezimizin ardından otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Ürgüp'teki otelimizde.
4.GÜN: AVANOS, GÜLŞEHİR, HACIBEKTAŞ, ANKARA
Kahvaltı sonrası Kızılırmak'ın iki yakasında kurulmuş olan Avanos 'a gidiyoruz. İlçeye Kızılırmak hayat veriyor. Burası seramik atölyelerinin bulunduğu, toprağın şekillendirilip pişirilerek kaba dönüştüğü yerdir. Avanos'un eski sokaklarını gezdikten sonra Güray Müze'ye gidiyoruz. Antik eserler, modern eserler bölümlerini gezip çanak-çömlek, çini imalathanesini görüp dilediğimizi satın alıyoruz. Daha sonra öğle yemeği molası. Yemekten sonra Gülşehir'e hareket. Gülşehir'de St. Jean ( Karşı Kilise)'yi gezip Hacıbektaş'a gidiyoruz. Hacıbektaş Veli Müzesi'nde Aşevi, Pirevi, Çilehane, Kırklar Meydanı, Hacıbektaş Veli Türbesi ve Balım Sultan Türbesi'nin gezilmesinden sonra dönüş yolculuğu. Akşam saat 22.00 sularında Ankara'ya varış.
Ulaşım
Otobüs veya Midibüs ile
Ücrete Dahil Olanlar
Özel ulaşım, otelde konaklama (3), kahvaltı(3), akşam yemeği (3), SEYAHAT GÜVENCE POLİÇESİ, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar

İlk gün kahvaltı, tüm öğle yemekleri, son gün akşam yemeği yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (70 TL)  alabilir ya da bu tur için 146 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. 

Gerekli Malzemeler
Rahat bir yürüyüş giysisi,yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, koruyucu krem, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, anti bakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, pil, yedek film veya yedek hafıza kartı, şarj aleti, mayo, havlu, terlik.
Diğer Bilgiler
-ÖĞLE YEMEKLERİ:
Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar