Ramazan Bayramı Karadeniz Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Ramazan Bayramı Karadeniz Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
Duraklar
1-23.15 -Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-23.30 Tempo Tur önü
3-23.40 Milli Kütüphane - Bahçelievler
4-23.43 AŞTİ karşısı
5-23.46 Akköprü Migros karşısı
6-23.50 Fatih (Keçiören) Köprüsü
7-23.53 Samsun Yolu Aydınlıkevler Kavşağı T.Telekom önü
8-00.00 Mamak Köprüsü üstü
Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, bu duraktan binenler, Vekaletler Caddesi ile Atatürk Bulvarı’nın kesiştiği noktada bırakılacaktır.
AŞTİ karşısındaki duraktan binenler dönüşte, AŞTİ'de durmanın yasak olması nedeniyle EMEK METRO durağında indirilecektir
Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller

1-UZUNGÖL İNAN KARDEŞLER OTEL Tüm odalarında duş, wc, tv
2- AYDER SİS OTEL Tüm odalarında duş, wc, tv
3-GÜMÜŞHANE- RAMADA OTEL(*****)

3 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
0,00 TL -
Tek Kişilik Oda
0,00 TL -
Odada 3. Kişi
0,00 TL -
Çocuk (7-12)
0,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları

25 Nisan 2020 tarihine kadar, kesin kayıt yaptıranlara kişi başı 50 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit


10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Yason Burnu, Yason Kilisesi, Ordu Boztepe, Kiremitli Köprü, Uzungöl, Çamlıhemşin, Fırtına Deresi, Şenyuva (Çinçiva) Köprüsü, Zilkale, Ayder Yaylası, Trabzon, Ayasofya Kilisesi, Atatürk Köşkü, Karaca Mağarası, Giresun, Ordu, Taşbaşı Kilisesi, Samsun Bandırma Vapuru.

1.GÜN: BULUŞMA VE HAREKET
Akşam saat 23.30 de Tempo Tur önünde buluşma ve hareket. Kırıkkale'den sonra Sungurlu yakınlarındaki tesiste vereceğimiz mola sonrası Çorum-Samsun güzergahını izleyerek Karadeniz Sahil Yolu'na iniyoruz.
2.GÜN: SAMSUN, YASON BURNU, ORDU BOZTEPE, UZUNGÖL
Sabah saatlerinde Bolaman’dan eski Sahil Yolu’nu takip ediyoruz. Bu noktadan itibaren Karadeniz’i yaşamaya başlıyorsunuz. Eskiden çok yoğun olan trafik yerini sakinliğe bırakmış. Kısa bir süre sonra Yason Burnu'na varıyoruz. Yason adı, Argonotlar'la beraber burada karaya çıkan Iason’dan kalmıştır. Burunun alt tarafında “Panaya” adında eski manastır/kilise vardır. Yarımada üzerindeki kilisenin adı Jason's Church veya (antik ismi Hagios Nikolaas) diye de bilinir. Adını, mitolojide Altın Post’un peşine düşen ve Argo adlı gemiyle Karadeniz’e açılan kahramanların efsanevi lideri Iason’dan alıyor. Xenophon da, ‘’Anabasis’’te (Onbinlerin Dönüşü) burayı "Yason Burnu" olarak adlandırmaktadır.
Burada bulunan kilisenin dıştan görülmesinden sonra Fatsa'da kahvaltı molası. Ardından Ordu'ya hareket. Boztepe'ye çıkış. Bir süre Ordu'yu kuşbakışı seyredip dinleneceğiz. Daha sonra Karadeniz Sahil Yolu'ndaki yolculuğumuz devam edecek. Akçaabat'ta öğle yemeği için duracağız. Akçaabat'ın meşhur köftesi menümüzün ana yemeği. Yemekten sonra  yolumuz üzerinde bulunan Kiremitli Köprü (Hapsiyaş)'yü gördükten sonra Uzungöl’e çıkıyoruz. Uzungöl'de: Dursun Ali İNAN Müzesi'nin gezilmesinden sonra Uzungöl 'ün çevresinde gezinti yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Uzungöl'deki otelimizde.
3.GÜN: AYDER, FIRTINA VADİSİ, ÇİNÇİVA KÖPRÜSÜ, ZİLKALE
Kahvaltı sonrası Doğu Karadeniz Bölgesi’nin küçük ve sevimli ilçesi Çamlıhemşin’e gidiyoruz. Burada bizi bekleyen araçlarımızla Fırtına Vadisi içinde bir tarafta yeşilin her tonunu, bir tarafta Fırtına Deresi’ni, bir tarafta bozulmamış yöre mimarisinin örneklerini görecek ve kemer köprüleri gezeceğiz. İlk durağımız "Sevdaluk" dizisinin çekildiği Şenyuva(Çinçiva) köyü. Köyü ve buradaki kemer köprüyü gezdikten sonra sonra yolculuğumuz Zilkale’ye doğru devam edecek. Denizden 750 metre, hemen altında akmakta olan Fırtına Deresi’nden de 100 metre yükseklikte, sarp bir kaya üzerinde 14. yüzyılda inşa edildiği tahmin edilen Zilkale, ihtişamlı görüntüsüyle yüzlerce metre ötelerden de gözükebiliyor. Önce uzaktan görüntüleyip ardından içini gezeceğiz. Daha sonra Çamlıhemşin'e geri dönüyoruz. Öğle yemeğimizde yörenin en meşhur yemeği olan muhlama yeme şansımız olacak. Yemekten sonra otobüsümüzle Ayder Yaylası’na çıkacağız. Kalegon denilen mevkiden başlayarak Ayder Yaylası'nı yürüyerek gezeceğiz. Görüntüler büyüleyici. Şelaleler ayrı bir güzellik katıyor bu güzelliğe. Alışveriş için yeterince zamanınız da var. Ayder'de tulum eşliğinde horon izleme şansınız da olacak.Gezimizin ardından otelimize hareket. Otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Ayder'deki otelimizde.
4.GÜN: RİZE, ÇAY FABRİKASI GEZİSİ, TRABZON, ATATÜRK KÖŞKÜ, KÜÇÜK AYASOFYA, SUMELA MANASTIRI
Kahvaltı sonrası Gündoğdu'da ''Rize Bezi'' satan bir mağazaya uğruyoruz. Alışveriş için serbest zaman. Daha sonra çay fabrikasını gezip, çayın bardağımıza gelene kadar geçtiği aşamaları görüyoruz. Ardından Trabzon'a hareket. Atatürk Köşkü ve bir kısmı cami olarak kullanılan Küçük Ayasofya Kilisesi'ni gezdikten sonra Hamsiköy'e çıkıp öğle yemeğimizi yedikten sonra Sumela Manastırı'na gidiyoruz. Trabzon’un Maçka İlçesi Altındere Köyü sınırları içinde, Altındere Vadisi’ne hakim Karadağ’ın eteklerinde sarp bir kayalık üzerine kurulmuş olan Sumela Manastırı, halk arasında “Meryem Ana” adı ile anılır. Sumela Manastırı tadilat nedeniyle kısmen ziyarete açılmış olup bazı bölümlerini dışarıdan görebileceğiz. Daha sonra Gümüşhane'ye hareket. Akşam yemeği ve konaklama Gümüşhane'deki otelimizde
5.GÜN: GİRESUN, ORDU, SAMSUN, ÇORUM, ANKARA
Kahvaltı sonrası Karaca Mağarası'na hareket. Mağara gezimizin ardından Giresun'da kısa bir mola vererek devam ediyoruz. Ordu Taşbaşı Mahallesi'nde bulunan "Kültürel Sit Alanı" , onarılan konakların çevrelediği sokakta kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Daha sonra kültür merkezi olarak kullanılan Taşbaşı Kilisesi'ni gezip Samsun'a hareket ediyoruz. Atatürk ve silah arkadaşlarını 19 Mayıs 1919'da Samsun'a getiren Bandırma Vapuru'nun aslına sadık kalınarak yapılan Gemi Müze'yi gezdikten sonra öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek sonrası dönüş yolculuğu. Çorum'da leblebi almadan geçmeyeceğiz elbette. Akşam saat 23.30 sularında Ankara'ya varış

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. 
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 

Ulaşım
OTOBÜS İLE ULAŞIM
Ücrete Dahil Olanlar
Otobüsle özel ulaşım, otellerde konaklama(3), kahvaltı (4), akşam yemekleri(3), müze ve ören yerleri giriş ücretleri, SEYAHAT GÜVENCE SİGORTA POLİÇESİ, rehberlik hizmetleri , KDV


Ücrete Dahil Olmayanlar

Tüm öğle yemekleri, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL) alabilir ya da bu tur için 10 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.

MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.

Gerekli Malzemeler
Önceden giyilmiş yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk (panço tercih edilmelidir), kolay giyilip çıkarılabilen rahat pamuklu giysiler, zaman zaman serin olabileceği düşünülerek kazak, polar(alt-üst) giysi, şapka, küçük bir sırt çantası , yedek giysi ve çamaşır, yedek çorap, yedek ayakkabı, terlik, koruyucu krem, fotoğraf makinesi, pil, yedek hafıza kartı ve şarj aleti, antibakteriyel jel.
Diğer Bilgiler
-ÖĞLE YEMEKLERİ:
Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar