Ramazan Bayramı Sinop, Erfelek Şelaleleri, Kastamonu Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Ramazan Bayramı Sinop, Erfelek Şelaleleri, Kastamonu Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
Duraklar
1-07.30 -Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-07.45 Tempo Tur önü
3-07.55 Milli Kütüphane - Bahçelievler
4-07:58 AŞTİ karşısı
5-08:01 Akköprü Ankamall karşısı
6-08.05 Fatih (Keçiören) Köprüsü altı
7-08:08 Samsun yolu Aydınlıkevler kavşağı T.Telekom önü
8-08.10 Altınpark Ana Giriş Kapısı önü

Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, bu duraktan binenler, Vekaletler Caddesi ile Atatürk Bulvarı’nın kesiştiği noktada bırakılacaktır.
AŞTİ karşısındaki duraktan binenler dönüşte, AŞTİ'de durmanın yasak olması nedeniyle EMEK METRO durağında indirilecektir
Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller
GERZE NORTH STAR HOTEL (3*)
3 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
0,00 TL -
Tek Kişilik Oda
0,00 TL -
Odada 3. Kişi
0,00 TL -
Çocuk (7-12)
0,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
Tur tarihinden 10 gün öncesine kadar bakiyeyi tamamlayabilirsiniz. 

Tur tarihinden 7 gün öncesine kadar kesintisiz iptal etme hakkı

Tur ücretleri Pandemi koşullarına göre belirlenmiştir.
Pandemi koşulları değiştiği takdirde tur ücretlerinde indirim uygulanacaktır.

Erken rezervasyon döneminde grup ve kurum indirimleri uygulanmaz.


SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Sinop, Sinop Kalesi, Pervane Medresesi, Arkeoloji Müzesi, Eski Ceza Evi, Hamsilos Fiyordu, Akliman, İnceburun Feneri, Erfelek Tatlıca Takım Şelaleleri, Kastamonu, Nasrullah Meydanı, Münire Sultan Medresesi

Sizleri önemsiyoruz!
-Tüm araçlar, her tur öncesi dezenfekte edilecek ve tüm araçlarda el dezenfektanı bulundurulacaktır.

-Konuklarımıza günlük ateş ölçümü yapılacaktır.
-Seyahatlerde maske zorunluluğu olacaktır.
-Tüm rehberlerimiz bilgilendirilmiş ve her zaman olduğu gibi tur süresince sizlere yardımcı olacaktır.
-Otel odaları her gün temizlenecektir. Yemeklerde mesafeli düzen uygulanacaktır.
-Gezimizde alınan sağlık ve seyahat  önlemleri, kamu otoriteleri genelgeleri ile güncellenecektir.

DİKKAT:
 

Kayıt sırasında satış danışmanımıza HES kodunuzu vermeyi unutmayınız.

HES kodu nasıl alınır lütfen tıklayınız


1.GÜN:ANKARA, KASTAMONU, SİNOP
Sabah saat 07.45 TEMPO TUR önünde buluşma ve hareket. Kastamonu'da öğle yemeği için verilecek serbest zamandan sonra Sinop'a hareket. Sinop'ta deniz kenarındaki otelimize yerleşme ve dinlenme. Dileyenler denize girebilir veya otelin açık yüzme havuzundan yararlanabilirler.  Akşam yemeği ve konaklama Gerze'deki otelde.
NOT:Bugün öğle yemeği için bayram nedeni ile restaurantlar kapalı olma ihtimaline karşı yanınıza sandviç almayı unutmayınız.
2.GÜN:ERFELEK TATLICA TAKIM ŞELALELERİ, AKLİMAN, HAMSİLOS, İNCEBURUN 
Kahvaltı sonrası Erfelek’e hareket ediyoruz. Erfelek Tatlıca Takım Şelaleleri'nin aktığı vadi şeklinde birbirine dökülen şelalelerden oluşmaktadır. Bu nedenle şelalelerin yanından ip merdiven ve halatlar yardımıyla tırmanmak gerekmektedir. Şelalerde yer yer on metrelik dik duvarlardan çıkılmaktadır. Yürüyüş deneyimi olmayanların bu yürüyüşe katılmasını önermiyoruz. Bu yürüyüşe katılmak istiyorsanız zeminin kaygan olduğunu unutmayınız. Güvenli bir şekilde yürümek için; yürüyüş ayakkabısı, lastik ayakkabı veya lastik çizmeyi yanınızda bulundurmanızı öneririz.  Erfelek'ten lastik ayakkabı satın alabileceğinizi hatırlatırız. Daha sonra orman içi patika takip edilerek aracımızın bulunduğu alana geri dönülmektedir.Vadi içinden yürümek istemeyenlere önerimiz, vadinin üstündeki patikalardan şelaler vadisini izleyerek yürümeleridir.Yürümek istemeyenler ilk şelalenin dibindeki tesiste dinlenebilirler.
Dönüşte Erfelek'te Sebahattin Usta'nın yerinde yöresel yemeklerden oluşan yemekleri tatma şansımız olacak. Daha sonra Akliman ve Türkiye'nin tek fiyordu olan Hamsilos Fiyordu'nun gezilmesi ve kısa yürüyüşler sonrası, Türkiye’nin en kuzey ucunda yer alan İnceburun Feneri'ne gidiyoruz. İnceburun Feneri'nin bulunduğu bölgede deniz kenarında kısa bir gezinti sonrası Gerze'ye dönüş ve Gerze'nin gezilmesinden sonra. Akşam yemeği ve konaklama Gerze'deki otelimizde.
3.GÜN: SİNOP KALESİ, ALAEDDİN CAMİSİ, PERVANE MEDRESESİ, SİNOP CEZAEVİ
Kahvaltı sonrası Sinop'ta Kale, Alaeddin Cami, Pervane Medresesi, bir çok ünlü kişinin hapis yattığı ve şimdi müzeye dönüştürülen eski Sinop Cezaevi, Arkeoloji Müzesi, Etnografya Müzesi (Torunoğlu Konağı) 'nin gezilmesi ve Sinop Limanı'nda öğle yemeği için serbest zaman. Sinop'ta taze balık yenilir; ama bana uymaz diyenler için başka seçenekler de mevcut. Rehberimiz bu konuda sizleri yönlendirecektir. Öğleden sonra  Sinop şehir merkezinde serbest zaman. Daha sonra otelimize dönüş ve deniz için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama Gerze'deki otelimizde.
4.GÜN: KASTAMONU, ANKARA
Kahvaltı sonrası hareket. Kastamonu'da Nasrullah Meydanı,  Münire Sultan Medresesi, Kastamonu sokaklarının gezilmesi. Öğle yemeği ve alışveriş için verilecek serbest zamandan sonra dönüş yolculuğu. Akşam saat 22.00 sularında Ankara'ya varış.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. 
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 

Ulaşım
OTOBÜS veya MİDİBÜS ile ULAŞIM
Ücrete Dahil Olanlar
Otobüsle veya midibüs ile özel ulaşım, otelde konaklama(3), kahvaltı(3), akşam yemeği(3), SEYAHAT GÜVENCE SİGORTA POLİÇESİ, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV.
Ücrete Dahil Olmayanlar

Birinci gün kahvaltı, tüm öğle yemekleri, son gün akşam yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL) alabilir ya da bu tur için 22 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.

MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.

Gerekli Malzemeler
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, lastik ayakkabı veya lastik çizme, mayo, terlik, havlu koruyucu krem, kazak, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi,küçük sırt çantası , su kabı, gözlük, fotoğraf makinesi, pil, yedek hafıza kartı ve şarj aleti, anti bakteriyel jel.
Diğer Bilgiler

-ÖĞLE YEMEKLERİ:
Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
-Müzekart'ı olanlar, 65 yaş üstü ve 17 yaş altı kişiler için müzeler ücretsizdir.
-Müzekart sahibi olun 70 TL ye müzelerden bir yıl boyunca ücretsiz yararlanın.

 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
4 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar