Saklı Cennet Macahel Yoga Kampı Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Saklı Cennet Macahel Yoga Kampı Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
Duraklar
TRABZON OTOBÜS TERMİNALİ SAAT:08.00
TRABZON HAVALİMANI SAAT:09.30
Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller
Efeler Köyü Dedaena Pansiyon Tüm odalarında duş,wc
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
1650,00 TL -
Tek Kişilik Oda
1950,00 TL -
Odada 3. Kişi
0,00 TL -
Çocuk (1-0)
0,00 TL -
Bebek (0-0)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları

GEZİ TARİHİNDEN 21 GÜN ÖNCE KESİN KAYIT YAPTIRANLARA KİŞİ BAŞI 50 TL İNDİRİM VEYA PEŞİN FİYATINA 4 TAKSİT
En az 10 kişi olmanız durumunda istediğiniz tur tarihini size özel olarak düzenleyebiliriz.
ÖZEL GRUP FİYATI İÇİN BİZİ ARAYINIZ.


10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Kamilet Vadisi, Çifte Köprü, Mençuna Şelalesi, Macahel(Camili), Maral Köyü, Maral Şelalesi, Efeler Köyü, Kayalar Köyü, Fındık Yaylası, Lodivake Yaylası, Naçadirev Gölü, Borçka Karagöl, Karçal Dağları

1.GÜN: TRABZON, ÇAYELİ, ÇİFTE KÖPRÜ, KAMİLET VADİSİ, MENÇUNA ŞELALESİ
Trabzon Otobüs Terminali'nde saat 08.00'da Trabzon Havalimanı'nda saat 09.30'da buluşuyoruz. Ankara'dan'dan kalkan uçağınız bir saat sonra, İstanbul'dan kalkan uçağınız ise 1 saat 45 dakika sonra Trabzon Havalimanı'na inmiş olur. Rötar olursa sorun yok. Biz sizi almadan bir yere gitmiyoruz. Otobüsle gelen dostlarımızı otobüs terminalinden önceden alıyoruz.
Siz Trabzon Havalimani iç hatlar terminalinden çıktığınız an rehberimiz sizi karşılayacaktır. Bu konuda rahat olun. Bagajlarımızı aracımıza yükledikten sonra Karadeniz Sahil Yolu'na dizilmiş Trabzon ve Rize ilçelerini geçerek Çayeli'ne ulaşıyoruz. Öğle yemeğinde Çayeli'nin meşhur kuru fasulyesi var. Yemek sonrası yolculuğumuza Arhavi'ye kadar devam edeceğiz. İlk durağımız Çifte Köprü. Kamilet ve Soğucak-Sahinkaya derelerinin birleştiği noktada, iki ayrı dere üzerine inşa edilmiş olan bu kemer köprüler ve bulundukları ortam sizleri büyüleyecektir. Köprüleri gezdikten sonra Kamilet Vadisi boyunca ilerleyerek Mençuna Şelalesi'ne yürüyeceğimiz patikaya yakin bir noktada duruyoruz. Bundan sonrasını yürüyerek gideceğiz. Yürümek istemeyenler buradaki tesiste dinlenebilirler. Gidiş-Dönüş bir saatlik bir yürüyüşümüz var. Giderken genellikle çıkış. Ama patika çok düzgün ve yer yer tahta merdivenler yapılmış. Zaten yavaş çıkacağız. Çıktığınızda göreceğiniz görüntünün buna değdiğini göreceksiniz. Bir süre oturup dinleniyoruz. Şelale ilk basamakta 60 metreden, daha sonraki ikici basamakta 20 metreden dökülerek yüzülebilecek genişlikte bir havuz oluşturuyor. Daha sonra ayni patikadan aşağı iniyoruz. İniş çok kolay, ama bütün dağ kazalarının da inişte meydana geldiğini unutmuyoruz. Aracımızı bıraktığımız yerdeki tesiste çaylarımızı içtikten sonra Borçka'ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Hopa'dan itibaren Karadeniz ile vedalaşıp Cankurtaran Geçidi'ne çıkıyoruz. Geçit Hopa ve Karadeniz'in birleşmesini kuşbakışı görüyor. Burada vereceğimiz kısa moladan sonra Macahel Efeler Köyünde bulunan pansiyonumuza gidiyoruz. Akşam yemeği öncesinde bir meditasyon ya da hocamızın belirleyeceği kısa bir yoga seansı ile günün yorgunluğunu atıyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama Pansiyonumuzda.
2.GÜN: KAYALAR KÖYÜ, CAMİLİ KÖYÜ, MARAL ŞELALESİ, EFELER KÖYÜ
Saat 06.30 da kalkarak 07-08.30 arası Yoga ile güne başlıyoruz. Yoga sonrası acıkan bedenlerimizi güzel bir yöresel kahvaltı ile mutlu ediyoruz. Kahvaltı sonrası Pansiyonumuzun yakınında bulunan Kayalar Köyü’ne kadar aracımızla çıkıp 1 saatlik sabah yürüyüşü yapıyoruz.   Ardından Macahel bölgesinin merkezi durumundaki ve sınır karakolumuzun da bulunduğu Camili Köyündeki ahşap camiyi ziyaret ettikten sonra Maral Köyünde bulunan İremit Pansiyon da sevda hanımın bizim için hazırladığı Gürcü yemekleri ile kendimize geliyoruz. Yemek sonrası Türkiye’nin tek kırımdan dökülen en yüksek şelalesi olan 63 metrelik Maral Şelalesi’ne doğru hareket ediyoruz. Şelale yakınlarında araçtan inerek yarım saatlik yürüyüş ile Şelaleye ulaşıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz biraz daha dik merdivenlerden inerek Şelalenin altına kadar inip serinleyebilirler. Şelael gezimizin ardından dolu bir gününü hava şartları müsait ise Efeler deresi kıyısında Çam ormanı içinde nefes ve meditasyon çalışması ile taçlandırıyoruz.  Ardından pansiyonumuza geri dönüyoruz. Akşam yemeği öncesinde bir meditasyon ya da hocamızın belirleyeceği kısa bir yoga seansı bizleri bekliyor. Akşam yemeği ve Konaklama Pansiyonumuzda.
3.GÜN FINDIK YAYLASI – İNDATSVİNDA GEÇİDİ – NAÇADİREV GÖLÜ
Sabah yine 06.30 da kalkarak güne yoga ile başlıyoruz. Kahvaltı sonrası aracımızla Fındık Yaylası'na çıkıyoruz. Kaldığımız pansiyondan baktığımız sırtların üstündeki yayla tam seyirlik bir yer. Yaylada görüntü seyredip aşağı  doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Yolumuz üzerindeki Lodivake'de mola verip bol bol fotoğraf çekeceğiz. Her yer tablo gibi. Nereye bakacağınıza şaşıracaksınız.  Her virajı döndüğümüzde farklı bir güzellik karşılayacak sizi. Yaklaşık 1,5 saatlik minibüs yolculuğu Fındık Yaylasında kısa bir mola verdikten sonra yol açık ise yaklaşık 40 dakika daha minibüs ile yol alacağız, İndatsvinda geçidini geçtikten sonra 15 dakikalık bir yürüyüşle Naçadirev Gölü’ne ulaşacağız. Arzu eden misafirlerimiz gölde yüzebilir ancak suyun çok soğuk olduğunu belirtmek isteriz. Ardından 30 dakikalık yürüyüş ile yürümek istemeyen minibüs ile gidebilir. Saime Tepesine ulaşacağız. Burada Karçal Dağları tamamen karşınızda size selam duracak.  Burada hava uygun olursa tam bir meditasyon ortamı olacaktır. Ardından Minibüs ile Fındık yaylasına dönüp öğle yemeği molası vereceğiz. Yemekten sonra Pansiyonumuza geri dönüş. Tabiki dönüş yolunda kısa yürüyüşlerimiz de olacaktır.
4.GÜN SERBEST GÜN YA DA GORGİT YAYLASI YÜRÜYÜŞÜ
Sabah yogası sonrası günü dinlenerek geçiriyoruz. İsteyenler pansiyon etrafında yürüyüş yapabilirler. Ama biz Macahel’e oturmaya gelmedik diyorsanız Macahel’in en güzel yaylalarından biri olan Gorgit’e gidebiliriz. Minibüs ile gidebileceğimiz noktaya kadar gittikten sonra yaklaşık 3 saatlik yürüyüşümüze başlıyoruz. Yolun bundan sonraki bölümünü Orman’da yürüyerek gerçekleştireceğiz. Bazen derelerin üzerinden seke seke geçerken bazen mis kokulu çimenlerin üzerinde dinlenip buz gibi akan dağ sularını içeceksiniz. Yaylaya ulaştığımızda büyüleneceksiniz. Yaylada fotoğraf çekip kumanyalarımızı yedikten sonra aynı yoldan yürüyerek aracımıza ulaşarak Pansiyonumuza döneceğiz. Akşam da hava durumu nasıl olursa olsun  günümüzü yoga ile sonlandırıyoruz. Akşam yemeği sonrası yöresel eğlencemiz ile günü tamamlıyoruz.
5.GÜN MACAHEL, BORÇKA KARAGÖL, TRABZON
Sabah yine 06.30 da kalkarak güne yoga ile başlıyoruz. Kahvaltı sonrası eşyalarımızı araca yükledikten sonra "Saklı Cennet" olarak adlandırılan Borçka Karagöl'e gidiyoruz. Güzelliğiyle son yıllarda turizmin gözdesi olan gölü gezip dileyenlerle yürüyerek etrafında bir tur atıyoruz. Ardından Hopa'ya doğru yol alıyoruz. Bu gün öğle yemeğinde Karadeniz'in meşhur pidesi var. Pideler çok büyük yarımı bile doymaya yeterli. Yanında salatası ve ayranı da var. Ev sahibi bir çay da ikram eder herhalde. Yemekten sonra Ardeşen yakınlarında Fırtına vadisinde rafting yapmaya gidiyoruz. Raftinge katılmak zorunlu değil. Ancak katılacakları tesiste dinlenerek bekleyeceğiz. Rafting sonrası sizleri Trabzon Havalimanı veya Trabzon Otogarı'ndan yolcu ediyoruz. Trabzon'a varış saatimiz 19.00

Kapak ve tur fotoğrafları için Ayşe Keskalan'a teşekkür ederiz.

Ulaşım
TUR MİNİBÜSLE YAPILACAKTIR.
Ücrete Dahil Olanlar
Trabzon'dan baslayarak tekrar Trabzon'a dönünceye kadar tüm ulasimlar, otellerde konaklama (4), kahvaltilar (4), ögle yemekleri-kumanya(5), aksam yemekleri (4),SEYAHAT GÜVENCE SIGORTA POLIÇESI, milli park ve özel müze giris ücretleri, rehberlik hizmetleri, KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar
Ankara-Trabzon/ Ankara ulaşımı, ilk gün kahvaltı, son gün akşam yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler, Rafting Ücreti.
Gerekli Malzemeler
Daha önce mutlaka giyilmiş bileklikli, sert tabanlı rahat bir yürüyüş botu. Spor ayakkabısı önermiyoruz. Onun yerine kıslık botlarınız daha çok işinize yarar. Yağmurluk, aslında olanağınız varsa panço tercih etmenizi öneriyoruz. Kolay giyilip çıkarılabilen rahat pamuklu giysiler, zaman zaman serin olabileceği düşünülerek kazak, polar(alt-üst) giysi, küçük bir sırt çantası, terlik, alin lambası veya el feneri, bere, şapka, yedek giysi ve çamaşır, yedek çorap, koruyucu krem, mayo, havlu, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve sarj aleti, anti bakteriyel jel.
Diğer Bilgiler
ULAŞIM VE BULUŞMA
Trabzon Havalimanı veya otobüs terminaline indiğinizde rehber arkadaşımız sizleri mutlaka bulacaktır. Gezi tarihinden önce sizleri karşılayacak arkadaşımızın telefon numarası verilecektir. Şayet tur başlangıcından bir gün önce gitmeyi düşünüyorsanız kayıt esnasında arkadaşlarımız kalabileceğiniz otel için rezervasyon yapmaktadırlar. 
ANKARA-TRABZON-ANKARA AnadoluJet'in saat 08.30 Ankara-Trabzon ve saat 21.25 teki Trabzon-Ankara uçuşları en uygun seçenekler. Uçuş süreniz yaklaşık bir saattir.Kesin kayıt esnasında arkadaşlarımız sizlere ulaşım konusunda yardımcı olacaklardır. İsterseniz biletlerinizi biz alıyoruz. Ankara'dan Trabzon'a saat 20.00 de kalkan otobüslerde ayrı bir seçenek. Ancak otobüs ile gitmeyi düşünüyorsanız cumartesi günü hareket etmeniz gerektiğini unutmayınız. Çünkü turlarımız pazar günü başlamaktadır. Ayrıca iner inmez dönüş biletinizi de almanız gerekir. Dönüş gününüz cumartesidir. Dönüş için saat 20.00 den sonra hareket edecek otobüsleri tercih etmeniz gerekir. Ankara-Trabzon arası otobüsle yaklaşık 11 saat sürmektedir.Yaz döneminde uçak kalkış saatlerinde değişiklikler olabilir.Herhangi bir rötar durumunda arkadaslarımız sizi bekleyecektir. 
İSTANBUL-TRABZON-İSTANBUL AnadoluJet'in İstanbul Atatürk Havalimanı-Trabzon, saat 07.00 Onurair Istanbul Atatürk Havalimanı-Trabzon saat 06.40 uçuşları en mantıklı seçenekler. Ancak Pegasus ve Sun Express' in de uçusları var. Dönüş için 20.05 deki AnadoluJet uçuşu en uygun seçenek. Ayrıca İstanbul'dan Trabzon'a otobüsle de gidebilirsiniz. Biz önermiyoruz. Ama ben otobüsle yolculuk yapmayı seviyorum diyorsanız , ona da saygımız sonsuz. 
IZMIR-TRABZON-IZMIR AnadoluJet'in sabah 07.00 kalkisli Ankara bağlantılı uçağı gidiş için en uygun seçenek. Trabzon'dan saat 20.05 de kalkan yine Ankara bağlantılı uçagi dönüs için uygun bir seçenek.Biletinizi erken alırsanız ucuz bilet bulma şansınız yüksektir. Ancak uçuşa olan talebe göre, gün içerisinde bile fiyat değişikliği olabilmektedir. Yaz döneminde bölgeye yoğun talep olduğundan, geç yapılan rezervasyonlarda, ucuz bilet ve yer bulma şansı azalmaktadır. Otobüs ile gelenleri Trabzon Otobüs Terminali'nden saat 09.00 da alıyoruz. Bilet iptal ve iadelerinde havayolu kurulusunun koşulları geçerlidir.
ARA ULAŞIMLAR
Turlarımızda yayla yolları için en uygun olan Ford Transit minibüslerini kullanıyoruz. Şoförlerimiz bölgeye hakim , yayla yollarını çok iyi bilen, deneyimli kişilerdir. 
YEMEK
Karadeniz'e gelen her insan yemek konusunda büyük bir beklenti içine girmektedir. Biz de mümkün olduğunca sizlere yöresel yemeklerden tattırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Özellikle aksam yemeklerinde bu isteğinizi karşılamaya çalışıyoruz. Kahvaltılarda yöresel tereyağı ve peynir, zeytin, bal veya reçel, domates, salatalık her zaman bulabileceğiniz yiyecekler. Zaman zaman buna muhlama da ekleniyor. Hemşin, Çamlıhemşin bölgesinde muhlama yemeden dönülmez. Seveni çok, ama kimine de hitap etmediğini gördük. Karadeniz'de yemeklerde genellikle tereyağı kullanıldığını da unutmayınız. Öğle yemeklerinde kumanya vermek zorunda kalıyoruz. Yürüdüğümüz yerlerde herhangi bir tesis olmadığından ton balığı, domates, salatalık, peynir, ekmek, meyve suyu, ekmek arası et veya tavuk verebilmekteyiz. Ancak denk gelen günlerde zaman zaman mangal keyfi yaptığımız da oluyor. 
DİĞER ÖNEMLİ BİLGİLER
Turlarımızda risk en aza indirilmiştir. Ama hiç risk olmadığını da söyleyemeyiz. Her hangi bir hastalığınız varsa rehberimizi önceden uyarınız. Sürekli kullandığınız ilaçları tur süresince yetecek kadar yanınızda bulundurunuz. Yürüyüş içeren turlarda rehberimizin uyarılarını dikkate aliniz ve kendi başınıza hareket etmeyiniz.
PROGRAM DEĞİŞİKLİĞİ
Hava ve yol koşullarına göre rehber programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.Biz çok zorunlu olmadıkça programımızı aynen uyguluyoruz. Ancak aşırı yağış, heyelan gibi nedenlerden dolayı bir değişiklik söz konusu olursa rehberlerimizin ikinci, hatta üçüncü planları mutlaka vardır.
HAVA KOŞULLARI 
Yağmur ve sis olma olasılığı her zaman var. Zaman zaman soğuk olabileceği göz önüne alınarak malzeme getirilmelidir. 
ALIŞVERİŞ
Turumuz Tam Pansiyon konaklamalıdır. Bu yüzden tur boyunca fazla paraya ihtiyaciniz olmayacak. Ardeşen-Pazar-Rize-Trabzon'daki bankalardan para çekebilirsiniz. Ancak buralardan sadece gidiş ve dönüş günlerinde geçtiğimizi de unutmayınız. Yöresel ürünlerden almak istiyorsanız rehberlerimiz sizlere yer veya yerler önerecektir. Ama hiç bir personelimiz bu tür yerlerden herhangi bir menfaat temin etmeyi asla düşünmez.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 1650,00 TL 0,00 TL 1650,00 TL 1950,00 TL 0,00 TL 1950,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 433,13 TL 0,00 TL 1732,50 TL 511,88 TL 0,00 TL 2047,50 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar