Salda Gölü, Kibyra, Eğirdir, Burdur Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Salda Gölü, Kibyra, Eğirdir, Burdur Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
Duraklar

1-07.15 Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-07.30 Tempo Tur önü
3-07.40 Milli Kütüphane – Bahçelievler
4-07.43 Söğütözü-Armada önü
5-07.45 Eskişehir Yolu Bilkent Köprüsü altı
6-07.48 Eskişehir Yolu Ümitköy Köprüsü altı
7-07.50 Eskişehir Yolu Koru Sitesi Migros karşısı
8-07.55 Yaşamkent BP Benzinlik önü 
Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, buradan binenleri Bakanlıklar Vekaletler Caddesi - Atatürk Bulvarı köşesinde bırakılacaktır.

Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller
3 Gece Yarım pansiyon konaklama
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
0,00 TL -
Tek Kişilik Oda
0,00 TL -
Odada 3. Kişi
0,00 TL -
Çocuk (7-12)
0,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları

GEZİ TARİHİNDEN 14 GÜN ÖNCE KESİN KAYIT YAPTIRANLARA KİŞİ BAŞI 25 TL İNDİRİM VEYA PEŞİN FİYATINA 4 TAKSİT


10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI

Eğirdir, Kovada Gölü, Salda Gölü, Kibyra Antik Kenti, Sagalassos Antik Kenti, Burdur Arkeoloji Müzesi, Aphrodisas Antik Kenti, Pamukkale ve Hierapolis Antik Kentine 

1.GÜN:  ANKARA, EĞİRDİR, KOVADA GÖLÜ, BURDUR
Sabah saat 07.30’da TEMPO TUR önünde buluşma ve hareket. Polatlı-Yunak- Akşehir yol güzergahını izleyerek Eğirdir'e varış. Yeşil Ada’da öğle yemeği molası sonrasında, Dündar Bey Medresesi ve Hızır Bey Camii'nin görülmesinin ardından Kovada Gölü’nü ziyaret edeceğiz. Kovada Gölünün en güzel noktasında fotoğraflarımızı çektikten sonra Eğirdir’e geri dönerek Eğirdir'de Akpınar Köyü'ne çıkacağız. Eğirdir Gölü'nün güzel manzarası eşliğinde çay molasından sonra Burdur’a hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
2.GÜN :SALDA GÖLÜ, KİBYRA
Kahvaltı sonrası Türkiye’nin en berrak, en temiz ve en derin göllerinden biri olan Salda Gölü'ne gidiyoruz. Göl kenarında kısa bir gezinti yaptıktan sonra dileyen konuklarımıza gölün yüzerek tadını da çıkarmaları için serbest zaman veriyoruz ardından Gölhisar’a doğru yolculuğumuz devam edecek. Gölhisar’ın sınırları içerisinde; geçmişte Likya, Kayra, Pisidya ve Frigya bölgelerinin kesişme yerinde ve ticaret yollarının tam merkezinde kurulan, kahraman savaşçıların ve hızlı atların şehri Kibyra'yı gezmeye başlıyoruz. Bu antik kentin her yerine araç giremediği için yürüyerek gezmek zorundayız. Kibyra zengin tarihi mirasıyla sizleri büyüleyecektir. Şehre girerken solda 12-13 bin kişilik kapasitesi ,200 metreye varan pist uzunluğuyla U form şeklinde tasarlanmış stadyum sizi karşılar. Anadolu’nun en görkemli stadyumlarından biridir. İlerledikçe yukarı ve aşağı agora, tiyatro ve meclis binası karşınıza çıkar. Şehrin binaları birbirinin görüntüsünü kesmeyecek ve tüm ovayı görebilecek şekilde yerleştirilmiştir. Antik Kent gezisi sonrası Burdur'a hareket. Akşam yemeği ve konaklama Burdur'daki otelimizde.
Not:  Salda Gölünde yüzmek isteyenler mayo, havlu, terlik ve güneş kreminizi ayrı bir çantaya koyup otobüste yanınıza almayı unutmayınız.
3.GÜN: BURDUR  MÜZESİ, SAGALASSOS ANTİK KENTİ
Kahvaltı sonrası aşkların, ihtirasların ve imparatorların gözde şehri Sagalassos Antik Kenti'ne gidiyoruz. Yürüyerek gezeceğimiz kentte; Roma İmparatoru Marcus Aurelius zamanında milattan sonra 161– 180 yılları arasında yapılmış olan Antoninler Çeşmesi'nin hala akan suyundan içme şansına sahip olacaksınız. Bu tarihi kent sizi kendisine hayran bırakacak ve tekrar tekrar görmek isteyeceksiniz. Kent gezimizin ardından Burdur'a gidiyoruz. Burdur İli bulunduğu coğrafi konumu bakımından (Pisidia) Akdeniz, Ege ve İç Anadolu bölgelerindeki uygarlıkların ortak özelliklerini temsil etmektedir. Burdur'da yer alan ve çoğunluğu Burdur ve çevresi ile Sagalassos , Hacılar, Kibyra, Kremna Antik yerleşimlerinden getirilen eserlerin sergilendiği Burdur Arkeoloji Müzesi'ni geziyoruz. Bu müze 60 bine varan eski eser sayısıyla Türkiye'nin ilk 10–15 müzesi arasında yer almaktadır. Müzedeki kültür varlıkları, milattan önce 7000’den günümüze kadar binlerce yıllık bir geçmişin izlerini taşımaktadır. Müze gezimizin ardından otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
4.GÜN: APHRODISAS, HİERAPOLİS, PAMUKKALE, ANKARA
Kahvaltı sonrası UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Aphrodisas Antik Kenti'ne gidiyoruz. Milattan önce 5. yüzyılda kurulan kent, Roma İmparatorluğu döneminde gelişmiş, milattan önce 1. yüzyıl ile milattan sonra 5. yüzyıl arasında, başta heykelcilik olmak üzere önemli bir sanat merkezi haline gelmiş, Afrodit Tapınağıyla ve Afrodit adına yapılan törenlerle ün salmıştır. Kaybettiğimiz ünlü fotoğraf sanatçımız Ara Güler'in tesadüfen bulduğu antik kent Prof. Kenan Erim'in olağan üstü gayretiyle bugünkü durumuna gelebildi. Harabelerin ve çok zengin heykel koleksiyonu barındıran müzesini de gezdikten sonra Pamukkale ve Hierapolis Antik Kentine gidiyoruz. Zamanında Kutsal kent olarak da adlandırılan, 2200 yıl öncesine tarihlenen ve çok geniş bir alana yayılan antik kent gezimizde ilk olarak Antik Tiyatro’yu görüyor. Kuzey Nekropolü’ne kadar gidip buradan travertenlere doğru yürüyoruz. Frontinus Caddesi, Katedral, Agora, Tritonlu Çeşme Binası, Latrina, Apollon Kutsal Alanı, hamam ,Bazalika ve diğer yapıları gezdikten sonra dünyaca ünlü Pamukkale Travertenlerine ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrası  dönüş yolculuğumuz başlayacak.  Akşam saat 23.00 sularında Ankara’ya varış.

Ulaşım

OTOBÜS VEYA MİDİBÜSLE ULAŞIM

Ücrete Dahil Olanlar

Otobüs veya Midibüsle ulaşım, otelde konaklama(3), kahvaltı(3), akşam yemeği(3), SEYAHAT GÜVENCE SİGORTA POLİÇESİ, rehberlik hizmetleri, milli park ve özel müze giriş ücretleri, KDV

Ücrete Dahil Olmayanlar

Son gün akşam yemeği, tüm öğle yemekleri, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler,
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (70 TL) alabilir ya da bu tur için .................TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.

Gerekli Malzemeler

Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, anorak (sonbahar, kış dönemi), yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası, mayo, terlik, havlu, su kabı, anti bakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, filmi veya yedek hafıza kartı, şarj cihazı.

Diğer Bilgiler

-ÖĞLE YEMEKLERİ:
Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar