Şavşat, Macahel Sonbahar Renkleri ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Şavşat, Macahel Sonbahar Renkleri
Paylaş :
Tur Tarihleri
Duraklar


Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller

Daha sonra açıklanacaktır

4 GECE TAM PANSİYON KONAKLAMA.
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
0,00 TL -
Tek Kişilik Oda
0,00 TL -
Odada 3. Kişi
0,00 TL -
Çocuk (7-12)
0,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
Gezi tarihinden 21 gün önce kesin kayıt yaptıranlara kişi başı 100 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit. 
SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ
TUR PROGRAMI

Kars, Çıldır Gölü, Şavşat, Pınarlı, Tibet , Ciritdüzü, Balıkgölü,Şavşat Karagöl, Ardanuç, Hatila Vadisi, Macahel(Camili), Maral Köyü, Maral Şelalesi, Borçka Karagöl, Çağlayan Vadisi, Çeçava

Sizleri önemsiyoruz!
-Tüm araçlar, her tur öncesi dezenfekte edilecek ve tüm araçlarda el dezenfektanı bulundurulacaktır.
-Konuklarımıza günlük ateş ölçümü yapılacaktır.
-Seyahatlerde maske zorunluluğu olacaktır.
-Tüm rehberlerimiz bilgilendirilmiş ve her zaman olduğu gibi tur süresince sizlere yardımcı olacaktır.
-Gezimizde alınan sağlık ve seyahat  önlemleri, kamu otoriteleri genelgeleri ile güncellenecektir.

DİKKAT:
Kayıt sırasında satış danışmanımıza HES kodunuzu vermeyi unutmayınız!
HES kodu nasıl alınır lütfen tıklayınız.

1.GÜN KARS, ÇILDIR GÖLÜ, ARDAHAN, ŞAVŞAT
Saat 10.00'da Kars Havalimanında buluşma ve bizi bekleyen aracımız ile yolculuğumuza başlıyoruz. İlk durağımız son yıllarda kış turizminin yeni destinasyonu Çıldır Gölü olacak. Sonbaharda da ayrı bir güzelliği olan göl kıyısında kısa yürüyüşler sonrası Şeytan Kanyonu ve içindeki bir tepe üzerine inşa edilmiş olan Şeytan Kalesi'nin uzaktan fotoğraflanması ve Aktaş Gölü'nün üstten seyredilmesi. Sonraki durağımız içinden Kura Nehri geçen Ardahan olacak. Ardahan kalesinin ziyaret edilmesi sonrası uçsuz bucaksız çayırları geçerek Şavşat’a doğru yol alacağız. Yolumuz üzerinde Sahara Yaylalarında da kısa fotoğraf molaları vereceğiz. Ardından Şavşat’daki otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
2.GÜN: PINARLI, TİBET,  CİRİTDÜZÜ, BALIK GÖLÜ, ŞAVŞAT KARAGÖL
Kahvaltı sonrası Birbirinden güzel Savsat köylerini göreceğiz. Otantik dokusu bozulmamış köylerin her biri birer tablo gibi. Ciritdüzü ilk göreceğimiz köy. Daha sonra Cevizli (Tibet ) köyündeki Tibet Kilisesi'ni gezeceğiz. Yıkılmaya yüz tutmuş kilise ve köyü gezip burada çay içtikten sonra, Pınarlı (Suloban) köyünü geçip  Gençiyan Dağı dibinde bulunan Balık Gölü’ne gideceğiz. Aracımız ile Kışlalara kadar gittikten sonra yaklaşık 1,5 saatlik yürüyüş ile önce Şırata Gölleri ardından orman içinden yürüyerek Balık Gölüne ulaşıyoruz. Yürümek istemeyen araç ile gidebilir. Göl kenarında öğle yemeğimizi yedikten sonra Veliköy'ü görüp, Savsat Karagöl'e geçiyoruz. Adeta bir orman karanlığına gömülmüş olan göl ve içindeki renkli balıklar büyüleyici bir güzelliğe sahip. Göl kenarındaki bir patikada kısa bir yürüyüş yaptıktan sonra Sahara Yaylaları, Yavuzköy seyir terasından tablo gibi duran Yavuzköy'ü seyredeceğiz. Daha sonra otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
3. GÜN: ŞAVŞAT, ARDANUÇ, HATİLA VADİSİ, MACAHEL
Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Bugün Tempo Tur olarak büyük emek verdiğimiz ve ilk kez tur düzenleyen acenta olmanın gururunu yaşadığımız Macahel'e gidiyoruz. Yaz döneminde kullandığımız dağ yolları bu mevsimde pek uygun olmayacağından ana yoldan gitmeye karar verdik. Yolculuğumuz sırasında ilk olarak Ardanuç’ta Cehennem Deresi kanyonu içinde kısa, biraz zorlayıcı ama çok fantastik bir yürüyüş yapacağız. Kanyon içindeki kayalar muhteşem görüntüler sunuyor. Ardından Artvin ili yakınlarında bulunan muhteşem doğası ile bizleri etkileyecek olan Hatila Vadisi Milli Parkı içerisinde ki Türkiye’nin en yüksek Cam terası üzerinde biraz heyecan yaşayacağız. Artvin’e kadar gelmişken Atatepe’yi ziyaret etmemek olmaz. Dünyanın en büyük Atatürk heykeli önünde atamıza saygımızı sunduktan sonra Macahel’e doğru yol alacağız. Yolculuğumuz sırasında Borçka Barajı da bizlere eşlik edecek. Yerleşim Gürcistan sınırına sıfır noktasında. Bölge barındırdığı doğal alanların korunması ve yöre halkının sürdürülebilir gelişimini sağlamak amacıyla Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) tarafından koruma altına alınarak 29 Haziran 2005 tarihinde Türkiye’nin ilk "Biyosfer Rezer Alan" ilan edilmiştir. Akşam saatlerinde Efeler Köyünde yer alan pansiyonumuza yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama pansiyonumuzda.
4.GÜN: MACAHEL, MARAL ŞELALESİ, EFELER KÖYÜ
Kahvaltı sonrası hareket. İlk durağımız Macahel'in merkezi konumundaki Camili. Burada bulunan ahşap cami ve sınır karakolumuzu gördükten sonra Maral Şelalesi'ne doğru yolumuza devam ediyoruz. Maral Köyü'nü geçip aracımızın yaklaşabildiği son noktadan itibaren gidiş-dönüş 15 dakikalık bir yürüyüş yapacağız. Patika rahat bir patika, ancak şelalenin görülebileceği alana iki yüz metre kadar inilerek gidilebiliyor. Maral Şelalesi, 65 metreye yakin yükseklikten düşüyor. Ladin ve kayın ağaçları arasından rengârenk kelebekler eşliğinde dik bir yamaçtan aşağı doğru inen şelalenin dibine inmek isteyenlerle rehberimiz inecektir. Ama şelale seyir terasından daha güzel görünmektedir. Burada bir süre dinlenip çayımızı içtikten sonra aracımıza yürüyerek geri dönüyoruz. Bugün programımız rahat biraz da dinlenmek gerek. Şelale gezisi sonrası öğle yemeği molamız da yöresel tatlar olacaktır. Yemek sonrası derede yüzme molası veya köylerde yürüyüş seçeneklerimiz de olacaktır. Akşam yemeği ve konaklama pansiyonumuzda.
5.GÜN: BORÇKA KARAGÖL, ÇAĞLAYAN VADİSİ, ÇEÇAVA
Kahvaltı sonrası Tamara Köprüsü'nde mola verip iki derenin birleşim noktasını geziyoruz. Ardından "Saklı Cennet" olarak adlandırılan Borçka Karagöl'e gidiyoruz. Güzelliğiyle son yıllarda turizmin gözdesi olan gölü gezip dileyenlerle yürüyerek etrafında bir tur atıyoruz. Ardından Hopa'ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Bu gün öğle yemeğinde Karadeniz'in meşhur pidesi var. Pideler çok büyük yarımı bile doymaya yeterli. Yanında salatası ve ayranı da var. Yemekten sonra Fındıklı’da Çağlayan Köyü’ne gidiyoruz. Laz konakları ile meşhur olan köyde Kemer Köprü’ye kadar aracımız ile gittikten sonra Fındık ve Çay bahçeleri arasında yürüyerek konakları ve bahçeleri fotoğraflıyoruz. Son durağımız son yıllarda sosyal medya takipçilerinin en çok fotoğrafını paylaştığı Çeçava Çay bahçesini ziyaret edeceğiz. Diğer çay bahçelerinden farkını ancak gördüğünüzde anlayacaksınız. Çay bahçesi ziyareti sonrası Trabzon Havalimanında sizlerden ayrılacağız.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz

Ulaşım
Tur Minibüs ile yapılacaktır.
Ücrete Dahil Olanlar
Kars'dan başlayarak tekrar Trabzon'a dönünceye kadar tüm ulaşımlar, otellerde konaklama (4), kahvaltılar (4), öğle yemekleri, aksam yemekleri (4), Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi, Milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri, KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar
Ankara-Kars/ Trabzon-Ankara ulaşımı, ilk gün kahvaltı, son gün öğle yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Gerekli Malzemeler
Daha önce mutlaka giyilmiş bileklikli, sert tabanlı rahat bir yürüyüş botu. Spor ayakkabısı önermiyoruz. Onun yerine kıslık botlarınız daha çok işinize yarar. Yağmurluk, aslında olanağınız varsa panço tercih etmenizi öneriyoruz. Kolay giyilip çıkarılabilen rahat pamuklu giysiler, zaman zaman serin olabileceği düşünülerek kazak, polar(alt-üst) giysi, küçük bir sırt çantası, terlik, alin lambası veya el feneri, bere, şapka, yedek giysi ve çamaşır, yedek çorap, koruyucu krem, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve sarj aleti, anti bakteriyel jel.
Diğer Bilgiler

ULAŞIM VE BULUŞMA
Kars Havalimanı veya otobüs terminaline indiğinizde rehber arkadaşımız sizleri mutlaka bulacaktır. Gezi tarihinden önce sizleri karşılayacak arkadaşımızın telefon numarası verilecektir. Şayet tur başlangıcından bir gün önce gitmeyi düşünüyorsanız kayıt esnasında arkadaşlarımız kalabileceğiniz otel için rezervasyon yapmaktadırlar.
ANKARA-KARS-ANKARA
AnadoluJet'in saat 08.30 Ankara-Kars ve saat 21.25 teki Trabzon-Ankara uçuşları en uygun seçenekler. Uçuş süreniz yaklaşık bir saattir. Kesin kayıt esnasında arkadaşlarımız sizlere ulaşım konusunda yardımcı olacaklardır. İsterseniz biletlerinizi biz alıyoruz. 
Diğer şehirlerden ulaşım için bizi arayabilirsiniz...
ARA ULAŞIMLAR
Turlarımızda yayla yolları için en uygun olan Ford Transit minibüslerini kullanıyoruz. Şoförlerimiz bölgeye hakim , yayla yollarını çok iyi bilen, deneyimli kişilerdir.
YEMEK
Karadeniz'e gelen her insan yemek konusunda büyük bir beklenti içine girmektedir. Biz de mümkün olduğunca sizlere yöresel yemeklerden tattırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Özellikle aksam yemeklerinde bu isteğinizi karşılamaya çalışıyoruz. Kahvaltılarda yöresel tereyağı ve peynir, zeytin, bal veya reçel, domates, salatalık her zaman bulabileceğiniz yiyecekler. Gezeceğimiz bölgeda daha çok Gürcü kökenli vatandaşlarımız yaşadığından ağırlıklı olarak Gürcü yemekleri tadına bakma şansınız olacak. 
DİĞER ÖNEMLİ BİLGİLER
Turlarımızda risk en aza indirilmiştir. Ama hiç risk olmadığını da söyleyemeyiz. Her hangi bir hastalığınız varsa rehberimizi önceden uyarınız. Sürekli kullandığınız ilaçları tur süresince yetecek kadar yanınızda bulundurunuz. Yürüyüş içeren turlarda rehberimizin uyarılarını dikkate aliniz ve kendi başınıza hareket etmeyiniz.
PROGRAM DEĞİŞİKLİĞİ
Hava ve yol koşullarına göre rehber programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.Biz çok zorunlu olmadıkça programımızı aynen uyguluyoruz. Ancak aşırı yağış, heyelan gibi nedenlerden dolayı bir değişiklik söz konusu olursa rehberlerimizin ikinci, hatta üçüncü planları mutlaka vardır.
HAVA KOŞULLARI
Yağmur ve sis olma olasılığı her zaman var. Zaman zaman soğuk olabileceği göz önüne alınarak malzeme getirilmelidir.
ALIŞVERİŞ
Turumuz Tam Pansiyon konaklamalıdır. Bu yüzden tur boyunca fazla paraya ihtiyacınız olmayacak. Ardahan, Şavşat'daki bankalardan para çekebilirsiniz. Ancak buralardan sadece gidiş ve dönüş günlerinde geçtiğimizi de unutmayınız. Yöresel ürünlerden almak istiyorsanız rehberlerimiz sizlere yer veya yerler önerecektir. Ama hiç bir personelimiz bu tür yerlerden herhangi bir menfaat temin etmeyi asla düşünmez.

 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar