Şavşat, Macahel Sonbahar Renkleri ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Şavşat, Macahel Sonbahar Renkleri
Paylaş :
Tur Tarihleri
Duraklar

ERZURUM OTOBÜS TERMALİ: 09.00
ERZURUM HAVALİMANI SAAT: 09.30

Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller
Şavşat Green Valley Otel (3*)
Efeler Köyü Dedaena Pansiyon Tüm odalarında duş,wc
Bu turlarımız pansiyon-otel konaklamalıdır.
Pansiyonlarda sınırlı sayıda oda olması nedeniyle tek kişilik oda fazla veremiyoruz.
4 GECE TAM PANSİYON KONAKLAMA.
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
0,00 TL -
Tek Kişilik Oda
0,00 TL -
Odada 3. Kişi
0,00 TL -
Çocuk (7-12)
0,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
Gezi tarihinden 21 gün önce kesin kayıt yaptıranlara kişi başı 75 TL indirim veya peşin fiyatına 6 taksit.
Tur tarihinden 7 gün öncesine kadar kesintisiz iptal etme hakkı

SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ
TUR PROGRAMI

Tortum Gölü, Tortum Şelalesi, Tortum Yedigöller, Şavşat, Şavşat Yaylaları, Balıkgölü, Şavşat Karagöl, Macahel(Camili), Maral Köyü, Maral Şelalesi, Gorgit Yaylası, Borçka Karagöl, Mençuna Şelalesi

Sizleri önemsiyoruz! 

-Yurt içi seyahatlerde aşı kartı ibraz edilmesi zorunlu hale getirilmiştir.
Aşılarını tamamlamayan konuklarımızdan ise gezi başlangıcından en az 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi istenecektir.
-Tüm araçlar, her tur öncesi dezenfekte edilecek ve tüm araçlarda el dezenfektanı bulundurulacaktır.
-Seyahatlerde maske zorunluluğu olacaktır.
-Tüm rehberlerimiz bilgilendirilmiş ve her zaman olduğu gibi tur süresince sizlere yardımcı olacaktır.
-Gezimizde alınan sağlık ve seyahat  önlemleri, kamu otoriteleri genelgeleri ile güncellenecektir.
DİKKAT:
Kayıt sırasında satış danışmanımıza HES kodunuzu vermeyi unutmayınız.
HES kodu nasıl alınır lütfen tıklayınız

1.GÜN: ERZURUM, TORTUM ŞELALESİ, ŞAVŞAT
Erzurum Havalimanı'nda saat 09.30'da buluşuyoruz. Bagajlarımızı aracımıza yükledikten sonra akşam konaklayacağımız Şavşat'a doğru yola çıkacağız. Yolumuz üzerinde ilk olarak Tortum Gölü üzerindeki cam Terasta biraz heyecan yaşadıktan sonra kısa bir araç yolculuğu sonrası Tortum Şelalesini ziyaret edeceğiz. Merdivenlerden inerek şelaleyi fotoğrafladıktan sonra Yedigöller'de öğle yemeği molamız olacak. Yemek sonrası yıl sonunda sular altında kalacak bölgedeki tünelleri geçerek ve  Deriner Barajı'nı izleyerek Cittaslow (yavaş şehir) kenti olan Şavşat'a  gidiyoruz. İlk gün için yol biraz uzun ama bu güzellikler için değecektir. Yeşillikler içindeki otelimize yerleşip dinleniyoruz. Aksam yemeği ve konaklama otelimizde.
2.GÜN:YAYLALAR, ŞIRATA GÖLLERİ, BALIK GÖLÜ, ŞAVŞAT KARAGÖL
Kahvaltı sonrası Birbirinden güzel Savsat köylerini sonbahar renkleri içinde geçerek . Aracımız ile Kışlalara (Yaylalara) kadar gittikten sonra yaklaşık 1,5 saatlik yürüyüş ile önce Şırata Gölleri ardından orman içinden yürüyerek Gençiyan Dağı eteğinde bulunan Balık Gölü’ne ulaşıyoruz. Göl kenarında öğle yemeğimizi yedikten sonra Savsat Karagöl'e geçiyoruz. Adeta bir orman karanlığına gömülmüş olan göl ve içindeki renkli balıklar büyüleyici bir güzelliğe sahip. Göl kenarındaki bir patikada kısa bir yürüyüş yaptıktan sonra sonbahar renklerini  en güzel şekilde fotoğraflayacağımız sürpriz bir göl ziyareti yapacağız. Bu Göl kıyısından ayrılmak istemeyeceksiniz. Son olarak Sahara Yaylaları, Yavuzköy seyir terasından tablo gibi duran Yavuzköy'ü seyredeceğiz. Daha sonra otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
3. GÜN: MISIRLI KÖYÜ, ÇURİPİRA YAYLASI, MARAL ŞELALESİ
Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Bugün Tempo Tur olarak büyük emek verdiğimiz ve ilk kez tur düzenleyen acenta olmanın gururunu yaşadığımız Macahel'e gidiyoruz. Yerleşim Gürcistan sınırına sıfır noktasında. Bölge barındırdığı doğal alanların korunması ve yöre halkının sürdürülebilir gelişimini sağlamak amacıyla Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) tarafından koruma altına alınarak 29 Haziran 2005 tarihinde Türkiye’nin ilk "Biyosfer Rezerv Alan" ilan edilmiştir. Hava ve yol koşullarında olumsuz bir durum olmazsa Macahel’e Meydancık üzerinden gideceğiz. İlk olarak Mısırlı Köyünde kısa bir mola verdikten sonra Papart Ormanlarını geçerek Çuripira Yaylasına ulaşacağız. Yayla içinde kısa bir yürüyüş yaptıktan sonra Macahel köylerinden Uğur Köyünü geçip Maral Şelalesi'ne doğru yolumuza devam ediyoruz. Maral Köyü'nü geçip aracımızın yaklaşabildiği son noktadan itibaren gidiş-dönüş 15 dakikalık bir yürüyüş yapacağız. Patika rahat bir patika, ancak şelalenin görülebileceği alana iki yüz metre kadar inilerek ulaşılabiliniyor Maral Şelalesi 65 metreye yakın yükseklikten düşüyor. Ladin ve kayın ağaçları arasından rengârenk kelebekler eşliğinde dik bir yamaçtan aşağı doğru inen şelalenin altına inmek isteyenlerle rehberimiz inecektir. Ama şelale seyir terasından daha güzel görünmektedir. Burada bir süre dinlenip çayımızı içtikten sonra aracımıza yürüyerek geri dönüyoruz. Bugün programımız rahat biraz da dinlenmek gerek. Şelale gezisi sonrası köylerde yürüyüş seçeneklerimiz de olacaktır. Akşam yemeği ve konaklama Efeler DEDAENA PANSİYON
4. GÜN: MACAHEL, GORGİT YAYLASI
Kahvaltı sonrası hareket. Gorgit Yaylası sessizlik isteyenlerin ve doğayla baş başa olmayı sevenlerin gitmek isteyeceği bir yayla. Önceki yıllarda yaylaya ulaşmak için 5 saat yürümek gerekiyordu, geçen sene yolu yapılınca ulaşımda rahatladı. Bu yüzden bozulmamış ender yaylalardan. Araç yolu orman içinden yapıldığı için zaman zaman kısa yürüyüşler yaparak yaylaya ulaşacağız. Yayla çevresinde kısa yürüyüşler yapıp aynı yoldan dönüş yapacağız. Dönüşte zamanımıza göre köy yollarında keyifli yürüyüşler yaparak günü tamamlayacağız. Akşam yemeği ve konaklama Efeler Köyü Dedaena Pansiyon. (Yayla yolunda ulaşım sorunu olursa köylerde yürüyüş yaparak günü tamamlayacağız)
5.GÜN: BORÇKA KARAGÖL, MENÇUNA ŞELALESİ, ÇİFTE KÖPRÜ TRABZON
Kahvaltı sonrası Tamara Köprüsü'nde mola verip iki derenin birleşim noktasını geziyoruz. Ardından "Saklı Cennet" olarak adlandırılan Borçka Karagöl'e gidiyoruz. Göl tüm güzelliği ile son yıllarda turizmin gözdesi. Dileyenlerle göl kenarında yürüdükten sonra Hopa'ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Bugün öğle yemeğinde Karadeniz'in meşhur pidesi var. Pideler çok büyük yarımı bile doymaya yeterli. Yanında salatası ve ayranı da var. Yemekten sonra Arhavi'ye kadar devam edeceğiz. Arhaviden sonra Kamilet vadisine doğru yol alacağız. Çifte Köprüyü fotoğrafladıktan sonra Mençuna Şelalesini görmek için gidiş dönüş 1 saatlik yürüyüşümüz olacak. Giderken genelde çıkış, ama patika çok düzgün ve yer yer tahta merdivenler yapılmış. Şelaleye çıktığınızda göreceğiniz görüntünün buna değdiğini hissedeceksiniz. Şelalede biraz zaman geçirdikten sonra aynı yoldan inişe geçiyoruz. Aracımızı bıraktığımız tesiste çaylarımızı içtikten sonra Trabzon'a doğru dönüş yolculuğumuz başlayacak ve Trabzon'a saat 19.00 gibi varacağız ve bir daha ki turda görüşmek üzere sizleri Trabzon Havalimanı veya Trabzon Otogarı'ndan yolcu edeceğiz

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz

Ulaşım
Tur Minibüs ile yapılacaktır.
Ücrete Dahil Olanlar
Erzurum başlangıç -Trabzon dönüşe kadar tüm ulaşımlar, otellerde konaklama (4), kahvaltılar (4), öğle yemekleri-kumanya(5), akşam yemekleri (4),SEYAHAT GÜVENCE SİGORTA POLİÇESİ, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri, KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar
Ankara-Erzurum/ Ankara ulaşımı, ilk gün kahvaltı ve son gün akşam yemeği, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler
Gerekli Malzemeler
Daha önce mutlaka giyilmiş bileklikli, sert tabanlı rahat bir yürüyüş botu. Spor ayakkabısı önermiyoruz. Onun yerine kıslık botlarınız daha çok işinize yarar. Yağmurluk, aslında olanağınız varsa panço tercih etmenizi öneriyoruz. Kolay giyilip çıkarılabilen rahat pamuklu giysiler, zaman zaman soğuk olabileceği düşünülerek Anorak, kazak, polar(alt-üst) giysi, küçük bir sırt çantası, terlik, bere, şapka, yedek giysi ve çamaşır, yedek çorap, koruyucu krem, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve sarj aleti, anti bakteriyel jel.
Diğer Bilgiler

Erzurum Havalimanı veya otobüs terminaline indiğinizde rehber arkadaşımız sizleri mutlaka bulacaktır. Gezi tarihinden önce sizleri karşılayacak arkadaşımızın telefon numarası verilecektir. Şayet tur başlangıcından bir gün önce gitmeyi düşünüyorsanız kayıt esnasında arkadaşlarımız kalabileceğiniz otel için rezervasyon yapmaktadırlar.
ÖRNEK ERZURUM ULAŞIMI
Gidiş için AnadoluJet'in saat 08.00 Ankara-Erzurum, Dönüş için saat 22.05 teki Trabzon-Ankara uçuşları en uygun seçenekler. Uçuş süreniz yaklaşık bir saattir. Kesin kayıt esnasında arkadaşlarımız sizlere ulaşım konusunda yardımcı olacaklardır. İsterseniz biletlerinizi biz alıyoruz.
ARA ULAŞIMLAR
Turlarımızda yayla yolları için en uygun olan Transit minibüsleri kullanıyoruz. Şoförlerimiz bölgeye hakim , yayla yollarını çok iyi bilen, deneyimli kişilerdir.
YEMEK
Karadeniz'e gelen her insan yemek konusunda büyük bir beklenti içine girmektedir. Biz de mümkün olduğunca sizlere yöresel yemeklerden tattırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Özellikle aksam yemeklerinde bu isteğinizi karşılamaya çalışıyoruz. Kahvaltılarda yöresel tereyağı ve peynir, zeytin, bal veya reçel, domates, salatalık her zaman bulabileceğiniz yiyecekler. Gezeceğimiz bölgeda daha çok Gürcü kökenli vatandaşlarımız yaşadığından ağırlıklı olarak Gürcü yemekleri tadına bakma şansınız olacak. 

DİĞER ÖNEMLİ BİLGİLER
Turlarımızda risk en aza indirilmiştir. Ama hiç risk olmadığını da söyleyemeyiz. Her hangi bir hastalığınız varsa rehberimizi önceden uyarınız. Sürekli kullandığınız ilaçları tur süresince yetecek kadar yanınızda bulundurunuz. Yürüyüş içeren turlarda rehberimizin uyarılarını dikkate aliniz ve kendi başınıza hareket etmeyiniz.
PROGRAM DEĞİŞİKLİĞİ
Hava ve yol koşullarına göre rehber programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.Biz çok zorunlu olmadıkça programımızı aynen uyguluyoruz. Ancak aşırı yağış, heyelan gibi nedenlerden dolayı bir değişiklik söz konusu olursa rehberlerimizin ikinci, hatta üçüncü planları mutlaka vardır.
HAVA KOŞULLARI
Yağmur ve sis olma olasılığı her zaman var. Zaman zaman soğuk olabileceği göz önüne alınarak malzeme getirilmelidir.
ALIŞVERİŞ
Turumuz Tam Pansiyon konaklamalıdır. Bu yüzden tur boyunca fazla paraya ihtiyacınız olmayacak. Ardahan, Şavşat'daki bankalardan para çekebilirsiniz. Ancak buralardan sadece gidiş ve dönüş günlerinde geçtiğimizi de unutmayınız. Yöresel ürünlerden almak istiyorsanız rehberlerimiz sizlere yer veya yerler önerecektir. Ama hiç bir personelimiz bu tür yerlerden herhangi bir menfaat temin etmeyi asla düşünmez.

 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar