Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Sosyal Sorumluluk Projelerimiz

DOĞAYA SAYGI ETKİNLİĞİ
''Doğada bıraktığımız tek izimiz ayak izimiz olsun'' ilkesini benimseyen bir acenta olarak, çevre tahribatının faturasının ağır ödendiği çağımızda, iyileşmeye küçük de olsa bir katkıda bulunmak amacıyla 28 Ağustos 2021 tarihinde Kızılcahamam Belediyesi'nin destekleri ile Işıkdağı Karagöl'de çöp toplama etkinliği gerçekleştirdik. Etkinliğimiz ile birlikte bir kamyon çöp topladık, çok yorulduk ancak çok da mutlu olduk! Etkinlik sayfamıza ulaşmak için lütfen tıklayınız.
POLATLI TOYDEMİR KÖYÜ’NE TEMPO TUR GEZGİNLERİ ORMANI
Tempo Tur Gezginleri, Ankara’nın Polatlı İlçesi Toydemir Köyü’nün geçtiğimiz yıllarda başlattığı Kırım Hatıra Ormanı ağaçlandırma çalışmalarına destek vermek amacıyla 04 Kasım 2012’de, 108 adet “tüplü meyve fidanı” dikti. Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezi ile Toydemir Köyü Muhtarlığı’nın organize ettiği Kırım Hatıra Ormanı Tepreç Şenliği’ne de ev sahipliği yapan hatıra ormanı, etrafı tel örgülerle çevrilerek korunmuş, 170 dönümlük bir alan üzerine kurulu. İlk olarak 28 Mayıs 2006’da kurulan hatıra ormanı, toplam 7 bine yakın adet çeşitli meyve ağaçlarından oluşuyor. Sulama ve bakımını köylülerin üstlendiği ağaçlandırma projesine destek veren doğaseverler, istedikleri kadar fidan dikimi gerçekleştirebiliyor.   
Tempo Tur Gezginleri adına oluşturulan hatıra ormanındaki fidan dikimi etkinliğimizin ilki 2012 yılında geniş bir katılımcı desteği ile başarıyla tamamlandı. “Fidan sizden, fidan bakımı bizden” sloganıyla hatıra ormanını kuran Toydemir köylüleri; diktiğimiz fidanları çıtalarla destekleyip, gübreleyerek onları kışa hazırladılar.  2013 yılında da 200 çam fidanı daha dikildi. Tempo Gezginleri Ormanı için hedefimiz toplamda 2 bin ağaç. Tüm katılımcılara, Tempo Tur olarak kaç fidan diktiğini belirten bir teşekkür sertifikası veriyoruz.
MÜZELERİMİZİ YAŞATALIM PROJESİ
TEMPO TUR en son , Ankara merkezde fazla bilinmeyen müzeleri günışığına çıkararak tanıtmak, korumak ve yeni nesillere aktarmak amacıyla yine bir ilke daha imza atarak uzun soluklu bir sosyal sorumluluk projesi başlattı. Dünyanın ilk ve en önemli medeniyetlerine ev sahipliği yapmış topraklarımızda yeşeren zengin kültürel mirasımızın tanıkları müzelerimize dikkat çekmek, gelişmelerine ve sayılarının artmasına katkıda bulunmak ve bu değerlerimizi gelecek nesillere aktarmak amacıyla “MÜZELERİMİZİ YAŞATALIM” projemizi hayata geçirdik.
2011 - 2014 yıllarını kapsayan bu uzun soluklu sosyal sorumluluk projemiz kapsamında, sonbahar ve kış döneminde (Kasım-Aralık) ücretsiz olarak Müze gezileri düzenledik. Ücretsiz müze gezilerimize ulaşmak için lütfen
tıklayınız.