Trakya Bağ Rotası Turları ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Trakya Bağ Rotası Turları
Paylaş :
Tur Tarihleri
Duraklar

1-21.45 -Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-22.00 Tempo Tur önü
3-22.10 Milli Kütüphane - Bahçelievler
4-Söğütözü-Armada önü
5-Bilkent Köprüsü altı
6-Ümitköy Köprüsü altı
7-22.20 Koru Sitesi Migros karşısı
8-22.25 Yaşamkent Kavşağı BP önü
9-22.35 Eryaman Optimum Önü

Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.

-Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, bu duraktan binenler , Vekaletler Caddesi ile Atatürk Bulvarı’nın kesiştiği noktada bırakılacaktır. Eryaman--Optimum durağından binenler dönüşte MEVA ŞEHİR satış ofisi önünde indirilecektir.

Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller
EDİRNE-HILLY OTEL
Tüm odalarda duş, wc
ÇORLU-HILTON GARDEN INN
Tüm odalarda duş, wc
YARIM PANSİYON KONAKLAMA
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
0,00 TL -
Tek Kişilik Oda
0,00 TL -
Odada 3. Kişi
0,00 TL -
Çocuk (7-12)
0,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
GEZİ TARİHİNDEN 14 GÜN ÖNCE GEZİ ÜCRETİNİ YATIRANLARA KİŞİ BAŞINA 25 TL İNDİRİM VEYA PEŞİN FİYATINA 4 TAKSİT
SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Edirne, Trakya Bağları, Tekirdağ

Sizleri önemsiyoruz! 

-Yurt içi seyahatlerde aşı kartı ibraz edilmesi zorunlu hale getirilmiştir.
Aşılarını tamamlamayan konuklarımızdan ise gezi başlangıcından en az 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi istenecektir.
-Tüm araçlar, her tur öncesi dezenfekte edilecek ve tüm araçlarda el dezenfektanı bulundurulacaktır.
-Seyahatlerde maske zorunluluğu olacaktır.
-Tüm rehberlerimiz bilgilendirilmiş ve her zaman olduğu gibi tur süresince sizlere yardımcı olacaktır.
-Gezimizde alınan sağlık ve seyahat  önlemleri, kamu otoriteleri genelgeleri ile güncellenecektir.
DİKKAT:
Kayıt sırasında satış danışmanımıza HES kodunuzu vermeyi unutmayınız.
HES kodu nasıl alınır lütfen tıklayınız

TRAKYA BAĞ ROTASI:
Trakya tarih boyu bağcılık açısından önemli bir bölge olmuştur. Trakya’nın iç kesimlerinden birleşerek gelen tarihi bağ rotaları, Kırklareli ve Üsküp’le kesişir. Zamanla adını “Tarihi Diyonissos Yolu” alan bu yol, Istranca Dağları üzerinden İğneada ve Midye (Kıyıköy) limanlarına ulaştığı biliniyor. Biz de bu  topraklarına doğru yolculuğa çıkıyor ve  Asmayı bekleyen Tanrı Dionysos’un izlerini sürüyoruz.
1.GÜN: BULUŞMA VE HAREKET
Akşam saat 22.00 de Tempo Tur önünde buluşma ve hareket. Gerekli molaları vererek gece yolculuğumuza devam ediyoruz.
2. GÜN: EDİRNE, TRAKYA BAĞLARI
Sabah saatlerinde Devlet-i Aliyye 94 yıl başkentlik yapmış Edirne’ye varıyoruz. Meriç Nehri kıyısında alacağımız kahvaltı sonrası şehir turumuza 16.yy.da su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği ve 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa müze ödülü kazanan II. Beyazid Külliyesi ve Sağlık Müzesi ile başlıyoruz ardından Sarayiçi   (Fatih ve Kanuni Köprüleri, Fatih Sultan Mehmet’in doğduğu Edirne Sarayı kalıntıları, saray mutfakları, Adalet Kasrı, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreş Meydanı, Tunca Adası, Tavuk Ormanı, Balkan Şehitliği ve Büyük Sinagog‘u (panoramik) görüyoruz. Daha sonra gezimize Mimar Sinan’ın "ustalık eserim" dediği Selimiye Cami ile devam ediyoruz. Öğle yemeği için meşhur Edirne ciğerinin tadına bakacağız. Bu nedenle Ciğerci Niyazi Usta'ya gidiyoruz.
Yemeğimizin ardından, adını Trakya’nın bereketli nehri Arda’dan alan Arda Bağcılık'a  doğru kısa bir yolculuğa çıkıyoruz. Arda Bağcılık 85 dönüm bağlık içerisine eski tren istasyonlarını andıran, kırmızı tuğladan yapılmış sevimli bir üretim yeri. Bir yandan Fransız üzümlerini yetiştiriyor, yörenin papazkarasını canlandırmaya çalışıyor bir yandan da Macar ve Bulgar yapımı şarap fıçıları deneniyor. Serilerinin ismi de sevimli "Dokuz-Sekiz" Adını Trakyalı Roman müzisyenlerin dokuz-sekizlik ritimlerinden alıyor. Edirne'nin şen şakrak insanlarının ritmini bu seriye yansıtmışlar. Arda Bağcılık aynı zamanda Trakya’nın sağlık deposu olan Hardaliye' yi üretiyorlar. Hardaliye yapımında papazkarası cinsi olgunlaşmış yaş üzüm, vişne ve ayva yaprağı, kırılmış siyah hardal tohum kullanılır. Fermente bir içecek olmasına rağmen içerisine konulan hardal tohumları alkol oluşumunu engeller ve bu şekilde damıtılmadan alkolsüz bir üzüm içkisi olarak tüketilir. Tanıtım eşliğinde bağ gezimizi tamamlayıp tadımlarımızı yapıyoruz. Alışverişimizin ardından konaklama için otelimize dönüyoruz. Otelimize yerleşip dinleniyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam dileyenlerle rehberimiz eşliğinde Gazi Baba Meyhanesi'ne gidip eğleniyoruz.
3.GÜN: KIRKLARELİ, TRAKYA BAĞLARI, ÇORLU
Kahvaltımızın ardından Kırklareli’ye doğru yola çıkıyoruz. Bir saatlik yolun ardından Vino Dessera Bağları'na ulaşıyoruz. Kırklareli Ahmetçe köyünde Istranca Masifi yamacında kurulan Vino Dessera Bağları'nın sahibi Dönmez ailesi yirmi hektarlık alanlarında üretimlerine devam ediyorlar. Trakya'nın zengin aromalı üzüm çeşitlerinin ekili olduğu Vino Dessera sınırlı sayıda ürettiği ürünlerde tam bir butik marka olmuş. Dönmez Çiftliği’nin bağlarında üretilen üzümleri işlemek amacı ile kurulan butik imalathanesi  katıldığı yarışmada “Tavsiye Edilen Ürün” kategorisine girmiştir. Uluslararası yarışmada ise Cabarnet-Merlot kupajıyla Bronz ödüle layık görülmüştür. Bağlar içinde gezimize devam ediyoruz. Öğle yemeği için vereceğimiz molanın ardından Bizans imparatoru Arcadius’un kurduğu Arcadiapolis yani Lüleburgaz’dan adını alan Arcadia bağlarına doğru yola çıkıyoruz. Lüleburgaz ve Istranca Dağları arasındaki tarihi yolun geçtiği bağlarda Sauvignon Blanc, Narince, Cabernet Sauvignon, Cabarnet Franc, Merlot, Öküzgözü ve Papazkarası cinsi üzümler yetiştiriliyor. En eski üzüm çeşitleri arasında sayılan Sauvignon Gris ve Pinot Gris cinsi üzümlerini ise Türkiye’de yetiştiren tek bağ. Arcadia Bağları, 200 hektarlık bir alana yayılan bağları, şato tipi üretim yeri, meyve bahçeleri, bostanları, meşe koruları ve irili ufaklı çiftlikleriyle doğa içinde bir gastronomi merkezi olarak tasarlanmış. Burada, bağ gezilerinin yanı sıra kamelyada manzaranın tadını çıkartıyoruz. Gezimizi tamamlayıp otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Çorlu'daki otelimizde.
4.GÜN: TRAKYA BAĞLARI, TEKİRDAĞ, ANKARA
Kahvaltımızın ardından farklı bir bağ durağı olan, lezzetini ise Trakya’nın bereketli topraklarından alan  Karaevli köyünde bulunan Barel Vineyards'a ulaşıyoruz.

Bugünkü Tekirdağ Karaevli Köyü’nün, Eski Bağlar mevkisi’nin deniz kıyısına kurulu olan Hera’nın Surları (Heraion Teichos) , o günlerde bir liman kentiydi. Bu limandan gemilerle Avrupa’ya gönderilen ürünlerin başında da bölgenin leziz ürünleri  gelirdi. O günden bugüne her dönem Karaevli’de bağcılık yapıldı. Çünkü bölgenin verimli topraklarını çevreleyen Ganos Dağları'nın kazandırdığı ılıman iklim, bölge kıyılarına vuran Marmara’nın sert rüzgarlarıyla birleştiğinde tadına doyulmaz üzümler yetişmesini sağlıyordu. Bölgenin muhteşem coğrafyasının ve verimli topraklarının kazandırdığı bu binlerce yıllık lezzet artık sofralarımıza kadar ulaşıyor.
Bu bereketli topraklarda geçmişten beri yetişen Cabernet Sauvignon, Merlot, Sauvignon Blanc , Shiraz cinsi üzümler, Barel Bağları'nda sabahın ilk ışıklarında elle salkım salkım hasat ediliyor ve hiç beklemeden bağların içinde işlemeye alınıyor. Şato tipi üretim denilen bu yöntemle bölgenin leziz üzümleri yüksek kaliteli Barel Vineyards ürünlerine dönüşüyor. Kurulduğundan 1997 yılından bu yana 100 dönüme ulaşan bir alanda, modern bağcılık ve tekniklerin uygulandığı Barel Bağları, Trakya’nın mucizevi  topraklarında yetişen üzümlerin en doğru şartlarda kaliteye odaklı bağcılık teknikleriyle geliştiriliyor. Bağ gezimizin ardından Tekirdağ merkeze doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeğinin ardından turumuzu sonlandırıp dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Akşam 23.30 sularında Ankara'ya varış.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. 
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 

Ulaşım
Otobüsle ulaşım
Ücrete Dahil Olanlar

Otobüsle ulaşım, otelde konaklama(2), kahvaltı(3), 4 farklı bağ tadım etkinliği, akşam yemeği(2), SEYAHAT GÜVENCE POLİÇESİ, milli park ve özel müze giriş ücretleri, tadım ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV.

Ücrete Dahil Olmayanlar
Tüm öğle yemekleri, son gün akşam yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL) alabilir ya da bu tur için 6 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. 
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar
Gerekli Malzemeler
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, gözlük, fotoğraf makinesi, pil, yedek film veya yedek hafıza kartı, şarj aleti, antibakteriyel jel
Diğer Bilgiler
-ÖĞLE YEMEKLERİ:
Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar