Uçak ile Doğu Anadolu Turu ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
+90 312 466 91 91
+90 312 428 20 96

Uçak ile Doğu Anadolu Turu
Paylaş :
Tur Tarihleri
19.06.2019 - 23.06.2019
17.07.2019 - 21.07.2019
Duraklar

Ankara Esenboğa Havalimanı saat 06:45

Konaklanacak Oteller
Kars-
Van-
Programı Yazdır
4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
1940,00 TL -
Tek Kişilik Oda
2325,00 TL -
Odada 3. Kişi
1880,00 TL -
Çocuk (1-0)
1535,00 TL -
Bebek (0-0)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları

2 NİSAN'A KADAR KİŞİ BAŞI 250 TL YATIRANLARA KİŞİ BAŞI 75 TL İNDİRİM...

GEZİ TARİHİNDEN 21 GÜN ÖNCE KESİN KAYIT YAPTIRANLARA KİŞİ BAŞI 50 TL İNDİRİM VEYA PEŞİN FİYATINA 4 TAKSİT

1.Erken rezervasyon döneminde grup ve kurum indirimleri uygulanmaz.


10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI
Erzurum, Çifte Minareli Medrese, Üç Kümbetler, Bedesten Çarşısı, Sarıkamış, Kars, Kars Ani Harabeleri,Kars Kalesi, Oniki Havariler Kilisesi, Taş Köprü, Evliya Camii, Fethiye Camii, Doğubayazıt, İshak Paşa Sarayı, Muradiye Şelalesi, Nemrut Krater Gölü, Ahlat Selçuklu Mezarları ve Kümbetleri, Adilcevaz, Gevaş, Akdamar Adası
BU TURUMUZA TÜRKiYE'NiN HER YERiNDEN KATILABiLiRSiNiZ. 
ANKARA DIŞINDAN KATILIM İÇİN BİZİ ARAYINIZ...

1.Gün: ERZURUM, KARS
Sabah saat 06.45'de Esenboğa Havalimanı'nda buluşma. AnadoluJet'in TK 7070 sefer sayılı uçuşu ile Erzurum'a hareket. Saat 09.20 Erzurum Havalimanı'na varış ve aracımız ile şehir merkezine hareket.  Erzurum'da şehrin sembolü haline gelen Çifte Minareli Medrese'yi geziyoruz. Kitabesi olmadığından yapılış tarihi kesin olarak bilinmemekle birlikte Selçuklu Sultani Alaaddin Keykubat’in kızı Hundi Hatun veya İlhanlı hanedanı Padişah Hatun tarafından yaptırılmış olabileceği düşüncesi ile adına Hatuniye Medresesi'de denilmektedir. Daha sonra Ulu Camii, Üç Kümbetler, Bedesten Çarşısı ve 23 Temmuz 1919 yılında Erzurum Kongresi'nin yapıldığı 23 Temmuz Kongre binası ile devam ediyoruz. Erzurum Kongresi, İdadi Mektebi (Lisesi) olarak hizmet veren bu binanın birinci katındaki bir salonda yapılmıştır. Binanın ikinci katında bulunan bir salon ve salona açılan iki oda Kongre Müzesi olarak düzenlenmiştir. Atatürk´ün başkanlığında gerçekleştirilen Erzurum Kongresi ile Türkiye Cumhuriyeti'nin temelleri bu binada atılmış ve Türkiye Büyük Millet Meclisi´ne giden yol bu kongre ile aralanmıştır. Gezimize öğle yemeği (ünlü Çağ Kebabı ve Kadayıf Dolması tatlısı) için serbest zaman verdikten sonra  Erzurum'dan ayrılıp Kars'a doğru yolculuğumuz başlıyor. Yolumuz boyunca Aras Nehri üzerinde bulunan Çoban Dede Köprüsü'nü ve Sarıkamış'ta Allahu Ekber Dağları Şehitlik Anıtı'nı ziyaret ediyor daha sonra Kars'a gidiyor otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği Kars'taki otelimizde. 

2.Gün: ANİ HARABELERİ, KARS
Sabah kahvaltısından sonra UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesideki Ani Harabelerine hareket ediyoruz. Yaklaşık 45 dakikalık bir yolculuk sonrası Ermenistan sınırına varıyoruz. Ani bir bütün olarak Ermeni kültürü, sanatı, mimari ve kentsel tasarım gelişiminin olağanüstü kalıntılarını taşır. Bununla beraber Orta Çağ boyunca Mezopotamya, Orta Asya ve Kafkaslardan gelen çok uluslu ve çok dinli toplulukların buluşma yeri olmuştur. Anadolu’daki en eski camiye ev sahipliği yapan Ani, Türk ve İslam dünyasında da önemli bir yere sahiptir. Ani’nin kent çevresi, anıtsallığı, tasarımı ve kalitesiyle, askeri tarihin, mimarlık ve teknoloji tarihinin önemli aşamalarını gösteren mimari ahengin göze çarpan bir örneğini temsil eder. Taş duvarları, yarı silindirik kulelerle güçlendirilmiş çifte tahkimat ve masif taş yüzeyleriyle birlikte Ani, etkileyici bir kent görünümü sunar.
Kentte yer alan Katedral, Gürcü mimarisinin Ani’deki örneği olan ve kentte freskleriyle günümüze ulaşmış olan Tigran Honents Kilisesi, Ana Cadde, Ebu'l Manuçer Cami, Kervansaray, sur, kapıların ,Arpaçay ve Ermenistan sınırını geziyoruz. Ani Turumuzdan sonra öğle yemeği için şehir merkezine dönüyoruz. Kars merkez turumuzda Kars Kalesi, Oniki Havariler Kilisesi, Taş Köprü, Evliya Cami, Fethiye Cami, defterdarlık binasını görüp Kars sokaklarını geziyoruz. Alışveriş için serbest zaman sonrası (yöreye özgü kaşar ve bal) sonra turumuzu tamamlıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Kars'taki otelimizde. 
3.Gün: DOĞUBAYAZIT, İSHAK PAŞA SARAYI, MURADİYE ŞELALESİ, VAN
Sabah kahvaltı sonrası Digor, Tuzluca ve Iğdır yolu üzerinden Doğubayazıt'a hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde Ermenistan sınırına yakın Halıkışla köyünde molamızı veriyor görsel bir şölen sunan Büyük ve Küçük Ağrı Dağları'nın uzaktan görüntüleyip  Doğubayazıt'a varıyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra 18. yüzyılda Osmanlı döneminde Sancak beyi Çıldıroğulları'ndan İshak Paşa tarafından yaptırılan İshak Paşa Sarayı'na çıkıp Ağrı Dağı manzarası eşliğinde bu muhteşem sarayı geziyoruz. Saraydan öte bir külliye formunda olan yapıda, her biri diğerinden farklı anıtsal kapılarıyla ve figürlü süslemeleriyle Selçuklu etkisinin yanı sıra Batılılaşma etkisiyle Osmanlı sanatına girmiş olan (Gotik, Barok, Rokoko, Ampir) üslupların da etkileri görülür. Gezimiz sonrası Van'a doğru hareket ediyoruz. Van yolu üzerinde bulunan Tendürek Volkanik Dağı, Çaldıran Ovası, Muradiye Şelalesi ve Van Gölü kuzey sahillerini fotoğraflıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Van'daki otelimizde.
4.Gün: VAN, TATVAN, NEMRUT KRATER GÖLÜ, AHLAT, ADİLCEVAZ
Sabah kahvaltısından sonra Van gölü güney sahili boyunca Tatvan'a hareket ediyoruz. İlk durağımız Nemrut Krater gölleri olacak. Avrupalı Seçkin Destinasyonlar (EDEN) Projesi kapsamında Suya Bağlı (Aquatic) Turizm dalında mükemmeliyet ödülü alan Nemrut Krater Gölü turumuzda Büyük göl, Ilık göl, buhar bacalarını görüyoruz. Tatvan merkezde öğle yemeği alıyoruz. Yemekten sonra en büyük Müslüman mezarlıklardan biri olan Ahlat Selçuklu mezarlığına gidiyoruz. Selçuklu mezar taşlarını, Emir Bayındır Kümbeti'ni, Çifte Kümbetler ve Ulu Kümbet'i ziyaret ediyor Harabe şehir ve Ahlât şehir turumuzdan sonra Adilcevaz ilçesine hareket ediyoruz. Yöreye özgü imal edilen bastonları görmek için Baston Atölyesi'ne gidiyor göl kıyısında moladan sonra Erciş ilçesi üzerinden Van'a dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Van'daki otelimizde.
5.Gün: GEVAŞ, AKDAMAR ADASI, VAN 
Van Gölü sahilinde alınacak yöresel kahvaltı sonrası Akdamar Adası'na gitmek için Gevaş'a doğru gidiyoruz. Gevaş'tan bineceğimiz tekne ile, yaklaşık yarım saatlik sürecek güzel manzaralar eşliğinde Akdamar Adası'na varıyoruz. Kabartmaları ve süslemeleri ile günümüze kadar ulaşmış nadir eserlerden Kutsal Haç Kilisesi'ni geziyor ve fotoğraflıyoruz. Kilise gezisini bitirdikten sonra ada üstünde göl manzarası eşliğinde çay kahve molamızı verip Van'a doğru dönüş yoluna geçiyoruz.  M. Ö. 900-600 yılları arasından Van merkez olmak üzere bölgede büyük bir medeniyet kuran Urartuların kralı I. Sardur (M. Ö. 840-830) tarafından yaptırılan Van Kalesi'ni geziyor kedi evi ziyareti sonrası Van Ferit Melen Havalimanı'na gidiyoruz. AnadoluJet'in TK 7087 sayılı seferi ile saat 20.05 de Ankara'ya hareket ve gezimizin sonu.

Ulaşım
Ara transferler midibüs veya minibüs ile yapılacaktır.
Ücrete Dahil Olanlar
Ankara-Erzurum gidiş, Van-Ankara dönüşü AnadoluJet uçak bileti, Midibüs veya Minibüs ile ulaşım, otelde konaklama (4), kahvaltı(4), akşam yemeği (4) , SEYAHAT GÜVENCE POLİÇESİ, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV
Ücrete Dahil Olmayanlar

ilk gün kahvaltı, 5.gün akşam ve tüm öğle yemekleri, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.

Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (70 TL); alabilir ya da bu tur için 22 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.

Gerekli Malzemeler

Kazak, şapka, bere, su kabı (matara-termos), güneş kremi, anti bakteriyel jel, küçük sırt çantası , yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.

Diğer Bilgiler
ÖNEMLİ NOT: Bölgede açıkta satılan su, ayran ve diğer meşrubatların içilmemesi, yöresel yemeklerin bazı konuklarımızı rahatsız ettiği gözlemlendiğinden dikkatli olunması gerekmektedir.
ÖĞLE YEMEKLERİ:
Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 1940,00 TL 0,00 TL 1940,00 TL 2325,00 TL 0,00 TL 2325,00 TL 1880,00 TL 0,00 TL 1880,00 TL 1535,00 TL 0,00 TL 1535,00 TL
4 509,25 TL 0,00 TL 2037,00 TL 610,31 TL 0,00 TL 2441,25 TL 493,50 TL 0,00 TL 1974,00 TL 402,94 TL 0,00 TL 1611,75 TL
Yapılan Yorumlar
 
 
 

taksit imkanı
İnternette Güvenli Alışveriş
Tempotur.com.tr sitemiz Rapid SSL tarafından sağlanan 128 bit SSL Sertifikası ile korunmaktadır.
İletişim Bilgileri
Binnaz Sokak No:1/4 Kavaklıdere / Ankara
Telefon : (0 312) 428 20 96 (pbx) - 466 91 91
WhatsApp : (0 530) 224 56 42
Sosyal Medya
 
Copyright © 2018. Designed by Met-Ay Bilişim Ltd. Şti. All right reserved.