Uçakla Çanakkale, Şehitlikler, Assos, Bozcaada Turları ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Uçakla Çanakkale, Şehitlikler, Assos, Bozcaada Turları
Paylaş :
Tur Tarihleri
Duraklar
ESENBOĞA HAVALİMANI SAAT 21.00
Konaklanacak Oteller
AKOL OTEL ÇANAKKALE (****)
3 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA + 1 ÖĞLE YEMEĞİ
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
0,00 TL -
Tek Kişilik Oda
0,00 TL -
Odada 3. Kişi
0,00 TL -
Çocuk (7-12)
0,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları
GEZİ TARİHİNDEN 21 GÜN ÖNCE GEZİ ÜCRETİNİ YATIRANLARA KİŞİ BAŞINA 50 TL İNDİRİM VEYA PEŞİN FİYATINA 4 TAKSİT
10 KİŞİ VE ÜSTÜ GRUP İNDİRİMİ İÇİN BİZİ ARAYINIZ
TUR PROGRAMI

Eceabat, Kilitbahir, Namazgah Tabyası, Rumeli Hamidiye Tabyası, Rumeli Mecidiye Tabyası, Seyit Onbaşı Anıtı, Anzak Koyu, Kanlı Sırt, Kırmızı Sırt, 57.Alay Şehitliği, Kesikdere Şehitliği, Mehmetçik Parkı, Şehitler Abidesi, Morto Koyu, Seddülbahir, Ertuğrul Koyu, Yahya Çavuş Şehitliği, Alçıtepe, Çanakkale, Çimenlik Kalesi, Nusret Mayın Gemisi, Aynalı Çarşı, Assos, Bozcaada

BU TURUMUZA TÜRKiYE'NiN HER YERiNDEN KATILABiLiRSiNiZ. 

ANKARA DIŞINDAN KATILIM İÇİN BİZİ ARAYINIZ...


1.GÜN: ANKARA - ÇANAKKALE 

Saat 21.00 Esenboğa Havalimanı'nda buluşma  ve saat 22.05 AnadoluJet  ile Çanakkale'ye hareket. Saat 23.25  Çanakkale'ye varış. Otelimize transfer. Konaklama Çanakkale'deki otelde.
2.GÜN: ÇANAKKALE, GELİBOLU YARIMADASI TARİHİ MİLLİ PARKI

Kahvaltı sonrası aracımızla buluştuktan sonra feribotla Eceabat'a geçiyoruz. Aracımızla Kilitbahir’e ulaşıyor ve Çanakkale Şehitlik Turu programımızın gezi güzergahına başlıyoruz. Tur boyunca rehberimiz sizleri bilgilendirecektir. Bu nedenle dağılmadan rehberimizi dinlemeniz gerekir. Fotoğraf çekimi için ayrıca serbest zaman verilecektir.Tarihi Kilitbahir Köyü ve Kilitbahir Kalesi'ni(Kale restorasyonda olduğundan gezme şansımız yok) gördükten sonra Namazgah Tabyası‘na geçiyor ve tabyayı ziyaret ediyoruz. Ardından Batı Terası'na çıkarak Çanakkale Deniz Savaşları hakkında bilgi alıyoruz.

Rumeli Hamidiye Tabyası, Rumeli Mecidiye Tabyası, Rumeli Mecidiye Tabyası Şehitliği'ni ziyaret edip merdivenlerle Seyit Onbaşı (Koca Seyit) Anıtına iniyoruz.
Osmanlı Devleti‘nin savaşa hazırlanışını, savaşa girişini ve sonrasında 18 Mart 1915 Çanakkale Deniz Savaşı da dahil olmak üzere deniz muharebelerini tamamladıktan sonra kara savaşları öncesi ordumuzun savaşa hazırlandığı ve beklediği Anafartalar Ovası‘na hareket ediyoruz.
Anzac Cove ve North Beach olarak adlandırılan ve düşman birliklerinin ilk çıkarmayı yapıp, düşmana kurşunun ilk sıkıldığı bu bölgeyi korumakla görevli birliklerimizin hazırlandığı ve Mustafa Kemal ATATÜRK‘ün savaşı beklediği yer olan Bigalı köyünü ziyaret ediyoruz.
Ziyaret sonrası Büyük Anafarta Köyü‘den geçerek Anafartalar Ovasını görüyor ve Anzac Koyu ve tören alanına varıyoruz. Aracımızdan inerek bölgeyi rehberimiz eşliğinde yürüyerek gezeceğiz.
Çanakkale Şehitlik Turu programımıza kuzey cephesinde siperlerin arası baz alınarak yapılmış orjinal savaş yolunu kullanarak devam ediyoruz. Mehmetçiğe Derin Saygı Anıtı‘nda inerek anıtı geziyoruz.  Daha sonra Kanlı Sırt‘a ulaşıp buradan Kırmızı Sırt‘a rehberimiz ile birlikte kısa bir yürüyüş (100 m) yapıyor ve orjinal siperler ile tünelleri gezdikten sonra siperlerinin arası 8 m olarak bilinen Bomba Sırtı, 57. Alay Şehitliği ve Kesikdere Şehitliği’ni ziyaret ediyoruz.
Mehmetçik Parkı‘nın yer aldığı 261 Rakımlı Tepe‘de inerek, park içerisinden (150 m) Conk Bayırı‘na siperler arasından geçerek ulaşıyoruz.
Bu bölgede; Atatürk‘ün saatinden vurulduğu yer, Yeni Zelanda Anıtı, Restore Edilmiş Türk Siperleri'ni görme şansımız olacak. Ziyaret sonrası aracımızla Eceabat'a geri dönüyoruz. Eceabat'ta öğle yemeği molası.
Yemekten sonra sonra "Güney Cephesi" olarak bilinen Seddülbahir Bölgesi‘ne hareket ediyor ve  "Çanakkale Şehitlik Turu" programımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz.
Çanakkale Şehitler Abidesi‘ne ulaşıyor ve aracımızdan iniyoruz. Burası bölgenin en geniş ziyaret alanı olduğundan en fazla zamanı burada geçireceğiz. Anıt Parkı‘nda yer alan Çanakkale Şehitler Anıtı, Mechul Asker Kabri, Yaralı Asker Anıtı, Atatürk’ün Mektubu, Sembolik Şehit Kabirleri ve Türk bahçesi‘ni rehberimiz ile birlikte yürüyerek gezeceğiz. Ölüm Koyu (Morto Koyu) içerisinden ilerleyerek Kanlı Dere üzerinden geçiyor ve Seddülbahir Köyü‘ne ulaşıyoruz.
Ertuğrul Koyu‘nda aracımızdan inerek Gelibolu Yarımadasının en uç noktası olan bu bölgede, Ertuğrul Tabyası, İngiliz Anıtı ve Ezineli Yahya Çavuş Anıtı ve Yahya Çavuş Şehitliği‘ni ziyaret ediyoruz. Arka yol olarak bilinen bölgeden geçerek, çıkarma koylarını ve yabancı mezarlıkları görüyor ve Alçıtepe Köyü‘ne ulaşıyoruz. Burada Salim Mutlu Müzesi‘ni ziyaret edeceğiz. Müze ziyareti sonrası Şahindere Sargı Yeri Şehitliği, gerçek şehitlik olarak bilinen bu bölgeyi gezerken gerçek şehit mezarlarını görme ve ziyaret etme şansımız olacak. Daha sonra Soğanlıdere bölgesinden geçerek Havuzlar Şehitliği'ni de ziyaret ettikten sonra aracımızla Eceabat'a , oradan da feribotla Çanakkale’ye geri dönüyoruz. Çimenlik Kalesi, Nusret Mayın Gemisi ve Aynalı Çarşı'yı gezdikten sonra otelimize gidiyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam yemeğinden sonra Çanakkale sokaklarında yürüyüşe çıkacağız. Yer yer trafiğe kapalı yaya yollarında yürürken Çanakkale'nin modern ve çağdaş yüzünü keşfetme olanağı yakalayacağız.

3.GÜN: ASSOS, BOZCAADA, ÇANAKKALE

Kahvaltı sonrası Behramkale olarak bildiğimiz Assos’a doğru hareket ediyoruz. Assos’a vardığımızda kısa bir tırmanışın ardından M.Ö 5. yy. tarihlenen Athena Tapınağı'nın bulunduğu Akropol adını verdiğimiz tepeye çıkıyoruz. Tapınağı gördükten sonra Ege Denizi’nin muhteşem manzarasıyla büyüleneceksiniz, eğer şanslıysanız Türkiye’ye oldukça yakın Girit ve Eğriboz’dan sonra Yunanistan’ın üçüncü büyük adası olan Midilli Adası'nı görebilirsiniz. Büyük İskender’in hocası Aristoteles’in felsefe okulunun da  bulunduğu Assos’un Akrapol’ünu geziyoruz. Buradan Panoramik olarak Assos Limanı'nı görüyoruz. Ardından Geyikli Yükyeri İskelesi'ne gidiyoruz. Feribotla Bozcaada'ya hareket. Yarım saatlik yolculuk sonrasında Bozcaada’ya varıyoruz. Adada bizleri ilk olarak Bozcaada Kalesi karşılıyor. Yürüyerek Bozcaada Kalesi,  Rum Mahallesi'ni gezip  yaşayan köylü kadınların yaptığı meşhur domates reçeli ve şarap alışverişinden sonra deniz öğle yemeği molası. Balık yemek isteyenler buradaki restoranlardan yararlanabilirler.

Daha sonra Çanakkale'ye geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.GÜN: ÇANAKKALE, ANKARA

Erken kahvaltı sonrası havalimanına transfer ve saat 08.55 uçağı ile Ankara'ya hareket.Saat 10.10'da Ankara'ya varış.

Ulaşım
Tur minibüs, midibüsle yapılacaktır
Ücrete Dahil Olanlar
AnadoluJet ile Ankara-Çanakkale-Ankara ulaşımı, Çanakkale'de havalimanı-otel-havalimanı transferi, tur boyunca tüm ulaşımlar, otelde konaklama(3), kahvaltı(3),öğle yemeği(1), akşam yemekleri(3), SEYAHAT GÜVENCE POLİÇESİ, Milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV.
Ücrete Dahil Olmayanlar
Birinci gün kahvaltı, ikinci gün hariç diğer öğle yemekleri, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (70 TL) alabilir ya da bu tur için 10 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir. Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
Gerekli Malzemeler
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, antibakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, filmi veya yedek hafıza kartı, şarj cihazı.
 
Diğer Bilgiler


 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
4 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar