Uçakla Karadeniz, Yaylalar ve Batum Turları ::: Tempo Tur: Yurt içi turlar, yurt dışı turlar, karadeniz turları
Uçakla Karadeniz, Yaylalar ve Batum Turları
Paylaş :
Tur Tarihleri
Duraklar

Ankara Esenboğa Havalimanı Saat: 06.40
Trabzon Havalimanı Saat: 09.15

Durak Krokileri
Konaklanacak Oteller
4 GECE YARIM PANSiYON KONAKLAMA+1 ÖĞLE YEMEĞİ
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı
2710,00 TL -
Tek Kişilik Oda
3120,00 TL -
Odada 3. Kişi
2650,00 TL -
Çocuk (7-12)
2080,00 TL -
Bebek (0-6)
0,00 TL -
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
Erken Rezervasyon ve İndirim Avantajları

Gezi tarihinden 21 gün önce kesin kayıt yaptıranlara, kişi başı 75 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit
Tur tarihinden 10 gün öncesine kadar bakiyeyi tamamlayabilirsiniz. 
Tur tarihinden 7 gün öncesine kadar kesintisiz iptal etme hakkı
01 Temmuz kararlarıyla tur ücretlerimiz güncellenmiştir.


SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ
TUR PROGRAMI

Uzungöl, Lustra Yaylası, Karestel Yaylası, Batum, Ayder Yaylası, Fırtına Vadisi, Çinçiva Köprüsü, Zilkale, Rize, Çay Fabrikası, Sümela Manastırı, Altındere Vadisi Milli Parkı, Trabzon, Ayasofya Cami, Atatürk Köşkü, Gümüşhane, Karaca Mağarası, Giresun Adası

Sizleri önemsiyoruz! 

-Yurt içi seyahatlerde aşı kartı ibraz edilmesi zorunlu hale getirilmiştir.
Aşılarını tamamlamayan konuklarımızdan ise gezi başlangıcından en az 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi istenecektir.
-Tüm araçlar, her tur öncesi dezenfekte edilecek ve tüm araçlarda el dezenfektanı bulundurulacaktır.
-Seyahatlerde maske zorunluluğu olacaktır.
-Tüm rehberlerimiz bilgilendirilmiş ve her zaman olduğu gibi tur süresince sizlere yardımcı olacaktır.
-Gezimizde alınan sağlık ve seyahat  önlemleri, kamu otoriteleri genelgeleri ile güncellenecektir.
DİKKAT:
Kayıt sırasında satış danışmanımıza HES kodunuzu vermeyi unutmayınız.
HES kodu nasıl alınır lütfen tıklayınız


BU TURUMUZA TÜRKiYE'NiN HER YERiNDEN KATILABiLiRSiNiZ. 
ANKARA DIŞINDAN KATILIM İÇİN BİZİ ARAYINIZ...

1.GÜN: TRABZON, UZUNGÖL, HOPA
Sabah saat 06.40 Esenboğa Havalimanı İç Hatlar Terminali'nde buluşma. AnadoluJet’in  TK 7060 uçağı ile 07.55 de Trabzon'a hareket. Saat 09.15'de Trabzon'a varış.
Bizi bekleyen aracımıza yerleştikten sonra, Trabzon'a kendi olanakları ile gelenleri de Trabzon Otobüs Terminali'den alıp, Uzungöl'e hareket ediyoruz. Of ilçesinden Uzungöl'e doğru yolculuğumuz devam edecektir. Kiremitli Köprü (Hapsiyaş)'yü gördükten sonra Uzungöl'de İnan Kardeşler’de öğle yemeği molası veriyoruz. Yemekten sonra Uzungöl’de minibüslerle yayla turumuza başlıyoruz. İlk durağımız Uzungöl’ü tepeden gören bir noktadan fotoğraflıyoruz, Ardından muhteşem orman dokusunun bitiş noktasında Lustra Yaylası var. Lustra Yaylası'nda kısa bir yürüyüş yaparak yaylanın havasını iyice hissediyoruz. Sonraki durağımız Uzungöl’ü tepeden fotoğraflayacağımız yaklaşık 2200 m yükseklikteki Karestel Yaylası.(Hava ve yol koşullarına göre rehber programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.Biz çok zorunlu olmadıkça programımızı aynen uyguluyoruz. Ancak aşırı yağış, sis, heyelan gibi nedenlerden dolayı bir değişiklik söz konusu olursa rehberlerimiz alternatif program yapacaktır.) Yaylada gezdikten sonra Uzungöl’e geri dönüp oradan da Hopa’ya doğru hareket ediyoruz. Hopa’daki otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Hopa'daki otelimizde.
2.GÜN:SARP SINIR KAPISI , GÜRCISTAN(BATUM)
Kahvaltı sonrası erken saatte  Batum'a doğru yola çıkıyoruz. Sarp Sınır Kapısı'ndan Gürcistan'a giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra bir tarafta deniz manzarasını diğer tarafta Andrew Heykeli'ni izleyerek ilerliyoruz. Yolumuz üzerinde Türkiye'den (Bayburt) doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü'nü göreceğiz. Öğle yemeği molasından sonraki durağımız, şehir merkezinden 9 km uzaklıkta bulunan, Dünya'nın el ile hazırlanmış ikinci büyük bahçesi olan tropik bitkileri ile ünlü Batum Botanik Bahçesi. Burada yarim saatlik bir yürüyüş yapıp birbirinden farklı bitki örtüsünün yer aldığı bahçeyi geziyoruz. Ardından tekrar şehir merkezine dönerek; tarihi Meryem Ana Katedral Kilisesi'ni, tarihi Orta Cami, tiyatro binasını, Medea Heykeli'ni, Batum Limanı'nı ve yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa meydanını göreceğiz. Daha sonra Sarp Sınır Kapısı’ndan Türkiye’ye giriş yapıp Hopa’daki otelimizden  eşyalarımızı aldıktan sonra Ayder’e hareket. Aksam yemeği ve konaklama Ayder’deki otelimizde. 
ÖNEMLİ NOTLAR: LÜTFEN "GÜRCİSTAN' A GEÇİS" NOTUNU MUTLAKA OKUYUNUZ.

PANDEMİ NEDENİ İLE BATUM'A GEÇİŞ OLMAMASI DURUMUNDA ALTERNATİF PROGRAM UYGULANACAKTIR.
3.GÜN: AYDER, FIRTINA VADİSİ, TRABZON
Kahvaltı sonrası otobüsümüz ile Kalegon denilen mevkiden başlayarak Ayder Yaylası'nı yürüyerek gezeceğiz. Görüntüler büyüleyici. Şelaleler ayrı bir güzellik katıyor bu güzelliği fotoğrafladıktan sonra Çamlıhemşin’e hareket ediyoruz. Burada bizi bekleyen minibüslerimizle Fırtına Vadisi içinde bir tarafta yeşilin her tonunu, bir tarafta Fırtına Deresi’ni, bir tarafta bozulmamış yöre mimarisinin örneklerini görecek ve kemer köprüleri gezeceğiz. İlk durağımız "Sevdaluk" dizisinin çekildiği Şenyuva (Çinçiva) köyü. Köyü ve buradaki kemer köprüyü gezdikten sonra yolculuğumuz Zilkale’ye doğru devam edecek. Denizden 750 metre, hemen altında akmakta olan Fırtına Deresi’nden de 100 metre yükseklikte, sarp bir kaya üzerinde 14. yüzyılda inşa edildiği tahmin edilen Zilkale; ihtişamlı görüntüsüyle yüzlerce metre ötelerden de görülebiliyor. Önce uzaktan görüntüleyip ardından kalenin içini gezeceğiz. Sonraki durağımız Kaçkar Dağları Milli Parkı içerisindeki Palovit Şelalesi, Rize’nin debisi en yüksek şelalelerinden biridir. Gür bir orman içindeki bu ünlü şelale, yaklaşık 15 metre yükseklikten köpük köpük çağıldıyor dere yatağına doğru. Şelalenin fotoğraflanmasından sonra Fırtına Vadisinde öğle yemeği molası veriyoruz. Yemekten sonra Trabzon’a hareket. Yolumuz üzerinde Çay fabrikası, Rize bezi ve Sürmene Bıçaklarını tanımak ve alışveriş için zaman verilecektir. Akşam yemeği ve konaklama Trabzon’daki otelimizde. Yemek sonrası isteyenler Uzun Sokak'ta yürüyüş yapıp Atatürk Meydanın'daki kafelerde vakit geçirebilirler. 
4.GÜN: TRABZON, ATATÜRK KÖSKÜ, TRABZON AYASOFYASI, SÜMELA MANASTIRI, KARACA MAĞARASI, GÜMÜŞHANE

Kahvaltı sonrası Atatürk Köşkü ve bir kısmı cami olarak kullanılan Trabzon Ayasofyası'nı gezdikten sonra, Trabzon Atatürk meydanında serbest zaman veriyoruz. Sümela Manastırı'na gidiyoruz. Trabzon’un Maçka ilçesi Altındere Köyü sınırları içinde, Altındere Vadisi’ne hakim Karadağ’in eteklerinde sarp bir kayalık üzerine kurulmuş olan Sümela Manastırı, halk arasında “Meryem Ana” adı ile anılır. Manastır'ın dibindeki tesislerde iniyoruz. Bizi manastır yakınlarına kadar götürecek minibüslerele yolumuza devam ediyoruz. Minibüsten indikten sonra yirmi dakika yürümek zorundayız. Yer yer çıkış var, ama fazla zor değil. Rehberimiz eşliğinde manastırı geziyoruz. Manastır gezimizin ardından Karaca Mağarası'na hareket. Mağara'yı gezdikten sonra Gümüşhane’deki otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5.GÜN: GİRESUN, TRABZON
Kahvaltı sonrası Eski Gümüşhane (Süleymaniye Mahallesi'ni) gezdikten sonra Görele'de Kemençe Kültür Parkını ziyaret edeceğiz. Bölgenin yerel enstürmanı hakkında bilgi alıp sesini de dinledikten sonra yolculuğumuza devam ediyoruz. Giresun’da Herkül’ün altın postu aramak için geldiği ve amazon savaşçı kadınlarının erkeklerden uzak bir dünya kurarak yaşadığı başta olmak üzere birçok efsaneye sahip olan Giresun Adası’na hava koşullarının uygun olması durumunda mitolojik bir tekne turu yapacağız. (Tekne turu yapılamazsa Alternatif program Giresun Kalesi, Zeytinlik Mahallesi) Ada gezimizden sonra Trabzon'a hareket. Sizleri Trabzon Havalimanı'ndan AnadoluJet’in TK 7067 uçağı ile saat 21.35'de hareket, Saat 22.25 de Ankara'ya varış ve gezimizin sonu.
HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI

Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.

Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. 

Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 

Ulaşım
Trabzon'dan sonra tur minibüs veya midibüs ile yapIlacaktır.
Ücrete Dahil Olanlar
Ankara-Trabzon -Ankara gidiş-dönüş uçak bileti, otel konaklama(4), kahvaltı (4), öğle yemeği(1), akşam yemekleri(4), yaylalara minibüs veya midibüsle transfer, SEYAHAT GÜVENCE SİGORTA POLİÇESİ, milli park ve özel müze giriş ücretleri, Sümela Manastırı minibüs ücreti, rehberlik hizmetleri, KDV.
Ücrete Dahil Olmayanlar

Yurt dışı çıkış harcı (Batum'a geçiş 50 TL), ilk gün kahvaltı, 2.gün hariç öğle yemekleri, son gün akşam yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL)  alabilir ya da bu tur için 10 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. 

Gerekli Malzemeler
Önceden giyilmis yürüyüs ayakkabisi veya botu, yagmurluk (panço tercih edilmelidir) kolay giyilip çikarilabilen rahat pamuklu giysiler, zaman zaman serin olabilecegi düsünülerek kazak, polar(alt-üst) giysi, günes kremi, sapka, bandana, küçük bir sirt çantasi , yedek giysi ve çamasir, yedek çorap, yedek ayakkabi, terlik, koruyucu krem, fotograf makinesi, pil, yedek hafiza karti ve sarj aleti, anti bakteriyel jel.
Diğer Bilgiler

Öğle Yemekleri
Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

GÜRCİSTAN'A (BATUM) GEÇİŞ 
NOT: Lütfen bu notu dikkatlice okuyunuz.
-Gürcistan'a (Batum'a) karayoluyla girmek isteyen kişilerin, aşı sertifikası (tam doz-iki aşı) veya son 72 saatte temin edilmiş PCR test sonucunu ibraz etmek suretiyle giriş sağlayabileceklerdir.

Türkiye ile Gürcistan devletleri arasında yapılan anlaşma gereği T.C. vatandaşları Gürcistan'a üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan yeni (cipli) nüfus cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile  geçiş yapılması mümkün değildir. Ailesi ile birlikte (anne ve babanın aynı anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı konuklarımızın Gürcistan'a geçişleri için yanında olmayan anne veya babanın noterden onaylı muvafakatnamesi  gerekmektedir.  Bebekler ve çocuklar dâhil kimliklerde fotoğraf olması zorunludur. Tura çıkmadan evvel lütfen nüfus idaresine başvurarak çocuklarınızın nüfus cüzdanlarını fotoğraflı hale getiriniz. Nüfus cüzdanlarının  yırtık ve yıpranmış olmaması gerekmektedir.
Üzerinde T.C. kimlik numarası olan nüfus cüzdanlarınızı tura çıkarken yanınıza almayı unutmayınız. 
Yurt dışı çıkış harcı olan 50 TL katılımcılar tarafından ödenir.
Gürcistan'daki kiliseleri gezerken erkeklerin pantolon, bayanların etek giymeleri gerekmektedir.
Vizeye tabi olan yabancı uyruklu yolcularımız Gürcistan'dan Türkiye'ye girişte vize almaları zorunludur.
Sınırdan geçiş;  yoğunluğa göre 1-2 saat sürmektedir. 
Sınır geçişi yaya olarak yapılmaktadır.
Sınır geçişlerinde her yolcu yanında bulundurduğu eşyadan kendisi sorumludur. Bu nedenle oluşabilecek olumsuzluklardan acentemiz sorumlu tutulamaz.

 Taksit Seçenekleri
Yorum Yaz, Yorum Oku
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 2710,00 TL 0,00 TL 2710,00 TL 3120,00 TL 0,00 TL 3120,00 TL 2650,00 TL 0,00 TL 2650,00 TL 2080,00 TL 0,00 TL 2080,00 TL
4 711,38 TL 0,00 TL 2845,50 TL 819,00 TL 0,00 TL 3276,00 TL 695,63 TL 0,00 TL 2782,50 TL 546,00 TL 0,00 TL 2184,00 TL
Yapılan Yorumlar